Ošklivka Betty (TV seriál)

• Česko

Ošklivá Betty

Ugly Betty

Škaredá Betty

Komedie / Drama

USA, 2006, 85x42 min

Jeff Beal

America Ferrera, Eric Mabius, Ashley Jensen, Tony Plana, Ana Ortiz, Becki Newton, Michael Urie, Vanessa L. Williams, Alan Dale, Rebecca Romijn, Judith Light, Kristin Chenoweth, David Blue, John Cho, Octavia Spencer, Christopher Gorham, Freddy Rodríguez, Stelio Savante, Salma Hayek, Lucy Davis, Gina Gershon, Lucy Liu, Debi Mazar, Jayma Mays, Marlene Favela, Helena Rojo, Ivana Milicevic, AnnaLynne McCord, Justina Machado, Eliza Dushku, Rhys Coiro, Darlene Tejeiro, Lisa K. Wyatt, Cristián de la Fuente, James van der Beek, Ash Christian, Greg Proops, Miranda Frigon, Rob Brownstein, Ginny Weirick, Jesse Tyler Ferguson, Andy Milder, Daniel Davis, Kevin Alejandro, Patrick Fabian, Cody Klop, Val Emmich, Lindsay Lohan, Mini Anden, Mo'Nique, Victor Garber, Laura McLauchlin, Eve Mauro, Brett Cullen, Florencia Lozano, Ava Gaudet, Arloa Reston, Kristen Schaal, Liz Torres, Victoria Beckham, Larry King, Ashley Rickards, Nikki Blonsky, Adriana Lima, Bernadette Peters, Elizabeth McLaughlin, Betty White, Ricki Noel Lander, Alexis Krause, Charlie David, Leslie Jordan, Juliette Goglia, Barry Bostwick, Kathy Griffin, Katharine McPhee, Nicholas Gonzalez, Hannah Marks, Courtney Ford, Illeana Douglas, Michael Stuhlbarg, Nolan North, Jamie-Lynn Sigler, Dylan Baker, Scott Porter, George Aloi, Quarles Antoine, Marlo Thomas, Patricia Velasquez, Mark Consuelos, Rebecca Gayheart, Bob Clendenin, Scottie Thompson, Jill Latiano, Brooklyn Decker, Aaron Tveit, Yaya DaCosta, Mykel Shannon Jenkins, Ty Jones, Adam Rodriguez, Sarah Jones, Víctor Noriega, Dale Dickey, Anisha Nagarajan, Bailey Chase, Patti LuPone, Bonnie Dennison, Cheyenne Jackson, Allison McAtee, Cleo King, Darryl Stephens, Alexander Chaplin, Brian Stokes Mitchell, Robert Thorne, Olga Fonda, Joseph Porter, Adam Ferrara, Megan Hilty, Thomas Sadoski, Max Greenfield, Heather Chase, Heather Tom, Kevin Sussman, Rebecca Wisocky, Rafael Amaya, Hamish Linklater, Laura Heisler, Arap Bethke, Jack Plotnick, Nikki Bell, Louis Lombardi, Jasmine Jessica Anthony, James DuMont, Peter McRobbie, Diane Cary, Sarah Lafleur, Christian Hoff, Lupita Ferrer, Rib Hillis, David Gere, Dylan Kenin, Teddy Sears, Carlos Leon, Omarion Grandberry, Candace Kita, Stephanie Faracy, Bryan Batt, Max Ehrich, Naomi Campbell, Rachel Maddow, Sebastián Rulli, Joanna Adler, Annika Boras, Heidi Marnhout, Philip Schaefer, Rachel Roberts, Edgar Jimz, Erin Sanders, Kelli Barrett, Kurando Mitsutake, Jordan Gelber, Sal Stowers, Enid Graham, Carla Renata, Katrina Bowden, Gabrielle Union, Jelly Howie, Liz Holtan, Kit Paquin, Donnie Keshawarz, Erin Fritch, Eric Edelstein, Andy Kreiss, Shari Albert, Carol Ann Susi, Jonathan Slavin, Mark Indelicato, William Abadie, Richard Varga, Billie Jean King, Matt Riedy, Nathanaël Maïni, Wendy Allyn, Gilles Marini, Tim Gunn, Martha Stewart, Kristoffer Cusick, Lillian Adams, Mauricio Ovalle, Jeff Clarke, Mike Faiola, Faith Prince, Stephen Keys, Ninel Conde, Arturo Carmona, Jowharah Jones, Sal Landi, Neal Bledsoe, Deanna Dunagan, Kate Miner, Brennan Brown, Ben Levin, David Norona, Elijah DeJesus, Ron Gilbert, Steve Schirripa, Ralph P. Martin, Angélica Vale, John Tartaglia, Chip Zien, Isaiah Mustafa, Fumi Desalu-Vold, Suzy Kaye, Dan Ziskie, Peggy J. Scott, Kavi Raz, Zac Posen, Nadia Dajani, Chancellor Miller, Toks Olagundoye, Artemis Pebdani, Rita Moreno, José Luis Reséndez, Sara Gabrielle Paterno, James Moses Black, Tyler Maynard, Amy Lyndon, Lisa Masters, Ezra Knight, Aaron Lazar, Louis Giambalvo, Derek Riddell, Kat Sawyer, Daniel Eric Gold, John O'Brien, Adam Kulbersh, Stephen DeRosa, Larry Dorf, David DeSantos, Marco Méndez, Mark DiConzo, Sean Ringgold, Angela Robinson Witherspoon, Rod McLachlan, Lenny Venito, Tina Benko, Anjelah Johnson-Reyes, Bunnie Rivera, Josh Kelly, Joy Behar, Ryan Spahn, Lillian Hurst, Ashley Austin Morris, Danny Mora, Shelly Desai, Eva Kaminsky, Isaac Mizrahi, Shirley Rumierk, Daniel Gerroll, Matthew Wilkas, Ossie Mair, Anne Bellamy, Jeff Sumner, Christopher Riordan, Robert Parks-Valletta, Rick Aiello, Bunny Levine, Brad Lee Wind, Hank H. Kim, Ella Thomas, Victor Verhaeghe, Elisabeth Hasselback, Jeff Meacham, Fuschia!, Judy Gold, Piter Marek, Patrick Clement, Bill Geary, RuPaul, Thea Vidale, Jordan Baker, Christine Toy Johnson, Julian de la Celle, Frank Gallegos, Jordan Lage, Jimmy Palumbo, Michael Rose, Jeff Hiller, Eden Espinosa, Jordan Carlos, Valentino Lanus, Eduardo Rivera, Boo Arnold, Kaolin Bass, Tara Westwood, Ron Butler, Edward Stanley, Ken Edling, Teresa Huang, Andrew Friedman, Victor Cruz, Jeanne Simpson, Sherlyn, Ali Ahn, Juan Carlos Casasola

Komentáře uživatelů k TV seriálu (59)

• sheldonka.

Pamatuji si na tu mánii kolem Betty. Naštěstí, mě se to vyhnulo.(13.12.2011)

__Ugly Betty: 2.sezóna▐ Tržby za predaj DVD v USA $1,113,704 //počet predaných kusov 30,149║ __Čakal som určite viac než prechádzku starobincom výzorovo vyhasnutých hviezd(Vanessa Williams"brrr pohlad", Rebecca Romijn), priemerných scénok a ich nevýrazných postav.(22.3.2008)

• Dever

Soundtrack Jeff Beal: 1. La Fea Mas Bella – Angelica Vale & Jaime Camil ,2. El Club De Las Feas – Banda El Recodo ,3. Simple – Daniela Romo ,4. Con Tu Amor – Pandora ,5. Haria Hasta Lo Imposible – El Coyote Y Su Banda Tierra Santa ,6. Sigue Tu Ruta – Graciela Beltran ,7. La Verdad – Los Invasores De Nuevo Leon ,8. Que Vuelva Pronto – Los Originales De San Juan ,9. Me Quiero Casar – Control ,10. Lucero De Mi Alma – Emilio Navaira ,11. Lo Eterno – Celso Piña(9.5.2011)

Remake příběhů kolumbijské skryté modelky Betty? Joj, nevěřila jsem, že z toho může vylézt něco tak parodicky zábavného, kdy se člověk může oprostit vysokánského nadhledu a může si užívat všech těch schematičností a ohraností, díky jejich hyperstylizaci. Je to svižně natočené, je to fajn odehrané, jo to humorné, někdy dokonce salvy-smíchu-pudící, někdy jsou vedlejší postavy zábavnější než centr vyprávění Betty (duo Marc a Amanda jsou u mě No1). Zatím 60%, ale chápu, že po 4 sériích to může být všecinko jinak.(11.1.2010)

• MikeCool

TV-seriál. | Průměr všech zhlédnutých epizod: 15% (odpad!) |(21.7.2013)

• ARI50

Je to šílenost kolik těchhle ošklivek ještě potká svět a super že je to baví točit ehm.. ve kterém ústavě na to přišli.(18.10.2018)

Pak že z telenovely nemůže vzejít nic dobrého, že? Nechvalně proslulou jihoamerickou telenovelou se inspirovali talentovaní Američané a udělali z toho komedii, která funguje brilantně - obzvláště v díle s geniální Patti LuPone.(23.4.2007)

• SexyAjinka

Na světě je tolik ošklivých lidí. No a co?.. Krása je jen měřítkem oka. Kdy už skončí ten kolotoč okolo toho. A kolikrát ještě uvidím nějakou ošklivku Betty?(4.3.2011)

Z Ošklivek, se kterými jsem měla tu čest, je tahle nejlepší. Samotný seriál trošku paroduje sám sebe, což mu dost pomáhá…i když těžko říct, jestli to byl záměr. V porovnání s Kolumbijkou Betty, je to vážně občas vtipné. V porovnání s českou Ošklivkou (ano, ta hrůza na Primě), je to perla! Sice jsem neviděla všechny díly ani od jednoho, ale i tak s čistým svědomím můžu říct, že tenhle seroš to vyhrál. Takže ok, klidně se mi smějte, ale když to chytím v telce, podívám se ráda.(7.1.2014)

• Marek1991

Seriál, ktorý sa mi ani trochu nepáčil, humorom to tiež nebolo moje café. Naozaj tieto moderné veci niekedy nechápem, naozaj nechápem, tvorcovia asi nikdy nevideli dobrý seriál, či film, lebo toto je komerčná hlúposť na pozdvihnutie sebavedomia škaredých ľudí, aby stále nepozerali len na tých pekných hercov. Ja sa tiež nepovažujem za krásavca, ale z tohto sa mi takpovediac zdvíhal žalúdok. Scenárovo hrozné, príbehmi, dejovo, dialógmi, skrátka všetkým ma to odpudzovalo, moju chuť k novodobým seriálom musel zachraňovať Charlie Sheen v seriály Dva a pol chlapa, inak by som na ne, na dlhý čas asi zanevrel, lebo by som mal pocit, že už nevedia, čo urobiť a tak zlátavajú hlúposti.(15.4.2012)

Ano, je to zkopírováno ze známé venezuelské telenovely, ale myslím, že tentokrát se to více povedlo Američanům. Ošklivka Betty v jejich podání je velmi vtipný seriál a dalo by se říct, že když nevidíte jeden díl, o něco přijdete, ztratíte dějovou linku, což u telenovel a podobně nemusíte vidět klidně 20 dílu a furt jste v obraze.(22.11.2009)

• Dexter1

Najhoršie na tom je, že vieme, že opekne, ale America Ferrera nie je nič moc ani po opeknení.(4.9.2008)

• blackrain

Amerika už neví, co by zkopírovala.(3.10.2008)

Ako mnohé iné seriály - prvá séria výborná, druhá nestála za reč. Z druhej série som našťastie toho veľa nevidel a preto hodnotím len tú prvú.(25.5.2010)

Zlatý Glóbus - cena (2) - 64. ročník (za rok) 2006 - *Nejlepší seriál (komedie / muzikál), *Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - America Ferrera + nominace (2) - 65. ročník 2007, 66. ročník 2008 - Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - America Ferrera(18.3.2009)

• lakikaki

Čo na tomto stojí za 85%?! (po mojom hodnotení už len 78 - HA-HA!) Trápne vtipy, réžia hodná JETIX-ového filmu pre prisprostlé detičky a prehrávanie hercov. Toľko uvidíte v tomto seriáli. Tú jednu hviezdičku dávam za Salmu Hayek a Lucy Liu (Lucy som len teraz našiel medzi hercami), aj keď je pre mňa úplne nepochopiteľné, ako sa mohli zapredať niečomu tak odporne gýčovitému...(3.6.2007)

Nejdříve jsem se sledování seriálu bránil zuby nehty, nechtěl jsem nic slyšet o čemkoliv, co má něco společného s telenovelami, ale nakonec jsem jsem překousl své mužské "já" a pustil si první díl. A za pár hodin jsem jich měl nakoukáno osm. A druhý den jsem pokračoval. Skvěle zahrané (sebe)parodující postavy, spousta narážek, neutuchající vodopád humor a romantika držena v únosných mezích, popřípadě zesměšňující přesládlost vztahů? Tomu se nedá odolat. Většina z charakterů je načrtnuta výborně a zahrána ještě lépe. Kdyby se toho čeští tvůrci chopili z poloviny tak dobře, bylo by se proč radovat, ale nepovedlo se a zatímco Ošklivka Katka je prostě jen přesládlý romantický blábol, tak Ošklivka Betty je komediální seriál, který zaručeně pobaví.(2.1.2009)

No...u mňa taký priemer. 50%...Viem, že žiadna sláva a kvalita, ale v soboty podvečer ked som nemala čo robiť, tak toto mi ako humorná oddychovka padlo dobre. Nie najhoršie situácie, dalo sa na to pozerať. Aj som sa zasmiala sem tam. Páčilo sa mi to celkom.(20.10.2008)

• Danny F.

Jedním slovem odpad!(15.5.2012)

• wer4

Videla som len pár dielov, ale stačilo. Od klasických telenoviel sa to veľmi nelíši, len je to viac "nastylované" a snaží sa to byť okrem trápneho aj trochu vtipné. Inak klasické naťahovanie niečoho, čo je o ničom ..(10.2.2008)

zábavná telenovela zasadená do moderného prostredia...na oddych od práce skvelé..(27.2.2012)

<< předchozí 1 2 3