Upíří deníky

• USA The Vampire Diaries (více)
Drama / Horor / Romantický / Fantasy / Mysteriózní / Thriller
USA, (2009–2017), 120 h 1 min (Minutáž: 40–43 min)

Předloha:

Lisa Jane Smith (kniha)

Hudba:

Michael Suby

Nina Dobrev, Ian Somerhalder, Paul Wesley, Steven R. McQueen, Kat Graham, Candice King, Zach Roerig, Michael Trevino, Matthew Davis, Sara Canning (více)

Série(8) / Epizody(171)

Příběh dvou upířích bratrů, kteří jsou posedlí krásnou dívkou z městečka, mezi jehož obyvateli žijí nadpřirozené bytosti. Na začátku seriálu se Stefan a Damon Salvatorovi vracejí do rodného města Mystic Falls ve Virginii, oba z velmi odlišných důvodů. (HBO Max)

Pajkenzi

Nejlepší romantický seriál, který se odehrával v malém městečku Mystic Falls. Nejlepší seriál co jsem kdy viděla v kterém nechyběla láska napětí temnota, nadpřirozené bytosti ( upíří vlkodlaci, původní upíři nejvyšší zlo atd. Každej díl měl něco v sobě, každý díl byl krasný dojemný plný očekávání dojemných chvil radosti, strachu, smutku ztráty nejbližších,smrti nadpřirozených bytosti atd....každý díl jsem hltala.... Seriál, který mě v momentech dohnal k obrovským slzám kdy jsem seděla a přemýšlela proč a jak..Zvraty nedořešené situace člověk nevěděl proč a musel čekat na další díl, to je to co obdivuji. Stefan byl můj idol od první chvíle kdy vstoupil do školy a střetl se s Elenou, fandila jsem jim, pasovalo jim to. Damon byl sice sympaták, měl smysl pro humor byl pro každou srandu, což se mi líbilo, ale Stefan měl v sobě něco co mě obdivovalo.Elena, krásná sympatická divka, která se stávala silnější a silnější. Vůbec nevěděla co jí čeká, po ztrátě rodičů. Tihle 3 herci mě fascinovaly nejvíce. Co se týče Matta, nebyl špatný, ale ke konci se pak choval hrozně a přestala jsem ho vnímat tak jak na začátku. Kamarádky od Eleny - Bonni a Cerol byli svím způsobem zvláštní, Cerol praštěna ukecaná do všeho vrtala a vše musela řešit ona což se mi u ní moc nelíbilo, Bonni byla skvěla až pak že si s každým chlapem jen hrála např. Jeremy. To mě hrozně mrzelo. Byl to hrozně fajn kluk a postupem času byl šikovnější a sympatičtější. Ostatní herci byli přijemní a nebyl ani jeden herec co se do seriálu nehodil. všichni byli sladění a hodili se. Spokojená s hereckými výkony nadmíru. Seriál mě chvilkami i ovlivnil, ale jen sem tam. Člověk u něj hrozně přemýšlí, alespoň já to tak měla. Hudba perfektní nemám co dodat! hodně sountracku mám a poslouchám je :-D Nemám co jiného dodat. Nejkrásnějších 8 sérií co jsem viděla! Vždy zůstane v mojí TOP! ()

Narya89

Vampire diaries, už z názvu jasně upíří seriál, proto moc nechápu kritiku namířenost na "přílišnou upírskost" tohoto seriálu. Jo, jsou tam upíři a ano, jsou s nimi spojené určité vlastnosti, které jsou i tady stejně jako ve všem ostatním, kde se upíří vyskytují, tak proč to kritizovat? Mnohem horší mi přijde třeba snaha přidávat jim nějaké nové rysy jako např. třpytění se na slunci - to totiž pak nepůsobí upírsky, ale spíš gaysky. Určité věci jsou prostě ustálené a díky nim se dá rozpoznat, o co jde. Kdyby upíři nepili krev, tak by to nebyli upíři. Takže asi tolik k té překombinovanosti prvků. Pokud bych měla tomuto seriálu něco vytknout, pak by to byla pravděpodobně přílišná černobílost charakterů - jediný, kdo dokáže lehce překvapit je Damon, což z něj dělá nejzajímavější postavu seriálu. Ostatní jsou sice sympatičtí, ale až moc čitelní či neskutečně dobří, co by pro všechny kamarády div neumřeli,apod. A taky, nevim proč často když už se dělá seriál s upírama, hodí se tam i další nadpřirozené postavy. Extrém to byl teda v True Bloodu ještě s vílama a bůhví čim všim, nicméně i tady museli nacpat vlkodlaky jako odvěké nepřátele upírů. Sice nejsem proti stereotypizování upírů, ale tohle už je přece jen trochu moc. Mé hodnocení je možná objektivně přehnané, ale seriál si mě prostě nějak získal a teď už se asi neodpoutám, nicméně s klidným svědomím říkám těm, co mají cokoliv proti upírům - ok, nedívejte se, zase o tolik nepřijdete. ()

venalce

1. série se pomalu rozjíždí a seriál se teprve hledá, ale po 8. dílu se to láme a dostáváme se do zlaté éry TVD. 2. série v nastoleném trendu pokračuje a při zpětném pohledu se člověku chce brečet, co se nakonec se seriálem stalo. 3. série, která se točí kolem rodiny Původních by ještě měla šanci, ale "zlý" Stefan a závěrečná překombinovanost srážejí seriál dolů. Na 4. sérii by bylo lepší zapomenout, ta už je tak překombinovaná, že to hraničí s nekoukatelností seriálu a je to víc než škoda. Možná, kdyby se nás tvůrci nesnažili neustále šokovat, mohlo být vše daleko lepší. Ústřední trojice leze časem na nervy, Elenina nerozhodnost vyloženě pije krev a ze Stefana se nakonec stala naprosto zbytečná postava, ale Damon naopak drží seriál nad vodou, dokud se chová jako nevypočitatelný požitkář se slabostí pro bráchovu holku. Původní jsou povětšinou sympatičtí, zvlášť Elijah, kterého se ovšem dočkáme málokdy. Z vedlejších postav ještě vyzdvihnu Alarica, Katherine a Caroline. První dvě série si ve svém žánru zaslouží *****, 3. s přivřením oka **** a 4. tak **. Nejlepší díly: 1x08, 2x07, 2x08, 3x14, 3x18, 4x02 ()

machrus

Teda musím říct,že po slhédnutí 1.série (70-75%) jsem si říkala,že je to trochu lepší verze Stmívání...(a to mám samozřejmě i obě knižní série přečtené)...no ale 2.sérii jsem stahovala dál,ale na shlédnutí jsem nespěchala (mimochodem hodnocení v tuto chvíli 2.série 80-85% konec série bych ohodnotila možná i na 90%) stahovala jsem dál i 3.sérii a asi u 14. dílu kdy jsem se rozhodla dát šanci 2.sérii a mrknout na to a teda musím říct že jsem sjela 2. a 3. sérii během asi 3. dnů teda spíš večerů vzhledem k tomu že jsem pracující člověk a musím říct že 3. série zatím vypadá nejlépe ze všech...Po 1.sérii bylo moje hodnocení 3*,po 2.sérii to jsou 4*...uvidíme jestli se to vyšplhá výš ()

Angelic-77

První série se mi hodně líbila a to patřím spíše mezi antifanoušky Twilight a podobných trendy filmů. Vydržel jsem ještě ze zvědavosti koukat na 2. sérii, ale z napínavého seriálu s krásnou Ninou Dobrev se stala pro mě nekoukatelná nuda...takže 1. série za mě 75%, ale 2.+3. série je naprosto zbytečná a naprosto o ničem, tvůrci mi tak akorát zkazili celkový dojem z The Vampire Diaries. A to se má točit i série čtvrtá, proboha...:P ()

Palvinie

Čím více dílů vidím, tím větší to je pro mě kravina (a může za to Elena, blbější tu holku už snad udělat ani nemohli). Je to škoda, začátek byl opravdu slibný. ()

chubaka odpad!

Většinou hodnotím seriál, až odkoukám minimálně celou serii, ale tady musím udělat vyjímku, protože jsem nebyl schopný dodívat se ani na díl první. Děs a hrůza..... ()

Evandulik

Porovnávať Vampire Diaries, Twilight a True Blood je nezmyselné, to ako keby som mala porovnať spodné prádlo bavlnené, silónové a hodvábne, ale načo? Všetky 3 splnia svoj účel. Vampire diaries je priemerný teen seriál so všetkým čo k tomu patrí. Vsadenie do strednej školy, roztlieskávačky, športovci, preafektované blondínky, outsiderskí bratia, bezchybná hlavná hrdinka s make-upom už po zobudení, všetci sú až príliš krásni, aby som im to uverila, veď sa stačí pozrieť z okna. Otrepané, pedvídateľné, príliš americké..ozaj, zabudla by som na upírov(kvôli nim to predsa pozerám!)- klasicky, jeden dobrý, jeden zloduh, ktorého si musíte zamilovať. Nič prevratné, dostatočne ma to neoslnilo, občas nudilo. Čím som staršia, tým mám menšiu chuť ich pozerať a zápletka mi príde trápnejšia. ()

kklepkaa

Jeden z těch lepších seriálů televize CW. Po dlouhé době seriál, který mě nenudí. Samozřejmě, že se seriálem jako True Blood se to nedá srovnávat. Nicméně TVD má svoje kouzlo a to i se 3. sérií. Seriál má neustále zajímavé zvraty, postavy se více méně vyvíjejí. Některé situace (není jich moc) nejsou zrovna logické, ale pokud nejste nějaký extra náročný divák, tak to bude pro vás znamenat jen malé mínus :) Aktualizace: Ke konci 4. série musím ubrat hvězdičku. ()

Vironey

"Objektivně" by to bylo na dva, ovšem příchod "Původních" badass upírů mě uvrhl na dno emocionálně podmíněné kritiky, takže blahosklonně přehlížím demenci hlavních hrdinů a jejich otravného blábolení, kdo má koho a jak rád (nebo co), a s blaženým slintem u huby vychutnávám morálního elegána Elijahu a umíněného spratka Klause. Jinak je to naprosto typická vztahová slátanina o puberťácích pro puberťáky (i ty zastydlé), kde jediným plusem je zajímavá atmosféra a vcelku zábavná nadměrná úmrtnost (a následné zmrtvýchvstání) různých hlavních i vedlejších postav. Nicméně časem i ty bombastické zvrat(k)y oprudí, protože v následujících dílech vyšumí do ztracena a člověku je z toho tak nějak blivno. ()

Roseinka

První série mě bavila a těšila jsem se vždy na další díly. U série druhý už to začalo opadat a co se týče série číslo 3 a 4, tak se dívám pouze a jenom proto, že už nemám na co koukat. Je to šíleně zdlouhavý, pořád dokola to samý - Elena sem, Elena tam.... Nehledě na to, že představitelka Eleny se mi vůbec nelíbí, Stefan to samý. Aspoň, že je se na co dívat, co se týče Damona. Ze 4 hvězdiček mi nezbývá než ubrat na 3. Slibně vypadající seriál mě docela zklamal. Třeba ještě zvýším o hvězdu, jakmile se konečně dostaneme k nějakému finále, ale kdo ví a jestli vůbec příjde... ()

Dagoussek

Když začínal tento seriál, byla jsem úplně na něm závislá a nemohla se dočkat až příjde další a další díl. Tématika upírů mě fakt baví a zajímá. Do třetí řady bych hodnotila pěti *,ale další řady už jen natahují a už mě příjde trapný, jak každý kdo zemře, tak obživne. A jako správná fanynka se poctivě dodívám až do konce a přiznám se, že i hlavně kvůli Damonovi. Žeru ho :-) ()

koog

Výborný seriál, který po Pilotu sice moc neupoutal, ale pak se dere strmě vzhůru. Herecké obsazení je perfektní, herci zvládají své role víc než dobře (především pak Ian Somerhalder v temné a ironické roli Damona je naprosto geniální :) Skvěle rozehraný děj, žádná hluchá místa, velmi dobrá hudba. Cítím ze seriálu občas rukopis Dextra :) Po shlédnutí zatím vypuštěných 12ti dílů zvyšuji hodnocení na 4* Perfektní! ()

Luteka

Aneb další seriál o upírech ... Rozhodně ho nemůžu zařadit na vrchol, kam patří Buffy a True Blood ... Ale zase to není úplná spodina :) Celkem mě baví se dívat na "boj" o Elenu, ale nebýt tam Damon, nebylo by to tak vtipné :) Nejvíc se vždy pobavím, když se začne ksichtit a tvářit se rádoby vážně :D ()

Lenulinka

Má "guilty pleasure". Prakticky je to předvídatelné nic v krásném obalu, ale já se vždycky těším na další díl. Tečka. Update: Přestala jsem sledovat cca v polovině třetí série. Umřel(a) - neumřel(a) - umřel(a) - oživen(a). Najdou lektvar? Najdou, pak ho zase ztratí, aby ho našli znovu a pořád dokola. Aaaaa! ()

Batwoman míří do televize

Batwoman míří do televize

18.07.2018

Bývalá producentka Upířích deníků Caroline Dries chystá ve spolupráci s televizním magnátem Gregem Berlantim (Arrow, The Flash, Supergirl) nový komiksový seriál od DC, tentokrát zaměřující se na… (více)

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

28.07.2012

Arnold nedávno dotočil se Slyem The Tomb, chystá se na nadpřirozený akční masakr Unknown Soldier (zahraje si v něm anděla pomsty, seslaného na bezohledného výrobce zbraní a jeho soukromou armádu) a… (více)