Upíří deníky

• USA The Vampire Diaries (více)
Drama / Horor / Romantický / Fantasy / Mysteriózní / Thriller
USA, (2009–2017), 120 h 1 min (Minutáž: 40–43 min)

Předloha:

Lisa Jane Smith (kniha)

Hudba:

Michael Suby

Nina Dobrev, Ian Somerhalder, Paul Wesley, Steven R. McQueen, Kat Graham, Candice King, Zach Roerig, Michael Trevino, Matthew Davis, Sara Canning (více)

Série(8) / Epizody(171)

Příběh dvou upířích bratrů, kteří jsou posedlí krásnou dívkou z městečka, mezi jehož obyvateli žijí nadpřirozené bytosti. Na začátku seriálu se Stefan a Damon Salvatorovi vracejí do rodného města Mystic Falls ve Virginii, oba z velmi odlišných důvodů. (HBO Max)

MiaMoonlight

Narozdíl od Twillight a jiných upríských braků poslední doby kde upíři září, bojují s vlkodlaky o lásku a podobné, mají upíří deníky jasná pravidla a velkou rozmanitost. Nehledě na to že se tu alespoň každý neutápí se smutné lásce(ještě k tomu k jedné a té samé osobě, viz zmíněné Stmívání) a nevypadá jako by byl v posledním tažení. Další velké plus je celá pointa příběhů. Aneb tento děj má hlavu a patu. Nehledě na to že Ian tomu všemu dodává tu správnou "rebelskou" šťávu. A mě to prostě baví, i když to není nic tak úžasného. ()

zahron

Mylý denýčku dneska jsem omylem zakopl o dřevěnej kolík, zkouším se tomu nesmát ale něják to nefunguje - jsem totiž upír a nemůžu plakat. Mylý denýčku dneska jsem si vzala do hlavy že má postava bude po celý dnešní díl blábolit samé nesmysly. Mylý denýčku jsem feťák. Mylý denýčku jsem čarodějnice, protože jsem černá. ()

tommy187

Ja sa musím ospravelniť. Teda nemusím, ale mal by som. Ja som si pozrel len tri diely. V mojich očiach kľúčové diely! Keď ma seriál zaujme sledujem ho ďalej dokedy ma neomrzí, teda niekedy sa stane, že ho pozerám až do konca (napr. TBBT). Ale toto sa mi jednoducho nepáčilo. Podobne ako u 2 Broke girls, ktorý je podobne obľúbený dám len dve hviezdy. 45% ()

Dark_Shark

Mnohem lepší než Twilight, přeci jen vidět upíra třpytícího se na sluníčko je i na mě moc. Jediným důvodem, proč na Deníky stále koukám je Damon, ten mě nikdy nezklamal, jeho hlášky jsou dokonalé. Jinak bych bez nich dokázala žít, zvlášť bez 5. řady. ()

zsn odpad!

To se nedá se svižnou, překvapivou, akční True Blood se zábavnými vsuvkami autoru vlastními absolutně porovnat. Tohle je jak pubescentnější, ztuhlá parodie na Twilight nebo co. Špatný (tedy žádný) děj (přežila jsem pět dílů a vzdávám to) a ještě horší doprovodná hudba (pannenštější dojem snad vyvodit nemohli). Jde vidět, že seriál, a priori kniha, je stavěna na výdělku ze strany mladistvých. A dle toho uvážený výběr herců mne už vůbec nenadchl, seriálu prostě chybí živočišná dravost, případně alespoň nápad, který by diváka táhl z řady do řady (že tam hrají "sexy" kluci, to opravdu není důvod, jen marketingový tah). Musím říct, že jako seriálový maniak jsem ještě nikdy nepřestala seriál sledovat v průběhu řady. To z mé strany mluví samo za sebe. ()

marrjaana

Představte si dobré stmívání, vím že to nejde, ale zkuste to- tak přesně to je tento serial. S potěšením konstatuji, že i druhá řada si udržuje stejnou úroven, jakou první nasadila. ovšem ohledně třetí jsem zklamána. ()

fruitbueno

Nebudu se znovu dlouze opakovat, obsáhlé komentáře u Twiglight ságy vztahuji s čistým svědomím i tady. Narozdíl od Belly je zdejší hlavní hrdinka o něco méně tupá, tento fakt však vynahrazují jiné postavy, zápletky a rádoby psychologie postav. Upírský seriál, co se prostě sveze na vlně. Jo.. a dělat si v něm srandu z jiných upírských knižních předloh, zvláště ze Stmívání? LOL! Ironii umím ocenit, ale musí to být ironie na úrovni, ne vymodlená v prachu kdejaké stoky v Mystic Falls... ()

Germanotta

Vampire Diaries by zaručene neexistovali keby nebol napísaný ani Súmrak. Možno keby som bola 10 ročné decko tak by som asi fičala ne fešákovi Damonovi, ale okrem dobre vyzerajúcich hercov nemá tento seriál s filmovým umením nič spoločné. ()

Dromed

Oblíbený seriál mé něžnosti, takže jsem pár dílů po očku viděl. Počáteční nechuť k seriálu jak vystřiženému z Brava vyprchala a musím uznat, že je to dobře natočený seriál, ale je prostě dělaný pro jinou cílovou skupinu než jsem já. Já mám raději Walking Dead . Rozhodně lepší nežli to Twitlajd? sága nebo jak se to jmenuje? ()

Cejny

Ze začátku se mi tento seriál jevil v dobrých barvách, i když se jedná o typický teen seriál s pofidérními dialogy a předvídatelným dějem, tak sem si ho oblíbil. Škoda, že se všechno nesmyslně zamotá, jak už to tak bývá u podobných seriálů, a jednou jsou dobří "ti hodní" a v další sérii jsou dobří zase "ti zlí". ()

Firebug odpad!

Nesnáším tu pizdu, co napsala Twilight a tím naprosto zprznila pohled dospívajících holčiček na tak úžasné mytologické stvoření, jakým upíři vždy byli. A na tradici metrosexuálních pózerských "emáků" balící ve volnu náctileté školačky (co taky jiného dělat no ne?) navazuje i tento výšplecht současné americké televizní produkce snažící se to "chytře" zkombinovat s Beverly Hills (či nejakou podobnou srajdou) a čarodějkami či co. Výsledek je pochopitelně tragický, ale to zřejmě není důvod, aby to zde na csfd nebylo v červených čísel. To je ten stupidni Twilight fakt ještě horší než tohle?! To snad ani není možný... :-) Modlím se aby do filmového světa vtrhl opět někdo jako Blade a rozsekal všechny ty upírský chudinky na kousíčky. Začít by mohl třeba v Mystic Falls... ()

danca044

Seriál, který ve mě střídá pocity. První série se mi velmi líbila, druhá už byla o něco slabší a třetí...no to o té bych raději ani nemluvila. Podle mě už je to trochu nudné a neděje se tam nic nepředvídatelného, z čeho by si divák sedl na zadek. To, že z Eleny nakonec udělaly upíra je konečně nějaké pohnutí a trochu to seriál oživilo. No, uvidíme co se z toho vyklube. ()

skinny

s upadající kvalitou a stále více zamotaným dějem,kdy z toho tvůrci a možná i sama autorka udělali místo upírského hororu, ubrečenou telenovelu, musí mé hodnocení ze 4* (po shlédnutí první a druhé série) bohužel klesnout ()

widla

Má slabost posledních dní. Přiznávám, že je na seriál dívám čistě ze ženské vlastnosti zamilovat se do 'bad guys' :)) ()

pavcas

Upíři mně obecně nebavěj, stejně jako zombie a ještě míň mně to baví po Twilight manii. Existujou ovšem vyjímky a donedávna jsem si myslela, že mít ve svý Topce jednu takovou profláklou věc je v mým věku tak akorát na obhájení příčetnosti před davem haterů. To jsem ale ještě nevěděla, že si na tomhle seriálu vypěstuju trochu závislost. 5. serií jsem skoukla během několika týdnů a tak trochu se zamilovala. Zamilovala do těch postav, já jsem totiž strašnej romantik a je mi úplně jedno, jestli je to mezi člověkem a upírem, vlkodlakem nebo čarodějnicí, nevadí mi ani kdyby se do sebe uvěřitelně zamilovaly dva igelitový pytlíky, hlavně že se mně to dokáže dotknout a vyvolat nějaký emoce .Tradiční linku upír zamilovanej do smrtelníka okořenil milostnej trojůhelník a i když jsem od začátku měla jasno komu fandit a byly okamžiky, kdy sice nevyhrával můj favorit (vlastně v půlce začal těžce ztrácet) , bavilo mně to díl od dílu víc. Celej tenhle seriál sice naráží na plno klišé a cukrový vaty okolo,ale hrajou tam samý sympatický no až krásný lidi (no tak jsem povrchní no a co), je to plný celkem zábavnejch zvratů, odehrává se to na střední (to byly časy) a pokaždý když jsem to chtěla vzdát, tak scénáristi zase vymysleli něco dalšího, co mně přitáhlo zpátky. Takže láska no a nestydím se za to, teď si jako protiváhu budu muset dát pár hlubokomyslných děl od uznávaných režisérů a nízkorozpočtových snímků. Anebo se na to vykašlu a přiznám si, že jsem duší pořád teenager a pak je to vlastně v pořádku.:-) ()

Ivusha

Po první polovině první série stále čekám, až se to pořádně rozjede... Ovšem jakákoliv upírská tématika je moje guilty pleasure, tudíž 3,5:-)) Doufám, že druhá polovina série už bude trošku akčnější, protože by to jinak byla velká škoda. Má to potenciál. ()

casioa....

So, úvodná scéna-hmla v lese, dvojica raziaci si cestu z koncertu týpka aka James Blunt (mladý sa snaží byť trošku vtipný, potom to dramaticky zahrá na lásku-teda, mladá je unesená :) zrazu sa objaví upír, ktorého samozrejme zrazia. Panika, volanie 911....chlapík ide čeknúť a modlí sa-aby zrazený bol nažive. A vtom, first bite nášho vampíra. Mobil bez signálu, kočka teda ide von...a na kapotu auta padne mŕtvola týpka vycicaného upírom. A afektujúca hysterická P*IČA s krikom..beží (WTF?!?)-však mala ísť do auta...a cestou BITE samozrejme schytá. Tento úvod..má vážne odjebal :) Potom ten preslov hlavnej hrdinky k ľahko fetujúcemu rebelskému bráchovi na pánskych hajzloch...moje oči-nezostali suché :D a potom to setkáni našich hlavných hrdinov pred pánskymi hajzlami...boha, mal som chuť sa jebnúť o stenu...neskôr sa objaví záporák (bráško nášho sladkého hrdinu) a samozrejme-vědma nesmie chýbať...a máme to pekne nalinkované a absolútne predvídateľné. Zbytočný seriál snažiaci sa trošku "inovatívne"-v podobe vstupov s ručne písaným denníkom našich hrdinov-predlžovať a ťažiť z trápnosti a agónie patetických rádoby sci-fi upírskych príbehov ala Twilight etc. Na True Blood (2008) sa tento crap ani náhodou nechytá! Situáciu pred katastrófou u mňa zachraňuje iba OST (na stupídny pseudoupírsky seriál je vcelku dobre poskladaný...mix indie-rocku-poppunku-hiphopu-elektroniky ala Moby/MGMT+obligátny konzumný pop ala Katy Perry etc.=ujde to, na "robotný" deň). 3* OST, -1* seriá.=2*! Slová "Dear diary...."--- budete počuť hodne často. ()

Jane18CZ

Bez druhé série by bylo líp, tam se to točí pořád dokola jen o "Save Elena" a to mě fakt nudí.. a jestli to takhle bude pokračovat dál, půjdu s hodnocením níž... ()

SheenaStaley

Tak jo, toto je momentálne moja najväčšia závislosť.... keď som to začala pozerať, chcela som to po dvadsiatich minutach vypnúť, bolo mi z toho normalne zle.... ale potom tam prišiel Damon a ostala som pozerať... a som za to rada..... Momentálne beží štvrtá seria a zabudnite na to že je to romanticky pribeh o milostnom trojuholniku medzi dvoma upirmi a nevinným dievčaťom.... Napriek tomu aký neuveriteľný odpad sú knihy(na to sa fakt ani Twilight nechytá) tak tuto scenáristi robia fakt kvalitnu robotu .... Jasné romantika tu nechýba ale tú máme všade a aj keď možno by sa dalo povedať že zo začiatku seriál ťažil z momentalneho upírieho boomu, ale dnes už žije vlastným životom (btw upíri boli in vždy, len neboli zameraní na teenagerov:D) a fakt by som bola rada keby sa ludia vyhli porovnavaniu s twilightom..... Nechýba tu ani akcia a hlavne sa prelieva krv a to ja môžem:)) Špeciálne dvihla morálku seriálu postava dvojníčky Katherine ale potom hlavne príchod Klausa a celej jeho rodiny a rozhodne patrím medzi tých, ktorí si želajú ich vlastný spin off..... Zatial to šlape stále viac a viac, tak dufam, že si to tuto tendenciu aj udrží :) ()

Batwoman míří do televize

Batwoman míří do televize

18.07.2018

Bývalá producentka Upířích deníků Caroline Dries chystá ve spolupráci s televizním magnátem Gregem Berlantim (Arrow, The Flash, Supergirl) nový komiksový seriál od DC, tentokrát zaměřující se na… (více)

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

28.07.2012

Arnold nedávno dotočil se Slyem The Tomb, chystá se na nadpřirozený akční masakr Unknown Soldier (zahraje si v něm anděla pomsty, seslaného na bezohledného výrobce zbraní a jeho soukromou armádu) a… (více)