Upíří deníky

• USA The Vampire Diaries (více)
Drama / Horor / Romantický / Fantasy / Mysteriózní / Thriller
USA, (2009–2017), 120 h 1 min (Minutáž: 40–43 min)

Předloha:

Lisa Jane Smith (kniha)

Hudba:

Michael Suby

Nina Dobrev, Ian Somerhalder, Paul Wesley, Steven R. McQueen, Kat Graham, Candice King, Zach Roerig, Michael Trevino, Matthew Davis, Sara Canning (více)

Série(8) / Epizody(171)

Příběh dvou upířích bratrů, kteří jsou posedlí krásnou dívkou z městečka, mezi jehož obyvateli žijí nadpřirozené bytosti. Na začátku seriálu se Stefan a Damon Salvatorovi vracejí do rodného města Mystic Falls ve Virginii, oba z velmi odlišných důvodů. (HBO Max)

J*A*M*A*L

Jeden z mála teenegarovskejch a upírskejch seriálů který se mi vážně moc líbil a bavil.Vůbec to nevypadá špatně mě se to vážně líbilo přece jen jsem ještě mladý a tak si můžu užít nějakejch seriálů či filmů které jen těsně minuly můj věk. ()

bloodcountes

Viděla jsem tři řady a nadchlo mě to. Upíři nadchnou vždycky, žeano, navíc samí krásní lidé, žejo, zápletky, napětí, tajemná minulost... Skvěle napsaný. Nicméně v druhý půlce už jsem pomalu dovyčerpávala své zásoby citového zaujetí a nervů a pomalinku mě to napětí začínalo unavovat. Taky se zrovna čekalo na 4. sérii, takže jsem bezbolestně skončila. Zatím. ()

Simbet

Nejsem zastánce upírománie, ale když už jsem shlédla Stmívání....... V okamžiku, kdy na scénu deníků nastoupil charismatický Sommerhalder a začal lámat krčky, jsem se začala úžasně bavit. Pomohl mi překonat dávivý efekt z ústředního dua Wesley-Dobrev. Po první sérii jsem byla ochotná dát čtyři hvězdičky jenom kvůli jeho maličkosti a trochu toho napětí. Ovšem když se z něho v druhé sérii stane zamilovaný hodný upír, tak to začne stát za h.... Navíc už od první série nás připravují na příchod toho nejzlejšího odporňáka a on tam pak přijde nezajímavý nudný týpek. Ještě musím zmínit čarodějě. Z jejich kouzlení by se mohl učit i Harry Potter, aspoň by pak mohl používat i jiná kouzla než Lumus maximus,ten šel ale čarodkám taky dobře. Kouzelných prstenů tam bylo tolik, že jsem ztratila přehled kdo jaký a proč má a zůstalo mi v hlavě pouze přání, abych také jeden měla, který by za mě uklidil. Nejhorší je, že po tolika dílech už se prostě na ten dobrácký upřímný Wesleyův výraz nemůžu dívat. Hodní upíři by měli mít alespoň nějaké to slunce v duši a tklivý pohled (třeba jako Edíček). Nina Dobrev se dala snést jenom jako mrcha Kathrine, jako hodná Elena byla jenom o chloupek méně nudná, než její "sedmnáctiletý, ha haha" přítel. Největší potenciál nakonec zůstal v Candicce Accole a Michaelovi Trevino. Ne ale dost na to, abych dala další sérii. ()

Adam_Musil

Všech osm řad seriálu bylo naprosto žánrově odlišných a něčím mě každá z nich dokázala zaujmout – konkrétně epizodu s názvem Hell Is Other People pokládám za nejzajímavější žánrový experiment, třebaže ze sérií jako takových u mě jako celek dominovala série pátá. Zde je plně rozvinuta problematika dvojníků, v podstatě originálního fantasy prvku, která se doposud ukazovala jen v náznacích jako součást, resp. nezbytná premisa či opora příběhu. Zajímavé bylo proto hodnotit herecké výkony Niny Dobrev a Paula Wesleyho, kteří jednotlivé dvojníky představovali. Pochopitelně se v seriálu objevovaly i předvídatelné momenty, ale některými zápletkami, zvraty a nečekanými vyvrcholeními mnohdy seriál předčil i svůj spin-off The Originals. ()

chim.chim

Zpočátku mi to přišlo úsměvné, ne-li dokonce mírně zábavné, ale po chvíli mi Vampire Diaries potvrdily, že jsou typicky naivní a klišoidní stupiditou postrádající byť jen trochu originality, tedy přesně tím, co jsem od nich čekala. Oni sexy hrdinové prostě na dívatelný seriál holt nestačí. Postavy jsou dočista plytké a úplně se topí v prázdých frázích, z jejichž ohranosti až mrazí. ()

sona123

Ano, jsem příznivec ságy Stmívání, kterou jsem už dokonce dočetla do konce. Je mi to trapné se k tomu přiznat, vím, není to úplně in, nejsem holt asi intelektuál, ale když mně se to líbí :-) A tak jsem logicky sáhla i po Vampire Diaries. První díl - zklamání, naštvání - jak si vůbec mohou dovolit kopírovat něco tak "dokonalého?" Dokonce se nestydí ani jít do stejného typu herců...jak trapně seriál oproti "originálu" (ze kterého si tu, mimochodem, bezostyšně dělají legraci!) působí...ale pak mi to nedalo zkusit další díl a byla jsem lapena. Ano, je to červená knihovna, ano, je to vlastně hloupost typu Čarodějky a tak, ale já jsem teď prostě na vlně... ()

Pompaj

1. série 95%. Druhá cca 90%. Seriál mně naprosto dostal a kdo se jednou koukne, tak ho to většinou nepustí. Hoodně dobrý scénář pro každý díl. A na konci se stane vždy něco co vyvolá " Ať už je další díl!". Nějakým způsobem mě to strašne baví. A Ian Somerhalder je úžasný herec. EDIT: 3 Série si opět drží svou laťku, 90%, čekání na 4 sérii. 7/8/12 ()

spageta

Se čtvrtou sérií musím svůj komentář kapánek poupravit.. zpočátku jsem byla seriálem nadšená, líbilo se mi na něm úplně všechno, jeho napětí, romantika, zajímavý děj, hezké postavy... Jenže s postupem času se začalo dít to, čeho jsem se obávala, a to je obrovské překombinovávání děje... zvraty se pořád snaží šokovat, jenže čeho je moc, toho je příliš a některé události, nebo nečekaně se objevivší postavy z minulosti (téměř v každém druhém díle) se mi zdají spíš humorné. Ovšem Damonův ostrovtip pořád drží laťku vysoko. ()

kikka20

Stačí slovo Damon - Stefan - Elena. Tohle úplně stačí a každý si hned vybaví The Vampire Diaries nebo-li Upíří deníky. Kniha je oproti tomuhle vážně malinká - špatně se čte, namyšlená blondýnka, která chce pozornost. Tohle neni ELENA jak ji známe. Ovšem tenhle seriál je prostě pravý americký. Má hnědé vlasy, žádná namyšlená holčička (oproti knize). Ale Damon to vše zachránil. Co dodat prostě tenhle seriál je pro girl-teenagery. ;) ()

Milky.

U první série jsem se smál twilightové trapnosti. U druhé série jsem chrochtal blahem. U třetí série brečím nad bezradností scénáristů. Čtvrtá už má trochu lepší drive, ale pořád je to prostě popcorn pro mladé teenky. Něčím mě to ale baví a je to skvělý zdroj dobré hudby, která se k nám přes oceán moc nedostane. Takové mé very guilty pleasure. edit: Pátá série už je co se týče scénáře vyloženě k smíchu. Násilně prodlužovaná agónie. ()

AIMÉE

| pozn. pouze a jen v originální verzi s původním zněním! | Kdyby to zpočátku nebylo až bolestivě povrchní, trochu předvídatelné a poněkud vykradačské rozplývala bych se nad neotřele nestupidním seriálem s hororo-mystery prvky hned, ale prozatím z toho mám rozporuplné dojmy, proto si s hodnocením počkám. Ale co musím každopádně uznat k dobru, že každý díl je vcelku smršť událostí, kterými je každá epizoda doslova napěchovaná. Navíc herecké výkony (v porovnání se ságou Twi-shite) jsou nejen přesvědčivější, ale dokonce díky scénáři (zde je patrné, že to nepíše odrostlá sentimentalistka) nepůsobí postavy kostrbatě jako nějací maňásci, k tomu navíc obstojná hudba; ó věštím tím mou guilty pleasure? EDIT 1.SÉRIE: ony vlažné dojmy se mi prakticky vytratily před očima zhruba kolem 5.-6.dílu, kdy to začalo konečně nabírat obrátky a vlastně každá epizoda napumpovaná zajímavými informacemi, docházelo občas až k nečekaným zvratům, předvídatelnost byla ta tam. Ještě sice seriál oplývá ne zrovna působivou vatou v podobě roztleskávacích a mužstevních studentů, vedlejšími příběhy se slabší tématikou nebo americkými školními aktivitami... tudíž když opominu tuto výplň s tím, že něčím to ti scénaristé "zaplácnout" museli, aby se nevytasili s trumfy hned zpočátku, tak jsem si to jednou zase prorokovala jasně - guilty pleasure jak vyšité. [93%]. EDIT 2.SÉRIE: 'People come, people go', i v tomto ražení jde i druhá série Deníků, ovšem ta má nakročeno do temnějších vod, do kterých se postupně začíná nořit a není to zrovna "sadová procházka". Hlubší a rozhodně více emocí nakvašených k parádnímu výboji. Polívčička nám zhoustla tak si doufám, aby další série byla minimálně stejně tak návyková. [99%]. EDIT 3.SÉRIE: Copak by to bylo za jízdu bez Niklause, ten týpek je pro každý špás. Šprýmař, který se stará aby TVD nevyčpěly a neodbočily do telenovelské prohlubně. Drobet dumám nad faktem, že ta "hra, kdo je lepší darebák" postupně obnažuje půlku osazenstva... scénaristé každému dopřejí (alespoň) chvilkovou šarádu. Výtečné, byť jen kostýmní proměny herců, kteří mezi těmi nekonečnými škatulaty kličkují s neskrývaným zápalem. Přiznávám, že jsem se stala více(-méně) zaujatá vůči tomuto (možná lehce zpochybnitelnému) opusu, ale já ráda utíkám od reality a toto se strefilo do černého. Třeba od toho jednou, jako chlapeckým střevícům, odrostu. [97%]. 4. SÉRIE: Minimálně polovina dílů byla "nastavovanou kaší", aby se vyplnilo takřka pár důležitých dílů. Klaus poněkud ztrácí své ďábelské vzezření (což je spíše krokem zpět), aby uvolnil cestu "muži bez tváře" - Silasovi. Na sklonku série sice nastane několik zajímavých zjištění, ale než se k nim prokoušete, uplyne hodně času (tedy jen pro odolné povahy nebo fanoušky). Nicméně "funkci" plní. [89%] EDIT 5.SÉRIE: Tahle série je, dle mého názoru, doposud tou nejslabší; nicméně, těmi silnějšími momenty jsou pasáže s Katherine |SPOILER: manévr z řad scénáristů tuhle postavu, jež v podstatě tento seriál víceméně držela od počátku pohromadě, vyškrtnout nadobro (?) nevidím jako úplně šťastný krok, ale budiž: třeba se na scéně objeví nějaká další silná ženská postava.| Další, obstojnou linkou příběhu je vstup dávno zapomenutého "kámoše" Damona -- jakýsi Enzo, který svou křivdu nenechává jen tak vyšumět, se stává zajímavou postavou. A tím se pomalu kruh uzavírá... nezbytné skoncování se záludným Dr. Wesem je pravděpodobně poslední zajímavou záležitostí, jelikož např. "okénko" Tessa-Silas(-Stefan aj.) je snesitelné jen proto, že se dovídáme krapet o prapůvodu dvojníků. Samotné vyvrcholení série je taky poprvé (až nezvykle) mdlé a plytké, tudíž bude zajímavé, jestli se týmu podaří vylovit něco pozoruhodného a zachránit tak do této doby docela dobře rozehraný seriál, jenž do nynějška oplýval slušným hereckým ansámblem -- a ten ho taktéž i držel nad vodou. Přesto mám pocit, že se oprátka začíná stahovat... [65%] () (méně) (více)

Blazin

V poslední době, kdy je filmů, ale hlavně seriálů o upírech víc než dost, dostal jsem se i k tomu seriálu. Myslím si, že již můžu plnohodnotně hodnotit, protože jsem viděl zhruba prvních 10 dílů. Přijde mi to jako taková menší vykrádačka Twilight a True blood. Nejsem příznivcem Twilight, takže ani tento seriál mě příliš nezaujal, protože je mu až příliš podobný. Místama mi přišlo, že se snaží trochu něco brát z True blood, ale tomuto seriálu to nesahá ani po kotníky. Seriál je příliš nudný a roztahaný, tím pádem nezajímavý a nechytlavý. Navíc oproti např. zmíněné True blood jsou zde herci na mnohem nižší úrovni, většina naprosto nezajímavých (možná až na Iana Somerhaldera a Candice Accolu), možná tomu chybí víc sexu a zabíjení :-). ()

mosnak odpad!

...jedině kdybych byl holka, měl blond vlasy, roztomilý usměv, bylo mi max. 12 roků a toužil bych po nekonečném upířím romantickém vyplachování mozku bez jakéhokoliv pocitu sebeúcty! - 0% ()

hellequine

Panebože.. Kdy už tohle skončí? Zajímalo by mě, kdo přijde na řadu pak.. Co třeba zombík, jehož hnijící srdce není vlastně vůbec zlé a nebo bubák, jehož podstata touží po jediném - po nehynoucí lásce a pak například duchové, ty jsou taky fajn.. A pro platonickou lásku jako stvoření..:P Btw- proč jsou vždycky ti "zlí" upíři veselé kopy a proč se ti "hodní" tváří jako by měli zácpu? Změna: Přidávám hvězdu za upíra trsajícího na Depešáky..:D ()

cherita

Naivní upírská telenovela, která se nám podobně jako twilight snaží namluvit, že upíři coby nesmrtelná a krvežíznivá monstra nemají na práci nic lepšího, než objíždět americká maloměsta, navštěvovat tamější střední školy a balit tam zádumčivé osmnáctky. Všem, kteří hodnotili odpadem po jedné nebo dvou epizodách, gratuluji k ušetřenému času, protože se to s přibývajícími díly stejně vůbec nezlepšuje. Děj, místo aby gradoval, se stále více komplikuje, přibývají nové a nové postavy, vytahují se další a další ‘temná tajemství’. Na konci první série jsem už nevěděla, kdo je čí dcera a kdo se koho snaží zabít. A ti vymydlení američtí teenageři, kteří tam suplují za herce, mi to taky nijak neulehčili, protože jsou nevýrazní a sobě navzájem strašně podobní. Hvězda navrh za Iana Somerhaldera, který coby ‘zlý’ upír Damon sem tam pronese nějakou tu hlášku (sem tam znamená tak jednou za tři díly). ()

Domec

Me to proste bavi, sice je to teen drama co tak rada odsuzuju, ale nekde se u me stala chyba.. Krev, obcasny drama, temna atmosfera (mozna je to silny spojeni...) a Damon mi ke spokojenosti staci. ()

Mortemiss

Kdyby tento seriál měl jenom dvě serie, vůbec bych se nezlobila. Ale jelikož to zase milí sousedé z Ameriky museli prodloužit, tak se tento zajímavý děj neustále prodlužuje a prodlužuje. Po pár dílech mě to přestalo bavit, děj se neustále opakoval a nic nového se tam nedělo. Připomínalo mi to situaci, když čekám na autobus, vím kdy pojede a pořád čekám, jestli se něco stane, frustrující pocit, Výběr herců ani atmosféra není k zahození. ()

Batwoman míří do televize

Batwoman míří do televize

18.07.2018

Bývalá producentka Upířích deníků Caroline Dries chystá ve spolupráci s televizním magnátem Gregem Berlantim (Arrow, The Flash, Supergirl) nový komiksový seriál od DC, tentokrát zaměřující se na… (více)

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

28.07.2012

Arnold nedávno dotočil se Slyem The Tomb, chystá se na nadpřirozený akční masakr Unknown Soldier (zahraje si v něm anděla pomsty, seslaného na bezohledného výrobce zbraní a jeho soukromou armádu) a… (více)