Upíří deníky

• USA The Vampire Diaries (více)
Drama / Horor / Romantický / Fantasy / Mysteriózní / Thriller
USA, (2009–2017), 120 h 1 min (Minutáž: 40–43 min)

Předloha:

Lisa Jane Smith (kniha)

Hudba:

Michael Suby

Nina Dobrev, Ian Somerhalder, Paul Wesley, Steven R. McQueen, Kat Graham, Candice King, Zach Roerig, Michael Trevino, Matthew Davis, Sara Canning (více)

Série(8) / Epizody(171)

Příběh dvou upířích bratrů, kteří jsou posedlí krásnou dívkou z městečka, mezi jehož obyvateli žijí nadpřirozené bytosti. Na začátku seriálu se Stefan a Damon Salvatorovi vracejí do rodného města Mystic Falls ve Virginii, oba z velmi odlišných důvodů. (HBO Max)

Larushka

Jako napsala bych, že se jedná o moje guilty pleasure, ale už několik sezón to není žádný pleasure. Originals jsem dokázala přestat sledovat celkem brzy, tady mi to nějak nejde. Už prosím nedělejte další sezóny, umírají mi mozkové buňky... :( ()

sir-dave

Naprosto chápu odpadové hodnocení i opačné pětihvězdičkové. Záleží jak to komu sedne. Komentář jsem chtěl napsat v době, kdy jsem zkouknul několik dílu za den, jenže zapomněl. Vampire Diaries se nenesou jen v rovině romantické ale divák se dočká i několika krvavých akčních scén během dílu. Mezi pilotem a dejme tomu koncem 1. řady se děj posunul daleko dopředu. Žádná postava, až na výjimky, si není jistá svým dalším působením. Zažilo se několik zvratů // Edit #1: Postupem času se začíná více a více omílat začarovaná trojice Stefan/Elena/Damon a začíná to být stereotypní, unavující. Příjemné oživení v podobě "Původních". // Edit #2: Po 5. sérii už to šlo opět dost dolů. Původní si založili svůj spin-off a odešli. Julie Plec začíná vařit z vody. Nekonečné rozcházení a scházení mezi ústřední trojkou, kdy jednou jsou spolu, v dalším díle už ne a pak zase jo, je největší mínus a shit. Seriál měl skončit po 3., max čtvrté sérce. Musím snížit hodnocení na 3*. (hodnocení za 1. - 8. sérii - konec) ()

Madlenka26

Po GG se toto stál můj nejlepší seriál uplně v jiné kategorii než je GG.Drama a napětí v každém díle ve spojení s naprosto strašným, arogantním, jízlivým, nadruhou stranu starostlivým(občas),milujícím , pomstychtivým ale bezkonkurenčním Damonem♥ to nemá chybu. Ač nemám ráda téma upíři, tak todle mě opravdu dostalo po všech stránkách.Nesnaží se to hrát na nějakou teenage slátaninu a postavy už jsou jaksi dospělé což dnešní době není moc typické, způsob jakým je to podané ve VD to prostě nemá konkurenci. Hlavně se mi líbí jak pocit po krvi je zde strašně vystižený a když už pak dojde k samému aktu kousnutí tak jak to herci umí podat, ten pocit euforie. Každá postava je něčím okořeněná a nemohu říci, že nechci toho herce a tudle herečku, protože každý tady má svoji roli a kdyby tam on/ona nebyl nebyly by to takové deniky které já jsem si naprosto bez přestání zamilovala.Ale přeci jen ten Damon tomu dodává šťávu..opravdu se nenudím a na díly koukám s otevřenou pusou , tenhle seriál je opravdu moje krev. Všechno na sebe perfektně navazuje a já už se nemůžu dočkat jak to dopadne... ()

Laerry

Úvodní epizoda občas balancuje na hranici kýče a parodie. V první sérii se najde pár dobrých temných momentů, zásluhou postavy Damona. Jenže pak to jde z kopce a začne to vypadat na další "twilightovskou telenovelu"... Naštěstí druhá série se tomuto neduhu vyhne s výpomocí nových charizmatických záporáků (Katherine, Elijah, Klaus). Třetí série ale trpí rozpolceným dojmem a rozmělněním děje - především linie okolo original family je neuvěřitelně nudná - jediným zajímavým členem je stále Elijah; Klaus je neuvěřitelně otravný, v otravnosti ho překonává jen jeho slepičí sestřička, u které jsem si neustále přála její bolestivou smrt. Snad čtvrtá série bude lepší, cliffhanger to částečně slibuje, tak snad to scénáristi nezahrají do outu. ()

Mr.Ripley

Neodsuzuji první sérii, která je žánrově hravá, odkazuje na filmové a seriálové mezníky v upíří historii a jako bonus vtipně parafrázuje na Twilight "hity". Bohužel druhá série veškerý nápad a šmrnc poslala ke dnu, jako vlka naplněného kamením. ()

Doudis19

S Upířími deníky je to stejné, jako s kterýmkoli dílem Stmívání. Hezky se na to kouká, všichni jsou krásní, příčetní jedinci se pobaví nad vážností s jakou seriál podává naprosto triviální témata a to všechno i přes to, že se jedná o naprosto povrchní kravinu, ve které jde o míň, jak o nic. Musí se ovšem uznat, že se zlým z bratrů je docela legrace a to nejen proto, že je to hláškující cinik, ale především, že celý ten cirkus okolo glosuje s až "smrtelným" nadhledem, který z Upířích deníků dělá docela příjemnou odpolední oddychovku. ()

haushinkaa

Ani se nemusíte moc snažit a najdete podobnost s mnoha upírskými filmy... Ale popravdě řečeno, zkuste si v dnešní době přijít s novým pohledem na upíry... Když nabouráte dlouholetá upírská dogmata, svalí se na vás vlna kritiky (proč se například upíři na slunci třpytí, že...) Tady tahle velmi příjemná, teenagerovská a charismaticky temná lovestory mě opravdu chytla a abych pravdu řekla, celou sérii jsem sjela během pár hodin. Ústřední trojice, jakkoliv se mi mohla po přečtení jmen jevit jako podivná, mi vyrazila dech. Nevinná Elena, tak krásná a čistá, bad boy Damon, který je tak okouzlující, šarmatně zlý, zákeřný a dokonale kočičí, ale hlavně (a tomu jsem se divila) jsem propadla mužnému správňákovi Stefanovi - tajemný samotář, zasmušilý, přemýšlivý, staletími zkušený, sečtělý, navíc gentleman každým coulem s muskulaturou, která je opravdu... mužná... A ten jeho pohled, och ach, v životě by mě ani nenapadlo, že mě okouzlí takový týpek, ale tomu jeho charismatu se asi těžko odolává. Teď jsem vypěla ódy do největších výšin na úžasný výběr herců, takže teď příběh - ano, ten se mi téže líbí. Nemám nic proti originalitě, samozřejmě, ale tady na tom netrvám. Sem tam nějaké to klišé nebo naprosto předvídatelná scéna, ale já říkám - no a co, jsou tam ty správně přísady, je to hezky načančané a servírované na stříbrném podnosu, tak proč si to nevychutnat? Říkám: mňam... btw: kamarádka čarodějka je boží, ta pokousaná bloncka je jako blonďatá trapka úžasná a mladší bráška Jeremy mi strašně připomíná jednoho chlapce z Cesty vzhůru, kterého jsem bezmezně milovala v dobách adolescence, tudíž nemohl zůstat nepovšimnut a mému zájmu se těší snad ještě víc než před chvílí opěvovaný dokonalý krvesaj. // :D :D :D opravuji své čtyřhvězdičkové hodnocení... :D // opravuji své dvouhvězdičkové hodnocení ()

filmmovier

Seriál, od kterého jsem hodně očekával a čekal jsem, až ho Nova konečně začne vysílat, nakonec nezklamal, a ač je seriál teprve na začátku ( pro mě ), výsledek je nakonec více než chvalitebný. Upíří deniky mě jako knižní fenomén nijak nezasáhli a proto jsem rád za tohle povedené TV dílko. To, že nejlepší postavou v sérii je samozřejmě Damon, nechme stranou. Herci jsou obsazeni vynikajícně, atmosféra je slušná a Twilightu se to vůbec nepodobá. A ostatně, i Elena je kus... Upíry mám rád a výsledkem jsem potěšen, takže zatím 80%, hodnocení popřípadě změním. Po první kompletní sérii zvyšuji hodnocení na 90%, hvězdičkové ponechávám prozatím stejné. ()

Yesqward odpad!

Nie že by tento seriál nebol dobre sfilmovaný, alebo tam je amatérsky výkon hercov, ale mňa proste nebavil! Už je to otravné, každú nedeľu vidieť, ako zháňajú nejaký mesačný kameň či čo, a ako tam občas pribehne upír a vycucia krv nejakej nevinnej žene. Jednak nuda, a jednak blbosť, u mňa 0% ()

kinghome

Neni to tak špatný, jako twilight ale to neni zas tak těžký. Pár hezkejch holek a na ten průměr to stačí. Vydržet se koukat na všechny díly bych asi nevydržel ale zkouknout jich pár před Přáteli, to zvládnu. Kouká se na to celkem dobře. 55% ()

viperDavid

Upiry mam rad, Nina Dobrev se mi libi stejne jako Candice Accola a az na tu posledni serii (v teto dobe 3.) hodne dobry serial. Bohuzel uz to chyta syndrom telenovel, tak jsem se tesil, ze to treti serii skonci, ale ono nic a to je dost blby. Navic predvidatelny - Elena ozie jako upir a bude zla :) jak jinak. A protoze si nenecham ujit serii cislo 4. muzeme poreferovat pozdeji....i kdyz. update: jen tak mimochodem ten svetsky trojuhelnik me fakt sere :) jsem ze stare skoly ktera mi voli bud verny jako labut, ale to se dnes asi nenosi ()

Lachtaan

Kdybych neznal Iana Somerhaldera z guilty pleasure katastrofických filmů jako je kupříkladu Ztracené město a kdyby se mi Nina Dobrev už léta nelíbila, tak bych byl k téhle vztahové fantasy slátanině ještě přísnější, ale je třeba jí neodpírat takovou popularitu mezi "týnejdžerkami" po celém světě. Právě díky ségře jsem pár dílů viděl a nejen na Ninu se koukalo dost hezky. ()

Helmutek

Plakáty vypadaj strašně, název zní strašně, nakonec i seriál sám opravdu přináší všechny myslitelný i představitelný klišé, který by člověk předpokládal... JENŽE i přesto nějakym zvláštnim způsobem má něco do sebe - i přesto je zajímavej a v několika ohledech dokonce i skvělej. Zajímavej v tom, že i když jde především o vztahy, nejde vůbec o nic černobílýho ani banálního a témata, na který seriál naráží, jsou podle mě obrovsky silný a hluboký (umírání a strach ze smrti, problémy mezi bráchama i v rodině, vina a neodpuštění sama sobě i ostatním, nevhodná láska a neschopnost vymanění se z destruktivního vztahu, rozpad přátelství...). A vysloveně skvělej mně osobně přijde v obsazení (neni tam snad jedinej slabej herec - a mezi úplně nejlepší řadim samozřejmě Damona/Somerhaldera, Klause/Morgana a kupodivu i Elenu/Ninu Dobrev, snad ale i každá epizodní role byla skvělá taky), v hloubce a komplexitě vykreslení postav (Damon, Bonnie, Alaric, Klaus, Enzo, ale i třeba Jeremy) a taky v soundtracku(!), kterej se pro mě v kvalitě a výběru hudby řadí možná hned vedle pro mě zatim nedostižný studnice skvělejch věcí, a to Californication. (POZOR, TROLEJ) Deníky jsou vlastně jednou dlouhou a velkou cestou Damona za odpuštěním. Jinak ale moc vítězů příběh nemá - leda takovejch dílčích, jaký přináší i skutečnej život (od kterýho samozřejmě maj Deníky sice zdánlivě daleko, hlavně ale formou - ty metafory jsou totiž přenositelný a kupodivu nejen platný, ale i aktuální a živý; ohledně tohodle všechna čest). Jedinej, kdo seriálem prošel od začátku do konce a jako člověk, je snad jenom Jeremy - jinak snad všichni ostatní zemřeli, znovu se zrodili a svoje osudy změnili tolikrát, že je občas těžký s těma všema změnama držet krok (a to včetně ubohýho městečka Mystic Falls, který hrozbě konce světa nebo apokalypse čelí zhruba tak jednou tejdně). I tak ale celkově Deníky hodnotim pozitivně - byť nezastírám, že sám za sebe bych se k tomu jednak asi nikdy nedostal (název i vizuál je pro mě tak odpudivej, že bych neměl proč to zkoušet), ani bych se nechtěl prokousávat tolik sériema a dílama a čekat, jestli z toho nakonec vyleze něco, co opravdu stojí za to. Po zhlídnutí všech sérií ale musim uznat, že to za to skutečně stojí - jen chápu, že ne každýmu se do toho bude chtít. Minimálně ale příběhy Damona, Klause, ale i Bonnie, Alarica nebo Kaie(!) jsou neskutečně silný a za mě něčim, co svou výpovědní hodnotou seriál jednoznačně tlačí o úroveň vejš. Za mě mezi 3 a 4*. ()

LUKICKK

Rozhodně to bylo lepší než jsem čekal. Pár prvních sérií jsem si fakt užil, další už klesaly dolů, ale docela v pohodě průměrný seriál. Swag Damon Salvatore. ()

terunka003

Upíří, děsivé, strašidelné, napínavé, zamilované, zamotané. Další upíří seriál, tentokrát teenagerovský. Prvních pár dílů jsem si přetrpěla, ale ten poslední byl konečně o něčem a začíná se něco dít. Ke Stmívání bych VD nepřirovnávala, jako spousta ostatních komentátorů. Je to prostě něco jinýho i když je tam upír, krev, dobro, zlo a nějaká ta láska. Tak jsem zvědavá jak na tom budou ostatní díly. ()

sallyann

Tady se ukázalo, že knižní předloha nemusí být vždy lepší.... Seriálu vládne především Ian Somerhalder, který jako upír Damon balancuje mezi světlou a temnou stranou :) Po 8 letech seriál skončil. Konec to byl důstojný, ale chybělo tam pár dovysvětlujících scén. Přesto se těším, až dám zase maraton. :) ()

alyssa18

Má to všechno, co by měl dobrý seriál mít - dobré herce, dobrou zápletku, fajn hudbu, napětí, romantiku, sem tam nějaký ten vtípek a hlavně: Iana Somerhaldera. Co víc si přát? Možná, aby to tak příšerně a nuceně neprotahovali a důstojně to utli tam, kde by to mělo být utnuto. (oblíbené postavy: Damon, Caroline) ()

VittaBella

A máme tady daší upíry! Tentokrát na tomto příběhu není snad nic originálního. Vystupují tu upíři (jeden z nich na střední), kteří se snaží žít jako normální lidé (něco vám to připomíná?), a čirou náhodou se oba hlavní hrdinové zamilují do stejné dívky (jak originální), jež je člověkem. Postupně na scénu přicházejí i vlkodlaci (nebylo jich už v poslední době víc než dost?) a všichni dohromady se snaží řešit spoustu absurdních problémů. Je vidět, že tvůrci opravdu sršili nápady. Jenže přes to všechno klišé je to kupodivu chytlavý seriál, který si mě zkrátka získal. Uznávám, že má spoustu chyb, děj je naprosto neoriginální, ale přesto mě každá minuta The Vampire Diaries baví a hlavně se nemohu nabažit Damona. ()

Tomik.

Předně nechápu lidi, kteří srovnávají TVD s Twilight. Ano, jisté podobnosti zde můžeme nalézt (v obou případech se vše točí kolem „ochrany“ jedné stěžejní postavy), nicméně kvalitativně jsou tyto snímky úplně někde jinde. The Vampire Diaries je úžasný seriál. Samozřejmě těží z tzv. „upíří mánie“, která v poslední době zaplavila celý svět, ale na tom přece není nic špatného. Důležitý je fakt, jakým způsobem z toho těží, a tady musím zdůraznit, že tím nejlepším možným! Jistě, jsou i lepší (nebo chcete-li reálnější) seriály s upíří tématikou – např. True Blood, ale TVD má takové zvláštní osobité kouzlo, kterým prostě dokáže zaujmout a které jsem snad ještě u žádného jiného seriálu nezažil. Hodně lidí může argumentovat, že je vše díl od dílu více a více komplikovanější, že se v celé té dějové linii jako takové místy ztrácí apod., ale to je právě základní kámen celého seriálu a současně největší rozdíl od Twilight. TVD má totiž příběh. Příběh tak komplikovaný, že jen jeho stručný popis by vydal na knihu. Nikdy nevíte, co se stane, co bude následovat. Pořád jsme stavěni před nová tajemství, která vyplouvají na povrch, dostáváme se hlouběji a hlouběji do jádra veškerého dění a přesto mám pocit, že víme jen nepatrný zlomek toho všeho. Důkazem budiž nová postava každých několik dílu apod. Ono velkým problémem seriálů dnešní doby je fakt, že časem opadají. TVD má trend přesně opačný a já mám prostě pocit, že je každým dílem lepší a lepší. Už mnohokrát jsem si říkal "Skvělé, tohle byl ten nejlepší díl" a za týden jsem musel své tvrzení opravit, protože už jednoduše pozbylo platnosti. Dneska jsem měl možnost shlédnout první díl třetí série a už teď je jasné, že v následujících měsících nebude čtvrteční večer patřit ničemu jinému, než TVD. Tak mě to uchvátilo a po několika měsíční pauze jasně připomnělo, že ani setina jeho kouzla nevyprchala a že je stále možné (a to se mi až samotnému nechce věřit) posouvat laťku výše a výše. O hereckých výkonech se netřeba zmiňovat, ty jsou bez chyby. Snad nejlepší možné herecké obsazení, jaké mohlo být. A všechny ty vztahy mezi postavami jsou tak reálné, až neskutečně reálné. Upřímně, kdo se nikdy neshlédl v Damonovi? Kdo nikdy neobdivoval ten úžasný vztah Stefana s Elenou? (ano, nejsem členem Delena týmu a prostě si myslím, že by Stefan a Elena měli být spolu) Koho nikdy nezaujaly Alaricovy hlášky a obecně smysl pro humor? Nikdy nepřemýšlel a nevcítil se do pocitů Caroline aka "jak těžké je vybrat si mezi dvěma kluky"? Kdo nikdy neupustil slzu při sledování toho krásného přátelství Eleny a Bonnie a všech šlamastik, do kterých se kdy dostaly? Kdo nikdy neobdivoval ten úžasný mateřský cit Jenny? Těch otázek je tolik…. Nicméně, hudba je taky perfektní, ideální dokreslení scén. A když už jsme u těch scén - tak ty efekty, panečku, tomu říkám síla. Vše do detailu propracované - proměny v tvářích, pohyby, všechno. Takže dále nemá smysl pokračovat, to vše, co jsem doposud napsal, by pohodlně stačilo na pět hvězdiček na druhou. Čili na závěr řeknu jen jedno. Upřímně doufám, že si TVD udrží svou laťku a nikdy nezklame své fanoušky. První i druhá série byly úžasné, třetí se zdá býti ještě o chloupek famóznější, našlápnuto se tedy zdá výborně! Jak netypický to úkaz napříč dnešním seriálovým spektrem… () (méně) (více)

Batwoman míří do televize

Batwoman míří do televize

18.07.2018

Bývalá producentka Upířích deníků Caroline Dries chystá ve spolupráci s televizním magnátem Gregem Berlantim (Arrow, The Flash, Supergirl) nový komiksový seriál od DC, tentokrát zaměřující se na… (více)

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

28.07.2012

Arnold nedávno dotočil se Slyem The Tomb, chystá se na nadpřirozený akční masakr Unknown Soldier (zahraje si v něm anděla pomsty, seslaného na bezohledného výrobce zbraní a jeho soukromou armádu) a… (více)