Živí mrtví

• USA The Walking Dead (více)
USA, (2010–2022), 134 h 18 min (Minutáž: 40–67 min)

Tvůrci:

Frank Darabont

Režie:

Frank Darabont, Ernest R. Dickerson, Greg Nicotero, Michelle MacLaren (více)

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (více)

Andrew Lincoln, Chandler Riggs, Norman Reedus, Melissa McBride, Lauren Cohan, Danai Gurira, Steven Yeun, Alanna Masterson, Sonequa Martin-Green (více)

Série(11) / Epizody(177)

Kdo je chodící smrt? Zombie, kam se podíváš, nebo hrstka vyčerpaných lidí v děsuplném prostředí? Zemi ovládly položivé zrůdy. Boj zbytků lidstva o přežití v postapokalyptickém světě může začít. Živí mrtví zachycují příběh skupinky lidí, kteří přežili virovou epidemii, jež změnila většinu lidstva v agresivní zombie. Pod vedením Ricka, který byl ve starém světě policistou, cestují americkou Georgií a snaží se najít nový bezpečný domov. Čím je situace zoufalejší, tím je jejich vůle přežít silnější. Jsou ochotni udělat téměř cokoli, aby zůstali naživu. Jak dlouho si udrží zbytky lidskosti? Zástupce šerifa Rick Grimes se probere z kómatu v opuštěné poničené nemocnici. Zjistí, že zatímco byl v bezvědomí, svět postihla epidemie viru, jenž své oběti nejen zabíjel, ale po smrti z nich udělal zombie, které teď požírají živé lidi. Jeho žena a syn nejsou k nalezení. Rick se od jiného přeživšího doslechne, že prý federální Centrum pro kontrolu nemocí v Atlantě v Georgii vymezilo bezpečnou zónu, kde by možná mohl rodinu najít. Ozbrojí se a vydá na dlouhou nebezpečnou cestu zničenou krajinou. Na kraji Atlanty se opravdu ukrývá jeho žena Lori se synem Carlem. Navíc je s nimi Rickův policejní parťák a nejlepší kamarád Shane, se kterým se však domnělá vdova Lori mezitím zapletla. Našli tu útočiště ve skupině dalších přeživších. Tvoří ji Dale, který vlastní obytný vůz, jenž se stal centrem komunity, sestry Andrea a Amy, Glenn, který dříve roznášel pizzu a teď ho často posílají na nebezpečné mise, a spousta dalších. S Rickem coby neformálním vůdcem se snaží za každou cenu zůstat naživu, i když je mrtví pronásledují na každém kroku. Dokážou si ale udržet při hledání kousku bezpečí a domova lidskost? Nebo se nakonec sami stanou chodícími stroji na přežití, živými mrtvými? (TV Prima)

Dm1tr1j odpad!

Pozerám prvú sériu chodiacich mrtvol a naozaj sa ztoho asi premením na zombíka. Od toho ,že celé je to postavené na WTF minulosti až po OTRASNÉ herecké výkony ,za ktoré by sa hanbili aj škôlkári na vystúpení pre rodičov... Hlavne Sarah Wayne Callies to TOTÁLNE serie ako vždy. Kedže chytilia dobru rolu asi ju tam nezabijú. Ale ak by zdochla a znamenalo by to ,že sa ztratí z toho seriálu bol by to hneď lepší seriál. Uvážte sami ,že z takýmto ksichtom http://img402.imageshack.us/img402/2968/debilnksicht.png sa celý čas hrať nedá a nemá.... .........----Po prezretí všetkých zatiaľ natočených častí sa mi zdvihol ,žalúdok a nechávam hodnotenie odpad. Od tohoto je lepšie aj to ružové víno čo natáčaju dabili z markízi. ()

Bird_house

Tento seriál mě dokáže držet v napětí.. Nicméně třetí série už není to, co bývalo..;) A navíc jsem našel chybu v díle s03e10 - "The Governor" má pásku přes pravý oko, ale v posledním záběru ukázek na příští díl je bez pásky, ale poškozený oko je levý..;) ()

Kadas97

Po zhliadnutí 5. série musím priznať, že tento seriál je jedna neskutočná paráda. Vôbec mi nevadí, že sa tu semtam riešia sračky typu "čie je to dieťa?" alebo "je nehumánne zabiť mrtváka, ktorého ste za jeho života poznali". Parádna dobrodružná jazda svetom zamoreným zombíkmi s dobrými zápletkami a čo je najdôležitejšie s perfektnými efektami. 10 z 10 bez posmrtného škubnutia. ()

Kultak

Za tři série jsem si nedokázal vybrat oblíbenou postavu, protože jedna je horší než druhá. Seriál má postupně klesající spád, klesající zábavnost a postavám i scénáristům konstantně stoupá debilita. V poslední sérii se Walking dead změnil na Talking dead. 60% max. ()

balt

Prvni série celkem slušný (první tři, čtyři díly), druhá nic moc a u třetí jakbysmet. Pro znalce komixové předlohy to bude do velké míry zklamání. ()

beckham-

Jestli se rádi bojíte, milujete napětí a chcete seriál, který Vás nenechá chvíli v poklidu, tak jste na správné adrese. ()

Martinka21

"Zombíci" okousávající plot vážně nejsou mým šálkem čaje... Viděla jsem pouze jeden díl a stačilo mi. Ztrácelo to šmrnc a z děsivých scén se stávala komedie, u které jsem se více smála, než bála.. Přijde mi, že konec seriálu je více než jasný. Všichni prostě musejí zemřít. Jinak to nemůže být! A jestli to dopadne jinak, tak v tom případě, vítejme v utopii, kde lidé se mění na "zombíky" a "zombíci" zpět na lidi....Pravda, nějaké scény se jim povedly nebo by se dalo říci, že měly ten správný efekt....Říkala jsem si, že bych chtěla dělat komparzistu ležícího pod autem a sápajícího se po vystupujících postavách. :-D ()

Ihuj

Extrémně dobré druhé řadě se bohužel zatím žádná další nevyrovnala, přesto jde o seriál, kde si každý najde to svoje. Množství postav, které se často střídají, mění, umírají, každá přináší novou motivaci, nový pohled na věc. Vynikající práce s hudbou, srovnatelná mezi seriály snad jen s Hrou o Trůny. ()

michald99

Dobře zpracovaný zombiják, který sice má občas jisté úlety v efektech, které občas vypadají trochu zvláštně, či menší klišé, ale atmosféru vytváří silnou a hlavně je zajímavé sledovat, jak se postavy v průběhu serií mění. První série za 80% Druhá se drží většinou v oblasti Hershelovi boudy a tak občas ztrácí na zajímavoti, ale vždy se jim podaří epizodu nějak oživit. 70% Třetí série se silná v první půlce, kdy se skupina ubtovává ve vězení, v prostředních epizodách se neděje nic moc zajímavého, ale závěrečné epizody jsou opravdový nářez. 85% ()

Mukunda

Herecké výkony jsou zde skutečně otřesné, hrdiny od zombíků odlišuje skutečně jen makeup. Během prvních dvou sérií se rovněž ukazuje, že na zombících seriál prostě postavit nejde. Ty absurdní příhody, které se staly jen proto, aby se v tom díle něco dělo, byly někdy skutečně příšerné. Ve třetí sérii tvůrci konečně pochopili, že na boji se zombíky to stát nemůže, a tak se to celé stalo snesitelnější. Herci se sice příliš nezlepšili, ale aspoň je ta kamera moc nezabírala, takže to šlo. (Probůh, ty dlouhé detailní záběry na ty herce, to bylo děsné.) Kdybych neměl zkoušku, na kterou jsem se měl učit, asi bych se na to nedíval. ()

UniqueNett

Jelikož vím, že spousta lidí tento seriál zbožňuje, tak nebudu hodnotit. Mě totiž nezaujal. Po třech dílech jsem usoudila, že zombíci pro mě asi nebudou to pravé ořechové. Ale snažila jsem se, vážně! ()

anitae

Mrtváky mám ráda, skvělý relax po náročném dni. Druhá série mi přišla nejslabší. Song SIV/E12 Up the wolves - The mountain goats. Spokojenost i po S4, bude i S6 a to už jsem se těšila na konec:( 9/16 série 6 byla pěkně akční, ale ten konec :( 7/18 S7 divočina, ale celkem zábavná 1/19 S8 průměr, Karl už raději uřel, aby v tom nemusel hrát a Negan jede vesele dál:) 7/20 S9 Nyní zmizel Rick, a na scéně se objevuje parta lidí žijících s mrtvými 10/23 S10 Negan a Alfa S11 Nebaví mě to, návraty, Společenství ()

KafuR

Měl to být seriál, který roztrhá sitkomovou nadvládu a přinese do seriálových vod žánr, kterému tam zatím pšenka nekvetla. Co se týče komerčního a diváckého ohlasu, myslím, že tvůrci můžou být spokojení, ale na druhou stranu, tak upadající kvalitu v průběhu rostoucích řad aby člověk pohledal. První série se skvělým pilotem byla ještě zábavná a v rámci možností nedávala tolik prostoru remcat nad minimem skutečně originálních scén a strachem pustit se do nějakých odvážnějších inovací. S dalšími sériemi už to ale jde se seriálem z kopce. Přibývají díly, kde se jenom otravně kecá, občas některá postava zemře, aby byla zanedlouho nahrazena do počtu nějakým dalším přeživším nováčkem a hlavně veškeré zápletky se točí kolem zombií anebo nějakých "zlých" lidí. A to je na sedm řad příšerně málo. Jsem zvědavý, kdy někdo střízlivý konečně pošle tento seroš do kytek, ale chápu, že komerční úspěch tomu zatím bohužel brání. ()

moviechecker

Po zaujímavej prvej sérii nasledovali 2 tragické sezóny, ktoré boli strašné nudné a pripomínali skôr Soap operu, ako akčný seriál o zombíkov, ale potom to prišlo a seriál sa úžasne rozbehol. ()

Automaniak

Pro mě bohužel nezáživné, a to mám rád filmy se zombíky. Každý díl se děje to samé, občas se objeví zombouš, občas někdo zemře atd, atd...nuda. 4/10 ()

JBMAVERICK

Viděno 6 sérií. S hodnocením The Walking dead to mam spíš naopak něž většina lidí tady... První série se mi vůbec nelíbila a druhou jsem začal jen z přesvědčení, že snad bude lepší. Byla. Pořád to však nebyla ta seriálová bomba, kterou sem čekal. Všechno se změnilo třetí sérií a čtvrtou a pátou už jsem zhltnul jedním dechem. Nechuť k prvním dvoum sezónám způsobila předevšim hlavní postava - Rick Grimes co by Mirek Dušín nejhrubšího zrna. Ale právě jeho postupnou přeměnu z nechutně slušnýho hlupáka na sympatikýho drsňáka, kterej šetří slovama i municí považuju za největší plus celýho seriálu. Nejoblíbenější postava - Daryl Dixon ()

barcisz

Nikdy mě zombie apokalypsy a filmy nelákaly a nebavily a o tomto seriálu jsem věděla už dlouho, takže nebyl důvod se do něho pouštět. Pak se ale můj přítel dostal k pc hře,která tím byla inspirovaná a už to bylo. Po pár dílech první série jsem od toho čekala nudu a spoustu zombies,ale v druhé půlce a zejména od druhé série mě to vtáhlo, začal příběh a vše kolem bylo podáno hodně realisticky, což se mi na celém seriálu líbí. Nikdo se s tím moc nepáře, často vidíte viset střeva, mrtvé děti,pitvu apod.,žádný cenzury. Postavy si hodně rychle oblíbíte, stejně jako dějovou linku. 1.série 80%, 2.série 85%,3.série 90%,4.série 78%,5.série 70%,6.série 75%,7.série 60% ()

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

19.11.2022

Rick Grimes se vrací

Rick Grimes se vrací

23.07.2022

Stanice AMC oznámila nový spin-off svého zombie seriálu Živí mrtví, jenž se bude točit okolo bývalých protagonistů Ricka a Michonne. Šestidílná minisérie se tak zaměří na vztah a lásku obou postav,… (více)

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

08.03.2022

Stanice AMC oznámila další spin-off ze světa Živých mrtvých. Adaptace slavného komiksu o lidech, kteří přežili zombie apokalypsu, se pomalu ale jistě chýlí ke konci, stanice už má ale rozjetých hned… (více)

Dočkáme se Fortnite filmu?

Dočkáme se Fortnite filmu?

12.10.2021

Herní společnost Epic Games údajně zvažuje start své vlastní filmové a televizní divize. Podle informací serveru Eurogamer by se společnost měla začít v blízko době soustředit na zábavní průmysl, a… (více)