Živí mrtví

• USA The Walking Dead (více)
USA, (2010–2022), 134 h 18 min (Minutáž: 40–67 min)

Tvůrci:

Frank Darabont

Režie:

Frank Darabont, Ernest R. Dickerson, Greg Nicotero, Michelle MacLaren (více)

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (více)

Andrew Lincoln, Chandler Riggs, Norman Reedus, Melissa McBride, Lauren Cohan, Danai Gurira, Steven Yeun, Alanna Masterson, Sonequa Martin-Green (více)

Série(11) / Epizody(177)

Kdo je chodící smrt? Zombie, kam se podíváš, nebo hrstka vyčerpaných lidí v děsuplném prostředí? Zemi ovládly položivé zrůdy. Boj zbytků lidstva o přežití v postapokalyptickém světě může začít. Živí mrtví zachycují příběh skupinky lidí, kteří přežili virovou epidemii, jež změnila většinu lidstva v agresivní zombie. Pod vedením Ricka, který byl ve starém světě policistou, cestují americkou Georgií a snaží se najít nový bezpečný domov. Čím je situace zoufalejší, tím je jejich vůle přežít silnější. Jsou ochotni udělat téměř cokoli, aby zůstali naživu. Jak dlouho si udrží zbytky lidskosti? Zástupce šerifa Rick Grimes se probere z kómatu v opuštěné poničené nemocnici. Zjistí, že zatímco byl v bezvědomí, svět postihla epidemie viru, jenž své oběti nejen zabíjel, ale po smrti z nich udělal zombie, které teď požírají živé lidi. Jeho žena a syn nejsou k nalezení. Rick se od jiného přeživšího doslechne, že prý federální Centrum pro kontrolu nemocí v Atlantě v Georgii vymezilo bezpečnou zónu, kde by možná mohl rodinu najít. Ozbrojí se a vydá na dlouhou nebezpečnou cestu zničenou krajinou. Na kraji Atlanty se opravdu ukrývá jeho žena Lori se synem Carlem. Navíc je s nimi Rickův policejní parťák a nejlepší kamarád Shane, se kterým se však domnělá vdova Lori mezitím zapletla. Našli tu útočiště ve skupině dalších přeživších. Tvoří ji Dale, který vlastní obytný vůz, jenž se stal centrem komunity, sestry Andrea a Amy, Glenn, který dříve roznášel pizzu a teď ho často posílají na nebezpečné mise, a spousta dalších. S Rickem coby neformálním vůdcem se snaží za každou cenu zůstat naživu, i když je mrtví pronásledují na každém kroku. Dokážou si ale udržet při hledání kousku bezpečí a domova lidskost? Nebo se nakonec sami stanou chodícími stroji na přežití, živými mrtvými? (TV Prima)

limalama

Zřejmě nejlepší seriál co jsem kdy viděl. Už jsem za půlkou 4.série a pořád mě nepřestává bavit a hlavně překvapovat. 99% ()

sophianne odpad!

Jak prvních řekněme 4 až 5 sérií bylo famozních a na 5 hvězd, osmá řada byla slabší a deváté řadě dávám odpad a přestávám sledovat. Stala se z toho multikulti sr*cka, feministická úderka a takové růží zachráníš svět. VELMI NEDOPORUČUJI. ()

WHITY

Prekvapivo dobre spracovaný seroš, o partii preživších v Zombieapokalypse :D čakal som nudné tisíc krát omielané klišé, ale s veľmi dobre sediacim hereckým obsadením ako je andrew lincoln alebo norman reedus je to veľmi dobre spracovaný seriál :) ()

theblackswan

Toto je ten druh seriálu, který když jednou začnete sledovat, nebudete zkrátka moci přestat :) Už od prvního dílu tam byla jak akce i napětí, tak i dramatičnost a skvělá atmosféra postapokalyptické budoucnosti. Seriál "neslábne" ani s přibývajícími sériemi, jak tomu často u seriálů bývá. V seriálu jsou také skvěle vykresleny různé lidské charaktery a to, jak kdo zareaguje v krizové situaci (odhodit svou lidskost a přežít, nebo zůstat lidským, ale oslabeným?). A jak se říká, skutečný charakter člověka se pozná právě až při nějaké krizi... Ale Sarah Wayne Callies v roli Lori mi tu nějak nesedla, lepší byla v Prison breaku. Oblíbené postavy: Glenn, Rick, Daryl, Shane. ()

Cellos

Skvělý seriál který Vás udrží v napětí každý díl. Velice ocenuji psychologický vývoj jednotlivých postav. V seriálu se objevují i slabší díly ale ty se okamžitě vynahrazují díly nabité akcí. V seriálu se dají i zahlédnout velice zajímavé momenty, která dokáží jak rozesmutnit tak pobavit. Pokud hledáte něco co Vás udrží se dívat i na další serie seriálu tak toto je určitě správná volba. ()

Helmbrecht

Je to sice k nevíře ale přebíhání z místa na místo, bránění se proti uslintaným hnijícím mrtvolkám a oplakávání těch, kteří první dva body nezvládli, přestane být po nějaké době zábavné. U mě po první sérii. Je sice pravda, že jsem se k seriálu ještě jednou vrátil, ale netrvalo dlouho a dal jsem chodcům, mrtvákům a kousákům sbohem nadobro. Místo toho si radši dám perník (Perníkový táta). ()

NewObject

Uprime moc nechapu jak muze mit tento serial tak vysoke hodnoceni. Prijde mi, ze ho lide hodnoti po zhlednuti jedno ci dvou dilu z prvni serie. Celkove serial spatny neni, ale hluchych mist je v nem az prilis. Napriklad cela druha serie je o nicem, resp. neustale dokola se resi mravni rozhodnuti a pocity jednotlivych postav na farme. Oziveni zacina az v treti rade a to hlavne diky pridani postavy Philipa a comeback Merla. Zarven mi prijde, ze scenaristum uz doslo, ze to s tema dialogama o nicem prehaneji. Ctvrta serie se mi libi nejvice. ()

BranuliQ

Tento seriál si určite zaslúži miesto medzi velikánmi ako Game of Thrones, či Daredevil. Okrem týchto ma totiž žiaden seriál nechytil tak ako tento. Veľmi dlho som sa premáhal pustiť si prvý diel, a to aj preto, že som na to nemal odvahu. Po prvej sérii som bol nadšený, po druhej som bol už silne závislý. Čakal som totiž len obyčajnú survival hororovú sériu bez štipky poriadneho príbehu, no to čo som dostal bol naozaj boj o prežitie, kde nejde len o utekanie pred hordami nemŕtvych ale aj o rodinnú drámu, na pozadí naozaj vydarenej apokalypsy. Svet je zlý, ľudia sú ešte horší než tie príšery naokolo, krv strieka všetkými stranami a prefarbuje okolie načerveno, proste oveľa lepšie a reálnejšie než by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Reálnym to robia aj naozaj slušné herecké výkony hlavných protagonistov, ktorých postavy sú napísané naozaj bravúrne. Každá jedna má v seriáli svoje opodstatnenie, ktoré je buď viditeľné hneď od začiatku alebo sa ukáže až neskôr s vyvíjaním jednotlivých postáv, ktoré je mimochodom naozaj geniálne. K tomu ešte dodať, že emócie fungujú taktiež na jednotku, úvodná znelka je chytľavá, hudba obstojná, triky tiež a masky bezkonkurenčné.1. SÉRIA: 85% , 2. SÉRIA: 90% , 3. SÉRIA: 100% , 4. SÉRIA: 95% , 5. SÉRIA: 90% , 6. SÉRIA: 100% (zatiaľ najlepšia), 7. SÉRIA: 70% Bohužiaľ najlepšiu sériu strieda najslabšia, dej sa vliekol neuveriteľne nudným spôsobom a nebyť páru zapamätateľných scén, ale naozaj len páru, a toho, že som si vedomý toho, že táto séria mala byť len akýmsi epilógom k veciam, čo ešte len majú prísť, hodnotenie by išlo ešte nižšie. 8. SÉRIA: 50% Ou, tak toto bolelo. Mňa, čoby obrovského milovníka Walking Dead, neuveriteľne mrzí, ako nízko tento seriál dokázal klesnúť. Dlhá, naťahovaná vata, bez jediného zapamätateľného momentu, kde postavy len tak preskakujú z miesta na miesto, rozhodujú sa a konajú totálne iracionálne a ich múdre a veľmi "inteligentné" reči mi jednoducho neuveriteľne pijú krv. Mám strach ísť nižšie ako pod 50%, navždy tým zlomím palicu nad mojim niekdajším najobľúbenejším seriálom, no keď nepríde zlepšenie, pochovám túto zlátaninu pod čiernu zem. ()

MartinosIav

To je tak napínavý, že se od toho seriálu prostě nemůžu odtrhnout. Občas je děj sice trošku předvídatelnej, ale hodnotím maximálním počtem, protože seriál vyvolává tolik emocí, až mám kolikrát pocit, že jsem součástí té skupiny. Za mě 150%! ()

Jimclark

Dal jsem si tu práci a sledoval uplynulé 2 a půl měsíce posledních 10 právě vysílaných dílů, tak jak nám je v současnosti každou neděli předkládá Prima Cool. A musím říct, že nevycházím z úžasu! Tak buď jsem blázen já, nebo režisér, nebo dramaturg vysílání na Primě který si v nějakém opileckém záchvatu vzal všechny natočené díly domů, a zpřeházel na nich pořadové čísla. To jsem tady jediný komu vadí náhodně se objevující a mizející postavy, bez ladu a skladu měnící se lokace a naprosto nenavazující děj? Jestli jo tak se omlouvám, ale tohle není nic pro mně. ()

mad.dog

Když někdo chce vztahovku (velmi, velmi kvalitní) s opravdu masivní zombie apocalypsou, není jiná možnost. TWD je v Top 5 mých nejoblíbenějších seriálů, ale plnou pálku tomu nevrazím, protože spousta epizod trpěla špatným scénářem. Jinak jsem ale skalní fanoušek. ()

JoeHalenbeck

Má to zombie, má to postapokalyptický svět, Normana Reeduse a Stevena Yeuna a i přesto musím dát jen 3 hvězdy. Třetí sérii jsem si musel vysloveně protrpět, od pulky čtvrté série to začlo být super a nástupem páté série to začlo opět klesat. Myslím, že seriál má na víc a rozhodně nesahá The Walking Dead od Telltale Games ani po kolena, kde na konci první série jsem musel potlačit slzu. ()

dalia

Hodnotím po 6. sérii. Téma zombie není primárně moje parketa, ale začala jsem se dívat na doporučení a obzvláště druhá série mne nadchla až do stádia fanouškovství. Dokud bylo téma nové, byl seriál opravdu velmi vzrušující, napínavý a působivý, navíc velmi přesvědčivě natočený. Z Pilotu mi běhal mráz po zádech, ta neuvěřitelnost toho všeho, záhady typu co mohlo události způsobit, zda v Chodcích zůstává nějaká částečka původní osoby, poté události na farmě, hledání Caroliny dcerky, to vše bylo na 5 hvězdiček. 3. série s věznicí a guvernérem již podle mne začínala toto kouzlo ztrácet, nicméně pořád to byl velice dobrý seriál. Nyní musím říci, že 4 hvězdičky dávám pouze z nostalgie po prvních sériích. Je jasné, že s postupující dobou muselo dojít k vývoji ve smyslu nahrazení Chodců jako hlavní hrozby gangy dosud přežívajících lidí a vnímání Chodců spíš jako určité otravné rekvizity, která se občas objeví na pozadí, ale seriál tím v mých očích spadl do jakési rutiny. A nezdá se, že by se z ní ještě někdy měl dostat, otázky typu "co vlastně katastrofu způsobilo", "je ještě někde na zemi nějaká organizace či skupina, snažící se epidemii řešit" apod. si už evidentně nikdo neklade, skupina se vypořádá s jednou bandou padouchů, objeví se nová, atd atd, vlastně celkem nuda. ()

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

19.11.2022

Rick Grimes se vrací

Rick Grimes se vrací

23.07.2022

Stanice AMC oznámila nový spin-off svého zombie seriálu Živí mrtví, jenž se bude točit okolo bývalých protagonistů Ricka a Michonne. Šestidílná minisérie se tak zaměří na vztah a lásku obou postav,… (více)

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

08.03.2022

Stanice AMC oznámila další spin-off ze světa Živých mrtvých. Adaptace slavného komiksu o lidech, kteří přežili zombie apokalypsu, se pomalu ale jistě chýlí ke konci, stanice už má ale rozjetých hned… (více)

Dočkáme se Fortnite filmu?

Dočkáme se Fortnite filmu?

12.10.2021

Herní společnost Epic Games údajně zvažuje start své vlastní filmové a televizní divize. Podle informací serveru Eurogamer by se společnost měla začít v blízko době soustředit na zábavní průmysl, a… (více)