Živí mrtví

• USA The Walking Dead (více)
USA, (2010–2022), 134 h 18 min (Minutáž: 40–67 min)

Tvůrci:

Frank Darabont

Režie:

Frank Darabont, Ernest R. Dickerson, Greg Nicotero, Michelle MacLaren (více)

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (více)

Andrew Lincoln, Chandler Riggs, Norman Reedus, Melissa McBride, Lauren Cohan, Danai Gurira, Steven Yeun, Alanna Masterson, Sonequa Martin-Green (více)

Série(11) / Epizody(177)

Kdo je chodící smrt? Zombie, kam se podíváš, nebo hrstka vyčerpaných lidí v děsuplném prostředí? Zemi ovládly položivé zrůdy. Boj zbytků lidstva o přežití v postapokalyptickém světě může začít. Živí mrtví zachycují příběh skupinky lidí, kteří přežili virovou epidemii, jež změnila většinu lidstva v agresivní zombie. Pod vedením Ricka, který byl ve starém světě policistou, cestují americkou Georgií a snaží se najít nový bezpečný domov. Čím je situace zoufalejší, tím je jejich vůle přežít silnější. Jsou ochotni udělat téměř cokoli, aby zůstali naživu. Jak dlouho si udrží zbytky lidskosti? Zástupce šerifa Rick Grimes se probere z kómatu v opuštěné poničené nemocnici. Zjistí, že zatímco byl v bezvědomí, svět postihla epidemie viru, jenž své oběti nejen zabíjel, ale po smrti z nich udělal zombie, které teď požírají živé lidi. Jeho žena a syn nejsou k nalezení. Rick se od jiného přeživšího doslechne, že prý federální Centrum pro kontrolu nemocí v Atlantě v Georgii vymezilo bezpečnou zónu, kde by možná mohl rodinu najít. Ozbrojí se a vydá na dlouhou nebezpečnou cestu zničenou krajinou. Na kraji Atlanty se opravdu ukrývá jeho žena Lori se synem Carlem. Navíc je s nimi Rickův policejní parťák a nejlepší kamarád Shane, se kterým se však domnělá vdova Lori mezitím zapletla. Našli tu útočiště ve skupině dalších přeživších. Tvoří ji Dale, který vlastní obytný vůz, jenž se stal centrem komunity, sestry Andrea a Amy, Glenn, který dříve roznášel pizzu a teď ho často posílají na nebezpečné mise, a spousta dalších. S Rickem coby neformálním vůdcem se snaží za každou cenu zůstat naživu, i když je mrtví pronásledují na každém kroku. Dokážou si ale udržet při hledání kousku bezpečí a domova lidskost? Nebo se nakonec sami stanou chodícími stroji na přežití, živými mrtvými? (TV Prima)

Roseinka

Nemám moc ráda tématiku zombíků, ale od World War Z se to trošku změnilo. Navíc mám ráda apokalyptické filmy a seriály, tak jsem si řekla, že na základě hodnocení tomu dám šanci. A jsem nadšená. Je to hodně kvalitní seriál se skvělými herci. Jeho kvalita vůbec zatím neklesá a to teď dokoukávám pátou sérii. A určitě se budu těšit na šestou. Občas je nějaký díl slabší, ale ten další to většinou zase hned napraví. Prostě pecka zatím. ()

Avari.73

Stala se z toho pěkná sračka. První série legendární, pak už jen hledat povedené jednotlivé díly napříč sérií. ()

J.Lajner

Živí mrtví jsou přesně tím typem seriálu, který miluju a zároveň nenávidím. I proto má v mém srdci speciální místo. S jednotlivými sériemi, je to totiž jako na houpačce. Seriál mě přinutil napětím nedýchat, několikrát jsem si u něj poplakal a po uvedení sedmé série, dokonce přišla dvouletá divácká pauza. Natolik mě sedmá a především osmá řada dokázala znechutil kvalitativním, technickým, scenáristickým i obsahovým sešupem. Umělé natahování a nelogické změny v charakteristice postav jsou dodnes zarážející, stejně jako fakt, že naši hrdinové k přesunu stále používají auta, přičemž benzín je po dvou letech prakticky nepoužitelný. Jednotlivé série se navíc občas štěpí na lokální příběhy osamocených postav, což bývá problém. Ne každou postavu si zamilujete a sledovat její počínání hodinu v kuse opravdu není zábava. Jenže! Ta krvavá pouť plná zrad, lásky, naděje a obludných záporáků, kteří svou bestiální zvráceností překonávají i šourající se nemrtvé je zkrátka magnetická. I když je komiksová předloha daleko sevřenější, plynulejší a nabízí mnohem lepší vyústění, její seriálová adaptace dokáže krutým způsobem rozvibrovat emoce a nevyhýbá se ani krajně šokujícím záběrům. Živí mrtví, to jest trnitá cesta po apokalypsou zpustošené Zemi. Epický příběhový zážitek obsahující adrenalin, přátelství na život i na smrt, krajně explicitní výjevy a také zklamání z občasného promarnění potenciálu. Skoro se dá říci - vše v jednom balení. Pro fanoušky zombie tématiky naprostá povinnost a pro ostatní sázka do loterie. ()

zolo23

Tento miniseriál ma tak pohltil, že som si musel pozrieť prvých 5 častí hneď po sebe. Už len úvodná scéna so šerifom naznačila, že pôjde o pozoruhodný kúsok. Prvý diel režíroval sám Darabont a hlavne v tejto časti badáme to plazivé tempo deja v ktorom sa ON tak veľmi vyžíva. Ako fanúšik horroru ( hlavne o zombíkoch) som nesmierne rád, že tento žáner má ešte čo to povedať. Povráva sa, že sa má natočiť druhá séria s ďaľšími 13 -timi časťami. Otázka je či si tento zatiaľ brilantný kúsok dokáže udržať svoje tempo aj v ďaľších pripravovaných častiach. Či sa Walking Dead zaradí do mojej TOP 10 naj seriálov ukáže až čas. Nábeh ,ale má..............Po pozretí "záverečnej" časti nadobro zaraďujem tento seriál do mojej TOP 10. ()

Kangaxx

Ani sa nečudujem, že produkcia vyhodila všetkých scenáristov. Prvá časť sľubovala obrovský potenciál, potom asi došli peniaze. Úvodná séria sa v podstate neuberala nijakým smerom, všetkých šesť častí by sa kľudne vmestilo do jedného priemerného zombie filmu. V ďalších pokračovaniach budú musieť prísť nové postavy, pretože divák si ku väčšine súčasných v dôsledku zbabraného scenára vypestoval pomerne slušnú antipatiu, a mne osobne by vôbec nevadilo, keby ich tam zombíci všetkých ugrilovali a zožrali :-). ()

HomeAlone

Maximalne prekvapenie . Pilotny diel to pekne rozohral a musim uznat ze ani s pribudajucimi dielmi Walking Dead vobec neslabne . Kazdy diel zapadol ako mal a ani na chvilu nenudil . Celkovo ma cely serial idealnu postapokalypticku atmosferu znicenych miest , ktora tomu dava ten spravny smrnc . No a co sa tyka zombiekov a gore efektov , tak nieze na serial vyborne , ale dokonca plno zombie filmov by si mohlo zobrat priklad . Jedna sa o velmi kvalitne spracovanie , ktore ako nerobi hambu sebe , tak ani celemu zombie zanru ()

Drnqonovic

Seriál s tak neuvěřitelně rozháranou křivkou kvality jsem snad neviděl. V jednu chvíli jsem si říkal, bezva, tohle bylo super, další díl jsem fascinovaně přihlížel na bandu neschopných debilů, abych se následně u další epizody unudil k smrti. Ještě zkusím dokoukat 8. sérii, jestli se to náhodou nezlepší, ale pravděpodobně se na to vybodnu. Postupem času se postavy začnou chovat tak iracionálně a nesmyslně, že je mi to až líto. Samozřejmě za to může impotence scénaristů, ale tomu se není co divit. Co byste taky chtěli od tvůrců takových skvostů, jako je Ghost Rider, Hněv titánů a poodobné. Nakonec je na seriálu nejlepší znělka. ()

prokda

Po shlédnutí prvního dílu, mě seriál hned dostal. Nejlepší hororovi seriál, co jsem kdy viděl. Jsem zvědav, co přinese 2 série. Zatím dávám plný počet hvězdiček, a všem doporučuju! EDIT: I 2 serie byla super, teším se na 3 sérii :) EDIT: Po zhlednutí 3. serie snižuji o jednu hvezdičku. 85% ()

Hollohlaway

Výborný. Moje oblibené téma se zombíky, plno dobrejch herců a žánrovitý kiksy a klišé jsou v normě. Navíc je to delší než běžný film, takže je mnohem víc prostoru na rozvinutí příběhu a může se to odehrávat na delším časovém úseku, což není běžné.I dobrá kamera a výprava, takže pár nelogičností v ději připisuju žánru, holt nebýt vzpurných pitomců, co se místo o přežití starají o vyslovený kraviny, neměli by se kam dát lekací scény, že :-) ()

Collossus

1 sezona za *****, druhá ****....trochu více ukecané na úkor dramatických a efektních momentů...nicméně, těším se na podzim a 3 sezonu...Třetí sezona začala skvěle, ale poslední díly?!Proč takové zbrždění?Proč nevyužítí tolika skvělých přiležitostí?Uvidíme co bude dál.. ()

giovanni3

Pro mne jedno velké zklamání. Člověk byl "namlsaný" tím jak to je seriálový hit či rovnou bomba a konečně kvalitní horrorový seriál a co jsem dostal? 1-2 díl ušly a pak? Jsme mimo město idylicky si tam žijeme a řešíme domácí násilí jindy to, že policista "p.chá" kolegovi ženu pak si ukradneme ve městě káru atd.. = kde jsou od těch dvou záchranných akcí ty zombie akce na kterých je seriál založen? Nikde. Pár rádoby přepadovek táboru to nezachrání. Na stranu druhou solidně zpracované zombie a vše působí víceméně realisticky. Je zde i několik výborných nápadů (průchod mezi zombie a následná změna počasí atd...). Za těch pár nápadů a kladů se smiluji a dávám 2z5. ()

flmps

První série se mi líbila bylo to napínavý a hodně akční,začátek a poslední díly druhé série byly podobné, ve středu druhé série se mi to až tak nelíbilo nějaké chvíle mi přišli nudné, ale jinak výborný seriál těším se na třetí sérii doporučuji. ()

jefff

Tento seriál je velmi dobrý, ne dokonalý, ale hodě nadprůměrný. Jsou zde sympatičtí herci, dobře udělaní zombies i napínavý příběh. Zkoukl jsem zatím první sérii a moc se těším na tu další. Další skvělý seriál, skvělé! Ps.: Po druhé sérii zvyšuji na plný počet, oproti první zřetelný posun dopředu. Napětí, příběh, herci. Bomba!!!! ()

Masrii

Nepříjemné probuzení v nemocnici po střelném zranění. Vyjdete z místnosti, na chodbě pravá hororová atmosféra. Po několika metrech spatříte dveře, za nimiž něco chce ven. Jakmile vyjdete ze dveří nemocnice, spatříte spoustu mrtvol a poté se na vás začne jedna, beznohá, mrtvola sápat. Ani jsem si nemyslel, že bude existovat film, nebo seriál, kde zombie nebudou pojmenovávat zombie, ale chodci či kousači. Tento seriál na pokračování má velmi poutavý děj a atmosféra je navozená velmi reálně. Přispívají tomu i častá umrtí hlavních postav, nikoliv časté idealizované přežití všech členů skupiny a šťastný konec. V okamžiku, kdy si myslíte, že nic horšího než zombie vás už čekat nemůže, začnete válčit i s ostatními přeživšími a mít další a další ztráty blízkých. Není divu, že z toho některým prostě rupne v bedně. Všechny zatím tři série tohoto seriálu jsem zhltnul během pár týdnů a neměl jsem moc důvodů pro pozastavování mezi díly. 4.série: Znovu před nás naservírovali pořádnou dávku potíží, se kterými se musí postavy vyrovnat. Návrat Guvernéra seriál znovu oživil, a i druhá půle spolu s Terminusem přinesla do hry další důležitý zvrat, který nemůže nechat jediného fanouška The Walking Dead v klidu při čekání na 5. sérii. Ta přinesla další útočistě a s ním i další problémy skupiny, která je zvyklá žít v divočině. 6. série pokračovala v rozdílnosti kvalit jednotlivých dílů, přičemž pár dílů bylo geniálních, ale některé byly naopak velmi nudné. EDIT: Další řada let za námi a po Walking Dead zůstává už jen řada spin-offů. Asi nemůžu říct, že by mě závěrečné série zklamaly. Jasně, není to ten prvotní úžas a jako celek to už asi není ani na maximální hodnocení, ale rozhodně jsem si tuto dlouhou cestu užil a rád se podívám na ty výše zmíněné seriály z tohoto světa. 85% ()

tommmy89

1. séria - 55% To, čo ponúkla prvá séria je dosť chabé a dá sa určite povedať, že nepochopiteľne nadhodnotené "niečo", čomu sa nedá povedať horror. Je to len o zombie a partii, ktorá uteká pred "mrtvákmi", aby ich nezožrali. Som sklamaný z prvej série, ale z dlhej chvíle si to človek rád pozrie, keď už nemá čo pozerať. 2. séria - 75% Vlastne zisťujem, že seriál Walking Dead nie je až taký odpad, ku akému som ho prirovnal v komentári prvej série. Fakticky, prvá séria bola strašne nudná a monotónna - nevyznela z nej skoro žiadna akcia a zaujímavý príbeh s dobrodružstvom. Nuž, ale o druhej sérii sa to už nedá povedať. Začala už od prvej časti naberať na obrátkach a ponúkla celkom dobré posedenie pri filme. Miestami som sa dokonca pristihol, že ma Walking Dead začal baviť až natoľko, že sa teším na ďaľšiu časť. :) To je vlastne znakom dobrého a kvalitného scenáru, kde sa divák nevie dočkať nasledujúceho dielu. 3. séria - 70% Je celkom škoda, že sa tretia séria ubrala dosť otupelým smerom a zastagnovala na plnej čiare. Vlastne sa celá séria tiahne v slušnom stereotype. Jedna "zaujímavá" zmena voči bitkám proti "mrtvákom" je to, že tretia séria ponúka celkom nový pohľad na vec a to je bitka voči ľuďom o bezpečné územie na prežitie. Taký "malý" Survival instinct :) Koniec koncov, tretia séria si týmto ťahom ubrala na tempe a zaujímavosti príbehu. Kvalita šla dole, ale seriál je stále fajn a pozerateľný. Teším sa na 4. sériu a čakám na kľúčové momenty seriálu. ()

shabazza

Hodnoceno po prvních dvou seriích - nuda nuda, šeď šeď. edit: dokoukano 10 serii ... jako jo, jako serial k veceri se to docela da :-) ()

Šakalík

Hodnocení PO PRVNÍ SÉRII: Po prvních dvou dílech se zdálo, že tady máme seriálovou hitovku roku, nicméně od třetího dílu to začalo poněkud drhnout a ke konci to byla už vlastně jedna velká nuda. Hlavní příčinou byl zoufalý nedostatek akce, kdy se tam v podstatě jen řešily rozbroje uvnitř skupiny přeživších (třetí díl), oplakávali mrtví (pátý díl) nebo se filozofovalo o tom, jestli ještě zbývá nějaká naděje (šestý díl). Ale to je NUDA! Přitom samotný námět chodících zombíku přece nabádá ke krvavým jatkám, ale ono - s výjimkou konce čtvrtého dílu – pořád nic. Uvidíme, co přinese druhá série, já chtě nechtě musím s hodnocením dolů a varovně zvedám prst. Edit: A DOST!!! Po osmém díle druhé série s tímhle patosem končím, pač tohle se prostě nehodí! Všechny postavy se chovají jako banda blbců, VŮBEC NIC SE TAM NEDĚJE, šerif je jak Mirek Dušín, co řeší problémy všech a všude, pořad se tam jenom brečí a sotva najdou jednu ztracenou, ztratí se zase někdo další. Jmenuje se to Walking Dead, ale zombíci jsou v každém díle tak maximálně minutu, někdy ani to ne. Tohle je NESKUTEČNĚ PŘECENĚNÝ SERIÁL, který je imho úplně o ničem a nebýt těch parádních dvou úvodních dílů, nebál bych se to poslat až do odpadu. Walking Dead is really dead! ()

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

19.11.2022

Rick Grimes se vrací

Rick Grimes se vrací

23.07.2022

Stanice AMC oznámila nový spin-off svého zombie seriálu Živí mrtví, jenž se bude točit okolo bývalých protagonistů Ricka a Michonne. Šestidílná minisérie se tak zaměří na vztah a lásku obou postav,… (více)

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

08.03.2022

Stanice AMC oznámila další spin-off ze světa Živých mrtvých. Adaptace slavného komiksu o lidech, kteří přežili zombie apokalypsu, se pomalu ale jistě chýlí ke konci, stanice už má ale rozjetých hned… (více)

Dočkáme se Fortnite filmu?

Dočkáme se Fortnite filmu?

12.10.2021

Herní společnost Epic Games údajně zvažuje start své vlastní filmové a televizní divize. Podle informací serveru Eurogamer by se společnost měla začít v blízko době soustředit na zábavní průmysl, a… (více)