Živí mrtví

• USA The Walking Dead (více)
USA, (2010–2022), 134 h 18 min (Minutáž: 40–67 min)

Tvůrci:

Frank Darabont

Režie:

Frank Darabont, Ernest R. Dickerson, Greg Nicotero, Michelle MacLaren (více)

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (více)

Andrew Lincoln, Chandler Riggs, Norman Reedus, Melissa McBride, Lauren Cohan, Danai Gurira, Steven Yeun, Alanna Masterson, Sonequa Martin-Green (více)

Série(11) / Epizody(177)

Kdo je chodící smrt? Zombie, kam se podíváš, nebo hrstka vyčerpaných lidí v děsuplném prostředí? Zemi ovládly položivé zrůdy. Boj zbytků lidstva o přežití v postapokalyptickém světě může začít. Živí mrtví zachycují příběh skupinky lidí, kteří přežili virovou epidemii, jež změnila většinu lidstva v agresivní zombie. Pod vedením Ricka, který byl ve starém světě policistou, cestují americkou Georgií a snaží se najít nový bezpečný domov. Čím je situace zoufalejší, tím je jejich vůle přežít silnější. Jsou ochotni udělat téměř cokoli, aby zůstali naživu. Jak dlouho si udrží zbytky lidskosti? Zástupce šerifa Rick Grimes se probere z kómatu v opuštěné poničené nemocnici. Zjistí, že zatímco byl v bezvědomí, svět postihla epidemie viru, jenž své oběti nejen zabíjel, ale po smrti z nich udělal zombie, které teď požírají živé lidi. Jeho žena a syn nejsou k nalezení. Rick se od jiného přeživšího doslechne, že prý federální Centrum pro kontrolu nemocí v Atlantě v Georgii vymezilo bezpečnou zónu, kde by možná mohl rodinu najít. Ozbrojí se a vydá na dlouhou nebezpečnou cestu zničenou krajinou. Na kraji Atlanty se opravdu ukrývá jeho žena Lori se synem Carlem. Navíc je s nimi Rickův policejní parťák a nejlepší kamarád Shane, se kterým se však domnělá vdova Lori mezitím zapletla. Našli tu útočiště ve skupině dalších přeživších. Tvoří ji Dale, který vlastní obytný vůz, jenž se stal centrem komunity, sestry Andrea a Amy, Glenn, který dříve roznášel pizzu a teď ho často posílají na nebezpečné mise, a spousta dalších. S Rickem coby neformálním vůdcem se snaží za každou cenu zůstat naživu, i když je mrtví pronásledují na každém kroku. Dokážou si ale udržet při hledání kousku bezpečí a domova lidskost? Nebo se nakonec sami stanou chodícími stroji na přežití, živými mrtvými? (TV Prima)

FreeDooM44

No obecně. Charaktery postav jsou vykresleny parádně (ono taky aby nebyly po 150 hodinách stopáže). Ony jsou ale i krásně a naprosto plynule rýsovány v čase. Pozvolné transofarmce od superhrdinů až po sráče kdo z koho. To bych seriálu vypíchnul. No a pak taková klasika. Po první sérii mi přišlo že šla kvalita dolu, došly nápady, série se začly protahovat a plnit bezvýznamnýma díla, který až skoro nudí. Nejvíc mi utkvěl v hlavně ten "jak šel Daryl s Beth hledal flašku chlastu", nebo "Zrození Morgana, posledního rytíře Jedi". Zatím jsem u šesté serie a zatím mě to neotrávilo na tolik abych dal 3 hvězdičky, takže zatím 4 * ()

gemi

Legendární seriál, ve kterém mají živořící přeživší metrosexuálové dokonale nabarvené vlasy a fešně sestřižené vousy, a dokonce i hrudníky. Seriál, ve kterém uplyne řada let, ale vždycky je léto (až do konce 9. série) a prší jenom tehdy, kdy lidé umírají žízní. Seriál, ve kterém stačí, aby po vás zombie přejel zubama a umřete, ale klidně jej můžete rozsekat na niveč, protože jeho krev a další tělní tekutiny stříkající vám do úst a do očí vůbec ničemu nevadí. Seriál, ve kterém nalezené pohonné hmoty nedegradují a i po mnoha letech je nalejete do auta a jedete. 1. série: **** Po deseti letech jsem znovu sjel první sérii (jiná tehdy ještě nebyla) a jo, je to celkem fajn, ale člověk si všímá věcí, které tenkrát neviděl. Třeba hned na začátku po probuzení postřeleného šerifa okolí vypadá, jakoby se probudil po pěti letech. Výprava je celkem chudá. Ačkoliv skupina procestuje lán světa, moc toho vidět není. Buď jsou někde v interiéru, v lese (jednou jsem jasně slyšel projíždějící auto!), v lomu nebo na cestě autem. CGI v posledním díle (výbuch CDC) je přímo otřesný. Jinak masky chodičů jsou parádní. 2. série: *** Omlouvám se první sérii, že jsem označil její výpravu za chudou, protože proti té druhé to byl úplný cestopis! Celá druhá série, která je podstatně delší než první, se odehrává na farmě. Z farmy se tu a tam odskočí do městečka (vidíme jenom pár domů) a do lesa. Jinak jsme před domem, za domem, před stodolou, za stodolou (nikdo nesmí stát...). A to je všechno. Některé díly ukecané, utahané a neakční. Podruhé bych tuto sérii vidět nechtěl. Říkám si - pokud inspirace docházela už tady, co se bude dít těch zbylých 8 sérií? To každopádně uvidím. 3. série: **** Jo, tak tohle by šlo! Nuda a nedostatek invence z druhé série je ta tam, tuto sérku bych si klidně dal i podruhé. Řekl bych, že předčila i tu první. Governor si šel po svých a řádně mu hráblo, takže lze očekávat, že ho ještě uvidím. 4. série: **** No, nemýlil jsem se a stálo to za to. Vypadá to, že druhá série byl prostě politováníhodnou výjimkou, protože třetí i čtvrtá byly parádní. Těžko říct, která lepší, ale z hlediska výpravy je čtvrtá bezkonkurenční. Jedna věc mě ale fakt irituje: proč mají chlapi obarvené palice?! Ne jeden, ale hned tři, a navíc tak výraznou barvou, že to úplně bije do očí. Takže oni nemají co do huby, pro zombíky nezamhouří oko, ale obden si přebarví šišku? Meh... 5. série: **** Ten seriál zraje jak víno! Pátá série měla sice malinko méně akce (tím nechci říct, že nebyla akční, oproti takové druhé sérii to byla řežba), ale zato úžasnou výpravu a rozehrává se tu hluboká psychologie postav. Fakt osvěžující, úplně se těším na každý další díl. Drobná vada na kráse jsou různé flashbacky, ve kterých se člověk občas těžko orientuje. 6. série: **** Takový dobrý standard. Ne tak dobré jako série 4 a 5, ale pořád dost dobré. Závěr série se topí v nelogičnostech a je tak otevřený, jak to jenom jde, ale pořád je to kvalitní podívaná. 7. série: *** Z uvěřitelného postapo se stala trošku karikatura, a to zejména kvůli karikovanému Neganovi. Celé to jeho království stojí na vachrlatých nohách a není uvěřitelné ani trošku. Kdyby to byla první série, na další už bych se asi nedíval, ale člověk už je s tou (vymírající) partou tak nějak sžitý a zajímá ho, jak se to vyvrbí. Jako, oproti druhé sérii je to pořád královská zábava. 8. série: *** Konec mimořádně otravných Saviors v čele s naprostou karikaturou zloducha. Ale je to takový ten konec s otazníkem, takže možná bude ještě všechno úplně jinak. Ale poprvé končí série tak, že by to mohl být smysluplný konec seriálu. Už teď ale vím, že mám před sebou ještě dvě série. Jenom doufám, že nebudou tak utahané a utopené v patosu jako tato. 9. série: *** The winter’s coming! Po cca deseti letech (čert ví, kolik jich fakt dle scénáře uplynulo, ale tak nějak to bylo) přišla zima. Někteří mrtváci mají místo krve Fridex, jiní zmrznou na kost. Hlavní hrdinové se koulují zjevně umělým sněhem a z Negana se stává hodnej strejda. Šeptači jsou ze všech možných hledisek k smíchu, prostě z nich nemám dojem důstojného soupeře tak, jako ze Saviors, nicméně scénáristé si poradí a holé zadnice nechají vyhrát - prostě se to stane, jenom neukážou jak. Teda, jak (a zda) toto skončí... 10. série: *** Nejstupidnější záporáci seriálu Whisperers konečně došeptali. V závěru série je pár úplně zbytečných dílů, které jakoby natočila parta okolo novácké Ulice. Poznal jsem to tak, že jsou zhruba stejně akční a zábavné. Tedy až na poslední epizodu s Neganem. Tu zjevně dělal někdo jiný, protože je paradání a ukazuje, že i cesta do hlubin duše jednotlivých postav může mít nějaký děj, spád a být zábavná. Ne jako předposlední díl série, který je vysloveně utrpení sledovat. () (méně) (více)

Nix

Na 11.sérii čekám dokud nebude celá takže tu zatím do hodnocení nebudu zahrnovat. Normálně nekomentuji, dokud nevidím všechno, ale jelikož se mi už nechce čekat tak jsem se do toho pustil. No musím se podělit s tím, že hodně dlouho mi trvalo, než jsem seriál dokoukal. Měl jsem problém s tím, že do třetí série to bylo fakt super a šlapalo to, ale potom to bylo jak na houpačce a do šesté série jsem musel dycky sbírat hodně sil, abych se zase do toho pustil, ale byl jsem rád, že jsem to udělal. Své maximální hodnocení dávám proto, protože se tu vyskytuje jedna z nejlepších záporných postav ve světě seriálu a to je Negan. Jak přijde na scénu, tak seriál dostane naprosto skvělý drive a naprosto mne uchvátil. Herecký výkon Morgana netřeba komentovat, překvapení, které vyustí s příchodem jeho postavy jsou brutální a opravdu jsem se zase bavil jako na začátku, dokonce i víc a v desátý sérii mne přišli šeptači opravdu hodně originální a zase se tu objevil velice drsný záporák v ženské podobě. Já jsem spokojený, takže jen doufám, že poslední série opravdu nezklame. Update: Tak dílo dokoukáno. Ale že by k tomu byly famfáry se říct nedá. Bohužel v poslední sérii převažují horší díly nad těmi lepšími. Pokud ale dojde na ty lepší tak jsem se fakt bavil. Jenže ty horší mají i stejnou výplň a hrozně moc dialogů, které mne ani moc nebavili. Šlo vidět, že to tvůrci zbytečně natahují na finále. A co říct o finále, asi se dalo čekat, že se universum bude rozšiřovat o další filmy a seriály, ale já jsem celkem zvědavej co bude dál. Každopádně se toho klidně mohlo udát víc no, ale nejhorší to nebylo. Ale poslední série opravdu nemá takovou kvalitu. Ale suma sumárum je to velice zajímavý seriál, sice na můj vkus delší, ale jsem rád, že jsem ho viděl, obsahuje spoustu zajímavých postav a situací. Nezbývá než se vyzbrojit na další invazi mrtváků. ()

Milkom

Skvěle natočené. Plné emocí a s výbornou atmosférou, která předčí kdejaký celovečerní film. Nakonec po první sérii 4* ()

Sollozzo

Pilot a druhý díl byly hodně dobré. Pak už se ale z atmosférického hororu stala telenovela a já se pomalu začínal nudit. Efekty a zpracování jsou ovšem na vysoké úrovni. Osobně jsem zvědavý, co se bude odehrávat ve 2. sérii, protože i těch 6 dílů bylo dost. Možná se zaměřit více na úvodní hodiny po vypuknutí zkázy? 3 hvězdy... Takže druhá série seriál hodně zvedla. Konečně se něco děje a i přes jejích 16 dílu je na co se dívat. Že by scénaristům Frank domluvil? Po třetí sérii zůstává trend vzrůstající, takže ještě série a bude The Walking Dead na 5 hvězdách. ()

Denila

Hororový seriál jsem tedy ještě nesledovala, ale tohle má teda pořádné grády. Hned na začítku si myslíte jak jde rovnou do tuhého. Převrácená auta, žádný život jen jeden šerif. Ale nakonec je vám tak akorát připraven úvod. Trošku nevyjasněná zápletka ''co se vlastně stalo'' přesně jak má být. Co se týče krve a nechutnosti, myslím že je tento seriál natočen tak akorát. Žádné obří přeháňky tam nejsou. Rozhodně mě to tedy zaujalo víc jak kterýkoli horor. A co víc, tam kde jsem čekala lekačku se žádná lekačka neobjevila a to je pro mě další plus. Předvídatelné scénáře nesnáším! ()

yaromir

První série pro mě byla obrovským překvapením, u kterého jsem se bavil! Seriálu jsem dal bez přemýšlení 4* a těšil se na další pokračování. To, po úspěchu WD v USA, muselo zákonitě přijít. Jelikož mě (zatím) druhá série strašně zklamala, chtěl bych ji zde počastovat výrazem - KUREVSKÉ ZKLAMÁNÍ... uvidíme, zatím odpad!. ()

markyzgero

walking dead je dobře natočenej atmosférickej seriál o zombies, kde zombies jsou až v nějakym třetim plánu, což mu přidává na kvalitě. postapokalyptickej příběh partičky přeživších s vnitřním pnutím, romantickejma zápletkama a morálníma dilematama je přesně ten mix akčnosti a psychodramatu, kterej mi konvenuje a kterej z něj nedělá jen prázdnou zombie řežbu, ale plně odkazuje k mistrovi žánru romerovi. u kolika z-movies jste uronili slzu? já u každýho třetího dílu, protože emocema a existencionálníma rozhodnutíma se tady nešetří. p.s.viděny 2 série ()

Expertt

Vzhledem k chabé filmové scéně o zombie, konečně se do toho někdo pustil a rovnou do seriálu :-D 1. Série 100% - jedna velká akce, stále nová nezmapovaná místa drama, napětí, atmosféra... 2. Série 80% (do 7.dílu) - Jako by autoři vyčerpali všechny prostředky na první sérii a teď se vše většinou odehrává stranou na jednou místě, v lese nebo na farmě kde se spíš než děj seriálu řeší vztahy lidí jako u nízkorozpočtových věcí..Dnes 20.11. 2011, dokoukán poslední vydaný díl s03e05. Bohužel, jak bylo impulzivních několik prvních minut, tak zase šlo do starých kolejí. Farma vystřídala věznici s pouze jedinou výjimkou, díky rozdělení členů základní skupiny se střídá děj "velké skupiny ve vězení" a dvou holek, který našly "ráj". Smutné je že zatímco děj skupiny podstatě stojí na mrtvém bodu, tak děj holek zcela zastínil hlavní linii seriálu, holky totiž našly dlouho očekávanou oázu ve světě W.D. To je hlavním tahounem seriálu, napětí a záhadno starosty a výzkumu uvnitř. Zatímco ve věznici teče krev opravdu proudem a je opravdu kladen velký důraz na boje a způsob brutality v útocích, tak se seriál překvapivě rozloučil i s několika členy tvrdého jádra, táhnoucí se od počátku seriálu. Zpracování z natáčení uvnitř vězení je také poněkud chabé, záběry jsou pořízeny buď z hlavní noclehárny (cely) a nebo 20ti metrového úseku chodeb, které spíše připomínají z pohledu diváka katakomby. ()

vozralec

Hodnocení první série: Zpočátku našlapaný rozjezd, pak se však trošku zpomalovalo. Občas divné chování, zbytečné dojemné a sentimentální kecy. Zombíci na úrovni, stejně jako jejich popravy. Benzín mohli vzít z hromady opuštěných aut. Stejně tak zbraně by se v celém městě někde určitě našly. Hodnocení druhé série: Roztahaný děj, malý spratek zralý na přesdržku, občas opět divné chování a kecy o humanitě. Farmu mohli daleko lépe zabezpečit (příkopy atd.). Vyšší úroveň to ale pořád je. Hodnocení třetí série: Jde se na vše pěkně od podlahy, Rickova banda se už většinou s ničím nepáře. Zhruba v polovině série ale tempo upadá, děj se začíná pomalu vlečet podobně jako ve druhé sérii a opět se řeší zbytečnosti. Akce dobře natočené. Řezání nohy a další vychytávky. Hodnocení čtvrté série: Věznice poskytuje bezpečné útočiště jen do doby, než ji napadne guvernér - sekač hlav. I na něj ale nakonec dojde. Po opuštění trestnice sledujeme jednotlivé skupinky a jejich osudy, které se na konci série opět protnou. V závěrečné epizodě se s tím Rick opravdu nemazlil. Hodnocení čtvrté série: Vyčištění Terminusu, kanibalismus, pomatený kněz, nemocnice, nová komunita. Rick chrání svou rodinu a skupinu. Stále dobré. ()

slavokvasic

Chýba tomu tá typická seriálová vlastnosť držať diváka v napätí. Pár prvým častiam sa to ešte darilo, ale každou ďalšou časťou sa to strácalo (až na pár výnimiek). Avšak je to jedinečný seriál s prostredia zombie. Málo dychvyrážajúcich momentov, ale určite som sa pri tom nenudil. ()

Nešpi

Není to další Post-Apokalyptický horor, kde lidi jenom střílejí a nenřeší nic ostatní.Seriál je převážně o lidských vztazích a velice mě zaujala myšlenka, že ve světě jsou si všichni rovni např. scénaristům nedělá problém nechat zabít a rozsápat kde jaké dítě nebo ženu a hraje přesně na rovinu. ()

vaeg

Nejoblíbenější postava: Rick Grimes (Andrew Lincoln) ... S1: První série jednoznačně za pět hvězd. Famózní momenty počínaje probuzením Ricka v nemocnici a zjišťováním pravdy a konče zničením T19. Počáteční Rickova nevědomost je navíc zpracována opravdu na jedničku. Jinak má každý z dílů první série spoustu silných scén. Ta nejlepší, nejhutnější a nejemotivnější dle mého přichází s napadnutím tábora a smrtí Amy. A další důležitý faktor: trikově je seriál na neuvěřitelné úrovni, spousta ostatních mu může jen tiše závidět... (10/10) S2: Druhá série celkem zásadně mění celý seriál. Skupina se usadí na farmě, kde se zdá být zdánlivě bezpečno a vše plyne tak nějak v poklidu. Na můj vkus až moc, protože zvláště v polovině série je spousta dílů vysloveně zbytečných a nestane se v nich nic. Na druhou stranu, možná by to v dané situaci bylo přesně tak, jak je ukázáno. Nad vším pak vyčnívá masakr stodoly a samozřejmě také závěrečný díl, kde se konečně dočkáme pořádné řežby. Nicméně, celkově hodnotím druhou řadu pouze lepším průměrem... (6/10) S3: Spousta fanoušků byla po nezáživné druhé sérii zklamaná a pokud chtěli tvůrci seriál zachovat, museli přidat. Že ale přidají až tak, to jsem tedy nečekal. Třetí série je totiž od začátku do konce neskutečně hutnou záležitostí a děj ve věznici je místy opravdu jen pro silné žaludky. Řež, emoce, nečekaná úmrtí, zvraty... Ale především napětí. U téměř každého dílu od začátku do konce. Paradoxně mě zklamal pouze závěrečný díl, kdy se tvůrci celkem výrazně odchýlili od komiksové předlohy, ale celkově jednoznačně plný počet! (10/10) ()

snek49

Po několika epizodách první série si říkám: "fajn, docela dobrý - o zombies toho v seriálech moc nezažijeme". Navíc se mi líbil úvodní díl. Ke konci to trošku ztratilo. Co ale přinesla 2. série je jen stěží k popsání. Naprostá bomba. Postavy se krásně vyvíjejí, je tu spousta emocí a skvělých herců. Perfektní příběh, který sem tam zaskřípe, ale to je úplně jedno. Hltal jsem každý díl a po shlédnutí posledního dílu druhé série jsem se nebál přidělit pátou hvězdičku... super, super, super... 3. série - těžko popsat. Jsem naprosto pohlcený. Za X let v televizi nebyl lepší seriál a to nemám opravdu sebemenší problém Walking Dead takto ohodnotit. Ke shlédnutí lákám kde koho, ale je až s podivem, že tohle téma mé známé moc netáhne. Určitě by se po několika dílech bili do hlavy, jakou udělali chybu, že tak otáleli:-) ()

frredy

Původně jsem v polovině druhé serie přestal sledovat, poté jsem tomu dal ještě jednu šanci, sérii dokoukal a třetí se mi odměnila úžasnou jízdou. S01: 4* ////////// S02: 3* /////////// Polovina S03: 5* /////////Druhá polovina S03 4* ()

Zl0

Jeden z mojich obľúbených seriálov ktorý žeriem, má však jeden neduh. Niektoré diely sú naprostá nuda. Stane sa to sem-tam, hovorím si je to nutné zlo kvoli posunu príbehu. Druhá séria ich mala kopu, tretia je v pohode, ale teraz som práve dopozeral druhý taký "zbytočný" diel po sebe. Paradoxom je aj to že hlavný hrdina mi lezie na nervy. Najprv ako pán moralista ale ako človek ktorému občas prepne ešte viac. Mohol by ho niekto prefackať pre dobro veci. Inak paráda a každému fanúšikovi zombie vecí odporúčam. Ak chcete zažiť podobnú atmosféru v PC hre, Deadlight 2d plošinovka bude to pravé. ()

gloomyhorse

Tento seriál se mi líbí,to napětí a některý ty scény stojí zato..První série byla velmi dobrá ale druhá už tolik ne ale doufám že se to ještě zlepší. Dám tomu ještě šanci věřím že se to zlepší..:) ()

Mabe22

Jeden z mnoha komiksů, co byli přetočeny do podoby kinematografické k našemu obecnému potěšení/zahanbení. Náš chodící "mrkvák" se pustil do odvážného boje s hollywoodskou konkurencí, která mu začala počas třetí dávat pěkně na prdel. Ale samozřejmě to nakonec zachránila naše veselá, ohlodaná famílie, která nezkazí žádnou legraci, a sem tam si ukousne větší nebo menší sousto. ()

Dampfer

3.12.2013, viděna 8 epizoda čtvrté řady. Veškeré emoce vybouchly, staré rány se otevřely a vyhnisaly. Vypětí srovnatelné s nejšílenějšími momenty Hry o trůny. Odpouštím druhou sérii, kopy klišé a všechny nudné momenty. Tímto dílem byli odměněni všichni, kdo s Walking Dead vytrvali. Absolutní prožitek. Zvyšuji na plný počet. (jo a vy co jste to vzdali v průběhu druhé či dokonce první série, špatné rozhodnutí!) --- V průběhu páté žádná vážnější negativa, jenom si seriál utvrzuje že stojí za to. --- Přeci jenom, celkem nerad, musím hvězdičku ubrat. Emocionálně vypjaté momenty Guvernérovy éry se snaží suplovat "hlubokomyslné" rozhovory jednotlivých postav. Prosím, tudy ne. Tím směrem... se jde na farmu. :( ()

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

19.11.2022

Rick Grimes se vrací

Rick Grimes se vrací

23.07.2022

Stanice AMC oznámila nový spin-off svého zombie seriálu Živí mrtví, jenž se bude točit okolo bývalých protagonistů Ricka a Michonne. Šestidílná minisérie se tak zaměří na vztah a lásku obou postav,… (více)

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

08.03.2022

Stanice AMC oznámila další spin-off ze světa Živých mrtvých. Adaptace slavného komiksu o lidech, kteří přežili zombie apokalypsu, se pomalu ale jistě chýlí ke konci, stanice už má ale rozjetých hned… (více)

Dočkáme se Fortnite filmu?

Dočkáme se Fortnite filmu?

12.10.2021

Herní společnost Epic Games údajně zvažuje start své vlastní filmové a televizní divize. Podle informací serveru Eurogamer by se společnost měla začít v blízko době soustředit na zábavní průmysl, a… (více)