Komisař Moulin

• Francie Commissaire Moulin (více)
Francie, (1976–2006)

Yves Rénier, Clément Michu, Claude Jade, Aïssa Maïga, Anthony Delon, Valeria Cavalli, Natacha Amal, Eric Defosse, Catherine Marchal, Jo Prestia (více)

Série(8) / Epizody(70)

Je jedním z nejslavnějších televizních komisařů, natočil 75 epizod, vedle hlavní role komisaře Moulina sám režíroval, psal scénáře a produkoval. U nás našel jedinečnou oporu v českém hlase, který mu propůjčil Miroslav Moravec, jenž namluvil všechny epizody. (oficiální text distributora)

DocBrown

Prvni serie byly plne nadsazky a tak si Moulin klidne spolecne se zlocincem vystrelil z cetniku. Posun po prelomu stoleti se mi ale vubec nelibil, odesel Cinan, Moulin znatelne zvaznel a zdrsnel. Na konci to uz bylo porad dokola reseni problemu s araby a se svou dcerou. ()

Paity

V podstatě klasika, která už je na světě pěkných pár let. Vzhledem k době, kdy to vznikalo musím vzdát hold a dávám tři hvězdy. ()

Grafito

Kvalita jednotlivých dílů a sérií byla hodně kolísavá.. navíc některé scénáře vůbec nerespektovali charaktery postav.. resp. v každém dílu měla tatáž postava úplně jinou povahu.. o tom, že o nějaké invenci při tvorbě zápletek se takřka nedá mluvit.. dvě hvězdičky za to, že Yves Rénier je marná sláva charismatický chlapík.. a pak za krásnou novinářku Natachu Amal jako jeho přítelkyni.. ()

Yarwen

Jeden z těch starších detektivních seriálů, jejichž sledování je docela příjemné, byť pravidelně by je krapet náročnější divák asi nesledoval. Od těch současných detektivek se liší nižší akčností, ale rovněž absencí naivních logických kiksů či hloupého děje. ()

Kirman

Odhlédnu od silnějších a slabších dílů/sérií a budu hovořit obecně o seriálu. Komisař Moulin je charakter, jde z něj respekt. Možná na to šel Yves Rénier jako Jára Cimrman a "chtěl, aby to bylo jako ze života". U mě tedy dobrý a dobrý je za tři. Nedávno jsem začal Moulina znovu sledovat (ne zcela popořadě), a tak je možné, že časem přibude hvězdička - dolů s hodnocením rozhodně nepůjdu. ()

Hapretor

Jako asi sedmiletý jsem na to čuměl s bábou a tátou. Pohodová kriminálka na večer. Nebo mi tak málo asi nebylo. Je to prostě hodně dávno. A myslim, že to bylo zábavný. Žádná nudná debilita. ()

Jonatána

Nesouhlasím s Radyem. Yves Rénier je krasavec a před revolucí byl jeden z mála, na které se dalo koukat. Takže za Yvese a nostalgii 4 hězdy :-). ()

Předseda

Hodnocení patří prapůvodní řadě točené na "šestnáctku". Spolu s "Profíky" a starým dobrým "Šimim" sváteční seriály. A pokud přeskočím tu sérii natočenou videokamerou, pak ten novej Moula taky ujde. ()

mnx

Ačkolik mám jinak kriminálky rád, tak komisař moula mi nikdy k srdci moc nepřirost. Nejspíš kvůli přílišné nudě a vleklosti, které jsou přítomné snad v každém díle, který jsem často i nechtěně shlédnul. ()

chucky

Výborný seriál. Komisař Moulin vždy patřil k mým oblíbeným drsňákům. Jeho vždy důmyslně vyřešené případy s trochou nadsázky. A atmosféra tohoto seriálu se občas i dala krájet......... ()

Kindernay

Můj nejoblíbenější detektivní seriál, Moulina jsem měl vždycky moc rád a nikdy jsem si ho nenechal ujít , některý díly jsem viděl i víckrát.. toto je podle mě nejlepší krimi seriál všech dob. ()

rodier

JEN 62% ?!!! to snad neni mozne. Tenhle legendarni serial jenz se vysilal pres 20 let je naprosto bozskej. Nevite kde by se dal shlednout online s titulema/dabingem? piste sem PM nebo vnmost at seznam.cz diky ()

r007

Yves Renier mě provázel celé dospívání i další léta. Jako malé holce se mi moc líbil a po revoluci jsem náhodou objevila, že je i pokračování a velmi příjemně mě překvapilo. A od chvíle, kdy se dal dohromady s hezkou novinářkou Natachou Amal, jsem si tuto dvojici zamilovala. Překvapilo mě, že Yves se podílel na scénářích a některé díly i režíroval. Pak jsem si přečetla jeho životopis a bylo mi to jasné. Postupem času, jak hlavní hrdina stárne, jednotlivé epizody ztrácejí na tempu a zajímavosti a doufala jsem, že Yves bude vědět, kdy přestat. A stalo se ! Patří mu můj obdiv, že se nesnažil natahovat další a další série, i když možná nápady by byly, už by to nebylo ono. Po pravdě řečeno, už to nebylo ono od té doby, co se rozešel s Natachou...Trochu mě překvapuje, že tady na stránkách je poslední série z roku 1993, když poslední epizodu natočil až v roce 2006, ale asi to nebyla série, ale jednotlivé filmy. Pravděpodobně to bylo délkou, která se spíš podobala filmu než epizodě ze seriálu. Pro mě byly nejlepší díly z let 2000 až 2002.Nejoblíbenější jsou Křehké X, Človíček, Čtyřnohé komando, Smrtící svůdnost, Příliš blízká ochrana a Vrabčáci. ()

VanThomass

Na tenhle seriál jsem narazil náhodou, ale hned si mě získal, Moulin je sympaťák a je to zas něco jiného než novodobé kriminálky. ()

Josef.Svejk

Starší díly se zdají být lepší než ty z 90. let. Příliš mnoho zbytečného násilí. Jasné, je to televize. Ale kdyby se takhle choval policajt (ohrožoval podezřelé nebo zatčené), tak otevírá advokátovi cestu nechat trestní žalobu vyhodit od soudu. Daleko lepší metody používají jiní "televizní policajti": Theo Kojak, Frank Cannon, Der Kriminalist, nebo Montalbano. :) ()