Živí mrtví

• USA The Walking Dead (více)
USA, (2010–2022), 134 h 18 min (Minutáž: 40–67 min)

Tvůrci:

Frank Darabont

Režie:

Frank Darabont, Ernest R. Dickerson, Greg Nicotero, Michelle MacLaren (více)

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (více)

Andrew Lincoln, Chandler Riggs, Norman Reedus, Melissa McBride, Lauren Cohan, Danai Gurira, Steven Yeun, Alanna Masterson, Sonequa Martin-Green (více)

Série(11) / Epizody(177)

Kdo je chodící smrt? Zombie, kam se podíváš, nebo hrstka vyčerpaných lidí v děsuplném prostředí? Zemi ovládly položivé zrůdy. Boj zbytků lidstva o přežití v postapokalyptickém světě může začít. Živí mrtví zachycují příběh skupinky lidí, kteří přežili virovou epidemii, jež změnila většinu lidstva v agresivní zombie. Pod vedením Ricka, který byl ve starém světě policistou, cestují americkou Georgií a snaží se najít nový bezpečný domov. Čím je situace zoufalejší, tím je jejich vůle přežít silnější. Jsou ochotni udělat téměř cokoli, aby zůstali naživu. Jak dlouho si udrží zbytky lidskosti? Zástupce šerifa Rick Grimes se probere z kómatu v opuštěné poničené nemocnici. Zjistí, že zatímco byl v bezvědomí, svět postihla epidemie viru, jenž své oběti nejen zabíjel, ale po smrti z nich udělal zombie, které teď požírají živé lidi. Jeho žena a syn nejsou k nalezení. Rick se od jiného přeživšího doslechne, že prý federální Centrum pro kontrolu nemocí v Atlantě v Georgii vymezilo bezpečnou zónu, kde by možná mohl rodinu najít. Ozbrojí se a vydá na dlouhou nebezpečnou cestu zničenou krajinou. Na kraji Atlanty se opravdu ukrývá jeho žena Lori se synem Carlem. Navíc je s nimi Rickův policejní parťák a nejlepší kamarád Shane, se kterým se však domnělá vdova Lori mezitím zapletla. Našli tu útočiště ve skupině dalších přeživších. Tvoří ji Dale, který vlastní obytný vůz, jenž se stal centrem komunity, sestry Andrea a Amy, Glenn, který dříve roznášel pizzu a teď ho často posílají na nebezpečné mise, a spousta dalších. S Rickem coby neformálním vůdcem se snaží za každou cenu zůstat naživu, i když je mrtví pronásledují na každém kroku. Dokážou si ale udržet při hledání kousku bezpečí a domova lidskost? Nebo se nakonec sami stanou chodícími stroji na přežití, živými mrtvými? (TV Prima)

I_hate_Beata

Začne to vždy dobre, survival, scavenging... a potom sa to zvrhne na mydlovú operu. Keď budem chcieť pozerať telenovelu o ľudských vzťahoch, pustím si niečo z Turecka. Jedna hviezda za to, že chcípol Carl. ()

satanklaus

Moja oblibena cernoska nech radsej hraje dalej v star trek discovery, jak v takejto ukecanej kravine. Kukam to dnes na joj plus a v celej epizode som nevidel jedineho livingdeada, okrem mojej manzelky, co behala o polnoci kolem sporaku hehe ()

vw.cobra

První 3 díly mě zaujaly, ale jak jsem seriál sledoval dál, nuda, nuda, stáletostejnédokola a nuda. A to nepatřím mezi nějak intelektuálně náročné diváky. ()

r6AndrEw

V 8. serii davam hvezdu dolu, puvodne jsem chtel dat tri, ale tady mi uz fakt dochazi trpelivost. Mozna jsem vadny, ale irituje me, jak je to odflakle. Vsichni maji malo naboju, ale do zombiku strili zasadne davkou, ikdyz staci jedna do hlavy. Prestrelka mezi asi 50 lidma: stoji schovani 20m od sebe za auty, strili s prstem na spousti, naboje litaji po stovkach, a nikdo nikoho netrefi. Negana muze zabit kdokoli v kazdem dilu 2x, ale nikdy se nic nestane. Zombici jsou tak silni, jak je ve scene potreba, takze jednou mu hlava praskne ranou o zed, jindy je zase silny a zalehne hrdinu a je to desne dramaticky. Vetsina postav me zacina vic a vic srat. Asi si sezenu komix. ()

VelkejNerd

Zklámání :/ TWD jsem sledoval od roku 2014 a miloval jsem ho... Neměl jsem vůbec problém zhlédnou minimálně 5 dílů denně. Jenže můj pohled se k tomuto seriálu změnil, HODNĚ ZMĚNIL... Když jsem sledoval 7. sérii tak to bylo už spíše z donucení a to proto že když už jsem viděl 6 sérii, tak už jsem to chtěl dokoukat do konce. Poté co jsem viděl 7. sérii, tak se můj názor vůbec nezměnil... A proč vlastně? Tento seriál má hodně problémů... Vždy bylo na začátku super atmosféra protože navazovala na zajímavý konec série, ale vždy po 5. díle nebylo ve třičtvrtě série vůbec nic, až na konci série. A takhle to šlo dál a dál... Bylo tam celkem dost postav, a už okolo 5. série jsem se začal ztrácet a přestal jsem si pamatovat jména postav (i některých hlavních)... No a... když vycházela 8. série. Tak jsem seriál dropnul. Nebavilo mě to dál sledovat :( Ale když jsem slyšel o obrovském hajpu okolo 9. série, a že seriál bude 10. sérii končit.. Tak přemýšlím nad tím že až budu vědět že seriál má poravdu konec, tak se na to s radostí znovu podívám :D zatím si to nechávám v šuplíku :) ()

SCHMEYD

Začátek velmi dobrý, i ještě druhá série, pak už to jde pomalu a rychle do kopru. Připomíná mi to dětskou hru CHODÍ PEŠEK OKOLO. V každém díle přemýšlím komu se ještě nic nestalo a na koho Pešek tentokrát padne... ()

Richmond

Prvé tri série hodnotím veľmi kladne. Hviezdu uberám za neatraktivitu zápletiek (stále je to o tom istom a hrozne predvídateľné). Napriek tomu čo hodnotím pozitívne, je to, akým spôsobom dokážu tvorcovia vyfarbiť jednotlivé osobnosti, vzťahy a súčinnosť medzi nimi. Za efekty klobúk dolu. 80% 4* ()

P3rcy

Seriál začínal až nečekaně dobře. Napětí se dalo krájet. Neustálá nejistota, kdy kdo zemře. Vztahy mezi postavami vyzeraly celkem reálně tak co se pokazilo? Uznávám, že poslední řady jsem už ani neviděl (možná až chytnu nějaký ten Covid tak si tuto mezeru doplním) ale postupem času jsem začal vnímat nekonečný stereotyp příběhu, který mě jednoduše dál nebavil. Zkusím vysvětlit. Hlavní hrdinové si najdou hezké místo, pak se objeví nějaký padouch, který zabije nějakého důležitého člověka a místo k životu hrdinům zničí. Mezitím se samozřejmě objeví nějaké to nové maso do mlýnku (zpočátku nezajímavé postavy, které ale časem zajímavosti nabudou), které bude v budoucnu obětováno podobným způsobem. Právě na takové ty hlavní vedlejší zajímavé postavy tu máme "deus ex machina" v podobě zombíků (pardon "Mrtváků"), kteří se čas od času objeví a zabíjí právě ty vedlejší postavy, které začaly dostávat podezřele hodně prostoru. Nicméně s padouchem se naši hrdinové samozřejmě nějako vypořádají, početní stav "gangu" se taky doplní a nové hezké místo si samozřejmě hrdinové též zaslouženě najdou. A pak se ale objeví další (ještě horší) padouch, další (ještě důležitější) mrtví a další zničené (mnohem hezčí) místo. A pořád dokola. Postavy se opravdu snaží nějakým způsobem pouze přežít a světlo na konci tunelu scénáristé odmítají udělat - něco jako protilátku (ten pokus s vědcem co zná lék byl průhledný od začátku), opravdu bezpečné místo, nebo přírodní řešení problému (jakože se zombíci nakonec všichni rozpadnou). A tak seriál vypadá, jako podstatně drastičtější ulice, kde se postavy objevují a zase mizí podle libosti tvůrců i herců a konec je v nedohlednu. ()

Tomiss13

Rozkoukaná 10. řada a já s už chci změnu. #TeamNegan & #TeamAlpha. Ostatní mi jsou úplně u zadku a já doufám, že tvůrci konečně najdou koule na to nechat ten úžasný tým nesmrtelných a k smrti nudných dobráků trošku pročistit. Např. ta vyfetovaná stará bába už dost přehrává. Každým dalším dílem od S09E10 je tam prostě zbytečně. Není jednoduchý tento seriál hodnotit jako celek. Skvělá druhá a třetí řada, lepší čtvrtá, potom mraky nudného balastu až do nástupu Saviors. S nimi to bylo chvíli super, potom opět zahozený potenciál a nudné střídání rolí, kdo koho držel v šachu. Jako dětská houpačka. Houpete se, ale nikam vás to neposune. Potom skvělý nástup Whisperers a zatím (S10E05) to ještě jde. (Na kůly bych teda napíchal nějaké důležitější postavy.) Bohužel, jak jsem naosal na začátku, v týmu hrdinů už není NIKDO, ke komu bych měl nějaký vztah. Všichni mi jsou ukradení a čím víc jich Alpha zlikviduje, tím líp. Ona a Negan jsou jediné charismatické postavy, co zbyly. Bohužel mám obavy, že ta typická americká mentalita se ve scénáři projeví a Negan se NEČEKANĚ stane dvojitým agentem. Budu rád, když se budu mýlit a on vyrazí svojí cestou. Mnohem raději Saviors 2.0 než happy end v Alexandrii... ()

fgf_hbf

Seriál jsem měl rád, ale během 10. sezóny si říkám, že ta devátá měla být poslední. Jde to hrozně dolů. ()

JaNoKar

Geniální seriál. Samozřejmě,občas mě tam rozčilovaly výplňové epizody,ale to prostě k seriálům patří. Většina negativní recenze tam měla něco jako "nuda,nic se tam neděje",nebo" 0 akce,jenom blbé kecy nějakých idiotů". Pokud jste jen a jen divák co chce sledovat pouze lidi jak buší jeden do druhého,nemá cenu aby jste TWD vůbec pouštěli. Asi nejohranější věta každého fanouška TWD "není to o akci,ale o lidech". Je to ohrané,ale pravdivé. Každá z těch postav si mě více,nebo méně získala,ale získala. Málo kdy jsem viděl tak dobře zpracovanou beznaděj a tak celkově boj o ten holý život. Hlavně u Andrewa Lincolna. Další věc co je zpracovaná na výbornou jsou záporáci. Každého z nich jsem nenáviděl. To je něco o co se snaží hodně filmu,komiksů....... Ale tady z nich šel ten syrový respekt a budete chtít aby byli mrtví po prvních dvou epizodách s nimi. Možná proto že to nejsou nezranitelní Avengers co se dokážou prosekat celou armádou super padouchů,ale i malá skupinka magorů z noži dokáže být vážná hrozba se kterou se musí počítat. ()

tomiy1

Skvělý seriál, který má svůj vrchol na konci osmé série. V 9. sérií stagnuje a 10. řada byla pro mě spíše zklamání. ()

wlaso

Pár momentov fajnych, no správanie postáv ako u sprostých… pane na nebi, hlavná postava totálny kretén a zvyšok to isté. Jon Bernthal jediné plus. ()

pupidup

Ceho je moc..toho je příliš! A dobré věci by měly v nejlepším přestat. Stalo se z toho sociální psychologické klišé. A i to by se dalo vydržet... Kdyby toho nebylo 99%. Zombici, máte smůlu! Zbylo na vás to 1%! 😁 ()

Asgard

S každým dalším dílem si říkám, proč na to sakra ještě koukám? Snad všechny postavy, které se v příběhu objevují za první dvě série (dál jsem to zatím nedal), mají IQ pod trojciferným milníkem. Valná většína "zápletek" je předvídatelná, jako že ráno vyjde slunce, a sem tam prostě někdo zcela zbytečně umře. Herecké výkony samy o sobě by nebyly špatné, ale polovinu postav prostě člověk nemá rád, protože dělají iracionální rozhodnutí, a druhou polovinu postav nechápe, proč tolerují ty idioty z první poloviny Asi je to nějaká má masochistická úchylka, jinak si neumím vysvětlit, že si seriál stále po večerech pouštím a prožívám muka plná trapnosti a absurdity. ()

ProkesPetr

Záporáci i kladný postavy jsou některé zajímavé a zábavný což je velké plus. ale jen s průměrným vývojem, grafické zpracování, brutalita a atmosféra jsou také na skvělé úrovni, jenže to jsou asi jediné důvody proč jsem to dokoukal. Začátek pomalejší a od 5-6 série začíná příběh kulhat jelikož furt je tam určitej stereotyp. Ve stylu toho že se někam přistěhujou, žijou si krásně, přijde záporák, zabije pár postav, k tomu přijdou pár menších problémů a záporáka svrhnou. A to je konec. Něco tomu chybí no. No nic dávám tomu tak 70%. ()

Pavlis.xxx

Parádní seriál, který výborně začal, ale s přibývajícími sériemi to už byl takový guláš vařený z vody a moje počáteční nadšení bylo pryč. Nechci říct, že by mě seriál přestal bavit, ale ten odklon od počátku už je dost vidět. První půlka seriálu za plnej počet, pak aspoň u mě klesá. Přirovnal bych to k Ztraceným, kdy začátek měl atmosféru a šmrnc a dopadlo to jak to dopadlo. Na druhou stranu jeden z těch lepších seriálů, který stojí za to aspoň zkusit. ()

MrdDoHrnce

živoš mrtvoš byl vždycky můj nejoblíbenejší serioš prdoš. takze jsem se zozhodlal pro poradnackej rozbor! serie zebricek : 10   9   2  3  8   7  5   1   6   4 ()

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

19.11.2022

Rick Grimes se vrací

Rick Grimes se vrací

23.07.2022

Stanice AMC oznámila nový spin-off svého zombie seriálu Živí mrtví, jenž se bude točit okolo bývalých protagonistů Ricka a Michonne. Šestidílná minisérie se tak zaměří na vztah a lásku obou postav,… (více)

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

08.03.2022

Stanice AMC oznámila další spin-off ze světa Živých mrtvých. Adaptace slavného komiksu o lidech, kteří přežili zombie apokalypsu, se pomalu ale jistě chýlí ke konci, stanice už má ale rozjetých hned… (více)

Dočkáme se Fortnite filmu?

Dočkáme se Fortnite filmu?

12.10.2021

Herní společnost Epic Games údajně zvažuje start své vlastní filmové a televizní divize. Podle informací serveru Eurogamer by se společnost měla začít v blízko době soustředit na zábavní průmysl, a… (více)