Dáma a Král

• Česko Druhá šance (pracovní název) (více)
Česko, (2017–2022)

Tereza Hofová, Matěj Hádek, Miroslav Donutil, Jan Cina, Anna Kameníková, Miloš Vávra, Markéta Hrubešová, Ivana Chýlková, Petr Šmíd, David Punčochář (více)

Série(5) / Epizody(44)

Advokátní kancelář přibere do svého týmu soukromého vyšetřovatele, který má za úkol odhalovat skutečné viníky trestných činů, ze kterých jsou obviněni klienti kanceláře. Hlavními hrdiny jsou trochu podivínský vyšetřovatel Prokop Král (Matěj Hádek) a schopná a úspěšná advokátka Lenka Braunová (Tereza Hofová). Společně tvoří protikladnou a jiskřivou dvojici, která však výborně funguje. Pod taktovkou šéfa kanceláře Rudolfa Černého (Miroslav Donutil) a s pomocí začínajícího právníka Jiřího Mladého (Jan Cina) vyšetřují různorodé případy a pomáhají lidem, kteří nemohou nebo nechtějí jít na policii. Žádný zločin, žádná záhada pro ně není neřešitelná. Nejsou policisté, proto musí případy klientů řešit bez kriminalistického zázemí - důvtipem, překvapivou akcí, novým, nečekaným pohledem na zločin nebo jeho pachatele. (TV Nova)

KITTbx

Povedený nenáročný a vcelku pohodový seriál s nadprůměrným obsazením. Prokop Král je osobnost říznutá Patrickem Janem, Hercule Poirotem a rozhodně trošku i Monkem. Nic méně trumfne ho vlastní dcera v podání Anny Linhartové. Další postavy jsou více či méně lepší či horší. Ano seriál trošku vychází z předpokladu, že advokátů se každý bojí, dokonce i Policie což u nás tak docela neplatí (nebo, že by ano)… Za sebe jsem nedal na některé zde presentované nízko hodnotící nebo odsuzující komentáře a hvězdičky, jsou opravdu k zamyšlení, ale ne nad seriálem samým... A Exner u konkurence těží jen a pouze ze jména postavy a jména hlavního představitele… ()

sabres72

... prvni dil naladil, ze by snad z toho neco mohlo byt ... a pak prijde navrat do reality ceskych serialu ... (jedna za Hadka) ()

BlackDemon odpad!

Nerozumiem tomu diváckemu nadšeniu. Dlho som tomu dával šancu, ale po pár častiach mi už prišiel Hádek extrémne otravný. Donutil tam vyzerá ako keby sa mu ani nechcelo hrať. Nudný seriál, ktorého postavy sú nezaujímavé až tak, že človeku je vlastne jedno čo s nimi bude. Škoda času. ()

Petra.Dusbab

Seriál se mi opravdu moc líbí, i když poslední dobou v něm nehraje Matěj Hádek, potom nechápu, že se pořád jmenuje Dáma a král a že je Matěj Hádek pořád v titulkách jako hlavní postava, docela mi chybí a chtěla bych ho zpátky, jinak se docela nápadně podobá seriálu MENTALISTA smíchaným ještě s jinými americkými seriály, např. Catle, ale co, které seriály v České republice jsou dnes originální a ne převzaté? ()

pupidup

Musim opravit... ke konci zajimavejsi a zajimavejsi... obcas prekombinovane, matka zbytecna figura, asi tu teatralni jezibabu Holubovou nemeli kam obsadit. ()

Monika95

Mně se seriál moc líbí, hlavně Hádek! Je to dobrá role a dobře zahraná i Braunová je fajn. :) Jediný na co mám úplnou averzi je Anna Kameníková, která hraje snad patnáctku nebo co? To mne prijde uplne uchylny a zvlast, paneboze, na mimice i chování jde poznat, ze ji je daleko vic i kdyz vzhledove nevypada. To mi vadi hodne! Ani se mi nelibi jak hraje a to v nicem nejen v tomto seriálu. Afektovaná, přechytralá potvora. ()

aanndduull

Výborná detektivka, právnici řeší různé případy a pomáhá jim geniální Prokop, který je bývalí zločinec. Ve třetí sérii bohužel Prokop zmizí a nahrazuje ho Michal tato postava je velmi nudná a trapná. Naštěstí se v dalších sérii Prokop vrací a vše se zlepšuje a seriál je opět koukatelný. ()

Korpy22

Konečně naprosto bravurní česká kriminálka! Konečně jsme se dokázali vymanit z toho, že pořád dokola nejlépe ve 100 dílnám seriále řešíme případ, za případem a nikam to nevede. Dáma a Král, už jen svým názvem ukazuje, že půjde o něco sofistikovanějšího. Matěj Hádek se zde ujme role, pomateného génia, který má vlastnosti Sherlocka Holmese a zároveň řeší případy Agáty Christie. To je možná ten důvod, proč člověk většinou nemá o prvních pár vteřin seriálu pocit, že ví kdo je vrah. Seriál má nespočet úžasných dílů, se skvělými zápletkami a hlavně dohromady skládá obrovské zrcadlo. Celý seriál je protkaný už od prvního dílu detaily, které figurují o 3 série později. Zároveň nesmím opomenout ani Terezu Hofovou a Michala Daleckého, kteří spolu s Hádkem tvoří skvělou chemii a navzájem se vyvažují. Celý seriál má snad jen jednu malou vadu. Je psán několika lidmi a rukopis je zde velmi rozdílný. Zatímco díly, které psal Štefan Titka naprosto excelují a nemají chybu, díly, které psali jiní scénaristi lehce pokulhávají a jsou tam jakoby navíc. Největší ránu tomuto seriálu ale zasadila Alex Ruzek (programová ředitelka TV Nova), která seriál stopla 3 díly před koncem série a tím se jí povedlo potopit jeden z nejlepších kriminálních seriálů. Gratuluju. ()

Zemřel herec Martin Havelka

Zemřel herec Martin Havelka