Věřte nevěřte

• USA Beyond Belief: Fact or Fiction
Mysteriózní / Thriller / Fantasy / Horor / Sci-Fi
USA, (1997–2023), 49 h (Minutáž: 44–60 min)

Série(6) / Epizody(51)

Nelishka91

Pamatuji si, jako by to bylo včera, kdy jsem poprvé viděla Svůj první díl...jakožto velký milovník tajemna, jsem si tento pořad okamžitě zamilovala. ()

MFloyd

Série obyčejných filmečků, které z většiny nebyli děsivé a už vůbec ne originální či kvalitně zpracované. Takové amaterské kraťasy zaobalené otázkou pravda nebo fikce? Na tu Vám s klidným srdcem můžu říct, že vždycky fikce. ()

esetnofret

Jako malá jsem z toho pomalu měla noční můry, dneska se na to ráda kouknu z nostalgie. Některé povídky byly dost zajímavé, dodneška si pamatuju na díl s upírem v nemocnici nebo duch s červenýma očima. Hodně se mi líbilo uvádění Jonathana Frakese - jeho řeči typu: Co se skutečně v našem příběhu stalo? - Mohlo se vše Chrisovi Adamsovi jen zdát? - Jak ale potom vysvětlíte ten podivný vzkaz na zrcadle? - Vrátila se snad jeho manželka ze záhrobí aby jej varovala?... nebo jsme to jen nalíčili abychom vás zmátli? Pravdu se dozvíte na konci pořadu:-) ()

LuNaj

Jonathan Frakes tomu dával šťávu a celkově mi ty příběhy přišly zajímavé. Vzpomínám si, jak jsem se jednou jako malý prcek podíval na 1 příběh a skoro měsíc jsem měl strach jít sám na záchod do té velké "tmy". :-))))) ()

Suomi

Některé příběhy jsou docelá napínavé,některé zase dost nudný.celkově je to koukatelný i když v některých dílech si scénáristé hodně přidávali, když říkali že je to podle skutečnosti ()

Marrianna

Počáteční díly jsem hltala - no jo, já už jsem hold taková a Jonathana Frakese jsem přímo žrala - ten jeho ďábelský úsměv - božínku to je chlap!! ()

Renie42

Některé příběhy jsou tak tajuplné a záhadné, že je prostě ne a ne pochopit, ale některé jsou nudné a nic moc. Někdy se strefím, že je to pravda, někdy zase ne. Líbí se mi tam Jonathan Frakes jako "uvaděč a moderátor", který na začátku každého dílu ukáže něco, čemu zprvu nemůžu uvěřit, jako nějaký trik, ale je to jen šálení mysli. ()

Born2BeAlone

Pět krátkých neobvyklých příběhů a na vás je rozhodnout, které se skutečně staly a které pocházejí z hlav scénaristů. No, občas jsem některé "storce" nevěřil ani za mák, přestože se při konečném odhalování objevilo "Fact", každopadně mě tenhle pořad v dětství velmi bavil. Jo a Jonathanu Frakesovi nevěřím ani nos mezi očima, když nasádí svůj lišácký úsměv :o). ()

Revivup

Jonathan Frakes jako moderátor je úžasně tajemný, bohužel celá show se mi nějak nezdá. Občas to vypadá jako jeden velký podvrh. Scénky nejsou nijak zvlášť dobře natočeny a autoři seriálu si jen pohrávají s frází: "založeno na skutečné události"... ale kolik toho bylo vlastně přimyšleno do té "pravdivé" události? Na mne to místy působí nepřesvědčivě... Za Frakese a hororový nádech nakonec dávám 3*. ()

oasismanik

Kedysi moja obrovská srdcovka. Tajomný Jonathan Frakes, všetky tie svetlá, tiene, očné klamy na začiatku...tie príbehy sú paradoxne už len taká kulisa. Síce som mal možno 10 rokov a aj tak som tým príbehom "inšpirovaným" skutočnými udalostami z rôznych kútov USA v rôznych rokov neveril, ale aj tak som potreboval svoju dávku tajomna a mierneho strachu. ()

Mercilonka

Za dob Jonathana Frakese naprostá špička. Některé příběhy mám stále v paměti. Také i to, jak jsem se bála jít potom na záchod v noci. Díky tomuhle seriálu mám tak trochu strach ze zrcadel. Pořád čekám, že se za mnou objeví nějaká postava jak v jednom dílu. ()

rob_troy

Originální, mrazivý, napívaný a v každém díle originální příběh, který vás buď ohromí svou pravostí, nebo vám je lže o fiktivním příběhu. ()

borohub

Pro mě spíše srdcovka, uznávám že většina "story" pod štítkem facta se nestala, nebo stala ale je velmi upravená. Avšak člověka to zabaví a to je přece hlavní! ()

RigorMortis

"Stalo sa v XY, v 70.-80. rokoch..." Beyond Belief som mal celkom rád no kvôli niektorým príbehom som niekedy sotva oka zažmúril. Jonathan bol charizmatický moderátor a jeho hlas a vystupovanie dodali BB tú správnu "duchársku" atmosféru. ()