Věřte nevěřte

• USA Beyond Belief: Fact or Fiction
Mysteriózní / Thriller / Fantasy / Horor / Sci-Fi
USA, (1997–2023), 49 h (Minutáž: 44–60 min)

Série(6) / Epizody(51)

Alfonso198

Jako menší sem to žral nehorázným způsobem, nevynechal sem snad rok ani díl. Časem to ale nějak uvadlo. Každopádně příběh s chůvou s červenejma očima mě postrašil jak máloco před tim, nebo potom. ()

racing666

Jedním slovem (resp. dvěma): Vynikající záležitost. Srážka za občasný blbosti scénáristy co se týče psaní fiktivních příběhů je 5%. Tudíž 95% ;-) ()

LucMosss

"A před tím, než budete náš příběh soudit, položte si otázku: Fakta nebo fikce?" Byly měsíce, možná i roky, kdy jsem na této a podobných větách ujížděla jako malé dítě na novém dudlíku. Dodnes mám na ty "strašidelné" večery jedny z těch nejzajímavějších vzpomínek, ovšem jsou ty tam... Dnes se na epizody tohoto seriálu dívám jen zřídka, nebo't snad každá věc po čase omrzí. ()

MaxQ69

Původně jsem chtěl dát maximální hodnocení. Po letech jsem si pro připomenutí ale pustil některé díly a s překvapením jsem zjistil, že fenomén Věřte-nevěřte není zas tak dokonalý, jako za kterého jsem ho vždy měl. Zbožňuji filmy a seriály s podobou tématikou, s mírnou nadpřirozenou atmostférou, nevysvětlitelnými mysteriózními příběhy a paranormálními jevy. Jeden postřeh při sledování už asi patnáctého dílu: Fiktivní příběhy se neustále zlepšují a stávají se "věrohodnějšími". Scénáristé se podle mě inspirují pravými příběhy v předchozích dílech a pak je trochu upraví. Pravým důvodem proč nedám 5* jsou naprosto nesmyslné, bezvýznamné a často až neuvěřitelně trapně nepřiprozené dialogy hlavních postav a vypravěčů. Možná se mnou nebude každý souhlasit, ale když vypravěčka začíná příběh větou: "Nejsem žádná všetečná baba, ale když se dva mladí lidé muckají za bílého dne, jak to má člověk nevidět?" To zní jak z ochotnického divadla určené pro retardované publikum na zaostalém venkově. Navíc je velká smůla, že má televize Prima málo dabérů, poněvadž divák slyší tentýž hlas i u pěti různých osob v rozmezí od 25ti let do 90ti, a to klidně v rámci jediného dílu. Velkou pochvalu si zaslouží úvodní hudba každého dílu, ta je perfektní. 70%. ()

the.trooper

Mrzí mě , že nemohu začít slovem perfektní . Každý seriál má své horší díly , ale Věřte Nevěřte jich má hned několik a k tomu ještě absolutně příšerných . I tak to , ale byl seriál dětství , když jsme s babičkou koukali na nejnapínavější díly . Nemohu jinak než za *** ()

KeanuTheBest

Moje dětství, no bála jsem se u toho jak sviňa :) Některé příběhy si pamatuji do dnes a ještě stále mi nahánějí hrůzu. Oba moderátoři, jak James Brolin, tak i Jonathan Frakes dokázali navodit tu správnou strašidelnou atmosféru. ()

kouBaMW

Asi můj nejoblíbenější hororový pořad/ seriál, nejenže jsem se u něho pravidelně bál v dětství, ale i v dospělosti z některých dílů pořád mrazí.. ()

karnifex

Těžké hodnotit. Většina příběhů je jednoduchá, povrchní, legrační.. Ale když to sledujete v dobré společnosti a hlavně berete s nadhledem, skvěle se pobavíte! Já to nejčajstěji sledoval s bráchou a zasmáli jsme se vždycky parádně - hlavně u "závěrečného odhalení", to jsme většinou na chudáka Jonathana Frakese (jeho výběr jako moderátora tohoto pořadu byla geniální volba - kombinuje v sobě úlisnost prodavače ojetých aut se šarmem barového podvodníka!) se smíchem řvali: "Debile, už vidím, jak se někdy něco podobného skutečně stalo!" - prostě paráda.. ()

RomanBond007

Na tento seriál si dobre pamätám, ešte keď som bol malý. Vedel vtedy dobre vystrašiť, a tie príbehy som skoro nikdy neuhádol (FACT/FICTION). Dobré príbehy boli tie z piatku 13 a tá pani v zrkadle (neviem o akú časť sa jedna) . Jonathan Frakes mi bol hned povedomý , neskôr som zistil že je jednym zo Star Treku , ktorého bárs nemusím. 3 hviezdy za príbehy , 1 za moderátora a 1 za mysteriózne zážitky z detstva! ()

PeteBuck

Pre fanúšikov paranormálnych javov celkom slušná zbierka rôznych príbehov. Z niektorých mi behal mráz po chrbte. Malo to nielen zaujať, ale aj strašiť. Jonathan Frakes bol u mňa vždy hlavne Number One zo seriálu Star Trek: The Next Generation, ale tu sa predviedol ako skvelý komentátor. Taká správna ľahká zábava. A tá tajuplná hudba na pozadí Frakesových/Brolinových komentárov. Niektoré príbehy slabšie alebo tuctové, ale niektoré boli fakt strašidelné a jedinečné. ()

Merenre

Jako děcko sem to žral a i teď musím uznat, že je to celkem k světu, ale po chvíli je to šíleně monotématické. Nechtěl bych dostat kopanec do prdele pokaždé když na konci povídky zazněla věta typu "Cože? Ale ten už je 10 let mrtvý". ()

Arehanah

Kam se hrabou Krajní meze. Na tomto seriálu jsem vyrůstala. Už při úvodních titulcích mi vždycky naskakovala husí kůže. Sugestivní hudba a Jonathan Frakes coby průvodce s člověkem udělá své :-) "Dokážete oddělit pravdu od fikce? ...Sledujte naše příběhy a věřte nevěřte." ()

Bejita

Opravdu slušné příběhy, při kterých mě dost často mrazilo v zádech, když jsem zjistila, že jsou pravdivé. ()