Živí mrtví

• USA The Walking Dead (více)
USA, (2010–2022), 134 h 18 min (Minutáž: 40–67 min)

Tvůrci:

Frank Darabont

Režie:

Frank Darabont, Ernest R. Dickerson, Greg Nicotero, Michelle MacLaren (více)

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (více)

Andrew Lincoln, Chandler Riggs, Norman Reedus, Melissa McBride, Lauren Cohan, Danai Gurira, Steven Yeun, Alanna Masterson, Sonequa Martin-Green (více)

Série(11) / Epizody(177)

Kdo je chodící smrt? Zombie, kam se podíváš, nebo hrstka vyčerpaných lidí v děsuplném prostředí? Zemi ovládly položivé zrůdy. Boj zbytků lidstva o přežití v postapokalyptickém světě může začít. Živí mrtví zachycují příběh skupinky lidí, kteří přežili virovou epidemii, jež změnila většinu lidstva v agresivní zombie. Pod vedením Ricka, který byl ve starém světě policistou, cestují americkou Georgií a snaží se najít nový bezpečný domov. Čím je situace zoufalejší, tím je jejich vůle přežít silnější. Jsou ochotni udělat téměř cokoli, aby zůstali naživu. Jak dlouho si udrží zbytky lidskosti? Zástupce šerifa Rick Grimes se probere z kómatu v opuštěné poničené nemocnici. Zjistí, že zatímco byl v bezvědomí, svět postihla epidemie viru, jenž své oběti nejen zabíjel, ale po smrti z nich udělal zombie, které teď požírají živé lidi. Jeho žena a syn nejsou k nalezení. Rick se od jiného přeživšího doslechne, že prý federální Centrum pro kontrolu nemocí v Atlantě v Georgii vymezilo bezpečnou zónu, kde by možná mohl rodinu najít. Ozbrojí se a vydá na dlouhou nebezpečnou cestu zničenou krajinou. Na kraji Atlanty se opravdu ukrývá jeho žena Lori se synem Carlem. Navíc je s nimi Rickův policejní parťák a nejlepší kamarád Shane, se kterým se však domnělá vdova Lori mezitím zapletla. Našli tu útočiště ve skupině dalších přeživších. Tvoří ji Dale, který vlastní obytný vůz, jenž se stal centrem komunity, sestry Andrea a Amy, Glenn, který dříve roznášel pizzu a teď ho často posílají na nebezpečné mise, a spousta dalších. S Rickem coby neformálním vůdcem se snaží za každou cenu zůstat naživu, i když je mrtví pronásledují na každém kroku. Dokážou si ale udržet při hledání kousku bezpečí a domova lidskost? Nebo se nakonec sami stanou chodícími stroji na přežití, živými mrtvými? (TV Prima)

fricek12

První díl skutečně paráda, chvílema jsem i žasl a pochvaloval si důmyslně promyšlenou napínavost některých scén (př. sirka hoří a svítí, pak zhasne, po chvíli tmy se rozsvěcí nová...). Koncem prvního dílu jsem se však začal pomalu obávat natahovaček a skutečně, druhý díl už začínal chvílemi nudit. Napětí tu sice stále je, ale čekání na rozuzlení je mnohdy nekonečné... 3tí díl už nuda, nic se v něm vlastně nestalo, škoda. Dal bych i 5* kdyby byl děj trochu rychlejší (ale chápupu komerční účel seriálů). Mimochodem, také jste čekali jak dopadne snad stokrát okoukané dilema s připoutaným mužem, pilkou na železo a rukou? lol tak to mě vždycky pobaví :-) Od 3. dílu fakt nuda, průměr :-( ()

Timy68

Po občasném zabloudění k WD na JOJce jsem se rozhodla kouknout se na první tří díly na Coolce. Přidala jsem hvězdičku, která patří parádní akci a skvostným maskám. Nevím, jestli se budu koukat dál, i když zombie téma mě baví sledovat. Není to jako celovečerní film, na kterej se kouknu a budu mít další tejden zlý sny. V seriálu je víc osobních věcí, vztahů a problémů než se řeší ve filmu, což vede k tomu, že polovina jednoho dílu je zaměřená právě na to a sem tam se objeví akce, která je pro diváka nezáživná, protože jde pořád o to samý - zabít zombie, nenechat se kousnout, utýct, atd.. A hlavně po projekci celé první série se mi zdá zbytečný koukat se dál, protože je to (opět) pořád o tom samym. Člověk už pak od toho nemůže čekat nic novýho, pořád tam jen útočí zombie, přeživší se brání, jeden po druhém umírají, atd.. Podle mě je to moc přeceněný. 50% ()

ill Nino

Viděl jsem zatím jen první díly, ale zatím to nestálo za starou bačkoru (na seriál), zčehož vyplývá, že tomu dám šanci na nějaký ten rozjezd....Nemrtví budou žhavým tématem filmařů opravdu řádku let... ()

Pointer

Naozaj výborná séria ktorá je rozhodne bezkonkurenčná čo sa týka deja, postáv a ich vzťahov a samotných efektoch. Darabont nám odvážne odkrýva príbeh o policajtovi a jeho následnom putovaní krajinou nemŕtvych. Nebojí sa experimentovať a našťastie má tu všetko logiku, čo pri takýchto snímkoch vidím len často. Po zhliadnutí prvej série je to veľmi nerozhodne na štyroch či piatich hviezdach. ALE potom prišla druhá séria kde náš milovaný policajt už spolu so svojími kamošmi uviazli na nejakej starej zaprdenej farme a voala - zo skvelej zombiejárne tu máme postapo pokračovanie Dallasu. Logika tu razom stratila na význame, akcia v jednej 45 minútovej časti mala asi 10 minút a postavy začali riešiť všetko to čo by divák práve nechcel. Našťastie to zachránil posledný diel druhej série a jak môžem aj trochu s obavami čakať na trojku. Po dlhom rozmýšľaní predsa len hodnotím štyrmi hviezdami. Aj keď naozaj si to zaslúži ? ()

0linA

Pilot mne velmi navnadil tento seriál sledovat, ale další díly už tak dobrý nejsou, ještě počkám pár epizod, zatím 4. EDIT: Ale jo, budu to sledovat. Sice bylo pár dílů, který mne vyloženě nudily, ale ty ostatní jsou většinou silný nadprůměr. ()

Monniques

Jej! Pěkný začátek seriálu v podobě 1. série, ale co ta druhá? 2. série se jednoduše sekla, nehnula se z místa a byla zdlouhavá. 1. série mohla mít klidně těch 13 dílů a 2. série jen těch 6 dílů. Prohodit si to, to by bylo fajn. Teď se těším na 3. sérii, která by mohla být aspoň srovnatelně dobrá s 1. sérií, nebo třeba i lepší, to bych uvítala nejvíce. Velmi dobře namaskovaní chodci ve velmi pěkném pustém prostředí, to se mi líbí. Do toho skupinka přeživších, ve které je každý velmi rozmanitý jedinec. Rick jako "velitel" či co je velmi pohledný, ale až moc velký hrdina, na kterého se dá i nedá spolehnout a sem tam je i velmi zbabělý. Shane je strašná držka a svině. Lori je vychrtlá děvka. Carl je prostě spratek a ta Andrea je taky nějaká divná. Musím říct, že ani jedna postava není pro mě ideální, když se hodně zamyslím tak třeba postava Darryla by ušla. No, každopádně 4 zasloužený hvězdičky a uvidíme kam se seriál ubere ve 3. sezóně. ()

Filatov

Jak jsem úplně přestal sledovat seriály tak s tímhle přišel úplný zlom. Po mnoha letech první seriál, který mě posadil na zadek a to nejen tím, jak skvěle je zpracován, ale tím, jaké napětí dokáže vytvořit a to i přesto, že je vystaven na zcela základních a ohraných základech zombie filmů. Po dlouhé době se stalo, že bych hltal epizodu za epizodou a těšil se na další a další díly. Po dvou sériích jsem se absolutně sžil s hlavními postavami, ať už novými nebo starými a našel jsem si svoje sympaťáky (Rick, Shane, Daryl, Hershel) a zároveň i postavy, které nejsou ničím špatné, ale tolik jsem si je neoblíbil (Lori, Andrea, Carl). Při sledování třetí série jsem definitivně zjistil, že si hodnocení pěti hvězd seriál zaslouží a to díky tomu, jak je třetí série neustále zamotaná a o mnoho...MNOHO krvavější a brutálnější než obě série předchozí. Walking Dead jsou závislost, protože se přesně trefili do mého gusta a vraždění mrtváků ať pokračuje ještě hodně epizod! Walking Dead je kult, kterému jsem prostě propadl a hltám ho jak nikdy nic. Mám doma knihy, komixy a hltám každou informaci o něm.. Tohle je prostě můj nejoblíbenější seriál! 1. série celkem: 90%, 2. série celkem 90%, 3. série 100%, 4. série 90% ()

turboviking

Parádní atmosféra, akce (hlavně co se prvních dílů týče) škoda jen že se to později vyvynulo v takové rodinné drama, kdy pomalu celý díl sledujeme jak se mezi sebou hádají. Ale seriál jako takový je alespoň dle mého názoru dobrý, tedy za 3 hvězdy. podle třetí řady možná přidám 4tou :). Jinak mě v každém zombie filmu vždy zajímalo kde je armáda, protože stát se něco takového ve skutečnosti tak by armády světa nasadily všechny dostupné síly. Zde jsem konečně viděl že armáda se snažila zombie outbreak zastavit, dlouho jsem tedy přemýšlel jak je možné aby zombie přemohly tank :D no po shlédnutí posledního dílu druhé série mě napadlo snad jen že samotní vojáci musely být také nakažení a postupně pomřeli vlivem viru. ()

pájap

píšu tohle po zkouknutí první série.....není to vůbec špatné.nemyslím si že by to bylo moc roztáhlé....ale musíte některé věci od tvůrců přijmout..jako třeba nikdy jsem v první sérii neviděl,že by někde byla nějaká zásobárna pohonných hmot......a pořád jich mají dost...ale neva to je maličkost.líbí se mi vykreslenost postav...jdu na druhou serii........pa ()

mine.slayer

Musím říci že je to dobrý seriál, dobří herci dobrá režie, masky ale ten scénář??polda v tanku s otočnou kulometnou střílnou ve věži a to nemluvím o děle ve věži a oni s tím nic neudělají??!!to je seriál o zombíkách?asi zapracovali cenzoři nebo vážně nevím, ale chybí tomu šťávička a to co je na filmech, seriálech o zombíkách super, prostě řežba jak sviňa!! Na místo toho poslouchám jak nejdřív řeknou byl to ten a ten uctěme jeho památku, pak ho rozřežou a pomatlaj se tím hnusem od hlavy až k patě. ()

mhmm

Seriál živí mrtví všichni ,asi kromě mně haní ,ale já nevím proč?? Vždyt pořádný seriál o zombí tu opravdu chybí a pokud nekdo chce neustálé vraždení mentálně zaostalých zombie tak tento seriá není pro něj!! Tento seriál musí být zdelšen díly v kterých se nic moc neděje ale to je u seriálů ,kromě hymim normální .Proto tento film hodnotím kladně 85% ()

StressMode

A je to tu zas :) Možná už se opakuju, ale někteří TOP uživatelé mě nepřestanou překvapovat. Je velmi smutné, že právě komentáře těchto zmlsaných tvorů zdobí nejvyšší příčky v komentátorské polici. Opravdu rád bych všem, kteří se na tento seriál chystají řekl něco o kvalitách tohoto takřka dokonalého seriálu, ale bojím se, že přes ty titány se ke mě asi nikdo neprokouše :D Tak si to aspoň napíšu sám. Mám v krvi obě série a tak můžu hodnotit objektivně. Franka Darabonta jsem v tomto veledíle poznal. On prostě umí dokonale vykreslit jednotlivé charaktery, tak aby působily naprosto uvěřitelně. Každá postava má svojí povahu, svůj příběh, svůj náhled na svět a na život. A je to podáno tak dokonale, že chápete jednání úplně všech a nemůžete se rozhodnout kdo bude mít u vás větší sympatie. Darabont prostě ví jak se chovají lidi v extrémních podmínkách nebo aspoň vytváří takovou iluzi, že mu to prostě žeru :) Něvěřte lidem co tu píšou, že začátek dobrej a pak to jde dolu. Právě naopak. Začátek neni nic proti tomu co přijde. Z každým dalším dílem napětí stoupá a mě to doslova přikovalo k obrazovce. Není to jen o zombie, je to především o vztazích v extrémních podmínkách kdy postupně už nikdo nedokáže zakrýt svojí pravou podstatu. Potom už zcela ošleháni krutým osudem jednají zcela instinktivně a pomalu se vytrácí civilizovanost, demokracie, morální hodnoty. Je opravdu úžasně zabavné toto vše sledovat a nechat se naplno vtáhnout do příběhu. A pokud by nějakej zbloudilec narazil až můj komentář můžu mu jen říct : "Jen do toho, walkers coming!" ()

Mocca

První díl mě nadchl nad očekavání,postupem dílu nadšení pomalu uvadalo,druhá serie mi přišla nezajímavá až na některé díly,za to třetí serie vypadá velice slibně.Klasická zombická apokalypsa ! ()

TomWesley68

Pro někoho možná moc ukecaný, trochu taková telenovela na pozadí apokalypsy. To neustálý řešení bezvýchodnosti situace a vztahů mezi postavami je i v komiksový předloze. Oproti předloze jsou zde určitý změny v příběhu, trochu jiný charaktery. Kvalita jednotlivých dílů kolísá, ale rozhodně to není tak, že by měl seriál sestupnou tendenci. Naopak až se tam někdy ve třetí sérii objeví governor, tak by měla kvalita ještě stoupnout... ()

Zizou_

Ten seriál je tak kvalitativně nevyrovnaný, že si to víc než 3* nezaslouží. Po 4x01 se seriálem končím. ()

frantad

Technicky naprosto skvĕle udĕlaný seriál. Pouze škoda tĕch klasických holywoodských multikulti klišé, které seriál občas kazí. ()

Allein4

Wau :) Musím uznat, že tohle má rozhodně špičkový vývoj, navíc mě to zaujalo už od samého začátku a drží i skrz třetí sérii. Vždy se těším na nový díl. Občas je to až nechutné (viz například na startu druhé série pitvání mrtvoly), ale tím to získává body navíc. Skvělé je na tomhle seriálu také to, že se dějí neočekávané věci a autoři se nebojí podobně jako v Game of Thrones zabít hlavní představitele. A nečekané bylo i to, že když několik dílů hledají malé dítě, tak to neskončí happy endem, a to je zase plus. Doufám, že tenhle seriál jen tak neskončí. Btw - to vážně nejde dát více, než jen 5 hvězdiček?? ()

zjs

Naprosto výborné zpracování 100x již natočeného. Navíc v třetí sérii se vše ještě více rozjíždí, ještě více akce. Žádné nesmyslné zkraty. Výborný postup tématem. Výborný výběr herců, kteří umí hrát, což v dnešní době u seriálů člověk opravdu musí ocenit. ()

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

19.11.2022

Rick Grimes se vrací

Rick Grimes se vrací

23.07.2022

Stanice AMC oznámila nový spin-off svého zombie seriálu Živí mrtví, jenž se bude točit okolo bývalých protagonistů Ricka a Michonne. Šestidílná minisérie se tak zaměří na vztah a lásku obou postav,… (více)

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

08.03.2022

Stanice AMC oznámila další spin-off ze světa Živých mrtvých. Adaptace slavného komiksu o lidech, kteří přežili zombie apokalypsu, se pomalu ale jistě chýlí ke konci, stanice už má ale rozjetých hned… (více)

Dočkáme se Fortnite filmu?

Dočkáme se Fortnite filmu?

12.10.2021

Herní společnost Epic Games údajně zvažuje start své vlastní filmové a televizní divize. Podle informací serveru Eurogamer by se společnost měla začít v blízko době soustředit na zábavní průmysl, a… (více)