Živí mrtví

• USA The Walking Dead (více)
USA, (2010–2022), 134 h 18 min (Minutáž: 40–67 min)

Tvůrci:

Frank Darabont

Režie:

Frank Darabont, Ernest R. Dickerson, Greg Nicotero, Michelle MacLaren (více)

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (více)

Andrew Lincoln, Chandler Riggs, Norman Reedus, Melissa McBride, Lauren Cohan, Danai Gurira, Steven Yeun, Alanna Masterson, Sonequa Martin-Green (více)

Série(11) / Epizody(177)

Kdo je chodící smrt? Zombie, kam se podíváš, nebo hrstka vyčerpaných lidí v děsuplném prostředí? Zemi ovládly položivé zrůdy. Boj zbytků lidstva o přežití v postapokalyptickém světě může začít. Živí mrtví zachycují příběh skupinky lidí, kteří přežili virovou epidemii, jež změnila většinu lidstva v agresivní zombie. Pod vedením Ricka, který byl ve starém světě policistou, cestují americkou Georgií a snaží se najít nový bezpečný domov. Čím je situace zoufalejší, tím je jejich vůle přežít silnější. Jsou ochotni udělat téměř cokoli, aby zůstali naživu. Jak dlouho si udrží zbytky lidskosti? Zástupce šerifa Rick Grimes se probere z kómatu v opuštěné poničené nemocnici. Zjistí, že zatímco byl v bezvědomí, svět postihla epidemie viru, jenž své oběti nejen zabíjel, ale po smrti z nich udělal zombie, které teď požírají živé lidi. Jeho žena a syn nejsou k nalezení. Rick se od jiného přeživšího doslechne, že prý federální Centrum pro kontrolu nemocí v Atlantě v Georgii vymezilo bezpečnou zónu, kde by možná mohl rodinu najít. Ozbrojí se a vydá na dlouhou nebezpečnou cestu zničenou krajinou. Na kraji Atlanty se opravdu ukrývá jeho žena Lori se synem Carlem. Navíc je s nimi Rickův policejní parťák a nejlepší kamarád Shane, se kterým se však domnělá vdova Lori mezitím zapletla. Našli tu útočiště ve skupině dalších přeživších. Tvoří ji Dale, který vlastní obytný vůz, jenž se stal centrem komunity, sestry Andrea a Amy, Glenn, který dříve roznášel pizzu a teď ho často posílají na nebezpečné mise, a spousta dalších. S Rickem coby neformálním vůdcem se snaží za každou cenu zůstat naživu, i když je mrtví pronásledují na každém kroku. Dokážou si ale udržet při hledání kousku bezpečí a domova lidskost? Nebo se nakonec sami stanou chodícími stroji na přežití, živými mrtvými? (TV Prima)

aciss

Co to ty přitroublý američani zase vymysleli za slátaninu? Nápad převést zombie do seriálu je chvalitebný, ale takhle to rozmrnit na unuděné rozhovory plné patosu, množství naprosto nechutných a zbytečných scén, plochých postav, vágní hudby atd. atd. atd. Hrůza. Horor tenhle seriál určitě je, nikoliv všam svým obsahem nýbrž tím jak působí. Těšil jsem se na něco podobného jako Úsvit mrtvých a dostal jsem ukňouranou pohádku pro teenagery plnou okopírovaných nápadů, nelogického děje a zoombí klišé. Never more. ()

quimi

1. série Začátek vynikající, konec už trošku slabší. Akorát mně to přišlo strašně useklé (hodně nezodpovězených otázek). Uvidíme, jaká bude druhá série. ()

headshotd

První díl je super, spousta akce, střílení, zombie, depresivní scenérie zkrachovalé civilizace. Bohužel další díly seriál transformují v unuděné drama bez zombíků a pomalu se formující milostný trojúhelník hlavních postav. Poslední díl, jak tady někdo poznamenal, je opravdu jako jedna z pozdějších sérií Ztracených. Dívat se na to dá, ale čekal jsem víc. ()

veere

První dva díly jsou kurevsky nadupané, poté se to lehce rozbředá v ukecanou telenovelu, ještě že to má jen 6 dílů; ale co čekat od comixu, který je vlastně sám soap-operou. A kde furt lidi přemýtají o tom, že dělají hrozné věci a je jim to jedno... a pak se ospravedlňují... WTF? Jsem rád, že Darabont vyházel scénáristy a doufám, že se druhá série vyvaruje přílišné podobnosti s předlohou a zbytečných blábolů. ()

blackperseus

1. sezóna: Nejde o nič prevratné. Atmosféra, scenár, postavy, všetko ušlo, ale čakal som viac, čakal som, že ostanem priklincovaný v kresle a... nič. Všetko (snáď okrem dokonalých efektov) som už niekde, kdesi, akosi videl. A nemôžem pridať ani za Dr. Tancredi, Sarah je tu svojim prejavom a pôsobením (na mňa ;-)) trochu mimo. Ako vrchný fanúšik zombie hororov mám teraz pri hviezdičkovaní obrovskú dilemu - prečítal som si päť- ale aj dvojhviezdičkové komentáre a s nijakým sa nedá vyslovene nesúhlasiť. Dávam teda alibistické tri hviezdy s troma bodkami... ;-) 2. sezóna: Naozaj netuším, načo to bolo natiahnuté na 13 dielov. Keby ostalo pri počte z prvej série, mohlo to ísť o hviezdičku vyššie. Takto som sa dobrú polovicu série nudil (Pilot? Dve postavy sa bezprostredne po sebe modlia v kostole? Scenáristom ruky dolámať!), ako-tak to zachraňovali posledné tri diely, ktoré aj keď boli neskutočne predvídateľné, predsa len sa na to dobre pozeralo... Ostávam na troch, ale je to len tak-tak... 3. sezóna: Takže opäť sme o niekoľko dielov a o nejakú vatu bohatší. Väznica sa zdala ako nápad dosť sľúbný (komiksy holt také mávajú), ale akonáhle sa to začalo zvrhávať do vojny s Woodbury, seriál padol do niekoľko epizód trvajúcej kómy, z ktorej ho takéto finále nemohlo vytrhnúť ani náhodou. Walking Dead skrátka ostalo zakonzervované v obyčajnom, obyčajnom priemere. Pre mňa asi najpremrhanejšia seriálová príležitosť. V súčasnosti tu svietiacich 79 % to nie je ani náhodou. Možno tak 60%. 4. sezóna: Perhaps... ()

kpt.Marťas

Jak zombie žánr nijak extra nemusím, tak tohle nezbývá než doporučit. Výborný mix postapokalyptického zombie hororu a vztahovýho seriálu. Postavy skvělý, nápady skvělý, dialogy skvělý, akce skvělá. Zombíci úžasní. ()

Toolshed

Po prvej sérii u mňa nemožno hodnotiť inak než absolútne; azda s každou zhliadnutou časťou mi to prišlo lepšie. *UPDATE: Druhá séria bola tiež výborná, nemôžem si však pomôcť, že s Shaneovou smrťou seriál čoraz viac a viac upadá. Guvernér mi ako záporák pripadal maximálne nezaujímavý a kvalitné časti v štvrtej sérii by sa dali spočítať na jednej ruke. Ak to takto pôjde dalej, neváham znižovať aj hodnotenie. *UPDATE: Sľúbené znižovanie hodnotenia je tu. ()

czjezisek

Konečně!.. ..Dalo by se zvolat.. Po letech usilovného modlení a proseb k pánubohu, alláhovi a k producentům televizních stanic byli konečně mé prosby vyslyšeny! Léta jsem doufal v seriál o zombies, až jsem ho nakonec dostal, a nutno říci, že výsledek předčil mé očekávání. To, že je seriál na motivy comixu, který jsem doposud neznal, mě přinutilo sehnat si o comixu co nejvíce informací, ale ne zas tolik, abych si vyspoileroval příběh seriálu. Ten se nakonec oproti comixu v pár aspektech liší, občas mírně, jindy o pořádný kus utržené nohy. Masky jsou geniální, výkony herců skvělé, příběh až na pár nudných momentů výborný (ač tohle není zas tak plus scénáristů, jako spíš tvůrců comixu :) ). Takže - první sezóna byla vynikající, a už se nemůžu dočkat té další.. ()

jarmil8

Výchozí situace je jen záminkou sledovat harlekýnské příběhy skupinky přeživších po celou první sérii. Darabont opět sklouzl do přeslazené sentimentality a horor zůstal někde v pozadí. No ale kde najdete seriál takového formátu :-) 2. série je oproti první ještě méně akčnější a nelogičtější než první. Drama se odehrává na osamělé farmě, munice ani zásoby podezřele neubývají a zbloudilí "Walkers" nebo časté výpravy do města jsou zcela účelové. Z Carla se stal otravný ozbrojený spratek a Daryl naopak nepravděpodobně vyměkl. O to příjemnější je rychlý nástup 3. série, která si tempo a napětí udržuje téměř po celou dobu. Štafetu nejotravnější postavy přebírá Andrea a její inteligence je náhle v přímé vazbě s barvou jejích vlasů. Sympatické je, že se tvůrci nebojí zbavit důležitých postav a objevují (staro)nové charaktery (Merle, Michonne). 4 - slovo "zombie" je stále tabu, nic zásadního v postapokalyptickém se nestane, ale drama je to výtečné - pilují se charaktery (Carol vede!) a díkybohu opustíme věznici a některé (doslova) vyčerpané postavy. 5 - série se drží úspěšně nastavené vysoké laťky, takže odpouštím i nelogické chování postav v první půlce a někdy zbytečné krvavé exhibice. Jen by to už chtělo trochu toho hororu. ()

Lukkyn

Fíha jako bych to už někde viděl a přesto se to zdá být tak nové a neokoukané!První díl mě velice mile překvapil a nabídl pořádnou zombie lahůdku. Budované napětí, perfektní (zřejmě i dost drahou) vizuální stránku , zatím slušné herce, a pár nových dobrých nápadů hlavně scéna příjezdu na koni se mi líbila. Nevím zda si to nastanevou laťku udrží já pevně doufám že jo!!!P.S. Po dokoukání celé první série se mé hodnocení příliš nemění. Laťku z pilotu si to samozřejmě neudrželo, ale pořád to na mě působí velice dobře místy dokonce originálně (což je v žánru zombie zázrak) a řek bych, že to dokáže nakopat prdel i zombickejm celovečerákum. Hurá do druhý serie! ()

chatwenna

Pilot fantasticky... Ale muj dojem je, ze kvalita klesa s kazdym dalsim dilem. Uvidime po druhe serii.. Jinak jsem nadsena, hodne povedeny serial. ()

Shaman::..

Tak tohle je pro mě velké zklamání. Darabont měl asi opravdu jen štěstí, že natočil dva výjimečné filmy, ale to je tak vše. V seriálu, kde hodnotím jako nejlepší pasáž úvodní titulky, bude něco špatně. Jako kdyby nevěděl jakým směrem se vydat… Výborná výtvarná stránka a efekty nevyváží dutý, až nudný obsah. Ještě vlastně jednu výhodu bych u tohoto díla našel. Že má pouze šest dílů. Protože už po zhlédnutí druhého jsem to chtěl zabalit… ()

Zevluska

Absolutní balíček s překvapením- po tak dlouhé řadě špatných Zombie filmů, atd. jsme si konečně zasloužili něco pořádného. Celá série sledovaná jedním dechem. Komix stejného jména patří mezi kultovní svého žánru, četla jsem kdysy dávno, proto jsem byla těžce skeptická, ale s očekávaným chvěním jsem se těšila na výsledek. Jen doufejme že to druhou sérií nedopadne tak jako u většiny pokračování. ()

Drky

Je hezké, že se konečně někdo odhodlal natočit seriál o mých oblíbených zombících. Celou sérii(všech šest dílů) jsem viděl asi během dvou dní takže jí mám tak nějak pohromadě a musím říct, že mě to jaksi nenadchlo, dle zdejších komentářů a různých ohlasů jsem čekal více. Seriál sice obsahuje pár zombie inovací: Nikdo se nikdy předtím před nimi neschoval do tanku, nikdo se nikdy předtím nenatíral kusy masa a vnitřností obsahujících zombie pach atd. Pochválit musím autentičnost samotných zombíků, byli hodně zdařilí. Herci nic extra, moc se mi líbil pouze Andrew Lincoln co by hlavní hrdina a mladej asiat...:-) Já ač zombie fanoušek si nemyslím, že by tento seriál dosahoval kvalit The Vampire Diares nebo Supernatural. Hodnocení 60% Doplnění po schlédnutí 2.serie - musím přehodnotit svůj předešlý komentář a postoj. TWD dostalo s následující sérii nové otáčky a já se opravdu bavil, byl jsem napnutý co mi přinese další nový díl a všech 13.dílů druhé série jsem zkoukl během 4 volných dní a už teď musím říct, že se nemůžu dočkat 3.série, která má přijít až na podzim tohoto roku. Vynikající, plno nečekaných zvratů, nechutných smrtí a nového náboje pro 3.sérii. Líbilo se mi i to, že se v seriálu neobjevoly stále jen zombie, ale hlavní hrdinové řešili mezilidské vztahy, otázku bytí a nebytí což dodávalo na zajímavosti. Nyní hodnotím 90%. ()

Crael

Je tu vidieť mnoho kritických komentárov, avšak ja mám názor úplne diferenciálny. Jednoznačne to najlepšie čo som v seriálovej brandži čo sa týka sci-fi/hororov videl. Skvelé efekty, obsadenie sa mi tiež celkom pozdáva. Hovorte si čo chcete, u mňa za 5* ()

pikinek

Namlsanej po prvním díle přišla studená sprcha. Jméno režiséra Franka Darabonta v tomhle seriálu mě milně utvrzovalo v tom, že to bude něco extra. Je to něco jako Lost říznutý Dawn of the dead. jelikož mě ale Lost moc neoslovil, tak čumět hodinu na tunu nudných, nezáživných dialogů od nesympatických postav, abych se pak kochal těmi pár deky akce, která je na tom celém jednoznačně nejlepší mě příjde dost málo. Přitom by stačilo vyvarovat se těch ruzných klišé, nelogičností a začlenit více akce spolu s propracovanějším příběhem a hlavně dialogy, a mohlo to celé dopadnout úplně jinak. Snad se v blízké době podaří natočit zombie seriál, který dokáže využít potenciál a oprostí se od těchto neduhů, které jsem tady vytknul, a ukáže nám, že seriál na toto téma jde natočit lépe. ()

StorWik

Připadá mi to jako by režii docházely nápady a skládali mozaiku z různých filmů či seriálů. Začátek na stejný brdo jako z filmu 28 dní po té či ze seriálu Den Triffidů, později jako bych viděl Já, Legenda nebo Úsvit mrtvých....ale na druhou stranu chápu, že tohle téma je už dost otřelé a o postapokalyptickém světě či zimbie se toho natočilo spousty, že přijít s něčím originálním a neokoukaným je složité. Natočené je to ale slušně, Andrew Lincoln dokazuje, že není špatný herec a atmosféra a napětí se dají krájet. Nutno, ale také poukázat na zbytečně zdlouhavé a nudné scénky, kde se nic zajímavého neděje. ()

Anatar

V rámci žánru není tomuto seriálu co vytknout. Skvělý zombíci, mouchy, člověk úplně cítí ten rozklad kolem. Baví mě to. Půlka druhé řady - dobře znázorněna proměna postav, v zájmu přežití a ochrany blízkých je i "kladný" hrdina ochoten udělat téměř vše. Nevím kam to tvůrci posunou dál, každopádně je schváleno natáčení třetí řady o 16 epizodách. ()

Life

První serie byla fakt ranec! Ale co to jako je ta druhá?? Zombíků po málu, a když už tam chtěj tolik řešit osobnostní rysy, tak aspoň nák smysluplně. Přece můžou snad vymyslet situace kde se nebude každej chovat jak úplnej pitomec! EDIT: třetí řada začala nadějně, první půle dosahovala kvalit první řady, druhá půlka zase zklouzla do šedi řady druhé. I tak ale stojí za to seriál sledovat. ()

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

19.11.2022

Rick Grimes se vrací

Rick Grimes se vrací

23.07.2022

Stanice AMC oznámila nový spin-off svého zombie seriálu Živí mrtví, jenž se bude točit okolo bývalých protagonistů Ricka a Michonne. Šestidílná minisérie se tak zaměří na vztah a lásku obou postav,… (více)

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

08.03.2022

Stanice AMC oznámila další spin-off ze světa Živých mrtvých. Adaptace slavného komiksu o lidech, kteří přežili zombie apokalypsu, se pomalu ale jistě chýlí ke konci, stanice už má ale rozjetých hned… (více)

Dočkáme se Fortnite filmu?

Dočkáme se Fortnite filmu?

12.10.2021

Herní společnost Epic Games údajně zvažuje start své vlastní filmové a televizní divize. Podle informací serveru Eurogamer by se společnost měla začít v blízko době soustředit na zábavní průmysl, a… (více)