Živí mrtví

• USA The Walking Dead (více)
USA, (2010–2022), 134 h 18 min (Minutáž: 40–67 min)

Tvůrci:

Frank Darabont

Režie:

Frank Darabont, Ernest R. Dickerson, Greg Nicotero, Michelle MacLaren (více)

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (více)

Andrew Lincoln, Chandler Riggs, Norman Reedus, Melissa McBride, Lauren Cohan, Danai Gurira, Steven Yeun, Alanna Masterson, Sonequa Martin-Green (více)

Série(11) / Epizody(177)

Kdo je chodící smrt? Zombie, kam se podíváš, nebo hrstka vyčerpaných lidí v děsuplném prostředí? Zemi ovládly položivé zrůdy. Boj zbytků lidstva o přežití v postapokalyptickém světě může začít. Živí mrtví zachycují příběh skupinky lidí, kteří přežili virovou epidemii, jež změnila většinu lidstva v agresivní zombie. Pod vedením Ricka, který byl ve starém světě policistou, cestují americkou Georgií a snaží se najít nový bezpečný domov. Čím je situace zoufalejší, tím je jejich vůle přežít silnější. Jsou ochotni udělat téměř cokoli, aby zůstali naživu. Jak dlouho si udrží zbytky lidskosti? Zástupce šerifa Rick Grimes se probere z kómatu v opuštěné poničené nemocnici. Zjistí, že zatímco byl v bezvědomí, svět postihla epidemie viru, jenž své oběti nejen zabíjel, ale po smrti z nich udělal zombie, které teď požírají živé lidi. Jeho žena a syn nejsou k nalezení. Rick se od jiného přeživšího doslechne, že prý federální Centrum pro kontrolu nemocí v Atlantě v Georgii vymezilo bezpečnou zónu, kde by možná mohl rodinu najít. Ozbrojí se a vydá na dlouhou nebezpečnou cestu zničenou krajinou. Na kraji Atlanty se opravdu ukrývá jeho žena Lori se synem Carlem. Navíc je s nimi Rickův policejní parťák a nejlepší kamarád Shane, se kterým se však domnělá vdova Lori mezitím zapletla. Našli tu útočiště ve skupině dalších přeživších. Tvoří ji Dale, který vlastní obytný vůz, jenž se stal centrem komunity, sestry Andrea a Amy, Glenn, který dříve roznášel pizzu a teď ho často posílají na nebezpečné mise, a spousta dalších. S Rickem coby neformálním vůdcem se snaží za každou cenu zůstat naživu, i když je mrtví pronásledují na každém kroku. Dokážou si ale udržet při hledání kousku bezpečí a domova lidskost? Nebo se nakonec sami stanou chodícími stroji na přežití, živými mrtvými? (TV Prima)

NikiVai

Můj nej, nej, nej seriál. Už jsem ho viděla snad pětkrát a pořád ho žeru stejně jako poprvé. V životě bych neřekla, že se podívám na něco, kde jsou zoombie. Jen ze zvědavosti jsem zkusila první díl a úplně mě to pohltilo. Živí mrtví mě baví hlavně pro ty živé, pro charaktery a jednání postav žijících, ti mrtví tomu jen dodávají zajímavou kulisu. ()

hronikpetr

Živí mrtví je bezesporu to nejlepší co jsem měl tu možnost shlédnout.. Rozhodně se seriál dosti depresivní než cokoliv jiného, ale zvraty co se zde občas odehrávají dokážou šokovat a člověka nutí se dívat dál.. Rozhodně je tento seriál v něčem unikátní.. Žádná z hlavních postav zde není černobílá.. Všichni mají své silné stránky, všichni se nechávají občas unést svým hněvem, nenávistí a touze po pomstě, ale většinou je to všechno pochopitelné a uvěřitelné. Tolik zajímavých postav zde umřelo až to hezké není, ale co jiného čekat ve světě, který šel těžce do h*jzlu a celým světem se potloukaji v tlupách vaši sousedi, kamarádi a rodina kteří se vás snaží sežrat.. Tohle je nemilosrdný svět i když je pravda že poslední pár sérii už to zase tak šokující není, už si nemůže seriál dovolit zabíjet další hrdiny, pac by jim už nikdo moc nezůstal.. Ale když to budu hodnotit jako celek od první do poslední série musím tomu dát 96%. Jen ten konec mě zklamal, chápu že značka The walking dead je až moc velká na to aby ji úplně utnuli.. Rozhodně se podívám na nějaký spin-off ()

Miroslav.Zac

První série byly tím nejlepším, co mohla seriálová zombie tvorba nabídnout. Koukatelné byly i ty další série, ty poslední byly však už jen nastavovanou kaší, snažící se ze známé značky vytřískat maximum. ()

Stinger78

Jak nejsem na seriály a kór na několikaroční a mnohosériové, tak tohle jsme doma sjeli v pekelné rychlosti. Ano, s postupem času se začalo schéma opakovat a v určité době šli mrtváci do pozadí a začali bojovat živí se živými, ale pořád to mělo drajv a pomalých dílů bylo minimálně. A konec, který spousta lidí zhejtila, že si to seriál nezasloužil, byl za mě naprosto v pohodě. ()

mAt3s1302

Hodně dlouho sem okolo tohoto seriálu chodil a ne ne si ho pustit, poté sem viděl asi půlku prvního dílu a stále nic. Rok potom sem mu ale dal šanci a nezklamal a ani nenadchl. Po zhlédnutí první série, jsem následně další 4 sjel asi za dva týdny, zažral jsem se do toho a bavil jsem se. Pak přišla 6. Serie a zrod Neagena. Následně pokračování v režii Neagenova impéria a brutality. Oplakali jsme spoustu postav. Během Vánoc s koncem 7 série jsem si dal pauzu a v lednu začal s 8 sérii. A asi měsíc sem se přemlouval na další díl a sérii nějak přetrpěl a doufal ve zlepšení. Alfa a beta předčily moje očekávání, když si mnozí mysleli že Neagen byl svině, ale tahle plešatá paní a její vousatý poskok dokázali, že je proti nim jen neškodná babička od vedle. Poslední sérii jsem dával velké naděje ale spojení zombie apokalypsa s politikou nebyl dobrej nápad. A ten konec no líbili se mi v posledních dílech na začátku ty proslovy s hlasem Judith a obrazem v pozadí. Čekal jsem ale třeba schledání starý party s Rickem nebo tak něco ale bylo to dojemný a pěkný. Přesto je zde spousta nezodpovězených otázek. Ano nové spin-offy je nám nejspíš vysvětlí ale na ty se nejspíš nepodíval. Abych to shrnul série 1-7 90% 8 úplně o ničem 50%, 9,10 70% a 11 60%. Stále vzpomínám na památnou větu od R G- Ať moje milosrdenství zvítězí nad mým hněvem. ()

MoziMedve

Vydržel jsem koukat asi do 6té série s tím, že první je vynikající, poutavá. Hodně brzo ale vylezl na povrch vzoreček který se opakuje každým dílem a asi kolem 6té série jsem toho měl už plné zuby a prostě jsem to přestal sledovat. Na začátku každého dílu je antiklamaktické řešení průseru z dílu minulého. Pak nasleduje asi 30-40 minut prakticky ničeho/nudy. Přibližně 3 minuty před koncem dílu nastoupí dramatická hudba a nastíní nějaký hrozný problém aby člověk čekal na další díl za další týden. Příklad: na konci dílu záběr na zombíky za vraty jak jsou na naše postavy. Na začátku dalšího dílu všechny zombíky absolutně bez problému porubou asi za 2 minuty. Posléze následuje 30 minut kde se nic moc nestane. Nechápu jak ten seriál mohl vydržet tak dlouho jak vydržel. ()

Thalin

Zhruba do čtvrté série jsem si seriál docela užívala. Bavila mě akce i charaktery, sem tam nějaký ten zvrat. Ale pak to sklouzlo k jednoduchému a stále se opakujícímu  vzorci. Našli místo, někdo je napadl, propukl dlouhý a táhlý spor a pak se zase přemístili jinam. Taková válka s Neganem byla pro mě těžká uspávačka, která byla navíc hrozně natahovaná.  Postavy navíc začala umírat rychleji než ve Hře o trůny a oblíbenci padali jako mouchy. Sice to celou dobu bylo dobře natočené a drželo si to svou post apo potemnělo atmosféru, ale v mnoha dílech se děje kulový a jen se tam politikaří a dohadují se rozbroje a boje. Od té páté série na to koukám spíš ze zvědavosti kdo všechno zařve a jak to dopadne. ()

sammikk_

Projekt co mi změnil pohled a přístup k životu, silný revoluční příběh o evoluci hodného poldy, je naprostá krutá realita. Seriál častokrát chybuje, a nedokáže navázat kvalitami na první řady, ale já jsem jim to schopen odpustit. Silný emoční granát, za který by se nemusel ledakdo stydět. 10/10 ()

Kronis

Určite sa jedná o seriál, ktorý si v mojom srdci našiel to správne miesto. Osobne sa mi veľmi páči zombie téma, takže každému, kto to obľubuje podobne tak ako ja, tak im to isto odporúčam. Páči sa mi štýl, akým to je natočené, milujem príbeh, ale čo ma najviac okúzlilo sú postavy a ako sa postupne vyvíjajú. Veľa ľudí hovorí, že postupom sérií kvalita seriálu klesá, čo je trošku pravda, ale aj tak som sa do toho neskutočne vžil. Zaslúžene dávam 9,5/10 ()

Simex_

Upozornění: Můžou se zde objevit spoilery! 1. Série: Zde se seznamujeme s hlavní postavou... Rickem Grimmesem (Andrew Lincoln), který slouží jako zástupce šerifa u Atlantské policie. Všímáme si očima Ricka (Andrew Lincoln), jak se svět změnil a seznamujeme se s tím jak to v tomto světě funguje. Toto "seznamování" je napínavé a jsou zde dobré efekty a skvělé masky pro mrtváky. Každopádně abych shrnul 1. sérii, skvělé efekty, hudba a "napínavost". 1. série - 80%. 2. Série: Tato 2. série se odehrává na farmě. Jsou zde opět skvělé efekty, hudba a atmosféra jako v 1. sérii. 2. série - 82,5%. 3. Série: Většina této série se odehrává ve věznici, kterou skupina našla. 3. série, opět kvalitou dost podobná dvěma předchozím, akorát opět o trošičku lepší. 3. série - 85%. 4. Série: Tato série se opět odehrává ve věznici a konflikt s Guvernérem (David Morrissey) opět trvá. Jednou ale Guvernér (David Morrissey) přijede s jeho lidmi před brány věznice a udělá něco, čeho bude opravdu litovat... Ale zároveň vyžene Ricka (Andrew Lincoln) a jeho skupinu z věznice pryč. Špatná věc je ovšem ta, že se plno z členů rozdělí. Ovšem později půjdou po kolejích a uvidí ceduli na které je nápis Terminus vydají se tedy tam a nakonec se tam všichni setkají, ale ještě nevědí za jakých okolností... 4. série má opět něco do sebe a je napínavá a skvělá jako všechny předchozí. 4. série - 82,5%. 5. Série: U začátku série, konkrétně v 2. epizodě ("Cizáci") se seznámíme s další postavou a to s Gabrielem (Seth Gilliam), což je kněz v místním kostele. Abraham (Michael Cudlitz) se stále snaží dostat Eugena (Josh McDermitt) do Washingtonu D.C., ale Eugene (Josh McDermitt) řekne jednu zajímavou věc, která může všechny plány změnit... Mezitím se skupina dostala do Alexandrie, což je útočiště vedené Deanne (Tovah Feldshuh). 5. série je opět velmi napínavá a jsou tu skvělé efekty jako v předešlých sériích. 5. série - 82,5%. 6. Série: Odehrává se převážně v Alexandrii a sleduje její vývoj. Rick (Andrew Lincoln) a Daryl (Norman Reedus)mezitím jedou pro zásoby, ale potkají novou postavu a tou je Paul "Ježíš" Rovia (Tom Payne).Ten jim udělá celkem problémy, ale později se spolu spojí. Ježíš (Tom Payne) je přivede do dalšího útočiště, tzv. Hilltop. Rickovu skupinu tedy napadne, že by spolu mohli obchodovat, ale když Maggie (Lauren Cohan) vyjednává s Gregorym (Xander Berkeley), tak se Maggie (LaurenCohan) dozví, že Hilltop musí dávat dávky "Spasitelům". Na konci celé série se seznámíme s "šéfem" "Spasitelů", tzv. Negan (Jeffrey Dean Morgan). Který v posledním díle této série udělá opravdu hodně špatné věci... 6. série je zase jako ty minulé skvělá. 6. série - 80%.7. Série: Tato série je skvělá tím jak je tu déle na plátně Negan (Jeffrey DeanMorgan), protože má opravdu velmi vtipné hlášky na které jen tak nezapomenete, stejně jako na jeho ikonickou pálku Lucille a jeho ikonický kabát. Dovolím si říct že tato série je ze všech předešlých nejlepší, převážně kvůli Neganovi. Ty jeho hlášky jsou prostě on top.7. série - 87,5%. 8. Série: Podle ČSFD je tato série nejslabší, aspoň podle hodnocení, což naprosto chápu, protože ty efekty, hlavně v první polovině série jsou kolikrát strašné. A celkově je tady více dílů, které jsou slabší, takže to zbytečně zhoršuje průměr. Každopádně jsou zde i dobré díly. Samozřejmě hlavně ten poslední, kdy je přímý boj proti Neganovi (Jeffrey Dean Morgan). Také se mi v hlavě zarila ikonická hláška Ricka Grimmese (Andrew Lincoln):"Mé milosrdenství zvítězí nad mým hněvem". Jedna z nejlepších částí této série je právě boj proti Neganovi (Jeffrey Dean Morgan). Byla by to tedy nejslabší série, ale některé díly to za mě vyrovnávají, takže za mě to bylo celkem dobré. 8. série - 82,5%. 9. Série:... toto je prostě... nevím co říct... prostě je to nejlepší série ze všech předchozích. Věc co mě tu nejvíce zasáhla bylo, když Rick (Andrew Lincoln) odbouchl most a já si myslel, že je Rick (Andrew Lincoln) mrtvý. Díky bohu jsme se později dozvěděli, že to Rick (Andrew Lincoln) přežil, akorát bohužel o něm nebude ještě hodně dlouho ani vidu ani slechu. Každopádně když se zde objeví "Šeptači", tak se vše naprosto změní a je vše úplně jinak než bylo doposud. Alfa dělá velké potíže a to co udělá ke konci seriálu... to je strašné. Seznámíme se zde i s novou skupinou ve které jsou: Magna (Nadia Hilker), Yumiko (Eleanor Matsuura), Luke (Dan Fogler), Kelly (Angel Theory) a Connie (Lauren Ridloff). Tyto postavy ovšem nejsou jediné které tu jsou nové, ale jsou to nový členové skupiny. Jak už jsem psal na začátku recenze 9.série... je to prostě 100% nejlepší série. 9. série - 95%. 10. Série: Tato série má 22 dílů, což je o 6 více, než většina minulých sérií, což z této série dělá 2. nejdelší, hned po 11., která má ještě více dílů, ale k tomu se dostanu až budu psát o 11. sérii. Každopádně 10 série... Začátek se odehrává po sněhové bouři. Nenávist mezi "Šeptači" a hlavními postavami pokračuje. Po tom co Negan (Jeffrey Dean Morgan) zabije Alfu (Samantha Morton), tak jsou na tom "Šeptači" špatně, protože už nemají hlavního vůdce. Tak jim začne velet Beta (Ryan Hurst). Ovšem Betu (Ryan Hurst) později zraní Daryl, a pak ho zabijí mrtváci. Bez velitele jsou "Šeptači" dalo by se říci bezradní. V posledním díle ("Tady Negan") je zobrazeno jak Negan žil před tím, než byl vůdce "Spasitelů". Jsou zde informace o jeho ženě Lucille (Hilarie Burton Morgan). Je zde vidět že Negan je normální člověk, akorát ten život kde žil ho změnil. 10. série je tedy také skvělá, ale ne tolik jako již zmíněná 9. série. 10. série - 87,5%. 11. Série: Tato série je zajímavá a napínavá především v okolí tzv. Společenství které vede Pamela Milton (Laila Robins). Zde se postupem jednotlivých dílů zjišťuje kdo je Pamela (Laila Robins) vlastně zač. Také jsem ještě nezmínil skupinu žoldáků tzv. "The Reapers" v čele s Leah Shaw (Lynn Collins), Popem (Ritchie Coster) a Brandonem Carverem (Alex Meraz). Na celé sérii je nejlepší právě boj s "The Reapers", převážně v 9. díle ("Není jiné cesty") a samozřejmě boj proti Pamele Milton (Laila Robins), což je ale až ke konci série. Skvělý byl také konec ("Odpočívej v pokoji") převážně úplný konec dílu, kde se naznačilo co je s Rickem a že je Rick Grimes (Andrew Lincoln) živý. 11. série - 85%. Toto je shrnutí celého seriálu: Tento seriál vidím už podruhé a furt je to nejlepší seriál, který jsem kdy měl tu příležitost vidět. Intro je skvělé už od počátku a postupně s další a další sérií se na konci intra logo více a více mění a je více a více tmavší a "zašpiněné", což má za význam to, jak dlouho apokalypsa už trvá. Nejlepší změna co se týče kvality přichází v 10. sérii, protože 10. série už je nová a je tam daleko lepší kvalita obrazu. To se samozřejmě týká i 11. série. Každopádně abych to celkově shrnul, jak už jsem zmiňoval, za mě je to nejlepší seriál, který jsem kdy viděl. Ty efekty (kromě 8. série), hudba, napínavost, hlášky, atmosféra a spousta dalšího. Je to prostě neuvěřitelné. Celkově seriál hodnotím na - 97,5%. Prostě nejlepší seriál. () (méně) (více)

freemen

Začátek mi silně připomíná 28 dní poté, kdy se hlavní hrdina taktéž probouzí v nemocnici a pomalu zjišťuje, že něco není v pořádku. Napětí by se zde dalo krájet. Byli chvíle, kdy mi běhal mráz po zádech a to už se mi u takového tématu dlouho nestalo. Jde vidět, že tvůrci si s detaily dali opravdu záležet a celková postapokalyptická vize světa vypadá opravdu dobře. Hlavně závěrečná scéna v Atlantě nemá chybu, a pokud si další epizody udrží takovou úroveň jako první díl, máme se na co těšit. Alespoň já určitě.:) ()

Zeratul3

Jako dlouholetý čtenář předlohy jsem nadmíru spokojen. Ti, co čekají přemíru akce budou do budoucna zklamáni. Walking Dead obsahuje řadu akčních momentů, ale není postaven na akci. Postaven je na vývoji postav, které jsou s ubíhajícím časem konfrontovány se stále brutálnější realitou světa, kde ten kdo chce přežít, musí obětovat čím dál větší část své lidskosti a většinou i příčetnosti. Zombies nejsou hlavním nebezpečím a zlem, tím jsou podobně jako v Darabontově Mlze lidé s nimiž se setkáváte a někdy i blízcí, kteří to duševně nezvládli. Ve scéně s Biker Woman byly naznačeny volby, které budou muset hrdinové činit a bude to mnohem mnohem mnohem horší a brutálnější a podobně jako v HBO připravované Hře o trůny se na mtrvé hrdiny nehledí a u Kirkmana platí padni komu padni. Jestli v 60. čísle komiksu žije 1/3 postav z dílu 1-20, tak to nebudu moc přehánět. ()

Pattrick

Tak jak se začalo, tak se nekončilo, což je škoda, poslední díly to hodně zabily.. Scénáristicky hodně slabé, protože se tam moc nedělo a točilo se vše pořád kolem jedněch postav. Uvidíme co přinesé druhá sezona, takhle zůstaneme na čistém průměru. Po druhé sérce zvedám na 4*.. Komix je mnohem, ale mnohem lepší!!! 5. série - jeden z nejlepších seriálu letoška.. ()

Grahamea

Walking Dead je pre mňa prekvapením. Hňeď pilotný diel ukázal, že nás nechce ohúriť len dynamikou a rachotom. Na prvé scény som sa pozeral dost nedoverčivo, hlavne na scénu, kedy sa hlavná postava prebudí v nemocnici sám - ihneď som si spomenul na 28 dni potom ale nakoniec ma presvedčil že si dláždi vlastnú cestu týmto žánrom a to až na vrcholné priečky. Nadchlo ma aký silný emočný a psychologický charakter postupne pilotný diel nadobúdal a ku konečnému nadšeniu určite prispeli aj geniálne masky a zatiaľ absencia stupidnych a nelogickych situacii. Druhá epizóda ma potešila aj tou štipkou čierneho humoru. Skvelá komiksova adaptácia s veľkým potenciálom. ()

Kyblik78

Pilotný film super, druhá časť slabšia, tretia podpriemerná, štvrtá sa znovu polepšila. Uvidíme ako sa to skončí. ()

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

19.11.2022

Rick Grimes se vrací

Rick Grimes se vrací

23.07.2022

Stanice AMC oznámila nový spin-off svého zombie seriálu Živí mrtví, jenž se bude točit okolo bývalých protagonistů Ricka a Michonne. Šestidílná minisérie se tak zaměří na vztah a lásku obou postav,… (více)

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

08.03.2022

Stanice AMC oznámila další spin-off ze světa Živých mrtvých. Adaptace slavného komiksu o lidech, kteří přežili zombie apokalypsu, se pomalu ale jistě chýlí ke konci, stanice už má ale rozjetých hned… (více)

Dočkáme se Fortnite filmu?

Dočkáme se Fortnite filmu?

12.10.2021

Herní společnost Epic Games údajně zvažuje start své vlastní filmové a televizní divize. Podle informací serveru Eurogamer by se společnost měla začít v blízko době soustředit na zábavní průmysl, a… (více)