Věřte nevěřte

• USA Beyond Belief: Fact or Fiction
Mysteriózní / Thriller / Fantasy / Horor / Sci-Fi
USA, (1997–2023), 54 h 15 min (Minutáž: 44–60 min)

Série(6) / Epizody(58)

Nediro

Velice rozporuplný seriál. Některé díly jsou úplně suprové a některé jsou spíše nudnější. Ale čtyři hvězdičky dát musím a to z jednoho prostého důvodu: Občas se u toho bojím a to se mi nestává ani u opravdového hororu. Například takový Kruh mě spíše rozesmál než vystrašil. U tohohle seriálu však působí vědomí, že tohle se možná stalo. A když se na konci dozvím, že se to skutečně stalo, tak jen nevěřícně kroutím hlavou. ()

dodanek

Neexistuje pravda a lež, existuje jenom názor. A můj názor na tento pořad je asi takový, že jde určitě o zajímavý nápad, ale ne úplně ideálně zpracovaný. Některé příběhy si totiž autoři mírně poupraví (většinou dosti do absurdna) a pak řeknou "něco podobného se skutečně stalo". Jako příklad uvedu příběh, ve kterém se nám autoři snažili namluvit, že realitní agentku zabil zásah blesku do elektrického sloupu, protože právě ležela ve vaně a telefonovala. To je z technického hlediska blbost, protože naprostá většina starších telefonů si brala energii přímo z telefonní sítě. A to je právě ta tenká hranice mezi údajnou Pravdou a Lží, na které pořad staví a mnohdy mu to nevychází. ()

Tirroz

"Věřte nevěřte" nabízí někdy více, někdy méně nápadité příběhy, z nichž u některých předem odhadnete, zda byly pravdivé, z některých však zamrazí, když se na konci pořadu objeví: "Pravda!" Zřejmě nejvíc mě dostal bubák ve skříni, z toho mám husinu i teďkom... ()

bernau84

Nejlepší příspěvek tu má Ony - přesně to samé sem chtěl říci... jinak to zavání readers digest výběrem který já osobně nesnáším a číší z něho takové americké důchodcovství... ()

Thorian

Některé příběhy opravdu stály za to (nejvíc mi utkvěla v paměti pani na hlídání s červenýma očima), u některých bohužel scénárista jakoby na chvíli vypnul. Těch druhých bylo díky bohu poskrovnu a celkově mě tak Věřte nevěřte bavilo, i když s přibývajícími sériemi už někdy po prvních pár minutách tušíte, jaký konec bude historka mít. Jonathan Frakes i James Brolin jsou skvělí (i když raději jsem měl Frakese) a některé jejich otázky typu: "Je příběh o vrtošivém potrubí skutečný, nebo se řeč mluví a voda teče?" mě dokáží rozesmát i teď. (Ta co jsem sem napsal ještě tak zabávná není, ale znalci vědí, že se tam vyskytují daleko větší pecky. V angličtině možná tyto věty znějí dobře nebo jde o jistá ustálená spojení, překladem do češtiny ale občas vznikne naprostý blábol. Alespoň je to zábavné. ) ()

january odpad!

fenomen meho detstvi, na ktery vsichni koukali a vsichni o tom mluvili a ja nechapala proc. Trapne, radoby tajemne povidky, vsechny na jedno brdo, komentovane radoby sofistikovanym vousatym tlustoprdem... A to, jak na konci vzdykcy odtajnovali, ktery pribeh byl podle pravdy a ktery ne.... trapne... ()

JohnyBlaxx

Ještě dneska mi přeběhne mráz po zádech, když si vzpomenu na některé díly s výborným moderátorem Jonathanem Frakesem. ()

burg

Jestli byla desetina všech dílů založená podle pravdy, tak je to moc. A když jsem navíc zaslechl "stalo se na středozápadě/severovýchodě mezi lety 1900-1980 braly mě křeče. Přijde mi, že amíci jsou schopní věřit čemukoliv, co se jim naservíruje s mystikou a tajemnem.. Od odpadu ho dělí jen Jonathan Frakes a pár docela dobrých dílů. ()

Ken43

Tenhle seriál byl a myslím že ješte je populární a zajímavý je škoda že už jse nevysílá ale rozhodně byl užasný plný tajemna a napětí a zajímavostí přeju si at ho zase vysílají. ()

TynaSmiley

Jako malá jsem se pravidelně u tohoto pořadu bála, některé příběhy si pamatuji doteď. Teď jsem velká holka a sem tam se ještě bojím. Originální, perfektní, hororové. ()

kirmalee

Kdybych mohla, dala bych tomuto pořadu/seriálu více jak pět hvězdiček. To on mě vyburcoval k tomu, že teď miluju horory. Některé díly shlížím dokola a jako dítě mě pořád bavilo hádat, jestli to je ,,pravda, nebo fikce.,, Jakmile moderátor řekl ,,pravda,, neusnula jsem. Teď už mi to přijde jako zaplnění času, a zavzpomínání, ale na díly ,,Děsivý komiks,, a ,,Rudé oči,, se podívám nejraději. ()

bron

Čistá nostalgie. Jako malý jsem se u tohohle pořadu moc rád bál, ale tak nějak hezky bál. Je to jeden z neoriginálnějších televizních nápadů, jaké znám. Co je pravda, co je lež, na to jsme vždy doma všichni uzavírali sázky. Ze všeho nejlepší jsou ale ty Frakesovi rekvizity a hlavně hlášky, které mají v jeho podání opravdu styl. ()

Ospalek

Poslyšte lidi, to je jeden z nejlepších hororových seriálů. Ta znělka, příběhy, byť těžko uvěřitelné, jsou tak skutečné a občas si i řeknete, že se "i Vám tohle jednou stalo" nebo jste něco podobného viděli. Neskutečně krásně zpracovaný seriál, který mám moc rád. Jen nemám rád lekavky, takže jde vždycky "volume dolů". Ale jinak nejskvělejší z nejskvělejších! ()

birdieee

S Jonathanem Fraksem jakožto vypravěčem nabyl seriál zajímavosti a dychtivosti po rozlousknutí příběhu. Seriál jsem sledovala v 10 letech, dnes ve 20 si jej ráda pustím zase. ()

Evziiik

Na tomto seriálu jsem vyrostla. Jako prcek na prvním stupni základní školy mám tento seriál zafixovaný jako nejstrašidelnější ze všeho strašidelného! A ani po letech neztratil na své atraktivitě. I když po pravdě, můj druhý nejstrašidelnější zážitek byl Paranormal activity :-D ()