Věřte nevěřte

• USA Beyond Belief: Fact or Fiction
Mysteriózní / Thriller / Fantasy / Horor / Sci-Fi
USA, (1997–2023), 54 h 15 min (Minutáž: 44–60 min)

Série(6) / Epizody(58)

FireTight

Málem se mi udělalo špatně, když jsem zjistil, že jsem nehodnotil Věřte nevěřte...! No každopádně, tenhle pořad jsem společně se svojí rodinou naprosto žral. Sympatický a vysoce charismatický Jonathan Frakes (a k tomu vynikající dabing), příběhy, při kterých až mrazilo v zádech (na některé se fakt nedá zapomenout...) a na závěr vždycky to rozuzlení, co se fakt stalo a co byl výplod z pera scénáristy. Ano, mělo to své mouchy, občas byly příběhy necitlivě ukončeny a minimálně jednou na díl se objevil nějaký ten slabší příběh, ale ani tyhle chybky mi nezabrání, aby svému miláčkovi nedal plný počet bodů! ()

maniche

když mi bylo 12 let, sledoval jsem to se zatajeným dechem. Dnes mi to přijde spíše úsměvné, ale několik příběhů má pořád něco do sebe. Nejlepší na celém seriálu je šibalský úsměv Jonathana Frakese. ()

Claude Speed

Docela dobrá podívaná na zabití dlouhého večera. Ačkoli nevěřím vůbec ničemu z toho, co tam je, tak mě to docela baví. A ještě mě udivuje, že se všechno děje jen v Americe. :D 70%. ()

ktL

Skvělý koncept seriálu, který trpěl nevyrovnanou kvalitou jednotlivých dílů. Pamatuju si jak jsme si pokaždé s kamarádem ve škole probírali epizodu po epizodě a měli sepsány naše typy v notesu, který měl původně sloužit jako slovníček němčiny. :-) Nostalgických 80%. ()

Issabela

Pamatuji si, když jsem byla malá, jak strašně moc jsem se na to chtěla dívat, ale doma jsem to měla zakázané, už jen kvůli tomu, že to dávali celkem pozdě :-D Když jsem se zhruba v 11ti koukla na první díl, chytlo mě to a drží mě to do dnes. I když jsou to více méně nesmysly, člověka to prostě baví a rád se dívá na další a další díly. ()

Trauma

Nevěřím ani když řeknou, že se to stalo. A i příběh mých ztracených ponožek je kolikrát tajemnější než některé ty historky. Nicméně když člověk narazí na dobrý díl tak ho někdy vážně mrazí. Na to, že je to jen zábavný pořad, je to vlastně dost dobré. ()

Azog odpad!

Stupidní pořad se slabými příběhy, které byly VŽDY nepravdivé. To že jedna bába druhé bábě řekne, že jí létala po světnici konvice na mléko neznamená, že se to tak stalo! Přišlo mi to jako plýtvání charismatickými moderátory na stupiditu. Nejspíš jen nemám pochopení pro tento typ, ale vždy mě štve, když se mě snaží opít rohlíkem pomocí tvrzení: Takto se to opravdu stalo kdesi, kdysi, podle vyprávění tamtěch... ()

loveless

Jonathan Frakes uvádí krátké a většinou strašidelné příběhy, u kterých můžete hádat, zda jsou založeny na pravdě či nikoliv. Jako malá jsem viděla dost dílů, přestože mě nijak extra nezaujaly. ()

BaruM

Nikdy nezapomenu, kdy jsem viděla seriál poprvé - bylo mi sedm a další díl jsem si pustila až v šestnácti. A zkoukla jsem rovnou skoro všechny díly v kuse.. není od věci udělat si takový celodenní tajemný oddychový dýchánek. Byl to den, kdy mi Jonathan Frakes přišel jako jeden z nejděsivějších moderátorů vůbec. Jeho navození atmosféry hned prvním slovem je nezapomenutelné. ()

Dzvandzi

Velmi dobře atmosferické. Pro mě občas až strašidelné. Většina dílů se mi fakt hodně líbila, samozřejmě se občas našel i nějaký slabší, ale jen z malé části. Vypravěč velmi přesvědčivý, bez něj bych si pořad ani nedokázal představit. Opravdu to má něco do sebe. Ve večerních hodinách ideální pořad na dívání. ()

Nix

Kdo by tohle nemiloval. Některé příběhy si člověk pamatuje do dneška, aby ne když jako malého ho taky pronásledovali svítící oči. Tohle je kult, jen bacha, ne každý může mít takový vztah k tomuto pořadu, pořád je to hodně béčkový, dokonce některé příběhy jsou hodně amatérsky natočené, ale svůj příběh většina dobře odvypráví, akorát s těmi herci je to horší, to musí člověk buď skousnout nebo vypnout. ()

Likan7

Pamatuju si jak jsem Věřte nevěřte jako malej miloval. Přišlo mi to skvělý a často i děsivý. A teď se upřímně nestačím divit jak kravina to je! Nejvíc mě ale naštval fakt, že seriál úplně vynechává příběhy s mimozemšťany atp. Prostě od začátku do konce maximálně jen duchové. Hodný duch na 100 způsobů, zlý duch na jiných 100. Scénáristicky jedno velký klišé. Jasně, těžko se mi to objektivně hodnotí vzhledem ke stáří, ale jak říkám, byl to můj oblíbený pořad, o to horší pak přišlo vystřízlivění. Ale Jonathan Frakes byl skvělej, to zase jo! ()

Kathien°

Dobrej serial. Sice to neni vždycky zahraný dobře, ale když se potom dozvíte, že se to stalo, tak už to tak nevadí..... ()

_aandyy_

Fact or Fiction? Tento seriál zbožňuju už odmalička. Vždycky mě takovéto temné příběhy zajímaly. U některých příběhů nejde nemít husí kůži, i když se pak dozvíte, že se to nestalo. Řada skeptiků tvrdí, jaký je tento seriál zcestný a že příběhy, o kterých se tvrdí, že se staly, se nestaly. To samozřejmě nikdo z nás asi pořádně neprověří a pokud by prověřil, tak se z toho možná i ..... Každopádně doufám, že budou minimálně pokračování nebo obdobný pořad třeba natáčený podle příběhů z Evropy, když se skeptikům nelíbí, že historky v tomto příběhu, ať už pravdivé, či nikoliv, pocházejí povětšinou z USA. Některé příběhy z tohoto pořadu mám docela v živé paměti (i ty nepravdivé) a už jenom pomyšlení na ně může vyvolat strach, hrůzu, děs, obavu před něčím, co se nedaří prokázat... ()