Věřte nevěřte

• USA Beyond Belief: Fact or Fiction
Mysteriózní / Thriller / Fantasy / Horor / Sci-Fi
USA, (1997–2023), 54 h 15 min (Minutáž: 44–60 min)

Série(6) / Epizody(58)

bond77

Seriál Věřte - nevěřte se nikdy nepodobal a nikdy se nebude podobat např. Alfredu Hitchcockovi a jeho horrorovým filmů, ale snaží se navodit tuto atmosféru. Příběhů je v seriálu hodně, některé jsou lepší, některé jsou horší. Moderátor Jonathan Frakes se snaží vždy tvářit tajemně a většinou mu to vyjde. Celkový dojem je dobrý a pokud se chcete nenáročně bát, tak je seriál Věřte - nevěřte pro vás. ()

Teď, když mi není 15 tak nějako tuším, že je to hrozná hovadina, ale co kdysi jsem to fakt hrozně žral... navíc ten moderátor byl geniální, včetně dabingu. Hvězda navíc z nostalgie :) ()

Freemantle

Byly časy, kdy jsem se na tento seriál opravdu těšil a užíval si jeho kouzlo... Jonathan Frakes, jeho charismatický, hluboký a tajemný pohled... :-) Ty časy jsou teď pohou minulostí, ale vzpomínka na chuť mysteriózních příběhů, při nichž jsem hltal televizní obrazovku, je až příliš sladká... ()

Allka

Pořad, který sleduju už hrozně dlouho a jsem z něj nadšená. Některé díly jsem viděla třeba už čtyřikrát a vůbec mi to nevadí :) Velmi originální, někdy k zasmání, někdy ke zděšení. Prostě super! ()

LadyPig

Z příběhů mi někdy opravdu běhá mráz po zádech. Je to velmi zábavné a ráda sledováním trávím volný čas - jen by mě docela zajímalo, co je na tom pravdy :) ()

LetztesBiest

V dětství jsem viděl pár dílů a vždy se bavil ... takže když jsem tak začala koukat na Star Trek: Next Generation a viděla tam "toho chlápka z Věřte nevěřte", vzpomněl jsem si na tento pořad a rozhodl se, že se po těch letech konečně kouknu na všechny díly - a pořád se bavím. Nápad je výborný, provedení je už o něco horší a český dabing je vyloženě tragédie, ale i tak mě baví hádat co z toho se mohlo stát a co už ne. Sice nevím, jestli se dá autorům věřit v tom, že jsou příběhy podle skutečnosti (ono "inspirovali jsme se tou a tou příhodou ..." a "podobný příběh se stal ..." je trochu zavádějící) a v případě označení příběhu za pravdivý bych uvítal nějaká další reálná fakta a podrobnosti, ale i tak se dívám rád. ()

Doomer odpad!

Nejblbější blbost, jako hlavně nechápu jaký je rozdíl v tom že si příběh vymyslí v redakci nebo jestli si ho půjčí od nějakého jiného lháře a pak se ve filmu tváří že je to nějaká ověřená pravda. Amaterismus a nudné herecké výkony jsou do očích bijící. ()

Kinpr

Pamatuju si, jak jsme se pokaždé, když to začalo, všichni doma přestali všemu věnovat a zasedli v obýváku ke stolu s papírem a tužkou a každý z nás si zapisoval, co je a co není podle pravdy a pak se hádali o to, kdo bude mít nejvíc správných tipů. Výborný pořad s vždy zajímavým úvodem a některými hodně vydařenými příběhy. ()

.killer.

Seriál s originálním námětem, ale někdy i dost laciným zpracováním. I přesto se jedná o lehce nadprůměrnou TV zábavu tohoto žánru. ()

Milda003

Svého času pro mne hodně oblíbený seriál u kterého jsem valil oči z důlku, nebo naopak strachy odrážel zrak pod peřinu. Hodně zajímavá část pořadu je, že při uvádění příběhu moderátor ukazuje různé optické klamy. ()

dewil21

Sympatický počin... Jako děti jsme na to koukaly a hádaly se, co je pravda a co ne, kolikrát jsme se pak i dost bály... S odstupem času to trochu ztratilo na přitažlivosti, ale spíš už člověk ty příběhy zná a tak to tak netáhne. Ovšem na TV seriál byly zpracovány kvalitně, taková příjemná, nenáročná civilní podívaná s mimořádně příjemným Jonathanem Frakesem. ()

topi80

Zdařilost a působivost tohoto seriálu je dalším nevysvětlitelným mysteriem zapadajícím do záhadných příběhů, které tato série nabízí. V podstatě jde o totálně nízkorozpočtové bakalářské příběhy po americku, které divákovi předkládají v podstatě banální a jednoduché etudy prezentované ochotnickými hereckými výkony. Přesto mrazení v zádech s vývojem každého příběhu nabývá na intenzitě a nezřídka přijde lekačka jako z těch nejpůsobivějších horrorů (zde však o něco méně šokující, o to více zneklidňující). Nezáleží na tom, zda jde o fikci či pravdu, rozdíl je zřejmě pouze v tom, zda fikce vznikla ve fantazii scénáristy či se na ní podepsal ten, jenž příběh zaznamenal nebo jehož prostřednictvím se ke scénáristům donesl. Stejně si na závěrečné rozuzlení počkáte a s pochopením kýváte hlavou. Snad jen sami duchové ze záhrobí vědí, čím to je. Pochybuji, že na vytvoření takové atmosféry stačí zapálit několik svíček poblíž moderátora. Každopádně před tvůrci smekám, tihle "američtí bakaláři" svou atmosférou posílají mnohem nákladnější produkce do hlubin zapomnění. ()

Monty2729

Věřte nevěřte jsem jako malá milovala. Vždy jsem se těšila, až večer sednu k televizi a budu se bát. Některé z dílů mi navždy uvízly v paměti a dodnes si tento seriál ráda pustím. ()

Megynka

Úžasné příběhy, hudba i moderátoři. Jeden z nejlepších seriálů, na kterém jsem vyrostla. Škoda, že takových není víc. ()

peeteno78

Nejlepší je sledovat tento seriál někdy v noci, protože se u toho i trošku bojíte. Jsou to vlastně takové tři, trošku strašidelné příběhy, u kterých se občas i budete bát. Já mám tento typ pořadu rád a rád ho sleduji ve dvě hodiny v noci, ve tmě a sám. Takže všem ho mohu doporučit. Jinak seriál je dobře natočený, i když mě už pak většinou nezajímalo, jestli je to pravda nebo fikce, ale je to alespoň unikátní. Přemýšlel jsem, jak by to vypadalo, kdyby natočily nové díly, ale jak znám americkou produkci, tak pokračování "hitovek" z minulého století, nestojí za nic... ()