Věřte nevěřte

• USA Beyond Belief: Fact or Fiction
Mysteriózní / Thriller / Fantasy / Horor / Sci-Fi
USA, (1997–2023), 49 h (Minutáž: 44–60 min)

Série(6) / Epizody(51)

m.p.mysacek

Vzpomínám, když jsem tento seriál sledovala jako malá holka. Vždy jsem se bála a na papír jsem si psala, jestli si myslím, že byl příběh pravdivý nebo vymyšlený. Měla jsem radost, když jsem zjistila, že opět běží. Už se sice nebojím, ale ty vzpomínky a atmosféra letních večerů mají své kouzlo. ()

Todd_Hewitt

Boože, já to prostě miluju!! Když mi bylo deset jedenáct, pořád jsem na to koukal a byl jsem podělanej strachy. I dneska si to hodněkrát pustím. Jonathan Frakes je nejlepší, co si budem povídat. ()

Mikakel

Skvělý pořad, který svými příběhy dokáže udělat husí kůži. Opravdu při hádání a tipování pravdy či fikce jsem kolikrát mimo. Některým příběhům jen těžce věřit.. Bezvadný moderátor. Za mě 4* ()

Lula.cz

Doteď si pamatuju, jak jsem si u spousty příběhů říkala, že je to jasná fikce a když pak řekli, že to byla pravda, tak mi běhal mráz po zádech, protože někdy to bylo opravdu strašidelné. Dnes už by to nemělo asi takové kouzlo, ale tenkrát jsem byla fakt ráda, že nebydlím v Americe, kde se většina záhad udála. ()

walkingdead

Některé příběhy jsou nudnější, některé mají opravdu mrazivou atmosféru, celkově příjemný pořad na večer, dobří jsou i moderátoři-herci Frakes a Brolin. ()

NightScene

Super seriál. Koukal jsem na něj už když jsem byl malej a vždycky jsem u toho trnul strachy. A ještě když jsem zjistil, že příběh, u kterého jsem doslova brečel strachy, byl FAKT, to jsem se teprve bál. Jonathan Frakes jež uvádí od druhé série je dokonalý! Dabing je skvělý, neboť hluboce zbarvený hlas vás chytne do té správné atmosféry. Znělka je totálně boží a hrozně se mi líbí jak to začíná. :) Frakes nám vždy řekne nějaké "moudro" nebo nás nachytá na nějaký klam. A musíte hodně dobře uvažovat a zjistit tak: "Co je skutečnost... A co pouze klam!" :) ()

gefr

Prostě vzpomínka na dětství, kdy jsem jednou týdně sedal k televizi, koukal na bubáky a hádal jestli jsem se trefil či ne. Skvěle vymyšlený projekt. ()

Meow86

Zpracování jednotlivých dílů bych hodnotila spíše 3 hvězdičkami. Ale 4.hvězdu přidávám za Jonathana Frakese a za to příjemné napětí při odhalování pravdy nebo fikce na konci pořadu. Ve 13-ti letech to pro mě bylo HUSTÝ. ()

harycek

Vynikající a velmi zajímavý seriál , zvláště ta překvapivost dílů , kdy neuvěřitelné jsou pravdivé a naopak!!! ()

ZHODNOTITEL

Před pár lety z toho byl člověk vyděšený až na půdu a bál se jít v noci na záchod. Dnes je to už spíš vtipné. Náročnost diváka se mění. ()

MT_Y

Tento pořad jsem vždycky měl rád a podsaď by to bylo i 100%, nicméně mě osobně zamrzelo že ve skutečných událostí nebyli zodpovězeny otázky, které k tomu vždy Jonathan Frakes se řečnicky ptal. Pro mě to byla velká chyba na tomto pořadu. 70% 4 hvězdy. ()

Memesis

I když se někdy Veřte, nevěřte bohužel strefuje nechtěně a nehezkým způsobem do žánru komedie, některé příběhy jsou opravdu velmi promyšlené. 75% ()

Nikolas__

1. Série, 3* - občas dost zajímavý nápad, občas dost nezajímavý, občas dost bídné zpracování. A nemám nic proti vypravěči ale oproti tomu co přišel potom je tohle pouze "ok".___Série 2/3, 4* - Tyto další dvě série jsou asi nejlepší a obsahují nejvíce legendárních dílů a nápadů. A vypravěč je super.___4 série, 4* - Finální sezóna obsahuje pěkně díly a ani moc nezaostává za těmi předchozími. A najdeme tu značně lepší zpracování jednotlivých epizod a nápadů než v sérii první. ()

Luswani

V dětství jsem to bral jako skvělý, tajemný seriál. Žánrově drama, skoro až horor. A teď, o dvacet let později, se tento seriál v mých očích žánorvě změnil na komedii. Působí velmi naivně, béčkově, devadesátkově. Kvůli krátké stopáži každé epizody jsou příběhy velmi zkratkovité. A hlavně spousta situací působí opravdu vtipně. I když tehdy vůbec vtipně nebyly myšleny. Skvěý Jonathan Frakes provází pořadem, jehož kvalita nenápadně upadala, protože pointy začaly být pořád stejné. V každém druhém díle jsme se dozvěděli, že postava, která se tam objevila, už je dávno po smrti. Zmínit musím naprosto tragický dabing, který operoval jen s pár dabéry. A slyšet v každé epizode Filipa Švarce už mi trhalo uši. Věřte nevěřte beru jako obrovskou nostalgii a věřím, že se na něj v budoucnu ještě podívám. 60% ()

Dexter666

Podľa mňa je to veľmi príjamný oddychový seriál. Pri večernom pozeraní môže prebehnúť z času na čas aj mráz po chrbte. Videl som raz časť, v ktorej bola epizóda o chlapcovi, ktorý sa bál tzv. skriňového strašidla (v amerike sú skriňami chápané také tie malé kumbále). Samozrejme mu nikto neveril vráten jeho brat, ktorý mu chcel dokázať, aký je frajer, tak sa tam zatvoril - zmizol a už ho viac nikto nikdy nevidel. A najlepšie bolo, že to bol akože "Fact". No neprebehol by vám chvíľku mráz po chrbte? :-) Taktisto sa mi páčia epizódky, kde rôzne predmety ožívajú. Na vraždiace tupé Alfreda Hitchcocka samozrejme nemá ani jeden, ale "A.H. uvádza" je úplne iná kategória. Duchárske epizódky sú naproti tomu veľmi prostDuché a až hlúpučko predvídateľné. Celkovo však spolu s Jonathanom Frakesom budí seriál dobrý dojem. Mám taký pocit, že sa usmieva omnoha viac ako na mostíku lode Enterprise. ()