Věřte nevěřte

• USA Beyond Belief: Fact or Fiction
Mysteriózní / Thriller / Fantasy / Horor / Sci-Fi
USA, (1997–2023), 49 h (Minutáž: 44–60 min)

Série(6) / Epizody(51)

RomanBond007

Na tento seriál si dobre pamätám, ešte keď som bol malý. Vedel vtedy dobre vystrašiť, a tie príbehy som skoro nikdy neuhádol (FACT/FICTION). Dobré príbehy boli tie z piatku 13 a tá pani v zrkadle (neviem o akú časť sa jedna) . Jonathan Frakes mi bol hned povedomý , neskôr som zistil že je jednym zo Star Treku , ktorého bárs nemusím. 3 hviezdy za príbehy , 1 za moderátora a 1 za mysteriózne zážitky z detstva! ()

k.s.A

Tenhle seriál jsem sledovala když mi byly asi 4 roky a jediné co si z té doby pamatuju je, že jsem každou noc nemohla usnout, protože jsem se hrozně bála. Asi před rokem jsem se na Věřte nevěřte začla dívat znova a teď je to jeden z mích nejoblíbenějších seriálů. Viděla jsem už všechny díli a pořád se na to dívám znova. James Brolin se mi moc nelíbil a i jeho díli byly o něco horší, ale Jonathan Frakes byl mnohem lepší. Některé díli jsou strašidelné, ale většinou jsou velmi zajímavé. Nejstrašidelnější je ta melodie na začátku!:-) ()

AlexisGraham

Tenhle seriál nebo jak to nazvat, není dokonalý ale sledovala jsem ho vždy když jsem byla v dětství nemocná takže z toho důvodu čtyři hvězdy. ()

Kreveta.punk

Tohle je prostě klasika...i když s odstupem času už to jaksi postrádá ty grády co to mělo, když jsem se na to díval v mladších letech. Přeci jen se na to i teď občas mrknu...hlavně kvuli tomu jak dramaticky tam uvádí ty příběhy. Ale stejně nevěřím ani tomu, že tam někoho srazilo auto :-D ()

majka0007

Bez ohľadu na to, či bol vôbec niektorý príbeh pravdivý, je tento seriál/relácia absolútne skvelá, príbehy majú príjemne mrazivú atmosféru, na tom som vyrastala a pri niektorých som sa fakt aj bála :D ()

TeresaB

Jako takhle, ne že bych skutečně věřila tomu, že příběhy, které jsou seriálem prezentovány jako pravdivé, skutečně pravdivé jsou, ale o to vůbec nejde. Když dostanete chuť na něco trochu děsivého, ale ne příliš dlouhého a nepotřebujete k tomu hromadu brutality, tak je Věřte nevěřte dobrá volba. ()

baron156

Opravdu dobrý hororový, mysteriózní, scifi seriál kde buď uhádnete nebo ne. Seriál nám tu servíruje duchy, čarodějnice, přízraky, mumie, vrahy, nadřirozené aktivity a další. Nejvíce na mě zanechali šrámy na psychice díly Přízrak s rudými oči, Dort a Halloween. ()

Honza__St.

Slabší odvar Hitchcocka a Strážce Krypty, u kterého ve snaze vyrovnat se zmíněným předchůdcům přišli s hádankou, které z příběhů "mezi nebem a zemí" napsali tvůrci a které sám život. Ovšem stačí si u každého příběhu přečíst titulek "Written by (scénář)", a hned víte, že dílem scénaristů jsou všechny, jen některé z nich se možná opravdu částečně inspirovaly skutečnými událostmi (kde ale samozřejmě k žádným nadpřirozeným jevům nedošlo). Jednou z nejsilnějších stránek pořadu jsou bez debat moderátoři Brolin a Frakes. Příběhy samotné jsou lepší, horší i pitomé, ale to byly i ty Hitchcockovy, i ty ze záhrobí. Celkově mezi 3 a 4 hvězdičkami, ale spíš to vidím na ty 3. ()

FiRST

Jako malý, a občas i teď, jsem tento seriál měl opravdu rád. Nic to člověku sice nedalo až na hnědý trenky, ale celkově byl pořád pěkně režírován a zpracován. Nostalgie :) ()

AdaProfa

Z některých příběhů jsem se v noci dříve třásl strachy, takhle poznamenané dětství tím mám (ne v tomhle samozřejmě trochu přeháním). No každopádně tento mysteriózní výtvor s hororovým nádechem se váže ke vzpomínkám na mé dětství. Kdo by věřil že k těm, které označili jako FACT, skutečně došlo, nicméně už pouhý poslech úvodní znělky v noci stačí, abyste se v noci podělali. Znělka a některé příběhy vytváří tu správnou atmosféru tajemna a hororu. Snad nejhorší jsou ty nejvíce nevysvětlitelné. Některé jsou více děsivé, jiné méně. Mnohé jsou nudné, ale jako celek to funguje dobře. A co na tom, že řada z nich je furt na stejné brdo? ()

Holly_Molly

Spoustě z nás se některý epizody vryli do paměti (Zrcadlo pravdy, koukam přesně na tebe you bitch!) a i dneska při sledování chvílema mrazí v zádech...Navíc si ani nemyslim, že by hodnocení nějak extrémně ovlivňovala nostalgie, protože i když na to kouknu dneska tak oba moderátoři i spousta epizod dokáže rozesmát (Mightyman) i postrašit (Rudooký přízrak, například), herci tam taky nejsou špatný, dabing je i přes asi 10 opakujících se hlasů taky dobrej a je to zkrátka takovej Guilty pleasure kultík no. :-D ()

Kekik

Dodnes mám hrůzu z některých dílů. Jo, jsem strašpytel. Dodnes mě mrazí už jen při znělce. Na tomhle jsem, jako mnoho jiných, vyrostla. Navždy to bude patřit k mému dětství. ()

Nick321

Pěkný seriál, některé příhody jsou napínavé, poučné, nápadité, ale bohužel většina z nich jsou duchařské historky se stále opakujícím se motivem "někdo potkal někoho a později se ukázalo, že ten dotyčný je už dávno mrtvý nebo ani nikdy neexistoval". A jiné mi vyloženě přišly, že snad tvůrci testují IQ diváka, jestli si je schopný myslet, že se dívce může narodit chobotnička poté, co se šla koupat do moře bez plavek. :-) ()