Studio 30 Rock (TV seriál)

30 Rock

Komedie

USA, 2006 - 2013, 50 h 36 min (Minutáž: 139x22 min)

Tvůrci:

Tina Fey

Jeff Richmond

Tina Fey, Alec Baldwin, Jane Krakowski, Tracy Morgan, Judah Friedlander, Jack McBrayer, Keith Powell, Scott Adsit, Katrina Bowden, Grizz Chapman, Kevin Brown, Rachel Dratch, Lonny Ross, Maulik Pancholy, John Lutz, Salma Hayek, Julianne Moore, Sherri Shepherd, Paul Scheer, Anna Chlumsky, Whoopi Goldberg, Ghostface Killah, Charlyne Yi, April L. Hernandez, Will Arnett, Stephanie March, Al Gore, Dean Winters, Jerry Seinfeld, Oksana Lada, Masi Oka, James Kyson, Alan Alda, Howie Mandel, Mariska Hargitay, Rip Torn, Steve Buscemi, Carrie Fisher, David Schwimmer, Tituss Burgess, Edie Falco, Fred Armisen, Kristen Wiig, Val Emmich, James Carville, Blaine Horton, Elaine Stritch, Anita Gillette, Andy Richter, Buck Henry, Matthew Broderick, Marceline Hugot, Megan Mullally, Rose McGowan, Jennifer Aniston, Oprah Winfrey, Steve Martin, Peter Dinklage, Isabella Rossellini, Jason Kravits, John Lithgow, Wayne Brady, Nathan Lane, Mary J. Blige, Jason Sudeikis, Aubrey Plaza, Jonah Bobo, Will Forte, Boris McGiver, Molly Shannon, LL Cool J, Steve Witting, Ricky Smith, Marion McCorry, James Cronin, Dionne Audain, Brian Distance, Conan O'Brien, Ian Hyland, Martin Scorsese, Peter Hermann, Phoebe Strole, Tim Conway, Mark Lotito, Donald Glover, Courtney Baxter, Nicole Patrick, Taylor Gildersleeve, Larry Wilcox, Jon Prescott, Jon Hamm, Megan Stevenson, Ming Zhao, Patti LuPone, Kay Cannon, Cheyenne Jackson, Matt Damon, Susan Sarandon, Joe D'Onofrio, Reshma Shetty, Tyler Johnson, John Cho, Jim Carrey, Ken Howard, Jimmy Fallon, Denise Richards, John McEnroe, Emily Mortimer, Kelsey Grammer, Michael Sheen, Kristen Schaal, James Marsden, Chloë Grace Moretz, John Cenatiempo, Rob Huebel, Amy Schumer, Peter Reckell, Adam Trese, Sean Hayes, Mary Steenburgen, Andy Samberg, Emma Stone, Nick Cannon, Cynthia Nixon, Weird Al Yankovic, William Baldwin, Stanley Tucci, Andie MacDowell, Catherine O'Hara, Bryan Cranston, Michael Mosley, Kim Kardashian West, Paul McCartney, Amy Poehler, Stacy Keach, Ephraim Sykes, Napiera Groves, Scott Bryce, Bobb'e J. Thompson, Benjamin Jay Davis, Ashlie Atkinson, Chloe Cmarada, Chiquinquirá Delgado, Diane Neal, Jackie Moore, Matt Lauria, Timothy Mandala, Cristin Milioti, Rolf Kristian Larsen, Kristian Alfonso, Wendy Williams, John Slattery, Tony Bennett, Condoleezza Rice, Bobby Moynihan, Heléne Yorke, Terri Conn, Samrat Chakrabarti, Peter Donald Badalamenti II, Godfrey, Jee Young Han, Brandon deSpain, Adam Levine, Rachel Maddow, Adam Horovitz, Jan Hooks, Tim Bohn, Joanna Adler, Danika Yarosh, Margaret Anne Florence, Katherine McNamara, Shalin Agarwal, Adriane Lenox, Christina Rose, Alysia Reiner, Demosthenes Chrysan, Sharon Wilkins, Doug Trapp, Ed Moran, Bebe Wood, D'Arcy Fellona, Nina Arianda, Liz Holtan, Madison McKinley, Jon Glaser, Andrew Stewart-Jones, Fajer Al-Kaisi, Catherine A. Callahan, David Garrison, Maria Thayer, Dan Bakkedahl, Sarah Otey, Tamara Fay, Mira Tzur, Matt Lauer, Max Bunzel, Laila Robins, Theo Stockman, Jessica Leccia, Ramsey Faragallah, Joe Forbrich, Alex Cranmer, Al Roker, Hoda Kotb, Rachael Ray, Novella Nelson, Nina Pedrad, Major Dodge, Elizabeth Marvel, Mike D, Jeffery Self, Rakesh Shah, Craig Castaldo, Michael Bloomberg, Darien Sills-Evans, Rick Zahn, Leah O'Donnell, Christian Frazier, Barbara Christie, Lorne Michaels, Tiffany Roxanne Barrett, Robin Rose Singer, Maggie Geha, Susan Heyward, Tom Morrissey, David Alan Basche, Nikki M. James, Jean Brassard, Gregg Bello, Josh Fadem, Eshaya Draper, Alex Ziwak, D.K. Bowser, Steve Higgins, Ashley Gerasimovich, Ali Reza, Jackie Mason, James Murtaugh, Madison Arnold, Mick Foley, Hannibal Buress, Ned Eisenberg, Peggy J. Scott, Florence Henderson, Raymond McAnally, Mahadeo Shivraj, Kellie Overbey, Heidi Armbruster, Andrew Polk, Remy Auberjonois, Angel Pai, Catherine Curtin, Adrienne C. Moore, Michael Torpey, Ross Bickell, Sara Gabrielle Paterno, James Saito, Jake Goldberg, Tom Broecker, Jean Villepique, William Jackson Harper, Jaiden Kaine, Karen Pittman, Rob Morgan, Clayton Dean Smith, Hisham Tawfiq, Gregory Korostishevsky, Bill Buell, Donna Mitchell, Frank Harts, Serge Levin, Julia Barnett, Barrett Doss, David Wilson Barnes, Brian Haley, Michael Blackson, Kelly Coffield Park, Steven Hauck, Folake Olowofoyeku, Julie Dretzin, Joe Wissler, Anthony Atamanuik, Max Jenkins, De'Adre Aziza, Rebecca Drysdale, Wally Dunn, Maurice Jones, Mark DiConzo, Alice Ripley, Paul Reubens, Siobhan Fallon Hogan, Lester Holt, John Early, Mark La Mura, Justin Smith, John Riggi, Mariska Hargitay (a.z.), Howie Mandel (a.z.), Masi Oka (a.z.), Steve Earle, Chris Parnell, Frank Anello, Paula Pell, Edward Herrmann, Gladys Knight, Toby Huss, Brian Dennehy, Jamil Mena, Markie Post, Charles Robinson, Harry Anderson, Linda Emond, Robyn Lively, Janel Moloney, Nancy O'Dell, Cheryl Lynn Bowers, Patrick Heusinger, Marylouise Burke, Zak Orth, Michael Carbonaro, Larry King, Ajay Naidu, Jackie Hoffman, Adam West, Joey Mazzarino, Roger Bart, Helen Mirren, Michael Nathanson, John Cunningham, Joe E. Brown (a.z.), Jack Lemmon (a.z.), Stuart Margolin, Elvis Costello, Sheryl Crow, Sara Bareilles, Wyclef Jean, Norah Jones, Cyndi Lauper, Moby, Savanna Samson, Jeff Dunham, Betty White, Christopher Walken, Gilbert Gottfried, Shawn Levy, Padma Lakshmi, Nate Corddry, Blaise Corrigan, James Franco, Sanjay Gupta, Joy Behar, Don Scardino, Jon Bon Jovi, Horatio Sanz, Elizabeth Banks, James Rebhorn, Sylvia Kauders, Kathie Lee Gifford, Donald Rumsfeld, Will Ferrell, Buzz Aldrin, Lloyd Booker, Paul Giamatti, Queen Latifah, Rob Reiner, John Amos, Reg E. Cathey, Doug Mand, Erik Heger, Allie Trimm, Jon Norman Schneider, Jack Burditt, Kerry Butler, Bill Hader, Julia Louis-Dreyfus, Daniel Sunjata, Robert De Niro, Vanessa Lachey, Richard Belzer, Ice-T, Eion Bailey, Albert Finney (a.z.), Aaron Sorkin, Crystal Chiu, Barack Obama (a.z.), Michael Keaton, Tom Hanks, Victor Garber, Natalie Carter, Mike Carlsen, Linus Roache (a.z.), Jacob Ming-Trent, Nicole Byer, Jack Gilpin, Angela Pierce, Erik Jensen, Eric Ruffin, Steve Little, John Cullum, Karolína Kurková, Margaret Cho, Avery Monsen, Gary Cole, Amy Sedaris, Don Cheadle, Kellan Lutz, Frosty Lawson, Fred Melamed, Robert Carlock, John Hodgman, Andrea Martin, Rebecca Mader, Octavia Spencer, Tim Meadows, Josh Flitter, Zack Robidas, Chris Kerson, Sondra James, Bernie McInerney, Wayne Scott Miller, Reathel Bean, Matt Oberg, Helen Coxe, Judy Gold, Alice Kremelberg, Dena Tyler

Trefný výsměch televizní blbosti se skvělými postavami a i poměrně slušnou trvanlivostí. Břitké glosátorství Tiny Fey navíc pokrývá i spoustu dalších nejen kulturních oblastí a činí z téhle mimochodem značně přitažlivé dámy potenciálního adresáta nemalého množství výhružných dopisů. Nezřídkakdy přemýšlím nad tím, jak je možné, že NBC tenhle pořád vůbec pouští do světa. Ale díky bohu za něj.(31.5.2013)

Po dvou sériích parádní 4 hvězdy. I když jsem 30 Rock ze začátku moc šancí nedával, jedná se o moc dobrý seriál. Liz Lemon je totiž charakter, který mě spolehlivě dostal. Ta ženská musí řešit snad naprosto vše a přitom je silně v pohodě. Tina Fey navíc píše všechny díly sobě na míru; každý má něco do sebe, včetně popkulturních narážek (Oprah ve velkém). Do toho vtipný Tracy Morgan a vynikajicí Alec Baldwin. To je kapitola sama pro sebe a i když je místy ujetý až moc, stojí to za to. Díky NBC a těším se na třetí sérii. Edit: Tak třetí série za mnou a pořád skvělé tempo. s05e03(10.9.2009)

"Vztahy jsou složité. Mají vrstvy, podobně jako cibule. A ty prostě loupeš jednu vrstvu za druhou a pak z toho brečíš nad dřezem." Vtipný, svěží a příjemně absurdní sitcom s pohlcující atmosférou. Divím se, že je u nás tak málo známý. První série není zase o tolik horší než první série How I Met your Mother či The Big Bang Theory a k postavám se vypěstuje vztah velice rychle. Dokonce i na protivném Traceym jsem našel pár zajímavých věcí a s Kennethem jsem se časem zkamarádil. I kdyby ne, tak je bohatě vyváží kouzelná Jane Krakowski, úžasná Liz Lemon a charismatický Jack Donaghy. A nekonečná smršť bizarních situací, ulítlých postav a nápaditého humoru.(9.7.2016)

Kdysi jsme tu psal, že to je jeden z nejlepších sit-comů, ale to jsem se mýlil, jeto nejlepší sit-com. Tina Fey (hlavně) a Alec Baldwin stvořili dokonalé postavy z kterých ujetá životní moudra a hlášky jenom čiší ("Paradoxní, expert na management krizového vývoje a on se oběsí."). K tomu musíme připočíst ujetý štáb a je jasné, že tohle nuda nebude. EPIC! "We are goin to after after after after after party."(17.2.2010)

1. - 2. série - 80% - Tam, kde by se jiný seriál zadřel při vynuceném opakování schématu, 30 Rock teprve začíná. Tina Fey pálí ostrými hned od prvních dílů a díky stylovému a vševědoucímu Jackovi a nezlomnému optimistovi Kennethovi si mě velmi rychle získává na svoji příjemně kritizující stranu. Pokaždé se zasměju a pokývám hlavou nad inteligencí nejrůznějších hlášek a narážek, ale ve vší sebeparodii chybí občas trocha životnosti a možná i výjimečnosti. Přesto je tenhle popkulturní guláš chutnější, než by se podle premisy vůbec mohlo zdát. 3. - 4. série - 100% - Když přestanou vztahové peripetie být jenom dalším primárním zdrojem gagů, a přerostou v příjemně usedlou kulisu, je vyhráno. Salva vtipů se pak při smysluplném navazujícím ději zdá být opravdu až nekonečná a místní všelijak zavšivené studio získává téměř dojem nadčasovosti. Zlaté období a očividný důvod, proč si Tina zaslouží být jednou z nejobletovanějších televizních žen. 5. - 6. série - 60% - Některá témata se nedají ždímat navždy a televizní satira je bohužel jedním z nich. U NBC doma totiž něco chybí a musím jen smutně konstatovat, že to až překvapivě často je humor. Návrat k situačně-parodické komedii nevadí, ale tvůrčí křeč a točení se v několika vyloženě slabých vtipech už ano (viz až absurdně nevtipná postava Hazel). Jenže zatímco Tracy nebo Frank už místy trochu nudí a Liz s Kennethem slábnou, Baldwinův Jack pořád vládne humoru železnou rukou. Díky několika skvělým momentům (live episode) stále bez problémů sledovatelné, ale průběžná radost je už bohužel pryč. 7. série - 90% - Jako kdyby se tvůrčí banda zavřela a všechny své síly vynaložila na nejpovedenější možné rozloučení. Není nad to, když seriál, který několikrát kvalitativně zahaproval, dokáže divákům zamávat a odejít středem. 30 Rock se to díky nekompromisnosti jednotlivých point nebo dořešení opatrných dlouhodobých linek povedlo na jedničku. Protože dokud se dostaví pocit, že těch sedm sezón stálo za to prožít, je všechno v nejlepším pořádku.(28.8.2012)

• - Postavu Leeho, kostyméra pro pořad TGS, hraje Tom Broecker. Ve skutečnosti je Broecker kostymérem pro seriál 30 rock. (don corleone)

• - Jack McBrayer hraje v seriálu jednu z hlavních rolí (poslíčka Kennetha), a Will Arnett hraje epizodní roli Devona Bankse. V seriálu Arrested Development naopak Will Arnett hraje jednu z hlavních rolí (Goba), a Jack McBrayer epizodní roli číšníka v klubu. (Tom Riddle)

• - Během prvních epizod je uvedeno, že Liz Lemon je držitelkou jedné ceny Emmy, stejně jako byla Tina Fey v době, kdy se seriál začal vysílat. (don corleone)