Studio 30 Rock (TV seriál)

30 Rock

• Austrálie

30 Rock

Komedie

USA, 2006–2013, 50 h 36 min (Minutáž: 22 min)

Tvůrci:

Tina Fey

Tina Fey, Alec Baldwin, Jane Krakowski, Tracy Morgan, Judah Friedlander, Jack McBrayer, Keith Powell, Scott Adsit, Katrina Bowden, Grizz Chapman, Kevin Brown, Rachel Dratch, Lonny Ross, Maulik Pancholy, John Lutz, Salma Hayek, Julianne Moore, Sherri Shepherd, Paul Scheer, Anna Chlumsky, Whoopi Goldberg, Ghostface Killah, Charlyne Yi, April Hernandez Castillo, Will Arnett, Stephanie March, Al Gore, Dean Winters, Jerry Seinfeld, Oksana Lada, Masi Oka, James Kyson, Alan Alda, Howie Mandel, Mariska Hargitay, Rip Torn, Steve Buscemi, Carrie Fisher, David Schwimmer, Tituss Burgess, Edie Falco, Fred Armisen, Kristen Wiig, Val Emmich, James Carville, Blaine Horton, Elaine Stritch, Anita Gillette, Andy Richter, Buck Henry, Matthew Broderick, Marceline Hugot, Megan Mullally, Rose McGowan, Jennifer Aniston, Oprah Winfrey, Steve Martin, Peter Dinklage, Isabella Rossellini, Jason Kravits, John Lithgow, Wayne Brady, Nathan Lane, Mary J. Blige, Jason Sudeikis, Aubrey Plaza, Jonah Bobo, Will Forte, Boris McGiver, Molly Shannon, LL Cool J, Steve Witting, Ricky Smith, Marion McCorry, James Cronin, Dionne Audain, Brian Distance, Conan O'Brien, Ian Hyland, Martin Scorsese, Peter Hermann, Phoebe Strole, Tim Conway, Mark Lotito, Donald Glover, Courtney Baxter, Nicole Patrick, Taylor Gildersleeve, Larry Wilcox, Jon Prescott, Jon Hamm, Megan Stevenson, Ming Zhao, Patti LuPone, Kay Cannon, Cheyenne Jackson, Matt Damon, Susan Sarandon, Joe D'Onofrio, Reshma Shetty, Tyler Johnson, John Cho, Jim Carrey, Ken Howard, Jimmy Fallon, Denise Richards, John McEnroe, Emily Mortimer, Kelsey Grammer, Michael Sheen, Kristen Schaal, James Marsden, Chloë Grace Moretz, John Cenatiempo, Rob Huebel, Amy Schumer, Peter Reckell, Adam Trese, Sean Hayes, Mary Steenburgen, Andy Samberg, Emma Stone, Nick Cannon, Cynthia Nixon, Weird Al Yankovic, William Baldwin, Stanley Tucci, Andie MacDowell, Catherine O'Hara, Bryan Cranston, Michael Mosley, Kim Kardashian West, Paul McCartney, Amy Poehler, Stacy Keach, Ephraim Sykes, Napiera Groves, Scott Bryce, Bobb'e J. Thompson, Benjamin Jay Davis, Ashlie Atkinson, Chloe Cmarada, Chiquinquirá Delgado, Diane Neal, Jackie Moore, Matt Lauria, Timothy Mandala, Cristin Milioti, Rolf Kristian Larsen, Kristian Alfonso, Wendy Williams, John Slattery, Tony Bennett, Condoleezza Rice, Bobby Moynihan, Heléne Yorke, Terri Conn, Samrat Chakrabarti, Peter Donald Badalamenti II, Godfrey, Jee Young Han, Brandon deSpain, Adam Levine, Rachel Maddow, Adam Horovitz, Jan Hooks, Tim Bohn, Joanna Adler, Danika Yarosh, Margaret Anne Florence, Katherine McNamara, Shalin Agarwal, Adriane Lenox, Christina Rose, Alysia Reiner, Demosthenes Chrysan, Sharon Wilkins, Doug Trapp, Ed Moran, Bebe Wood, D'Arcy Fellona, Nina Arianda, Liz Holtan, Madison McKinley, Jon Glaser, Andrew Stewart-Jones, Fajer Al-Kaisi, Catherine A. Callahan, David Garrison, Maria Thayer, Dan Bakkedahl, Sarah Otey, Tamara Fay, Mira Tzur, Matt Lauer, Max Bunzel, Laila Robins, Theo Stockman, Jessica Leccia, Ramsey Faragallah, Joe Forbrich, Alex Cranmer, Al Roker, Hoda Kotb, Rachael Ray, Novella Nelson, Nina Pedrad, Major Dodge, Elizabeth Marvel, Mike D, Jeffery Self, Rakesh Shah, Craig Castaldo, Michael Bloomberg, Darien Sills-Evans, Rick Zahn, Leah O'Donnell, Christian Frazier, Barbara Christie, Lorne Michaels, Tiffany Roxanne Barrett, Robin Rose Singer, Maggie Geha, Susan Heyward, Tom Morrissey, David Alan Basche, Nikki M. James, Jean Brassard, Gregg Bello, Josh Fadem, Eshaya Draper, Alex Ziwak, D.K. Bowser, Steve Higgins, Ashley Gerasimovich, Ali Reza, Jackie Mason, James Murtaugh, Madison Arnold, Mick Foley, Hannibal Buress, Ned Eisenberg, Peggy J. Scott, Florence Henderson, Raymond McAnally, Mahadeo Shivraj, Kellie Overbey, Heidi Armbruster, Andrew Polk, Remy Auberjonois, Angel Pai, Catherine Curtin, Adrienne C. Moore, Michael Torpey, Ross Bickell, Sara Gabrielle Paterno, James Saito, Jake Goldberg, Tom Broecker, Jean Villepique, William Jackson Harper, Jaiden Kaine, Karen Pittman, Rob Morgan, Clayton Dean Smith, Hisham Tawfiq, Gregory Korostishevsky, Bill Buell, Donna Mitchell, Frank Harts, Serge Levin, Julia Barnett, Barrett Doss, David Wilson Barnes, Brian Haley, Michael Blackson, Kelly Coffield Park, Steven Hauck, Folake Olowofoyeku, Julie Dretzin, Joe Wissler, Anthony Atamanuik, Max Jenkins, De'Adre Aziza, Rebecca Drysdale, Wally Dunn, Maurice Jones, Mark DiConzo, Alice Ripley, Paul Reubens, Siobhan Fallon Hogan, Lester Holt, John Early, Mark La Mura, Justin Smith, John Riggi, Mariska Hargitay (a.z.), Howie Mandel (a.z.), Masi Oka (a.z.), Steve Earle, Chris Parnell, Frank Anello, Paula Pell, Edward Herrmann, Gladys Knight, Toby Huss, Brian Dennehy, Jamil Mena, Markie Post, Charles Robinson, Harry Anderson, Linda Emond, Robyn Lively, Janel Moloney, Nancy O'Dell, Cheryl Lynn Bowers, Patrick Heusinger, Marylouise Burke, Zak Orth, Michael Carbonaro, Larry King, Ajay Naidu, Jackie Hoffman, Adam West, Joey Mazzarino, Roger Bart, Helen Mirren, Michael Nathanson, John Cunningham, Joe E. Brown (a.z.), Jack Lemmon (a.z.), Stuart Margolin, Elvis Costello, Sheryl Crow, Sara Bareilles, Wyclef Jean, Norah Jones, Cyndi Lauper, Moby, Savanna Samson, Jeff Dunham, Betty White, Christopher Walken, Gilbert Gottfried, Shawn Levy, Padma Lakshmi, Nate Corddry, Blaise Corrigan, James Franco, Sanjay Gupta, Joy Behar, Don Scardino, Jon Bon Jovi, Horatio Sanz, Elizabeth Banks, James Rebhorn, Sylvia Kauders, Kathie Lee Gifford, Donald Rumsfeld, Will Ferrell, Buzz Aldrin, Lloyd Booker, Paul Giamatti, Queen Latifah, Rob Reiner, John Amos, Reg E. Cathey, Doug Mand, Erik Heger, Allie Trimm, Jon Norman Schneider, Jack Burditt, Kerry Butler, Bill Hader, Julia Louis-Dreyfus, Daniel Sunjata, Robert De Niro, Vanessa Lachey, Richard Belzer, Ice-T, Eion Bailey, Albert Finney (a.z.), Aaron Sorkin, Crystal Chiu, Barack Obama (a.z.), Michael Keaton, Tom Hanks, Victor Garber, Natalie Carter, Mike Carlsen, Linus Roache (a.z.), Jacob Ming-Trent, Nicole Byer, Jack Gilpin, Angela Pierce, Erik Jensen, Eric Ruffin, Steve Little, John Cullum, Karolína Kurková, Margaret Cho, Avery Monsen, Gary Cole, Amy Sedaris, Don Cheadle, Kellan Lutz, Frosty Lawson, Fred Melamed, Robert Carlock, John Hodgman, Andrea Martin, Rebecca Mader, Octavia Spencer, Tim Meadows, Josh Flitter, Zack Robidas, Chris Kerson, Sondra James, Bernie McInerney, Wayne Scott Miller, Reathel Bean, Matt Oberg, Helen Coxe, Judy Gold, Alice Kremelberg, Dena Tyler, Miles J. Harvey, Matt Hubbard, Christine Toy Johnson, Storm Garner, Raven Goodwin, Jimmy Palumbo, Tanner Flood, Jeff Hiller, Josh Casaubon, James St. Vincent, Tom Patrick Stephens, Bob Wiltfong, Victor Cruz, Michael Devine, Helene Taylor, Catia Ojeda, Jamie Choi, Bridget Moloney, Alison White, Dante Hoagland, Tijuana Ricks, Katie, Nicol Paone, Brendan Walsh, Michael Mulheren

Nikdy jsem Aleca neměl rád. Zřejmě už asi jen proto příjmení. Jenže pak mi v od srdce upřímné, loutkové pohádce (Team Amerika) bylo řečeno, že Alec je prý nejlepší herec na světě. Po několika epizodách Studia 30 Rock musím říct, že ho mám čím dál radši a už se i poohlížím po nějakých filmech s tímhle sice obtloustlým, ale zatraceně sympatickým grázlikem. Především on dělá tenhle jinak lehce nadprůměrný seriál opakovatelně koukatelným.(11.4.2012)

U hodně komediálních seriálů mám takový pocit, že ač tvůrci jsou vtipní až na půdu, přesto své nápady nedokáží plně prodat. Zato tvůrci 30 Rock našli svoji rozbušku a svůj seriál rozžehli takovým způsobem, že supernova je oproti partičce Tiny Fey opravdovým tiňtítkem. Prozatím je 30 Rock tím nejvtipnějším, co jsem viděl od dob, kdy startovalo How I Met Your Mother.(6.3.2010)

Tak u tohoto seriálu se skvěle bavím. Není to žádný sitcom, u kterého se plácáte smíchy do kolen, ale příjemné veselé historky ze zákulisí natáčecího studenta. Výborný výběr herců v čele s Tinou Fey, která je nejen krásná žena, z níž ženskost a sex-appeal jen číší, ale která celý seriál stvořila a drží ho pevně v rukou. S každým dílem dostává více prostoru i Alec Baldwin, který mne dříve výrazně nezaujal, ale jeho výkon v dvoudílném Norimberském procesu a v tomto seriálu ve mně vzbuzují vůči němu sympatie.(11.2.2009)

Mimořádně inteligentní, správně černý a mnohdy jen zpola konkrétní vtip. Jeden z těch amerických sitcomů, které do typicky amerického prostředí zasazují prvky spíše britského humoru. Chválím. Baldwinův zastřený hlas taky funguje, jak má, Tina Fey je ve své roli veskrze přesná. --- "Hey Frank, what do guys like?" - "Eeeh, porn" - "No, I mean if you're gonna go on a date with a woman, how do you want her to act? - "Like she was in a porn"(3.12.2012)

Po dvou sériích parádní 4 hvězdy. I když jsem 30 Rock ze začátku moc šancí nedával, jedná se o moc dobrý seriál. Liz Lemon je totiž charakter, který mě spolehlivě dostal. Ta ženská musí řešit snad naprosto vše a přitom je silně v pohodě. Tina Fey navíc píše všechny díly sobě na míru; každý má něco do sebe, včetně popkulturních narážek (Oprah ve velkém). Do toho vtipný Tracy Morgan a vynikajicí Alec Baldwin. To je kapitola sama pro sebe a i když je místy ujetý až moc, stojí to za to. Díky NBC a těším se na třetí sérii. Edit: Tak třetí série za mnou a pořád skvělé tempo. s05e03(10.9.2009)

• - Tina Fey ve své knize "Bossypants" napsala, že při natáčení v New Yorku se lidé zastavovali a mysleli si, že se natáčí Sex Ve městě (od r. 1998). Když jim tehdy došlo, že tomu tak není, odešli. (Patw)

• - Jediní herci z hlavního obsazení, kteří se zpravidla objevují v každém díle, jsou Tina Fey, Tracy Morgan a Alec Baldwin. (Tom Riddle)

• - Postava Tracyho Jordana se neobjevila v několika dílech 5. série. Jeho představitel Tracy Morgan byl v tu dobu na transplantaci ledviny. (cihlenka)