Studio 30 Rock (TV seriál)

30 Rock

30 Rock

Komedie

USA, 2006, 139x22 min

Jeff Richmond

Tina Fey, Alec Baldwin, Jane Krakowski, Tracy Morgan, Judah Friedlander, Jack McBrayer, Keith Powell, Scott Adsit, Katrina Bowden, Grizz Chapman, Kevin Brown, Rachel Dratch, Lonny Ross, Maulik Pancholy, John Lutz, Salma Hayek, Julianne Moore, Sherri Shepherd, Paul Scheer, Anna Chlumsky, Whoopi Goldberg, Ghostface Killah, Charlyne Yi, April L. Hernandez, Will Arnett, Stephanie March, Al Gore, Dean Winters, Jerry Seinfeld, Oksana Lada, Masi Oka, James Kyson, Alan Alda, Howie Mandel, Mariska Hargitay, Rip Torn, Steve Buscemi, Carrie Fisher, David Schwimmer, Tituss Burgess, Edie Falco, Fred Armisen, Kristen Wiig, Val Emmich, James Carville, Blaine Horton, Elaine Stritch, Anita Gillette, Andy Richter, Buck Henry, Blake Lively, Matthew Broderick, Marceline Hugot, Megan Mullally, Rose McGowan, Jennifer Aniston, Oprah Winfrey, Steve Martin, Peter Dinklage, Isabella Rossellini, Jason Kravits, John Lithgow, Wayne Brady, Nathan Lane, Mary J. Blige, Jason Sudeikis, Aubrey Plaza, Jonah Bobo, Will Forte, Boris McGiver, Molly Shannon, LL Cool J, Steve Witting, Ricky Smith, Marion McCorry, James Cronin, Dionne Audain, Brian Distance, Conan O'Brien, Ian Hyland, Martin Scorsese, Peter Hermann, Phoebe Strole, Tim Conway, Mark Lotito, Donald Glover, Courtney Baxter, Nicole Patrick, Taylor Gildersleeve, Larry Wilcox, Jon Prescott, Jon Hamm, Megan Stevenson, Ming Zhao, Patti LuPone, Kay Cannon, Cheyenne Jackson, Matt Damon, Susan Sarandon, Joe D'Onofrio, Reshma Shetty, Tyler Johnson, John Cho, Jim Carrey, Ken Howard, Jimmy Fallon, Denise Richards, John McEnroe, Emily Mortimer, Kelsey Grammer, Michael Sheen, Kristen Schaal, James Marsden, Chloë Grace Moretz, John Cenatiempo, Rob Huebel, Amy Schumer, Peter Reckell, Adam Trese, Sean Hayes, Mary Steenburgen, Andy Samberg, Emma Stone, Nick Cannon, Cynthia Nixon, Weird Al Yankovic, William Baldwin, Stanley Tucci, Andie MacDowell, Catherine O'Hara, Bryan Cranston, Michael Mosley, Kim Kardashian West, Paul McCartney, Amy Poehler, Stacy Keach, Ephraim Sykes, Napiera Groves, Scott Bryce, Bobb'e J. Thompson, Benjamin Jay Davis, Ashlie Atkinson, Chloe Cmarada, Chiquinquirá Delgado, Diane Neal, Jackie Moore, Matt Lauria, Timothy Mandala, Cristin Milioti, Rolf Kristian Larsen, Kristian Alfonso, Wendy Williams, John Slattery, Tony Bennett, Condoleezza Rice, Bobby Moynihan, Heléne Yorke, Terri Conn, Samrat Chakrabarti, Peter Donald Badalamenti II, Godfrey, Jee Young Han, Brandon deSpain, Adam Levine, Rachel Maddow, Adam Horovitz, Jan Hooks, Tim Bohn, Joanna Adler, Danika Yarosh, Margaret Anne Florence, Katherine McNamara, Shalin Agarwal, Adriane Lenox, Christina Rose, Alysia Reiner, Demosthenes Chrysan, Sharon Wilkins, Doug Trapp, Ed Moran, Bebe Wood, D'Arcy Fellona, Nina Arianda, Liz Holtan, Madison McKinley, Jon Glaser, Andrew Stewart-Jones, Fajer Al-Kaisi, Catherine A. Callahan, David Garrison, Maria Thayer, Dan Bakkedahl, Sarah Otey, Tamara Fay, Mira Tzur, Matt Lauer, Max Bunzel, Laila Robins, Theo Stockman, Jessica Leccia, Ramsey Faragallah, Joe Forbrich, Alex Cranmer, Al Roker, Hoda Kotb, Rachael Ray, Novella Nelson, Nina Pedrad, Major Dodge, Elizabeth Marvel, Mike D, Jeffery Self, Rakesh Shah, Craig Castaldo, Michael Bloomberg, Darien Sills-Evans, Rick Zahn, Leah O'Donnell, Christian Frazier, Barbara Christie, Lorne Michaels, Tiffany Roxanne Barrett, Robin Rose Singer, Maggie Geha, Susan Heyward, Tom Morrissey, David Alan Basche, Nikki M. James, Jean Brassard, Gregg Bello, Josh Fadem, Eshaya Draper, Alex Ziwak, D.K. Bowser, Steve Higgins, Ashley Gerasimovich, Ali Reza, Jackie Mason, James Murtaugh, Madison Arnold, Mick Foley, Hannibal Buress, Ned Eisenberg, Peggy J. Scott, Florence Henderson, Raymond McAnally, Mahadeo Shivraj, Kellie Overbey, Heidi Armbruster, Andrew Polk, Remy Auberjonois, Angel Pai, Catherine Curtin, Adrienne C. Moore, Michael Torpey, Ross Bickell, Sara Gabrielle Paterno, James Saito, Jake Goldberg, Tom Broecker, Jean Villepique, William Jackson Harper, Jaiden Kaine, Karen Pittman, Rob Morgan, Clayton Dean Smith, Hisham Tawfiq, Gregory Korostishevsky, Bill Buell, Donna Mitchell, Frank Harts, Serge Levin, Julia Barnett, Barrett Doss, David Wilson Barnes, Brian Haley, Michael Blackson, Kelly Coffield Park, Steven Hauck, Folake Olowofoyeku, Julie Dretzin, Joe Wissler, Anthony Atamanuik, Max Jenkins

Paula Pell, Alec Baldwin

Meg Reticker

Kostýmy:

Tom Broecker

Nepřišla jsem tomuto seriálu na chuť. Ohlas byl daleko větší, než u Community , tak jsem se těšila na opravdu vtipnou superpecku, ale... Smart really is the new sexy! A nejen u TBBT ...(16.3.2012)

Po prvej sérii; neisté štyri hviezdy.Strašne mi totiž vadil Tracy Morgan.To čo predvádza,to je čisto MartinLawrenceovský štýl humoru.Bože!Aj Chris Rock je vtipnejší!Nebyť jeho,tie štyri by ale boli pomerne silné; Tina Fey je dokonalá;Baldwin nielen že mi prestal vadiť,dokonca som si ho celkom obľúbil a Kenneth,to je neopísateľná postavička.Páčila sa mi aj väčšina hosťovačiek (najviac asi Emily Mortimer,aj napriek tomu čo hrala.Vlastne asi práve preto) a keď sa na scéne objaví doktor Spaceman,začína tá pravá satira...By the way; jak sa niekto môže volať Dot Com?! :D :D(4.1.2013)

Nikdy jsem Aleca neměl rád. Zřejmě už asi jen proto příjmení. Jenže pak mi v od srdce upřímné, loutkové pohádce (Team Amerika) bylo řečeno, že Alec je prý nejlepší herec na světě. Po několika epizodách Studia 30 Rock musím říct, že ho mám čím dál radši a už se i poohlížím po nějakých filmech s tímhle sice obtloustlým, ale zatraceně sympatickým grázlikem. Především on dělá tenhle jinak lehce nadprůměrný seriál opakovatelně koukatelným.(11.4.2012)

...tak jako jsem po skončení Six Feet Under chtěl jít z fleku dělat pohřebáka a po dokoukání Scrubs doktora, přemáhá mě teď nutkání na všechno se vykašlat a jít dělat scénáristu. Teda pouze za předpokladu, že mi vedení bude dělat Liz Lemon s Jackem Donaghy a moje skeče bude obstarávat Tracy Jordan. Seriál téměř bez chyby.. Je jenom škoda(a za to jdu s hvězdičkou dolů), že ke konci seriálu hodně dochází dech a jde to vidět třeba na tom, že postupně se vrací snad všechny vedlejší postavy a cameo role.. bez žádnýho vedlejšího smyslu.. prostě jenom proto, že poprvý měly docela úspěch.(24.3.2013)

Zlatý Glóbus - cena (6) - 64. ročník (za rok) 2006 - *Nejlepší herec v seriálu (komedie / muzikál) - Alec Baldwin, 65. ročník 2007 - *Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - Tina Fey, 66. ročník 2008 - *Nejlepší seriál (komedie / muzikál), *Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - Tina Fey, *Nejlepší herec v seriálu (komedie / muzikál) - Alec Baldwin, 67. ročník 2009 - *Nejlepší herec v seriálu (komedie / muzikál) - Alec Baldwin + nominace (11) - 65. ročník 2007 - Nejlepší seriál (komedie / muzikál), Nejlepší herec v seriálu (komedie / muzikál) - Alec Baldwin, 67. ročník 2009 - Nejlepší seriál (komedie / muzikál), Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - Tina Fey, 68. ročník 2010 - Nejlepší seriál (komedie / muzikál), Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - Tina Fey, Nejlepší herec v seriálu (komedie / muzikál) - Alec Baldwin, 69. ročník 2011, 70. ročník 2012 - Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - Tina Fey, Nejlepší herec v seriálu (komedie / muzikál) - Alec Baldwin(18.3.2009)

• - Seriál je inspirovaný osobní zkušeností Tiny Fey, když pracovala jako hlavní autor velmi populárního pořadu "Saturday Night Live". Z něj musela odejít, aby se mohla naplno věnovat 30 rock. (don corleone)

• - Během prvních epizod je uvedeno, že Liz Lemon je držitelkou jedné ceny Emmy, stejně jako byla Tina Fey v době, kdy se seriál začal vysílat. (don corleone)

• - Postava Tracyho Jordana se neobjevila v několika dílech 5. série. Jeho představitel Tracy Morgan byl v tu dobu na transplantaci ledviny. (cihlenka)