Studio 30 Rock

(TV seriál)
Ukázka z filmu 5
Komedie
USA, (2006–2013), 50 h 36 min (Minutáž: 22 min)

Tvůrci:

Tina Fey

Tina Fey, Alec Baldwin, Jane Krakowski, Tracy Morgan, Judah Friedlander, Jack McBrayer, Keith Powell, Scott Adsit, Katrina Bowden, Grizz Chapman, (více)

Série(7) / Epizody(138)

Tento komediální seriál sleduje každodenní počínání Liz Lemonové, která je hlavní scénaristkou fiktivního zábavného pořadu "The Girlie Show". Se svými spolupracovníky vymýšlí scénky pro tento pořad a všechno jde, jak má, když vtom do jejich životů přichází Jack Donaghy s tváří Aleca Baldwina. Jejich nový šéf je dost svérázný až "divný" a člověk nikdy neví, co od něj čekat. Seriál se nesoustředí na samotnou práci scénáristů a spíš ji jen využívá jako katalyzátor vtipných situací. Sledujeme hlavně osudy charismatické Liz, která z nového šéfa a každodenních pracovních problémů šílí. A to ještě neví, že zanedlouho bude muset kočírovat ulítlého černošského komika Tracyho Jordana a ještě se neustále potýkat s problémy jejího osobního života. (scroochy)

Ukázka z filmu 5

Malarkey

Seriál, který v roce 2007 vyhrál cenu Emmy za nejlepší komediální seriál nemůže být špatný a tento rozhodně není. Decentně, nenápadně, ale příjemně zábavný příběh jedné holky, která velí jednomu pořadu, který balancuje se sledovaností a snaží se přežít na poli působnosti. Řešit problémy (velkých) v uvozovkách a i malých hvězd zábavnou formou, čemuž dopomáhá šéf, v podání Aleca Baldwina rozhodně stojí za to. I když je tu řada jiných zajímavých lidí, Alec jednoznačně vévodí. Není to seriál, u kterého bych se smál v jednom kuse. Je to ten typ amerických seriálů, který obsahuje jak trapné tak opravdu vtipné scény a je to tak šedesát na čtyřicet. Víceméně se stejnak ty špatné scény autorům zapomenou. Jak jinak. Já se u seriálu i tak bavím a musím říct, že občasná inovace, se kterou tvůrci v tomto seriálu přicházejí je překvapivě povedená. (7/10) ()

J*A*S*M

Po zkouknutí první série dávám čtyři hvězdy s náběhem na pátou. Nechápu, proč je tenhle scenáristicky a dialogově vytříbenej sitcom (v každé epizodě několikrát překvapí) v tak mocném stínu TBBT a HIMYM. Po druhé sérii zvyšuju na 5 hvězdiček. Já jsem si ty postavy totálně zamiloval... dokonce i Tracyho a Kennetha. A v průběhu série páté snižuju na čtyři, nebo spíš na 7/10. Zábavnost šla strašně dolu. ()

Tom Riddle

Blërg. Sitcom je v dobách dnešní televize jednoduše nejpřesycenějším žánrem, proto už ani jméno zkušeného tvůrce není zárukou úspěchu. Tině Fey se to přesto podařilo, a to navzdory nízké sledovanosti. Liz Lemon (Tina), ústřední postava a produkční fiktivního seriálu TGS, je založená na jejích vlastních zkušenostech z doby, kdy byla jednou z hlavních scénáristů Saturday Night Live. Liz se potýká s všeljakými radostmi i strastmi kreativního procesu až po technickou stránku vývoje seriálu a věčně se pokouší sjednávat příměří mezi hvězdami pořadu, rozmazlenou Jennou a magorem Tracym, zatímco jí nový šéf, okouzlující republikán Jack, zahrnuje mnoha radami o pracovním i osobním životě. Herecká sestava je skutečně silná (Alec Baldwin!!) a výstřední podpůrné postavičky nezapomenutelné (nezdolný optimista Kenneth, Frank a jeho čepice, Cerie a její minišatičky, doktor Spaceman). Ač je 30 Rock od sklepa po půdu protkaný neuvěřitelným množstvím popkulturních odkazů a running joků, humor pramení především ze znalosti jednotlivých charakterů, proto začátek seriálu napoprvé působí slabším dojmem. Během řekněme jedné série se ovšem s poznáním oněch charakterů vypracuje na jeden z nejlépe vypointovaných sitcomů vůbec. I přes pár slabších období neexistuje mnoho lepších komedií. Fandům vřele doporučuju Modern Family, a především pak Arrested Development. ()

Cival

Výtečný seriál, který přes svou jednotvárnost zvládne bavit přes několik sezón. Proč? Protože Tina Fey. Tahle dáma musí být snem každého rozumného singla na druhé straně Atlantiku. Inteligentní, sympatická, nebojí se nekorektního humoru, občas si rýpne do sebe sama a zároveň umí být sladká, svůdná, nesmělá, sexy i roztomile naivní. Zkrátka ideální manželka. Její bloumání po společenských, politických a popkulturních reáliích neustále překvapuje svojí trefností a v kombinaci s přepáleným Alecem Baldwinem ústí v celou sérii přesných pohlavků dnešní Americe. A Tracy Morgan v roli inteligantní černošské hvězdy, která ze sebe pořád tlačí pitomosti a "respect-stuff" je boží! Budu na konci trojky zvedat na pět? ()

T2

__30Rock: 2.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $1,056,065 //počet predaných kusov 39,128 ║ __30 Rock: 3.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $10,925,851 //počet predaných kusov 321,331 ║ __30 Rock: 4.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $1,556,963 //počet predaných kusov 47,195()

Galerie (1 832)

• Rachel Dratch se v seriálu objevuje v několika malých rolích a pokáždé hraje jinou postavu (např. Elisabeth Taylor nebo Barbaru Walters). (BS)
  • V 6. epizodě první série řekne Tracy (Tracy Morgan) v jednom ze svých filmů: "Na tohle jsem už starej!" Stejnou frázi používal i Roger Murtaugh (Danny Glover) ve filmové sérii Smrtonosná zbraň. (fanik15)
  • V roce 2008 obdržel seriál 17 nominací na cenu Emmy. To bylo nejvíc nominací pro komediální seriál v jednom roce. Tento rekord byl překonán hned v roce 2009, a opět tímto seriálem, když byl nominován rovnou na 22 cen Emmy. (Tom Riddle)