Studio 30 Rock

Ukázka z filmu 6
USA, (2006–2013), 50 h 36 min (Minutáž: 22 min)

Tvůrci:

Tina Fey

Tina Fey, Alec Baldwin, Jane Krakowski, Tracy Morgan, Judah Friedlander, Jack McBrayer, Keith Powell, Scott Adsit, Katrina Bowden, Grizz Chapman, Kevin Brown (více)

Série(7) / Epizody(138)

Tento komediální seriál sleduje každodenní počínání Liz Lemonové, která je hlavní scénaristkou fiktivního zábavného pořadu "The Girlie Show". Se svými spolupracovníky vymýšlí scénky pro tento pořad a všechno jde, jak má, když vtom do jejich životů přichází Jack Donaghy s tváří Aleca Baldwina. Jejich nový šéf je dost svérázný až "divný" a člověk nikdy neví, co od něj čekat. Seriál se nesoustředí na samotnou práci scénáristů a spíš ji jen využívá jako katalyzátor vtipných situací. Sledujeme hlavně osudy charismatické Liz, která z nového šéfa a každodenních pracovních problémů šílí. A to ještě neví, že zanedlouho bude muset kočírovat ulítlého černošského komika Tracyho Jordana a ještě se neustále potýkat s problémy jejího osobního života. (scroochy)

Ukázka z filmu 6

Rssa

Velmi nevyrovnaný sitcom, jehož výkyvy jsou mi záhadou. Dobré je, že se znovu připomněl Alec Baldwin, jehož postava Jacka je hodně povedená, stejně tak hlavní hrdinka v podání Tiny Fey. Tým scénaristů je taktéž výborný (Frank a hlavně divný Lutz). Bohužel můj odpor ke vždy nevtipnému Tracy Morganovi mi nedovoluje spolu s otravným poslíčkem Kennethem dát více než 3 hvězdy. 75 % ()

J*A*S*M

Po zkouknutí první série dávám čtyři hvězdy s náběhem na pátou. Nechápu, proč je tenhle scenáristicky a dialogově vytříbenej sitcom (v každé epizodě několikrát překvapí) v tak mocném stínu TBBT a HIMYM. Po druhé sérii zvyšuju na 5 hvězdiček. Já jsem si ty postavy totálně zamiloval... dokonce i Tracyho a Kennetha. A v průběhu série páté snižuju na čtyři, nebo spíš na 7/10. Zábavnost šla strašně dolu. ()

velkyvezir

Tak u tohoto seriálu se skvěle bavím. Není to žádný sitcom, u kterého se plácáte smíchy do kolen, ale příjemné veselé historky ze zákulisí natáčecího studenta. Výborný výběr herců v čele s Tinou Fey, která je nejen krásná žena, z níž ženskost a sex-appeal jen číší, ale která celý seriál stvořila a drží ho pevně v rukou. S každým dílem dostává více prostoru i Alec Baldwin, který mne dříve výrazně nezaujal, ale jeho výkon v dvoudílném Norimberském procesu a v tomto seriálu ve mně vzbuzují vůči němu sympatie. ()

Revanx

Tento seriál má na ČSFD tak trocha smolu. Totiž, aby si človek vychutnal väčšinu vtípkov musí mať v malíčku americké reálie. A hlavne americkú politiku, pretože Tina Fey, autorka a hlavná hviezda seriálu, sa svojimi liberálnymi názormi netají a minimálne raz za časť si kopne do jej neobľúbených republikánov. Ono je vlastne 30 Rock lepší ako u nás natoľko populárny HIMYM či Big Bang Theory a to vďaka skvelému inteligentnému humoru, tomu že si už štyri sezóny neustále drží vysokú úroveň a taktiež vďaka perfektne napísaným postavám - hlavne Lemon a Kennethovi. A vlastne, aj vďaka Jackovi Donaghymu - Alecovi Baldwinovi, ktorý mi je prvýkrát sympatický. Two thumbs up. ()

Spooner

Výborný komediální seriál z televizního prostředí. Ten styl humoru možná není pro každého a každýmu ten styl zkrátka sednout nemusí. Když si na něj ale po pár dílech zvyknente a naladíte se na tu správnou vlnu, tak už se budete jenom bavit. Tina Fey je úžásná, Tracy Morgan neodolatelně šáhlej a Alec Baldwin je výbornej a dokazuje, že ho ještě nesmíme odepisovat. A i ostatní postavy či camea jsou výborný. Ty Emmy jsou bez debat zasloužený. ()

Galerie (1 832)

• Názov seriálu je odvodený od 30 Rockerfeller Plaza, čo je adresa v New Yorku, na ktorej sídli televízna stanica NBC Universal. (ladko)
  • Ve stejný rok jako Studio 30 Rock se začal vysílat podobný seriál Studio 60 (od r. 2006). Přestože byly mezi seriály rozdíly v délce i žánru, kritici je srovnávali a spekulovalo se, který z nich "přežije". Druhý jmenovaný byl po první sérii zrušen. (Missa08)
  • Tina Fey je jednou z nejlépe placených televizních hereček. Dostává 300 000 dolarů za epizodu. (Beagle)

Zemřel herec Rip Torn

Zemřel herec Rip Torn

10.07.2019

Ve věku 88 let zemřel herec Rip Torn, známý například z HBO pořadu The Larry Sanders Show, původních Mužů v černém, nebo Broadwaye. Torn byl za svou roli drsného producenta Garryho Shandlinga… (více)

Dokonalý trik Carreyho a Carella

Dokonalý trik Carreyho a Carella