Studio 30 Rock

(seriál)
Ukázka z filmu 5
USA, (2006–2013), 50 h 36 min (Minutáž: 22 min)

Tvůrci:

Tina Fey

Tina Fey, Alec Baldwin, Jane Krakowski, Tracy Morgan, Judah Friedlander, Jack McBrayer, Keith Powell, Scott Adsit, Katrina Bowden, Grizz Chapman, Kevin Brown (více)

Série(7) / Epizody(138)

Tento komediální seriál sleduje každodenní počínání Liz Lemonové, která je hlavní scénaristkou fiktivního zábavného pořadu "The Girlie Show". Se svými spolupracovníky vymýšlí scénky pro tento pořad a všechno jde, jak má, když vtom do jejich životů přichází Jack Donaghy s tváří Aleca Baldwina. Jejich nový šéf je dost svérázný až "divný" a člověk nikdy neví, co od něj čekat. Seriál se nesoustředí na samotnou práci scénáristů a spíš ji jen využívá jako katalyzátor vtipných situací. Sledujeme hlavně osudy charismatické Liz, která z nového šéfa a každodenních pracovních problémů šílí. A to ještě neví, že zanedlouho bude muset kočírovat ulítlého černošského komika Tracyho Jordana a ještě se neustále potýkat s problémy jejího osobního života. (scroochy)

Ukázka z filmu 5

Chen

Nejdříve jsem měl dojem, že absence "umělého" smíchu bude příčinou toho, že se u seriálu příliš nepobavím, ale po pár dílech jsem byl naopak rád. Nejste násilně nuceni ke "gebení se", ale přesto jsem se mnohokráte za každý díl pořádně pobavil a to ve chvíli, kdy jsem chtěl já a ne, kdy chtěl pán, který ovládá světelnou tabuli s nápisem "Smích". Obsazení je prostě úžasné, některé postavy jsou sice stvořeny podle standardních měřítek pro sitcomy, ale ono to v podstatě nevadí. Tina Fey je dokonalá, stejně jako Alec Baldwin, Jane Krakowski a bez výjimky všichni ostatní. Scénář se nebojí rýpnou do ožehavých témat, ale vkusně a zábavně. Má nová seriálová závislost. ()

VonoXX

Skvělý !!! V poslední době všech možných komediálních seriálů se už musí sázet hlavně na originalitu a svěžest seriálu a hlavně taky musí mít skvělé a nezapomenutelné herce. Tina Fey a Alec Baldwin, naprosto brilantní dvojice, která seriál drží vysoko v nadprůměru. Do toho vedlejší postava Kennetha a samozřejmě nakonec dr.Spaceman :D Kam se hrabe dr.House... [85%] ()

Hal_Moore

Chytrý a zároveň velice zábavný komediální seriál o tom, jak to vlastně chodí ve scénáristickém oddělení u celonárodní televizní společnosti. Šéfka scénáristů (zahrána s grácií Tiny Fey) se musí potýkat nejen s těmi nejúchylnějšími existencemi v křeslech ostatních scénáristů, ale i s novým šéfem celého televizního oddělní (+ oddělení pro výrobu mikrovlnek) a jeho nápadům, jak program obohatit (nová hlavní hvězda pořadu ala ulítlá karikatura Martina Lawrence). Tina Fey při tvorbě seriálu snad ani jednou nešlápla vedle a tak jediným záporem je zlomek vtípků, které jsou více trapné než směšné. PS: Alec Baldwin ve své životní roli. ()

Malarkey

Seriál, který v roce 2007 vyhrál cenu Emmy za nejlepší komediální seriál nemůže být špatný a tento rozhodně není. Decentně, nenápadně, ale příjemně zábavný příběh jedné holky, která velí jednomu pořadu, který balancuje se sledovaností a snaží se přežít na poli působnosti. Řešit problémy (velkých) v uvozovkách a i malých hvězd zábavnou formou, čemuž dopomáhá šéf, v podání Aleca Baldwina rozhodně stojí za to. I když je tu řada jiných zajímavých lidí, Alec jednoznačně vévodí. Není to seriál, u kterého bych se smál v jednom kuse. Je to ten typ amerických seriálů, který obsahuje jak trapné tak opravdu vtipné scény a je to tak šedesát na čtyřicet. Víceméně se stejnak ty špatné scény autorům zapomenou. Jak jinak. Já se u seriálu i tak bavím a musím říct, že občasná inovace, se kterou tvůrci v tomto seriálu přicházejí je překvapivě povedená. (7/10) ()

ladko

Skvelý komediálny seriál zo zákulisia výroby jednej Tv show. Seriál má hlavnú devízu v hercoch. Alec Baldwin a Tina Fey predvádzajú skvelé výkony, dôkazom čoho nech sú im udelené Zlaté glóbusy. Najmä Tina Fey sa prekonáva a napríklad jej spôsob plaču v seriáli ma vždycky privedie k slzám smiechu. Nápisy na Frankových šiltovkách nemajú chybu. Tupá krásna sekretárka Cerie takisto("Did he just talk to me like I was ugly?"). A Tracy Jordan nech povie hocičo, musíte sa smiať.Skvelá vec.***** ()

Galerie (1 832)

• Alec Baldwin (Jack Donaghy) nabídl NBC snížení svého platu o 20 %, aby seriál mohl dále pokračovat. (Missa08)
  • Názov seriálu je odvodený od 30 Rockerfeller Plaza, čo je adresa v New Yorku, na ktorej sídli televízna stanica NBC Universal. (ladko)
  • V roce 2008 obdržel seriál 17 nominací na cenu Emmy. To bylo nejvíc nominací pro komediální seriál v jednom roce. Tento rekord byl překonán hned v roce 2009, a opět tímto seriálem, když byl nominován rovnou na 22 cen Emmy. (Tom Riddle)

Související novinky

Zemřel herec Rip Torn

Zemřel herec Rip Torn

10.07.2019

Ve věku 88 let zemřel herec Rip Torn, známý například z HBO pořadu The Larry Sanders Show, původních Mužů v černém, nebo Broadwaye. Torn byl za svou roli drsného producenta Garryho Shandlinga… (více)

Dokonalý trik Carreyho a Carella

Dokonalý trik Carreyho a Carella

13.10.2011

Nejúspěšnější bavič 90. let a jeden z nejúspěšnějších komiků současnosti se potkali už na placu Božského Bruce a u mikrofonu Hortona. Ale až teď to spolu rozjedou naplno díky komedii Burt Wonderstone… (více)