Studio 30 Rock (TV seriál)

30 Rock

Komedie

USA, 2006 - 2013, 50 h 36 min (Minutáž: 139x22 min)

Tvůrci:

Tina Fey

Jeff Richmond

Tina Fey, Alec Baldwin, Jane Krakowski, Tracy Morgan, Judah Friedlander, Jack McBrayer, Keith Powell, Scott Adsit, Katrina Bowden, Grizz Chapman, Kevin Brown, Rachel Dratch, Lonny Ross, Maulik Pancholy, John Lutz, Salma Hayek, Julianne Moore, Sherri Shepherd, Paul Scheer, Anna Chlumsky, Whoopi Goldberg, Ghostface Killah, Charlyne Yi, April L. Hernandez, Will Arnett, Stephanie March, Al Gore, Dean Winters, Jerry Seinfeld, Oksana Lada, Masi Oka, James Kyson, Alan Alda, Howie Mandel, Mariska Hargitay, Rip Torn, Steve Buscemi, Carrie Fisher, David Schwimmer, Tituss Burgess, Edie Falco, Fred Armisen, Kristen Wiig, Val Emmich, James Carville, Blaine Horton, Elaine Stritch, Anita Gillette, Andy Richter, Buck Henry, Matthew Broderick, Marceline Hugot, Megan Mullally, Rose McGowan, Jennifer Aniston, Oprah Winfrey, Steve Martin, Peter Dinklage, Isabella Rossellini, Jason Kravits, John Lithgow, Wayne Brady, Nathan Lane, Mary J. Blige, Jason Sudeikis, Aubrey Plaza, Jonah Bobo, Will Forte, Boris McGiver, Molly Shannon, LL Cool J, Steve Witting, Ricky Smith, Marion McCorry, James Cronin, Dionne Audain, Brian Distance, Conan O'Brien, Ian Hyland, Martin Scorsese, Peter Hermann, Phoebe Strole, Tim Conway, Mark Lotito, Donald Glover, Courtney Baxter, Nicole Patrick, Taylor Gildersleeve, Larry Wilcox, Jon Prescott, Jon Hamm, Megan Stevenson, Ming Zhao, Patti LuPone, Kay Cannon, Cheyenne Jackson, Matt Damon, Susan Sarandon, Joe D'Onofrio, Reshma Shetty, Tyler Johnson, John Cho, Jim Carrey, Ken Howard, Jimmy Fallon, Denise Richards, John McEnroe, Emily Mortimer, Kelsey Grammer, Michael Sheen, Kristen Schaal, James Marsden, Chloë Grace Moretz, John Cenatiempo, Rob Huebel, Amy Schumer, Peter Reckell, Adam Trese, Sean Hayes, Mary Steenburgen, Andy Samberg, Emma Stone, Nick Cannon, Cynthia Nixon, Weird Al Yankovic, William Baldwin, Stanley Tucci, Andie MacDowell, Catherine O'Hara, Bryan Cranston, Michael Mosley, Kim Kardashian West, Paul McCartney, Amy Poehler, Stacy Keach, Ephraim Sykes, Napiera Groves, Scott Bryce, Bobb'e J. Thompson, Benjamin Jay Davis, Ashlie Atkinson, Chloe Cmarada, Chiquinquirá Delgado, Diane Neal, Jackie Moore, Matt Lauria, Timothy Mandala, Cristin Milioti, Rolf Kristian Larsen, Kristian Alfonso, Wendy Williams, John Slattery, Tony Bennett, Condoleezza Rice, Bobby Moynihan, Heléne Yorke, Terri Conn, Samrat Chakrabarti, Peter Donald Badalamenti II, Godfrey, Jee Young Han, Brandon deSpain, Adam Levine, Rachel Maddow, Adam Horovitz, Jan Hooks, Tim Bohn, Joanna Adler, Danika Yarosh, Margaret Anne Florence, Katherine McNamara, Shalin Agarwal, Adriane Lenox, Christina Rose, Alysia Reiner, Demosthenes Chrysan, Sharon Wilkins, Doug Trapp, Ed Moran, Bebe Wood, D'Arcy Fellona, Nina Arianda, Liz Holtan, Madison McKinley, Jon Glaser, Andrew Stewart-Jones, Fajer Al-Kaisi, Catherine A. Callahan, David Garrison, Maria Thayer, Dan Bakkedahl, Sarah Otey, Tamara Fay, Mira Tzur, Matt Lauer, Max Bunzel, Laila Robins, Theo Stockman, Jessica Leccia, Ramsey Faragallah, Joe Forbrich, Alex Cranmer, Al Roker, Hoda Kotb, Rachael Ray, Novella Nelson, Nina Pedrad, Major Dodge, Elizabeth Marvel, Mike D, Jeffery Self, Rakesh Shah, Craig Castaldo, Michael Bloomberg, Darien Sills-Evans, Rick Zahn, Leah O'Donnell, Christian Frazier, Barbara Christie, Lorne Michaels, Tiffany Roxanne Barrett, Robin Rose Singer, Maggie Geha, Susan Heyward, Tom Morrissey, David Alan Basche, Nikki M. James, Jean Brassard, Gregg Bello, Josh Fadem, Eshaya Draper, Alex Ziwak, D.K. Bowser, Steve Higgins, Ashley Gerasimovich, Ali Reza, Jackie Mason, James Murtaugh, Madison Arnold, Mick Foley, Hannibal Buress, Ned Eisenberg, Peggy J. Scott, Florence Henderson, Raymond McAnally, Mahadeo Shivraj, Kellie Overbey, Heidi Armbruster, Andrew Polk, Remy Auberjonois, Angel Pai, Catherine Curtin, Adrienne C. Moore, Michael Torpey, Ross Bickell, Sara Gabrielle Paterno, James Saito, Jake Goldberg, Tom Broecker, Jean Villepique, William Jackson Harper, Jaiden Kaine, Karen Pittman, Rob Morgan, Clayton Dean Smith, Hisham Tawfiq, Gregory Korostishevsky, Bill Buell, Donna Mitchell, Frank Harts, Serge Levin, Julia Barnett, Barrett Doss, David Wilson Barnes, Brian Haley, Michael Blackson, Kelly Coffield Park, Steven Hauck, Folake Olowofoyeku, Julie Dretzin, Joe Wissler, Anthony Atamanuik, Max Jenkins, De'Adre Aziza, Rebecca Drysdale, Wally Dunn, Maurice Jones, Mark DiConzo, Alice Ripley, Paul Reubens, Siobhan Fallon Hogan, Lester Holt, John Early, Mark La Mura, Justin Smith, John Riggi, Mariska Hargitay (a.z.), Howie Mandel (a.z.), Masi Oka (a.z.), Steve Earle, Chris Parnell, Frank Anello, Paula Pell, Edward Herrmann, Gladys Knight, Toby Huss, Brian Dennehy, Jamil Mena, Markie Post, Charles Robinson, Harry Anderson, Linda Emond, Robyn Lively, Janel Moloney, Nancy O'Dell, Cheryl Lynn Bowers, Patrick Heusinger, Marylouise Burke, Zak Orth, Michael Carbonaro, Larry King, Ajay Naidu, Jackie Hoffman, Adam West, Joey Mazzarino, Roger Bart, Helen Mirren, Michael Nathanson, John Cunningham, Joe E. Brown (a.z.), Jack Lemmon (a.z.), Stuart Margolin, Elvis Costello, Sheryl Crow, Sara Bareilles, Wyclef Jean, Norah Jones, Cyndi Lauper, Moby, Savanna Samson, Jeff Dunham, Betty White, Christopher Walken, Gilbert Gottfried, Shawn Levy, Padma Lakshmi, Nate Corddry, Blaise Corrigan, James Franco, Sanjay Gupta, Joy Behar, Don Scardino, Jon Bon Jovi, Horatio Sanz, Elizabeth Banks, James Rebhorn, Sylvia Kauders, Kathie Lee Gifford, Donald Rumsfeld, Will Ferrell, Buzz Aldrin, Lloyd Booker, Paul Giamatti, Queen Latifah, Rob Reiner, John Amos, Reg E. Cathey, Doug Mand, Erik Heger, Allie Trimm, Jon Norman Schneider, Jack Burditt, Kerry Butler, Bill Hader, Julia Louis-Dreyfus, Daniel Sunjata, Robert De Niro, Vanessa Lachey, Richard Belzer, Ice-T, Eion Bailey, Albert Finney (a.z.), Aaron Sorkin, Crystal Chiu, Barack Obama (a.z.), Michael Keaton, Tom Hanks, Victor Garber, Natalie Carter, Mike Carlsen, Linus Roache (a.z.), Jacob Ming-Trent, Nicole Byer, Jack Gilpin, Angela Pierce, Erik Jensen, Eric Ruffin, Steve Little, John Cullum, Karolína Kurková, Margaret Cho, Avery Monsen, Gary Cole, Amy Sedaris, Don Cheadle, Kellan Lutz, Frosty Lawson, Fred Melamed, Robert Carlock, John Hodgman, Andrea Martin, Rebecca Mader, Octavia Spencer, Tim Meadows, Josh Flitter, Zack Robidas, Chris Kerson, Sondra James, Bernie McInerney, Wayne Scott Miller, Reathel Bean, Matt Oberg, Helen Coxe, Judy Gold, Alice Kremelberg, Dena Tyler

Tina Fey je něco, jako Jim Carrey v sukni;) Umí si udělat srandu sama ze sebe a scénář podat inteligentní a trefnou formou sobě vlastní. Liz Lemonová je praštěná, vstřícná, milá a lehce zakomplexovaná geekovnice. Sledovat tu její partu pošuků, "pracující" na Rockefeller plaza je nesmírná bžunda. To si Tina moc dobře uvědomuje a určitě taky dost čerpá z vlastních zkušeností, nabytých v tomhle oboru. Baldwin je tu neuvěřitelnej a všichni ostatní jakbysmet! BTW, 30 ROCK je snad jedinej počin, u kterýho mi nevadí (když to řeknu slušně) tzv. "zkurvená třesavá kamera" a kupodivu naopak vizuálně podtrhuje skvostnou komičnost seriálu, která si nijak zvlášť nezadá s Friends nebo HIMYMem.(4.7.2010)

Nikdy jsem Aleca neměl rád. Zřejmě už asi jen proto příjmení. Jenže pak mi v od srdce upřímné, loutkové pohádce (Team Amerika) bylo řečeno, že Alec je prý nejlepší herec na světě. Po několika epizodách Studia 30 Rock musím říct, že ho mám čím dál radši a už se i poohlížím po nějakých filmech s tímhle sice obtloustlým, ale zatraceně sympatickým grázlikem. Především on dělá tenhle jinak lehce nadprůměrný seriál opakovatelně koukatelným.(11.4.2012)

Liz Lemon je drsná ženská a ani k tomu nemusí držet v ruce plamenomet. Třicet jí už dávno bylo, odmítá nosit boty na jehlách a je až příliš chytrá a vtipná, než aby to většina mužů snesla. Její představitelku Tinu Fey bych docela ráda pozvala na dámský pokec. Z vedlejších postav vyniká hlavně její šovinistický šéf v podání Aleca Baldwina a zlatíčko poskok Kenneth.(18.10.2011)

Keď sa pozriem na niekoľko hlavných postáv, je mi jasné, že tento seriál by som mal neznášať. Tracy Jordan je nevtipný, tupý ako tágo a bez štipky talentu, napriek tomu je tu za televíznu a filmovú hviezdu. Jenna je umelá, povrchná blond-pipinka, ktorej pánboh tiež veľa intelektu nenadelil. Jack má síce rozumu aj za všetkých ostatných, ale je príliš "podnikateľský", money-centrický a odchovaný na osobnostno-motivačných sračkách, takže ako producentovi kreatívnej spoločensko-kritickej live comedy show mu nemám prečo veľmi fandiť. A je to republikán a chodil s Condoleezou Rice, ble. Vďaka bohu, že tu je Liz, ktorá je priam dokonalá. Čo sa samotného seriálu týka, ten je vynikajúci, skvelo napísaný, netlačí na pílu, no je spoľahlivo zábavný, často príjemne sebaironický a celkovo sa naň dobre pozerá. Hviezdu ale strhávam za to, že ma núti sympatizovať s postavami, ktoré mi sympatické rozhodne nie sú. A v neposlednom rade sa to ani náhodou nechytá na geniálny Studio 60 on the Sunset Strip, ktorý rieši podobnú tému (síce je o poznanie vážnejší) a 30 Rock prekonáva o niekoľko kvalitatívnych levelov.(16.8.2009)

Po prvej sérii; neisté štyri hviezdy.Strašne mi totiž vadil Tracy Morgan.To čo predvádza,to je čisto MartinLawrenceovský štýl humoru.Bože!Aj Chris Rock je vtipnejší!Nebyť jeho,tie štyri by ale boli pomerne silné; Tina Fey je dokonalá;Baldwin nielen že mi prestal vadiť,dokonca som si ho celkom obľúbil a Kenneth,to je neopísateľná postavička.Páčila sa mi aj väčšina hosťovačiek (najviac asi Emily Mortimer,aj napriek tomu čo hrala.Vlastne asi práve preto) a keď sa na scéne objaví doktor Spaceman,začína tá pravá satira...By the way; jak sa niekto môže volať Dot Com?! :D :D(4.1.2013)

• - Alec Baldwin prohlásil, že realizace a natáčení seriálu byla ta nejlepší práce, jakou kdy měl. (cihlenka)

• - Tina Fey prozradila, že dvanáctý díl, který se jmenuje "Black Tie", nazývala už při natáčení "Good-bye, America", protože si uvědomila, že tento díl je naprosto šílený, a seriál nemá šanci zapůsobit na amerického diváka. (Patw)

• - Alec Baldwin (Jack Donaghy) nabídl NBC snížení svého platu o 20 %, aby seriál mohl dále pokračovat. (Missa08)