Studio 30 Rock (TV seriál)

30 Rock

Komedie

USA, 2006 - 2013, 50 h 36 min (Minutáž: 139x22 min)

Tvůrci:

Tina Fey

Jeff Richmond

Tina Fey, Alec Baldwin, Jane Krakowski, Tracy Morgan, Judah Friedlander, Jack McBrayer, Keith Powell, Scott Adsit, Katrina Bowden, Grizz Chapman, Kevin Brown, Rachel Dratch, Lonny Ross, Maulik Pancholy, John Lutz, Salma Hayek, Julianne Moore, Sherri Shepherd, Paul Scheer, Anna Chlumsky, Whoopi Goldberg, Ghostface Killah, Charlyne Yi, April L. Hernandez, Will Arnett, Stephanie March, Al Gore, Dean Winters, Jerry Seinfeld, Oksana Lada, Masi Oka, James Kyson, Alan Alda, Howie Mandel, Mariska Hargitay, Rip Torn, Steve Buscemi, Carrie Fisher, David Schwimmer, Tituss Burgess, Edie Falco, Fred Armisen, Kristen Wiig, Val Emmich, James Carville, Blaine Horton, Elaine Stritch, Anita Gillette, Andy Richter, Buck Henry, Matthew Broderick, Marceline Hugot, Megan Mullally, Rose McGowan, Jennifer Aniston, Oprah Winfrey, Steve Martin, Peter Dinklage, Isabella Rossellini, Jason Kravits, John Lithgow, Wayne Brady, Nathan Lane, Mary J. Blige, Jason Sudeikis, Aubrey Plaza, Jonah Bobo, Will Forte, Boris McGiver, Molly Shannon, LL Cool J, Steve Witting, Ricky Smith, Marion McCorry, James Cronin, Dionne Audain, Brian Distance, Conan O'Brien, Ian Hyland, Martin Scorsese, Peter Hermann, Phoebe Strole, Tim Conway, Mark Lotito, Donald Glover, Courtney Baxter, Nicole Patrick, Taylor Gildersleeve, Larry Wilcox, Jon Prescott, Jon Hamm, Megan Stevenson, Ming Zhao, Patti LuPone, Kay Cannon, Cheyenne Jackson, Matt Damon, Susan Sarandon, Joe D'Onofrio, Reshma Shetty, Tyler Johnson, John Cho, Jim Carrey, Ken Howard, Jimmy Fallon, Denise Richards, John McEnroe, Emily Mortimer, Kelsey Grammer, Michael Sheen, Kristen Schaal, James Marsden, Chloë Grace Moretz, John Cenatiempo, Rob Huebel, Amy Schumer, Peter Reckell, Adam Trese, Sean Hayes, Mary Steenburgen, Andy Samberg, Emma Stone, Nick Cannon, Cynthia Nixon, Weird Al Yankovic, William Baldwin, Stanley Tucci, Andie MacDowell, Catherine O'Hara, Bryan Cranston, Michael Mosley, Kim Kardashian West, Paul McCartney, Amy Poehler, Stacy Keach, Ephraim Sykes, Napiera Groves, Scott Bryce, Bobb'e J. Thompson, Benjamin Jay Davis, Ashlie Atkinson, Chloe Cmarada, Chiquinquirá Delgado, Diane Neal, Jackie Moore, Matt Lauria, Timothy Mandala, Cristin Milioti, Rolf Kristian Larsen, Kristian Alfonso, Wendy Williams, John Slattery, Tony Bennett, Condoleezza Rice, Bobby Moynihan, Heléne Yorke, Terri Conn, Samrat Chakrabarti, Peter Donald Badalamenti II, Godfrey, Jee Young Han, Brandon deSpain, Adam Levine, Rachel Maddow, Adam Horovitz, Jan Hooks, Tim Bohn, Joanna Adler, Danika Yarosh, Margaret Anne Florence, Katherine McNamara, Shalin Agarwal, Adriane Lenox, Christina Rose, Alysia Reiner, Demosthenes Chrysan, Sharon Wilkins, Doug Trapp, Ed Moran, Bebe Wood, D'Arcy Fellona, Nina Arianda, Liz Holtan, Madison McKinley, Jon Glaser, Andrew Stewart-Jones, Fajer Al-Kaisi, Catherine A. Callahan, David Garrison, Maria Thayer, Dan Bakkedahl, Sarah Otey, Tamara Fay, Mira Tzur, Matt Lauer, Max Bunzel, Laila Robins, Theo Stockman, Jessica Leccia, Ramsey Faragallah, Joe Forbrich, Alex Cranmer, Al Roker, Hoda Kotb, Rachael Ray, Novella Nelson, Nina Pedrad, Major Dodge, Elizabeth Marvel, Mike D, Jeffery Self, Rakesh Shah, Craig Castaldo, Michael Bloomberg, Darien Sills-Evans, Rick Zahn, Leah O'Donnell, Christian Frazier, Barbara Christie, Lorne Michaels, Tiffany Roxanne Barrett, Robin Rose Singer, Maggie Geha, Susan Heyward, Tom Morrissey, David Alan Basche, Nikki M. James, Jean Brassard, Gregg Bello, Josh Fadem, Eshaya Draper, Alex Ziwak, D.K. Bowser, Steve Higgins, Ashley Gerasimovich, Ali Reza, Jackie Mason, James Murtaugh, Madison Arnold, Mick Foley, Hannibal Buress, Ned Eisenberg, Peggy J. Scott, Florence Henderson, Raymond McAnally, Mahadeo Shivraj, Kellie Overbey, Heidi Armbruster, Andrew Polk, Remy Auberjonois, Angel Pai, Catherine Curtin, Adrienne C. Moore, Michael Torpey, Ross Bickell, Sara Gabrielle Paterno, James Saito, Jake Goldberg, Tom Broecker, Jean Villepique, William Jackson Harper, Jaiden Kaine, Karen Pittman, Rob Morgan, Clayton Dean Smith, Hisham Tawfiq, Gregory Korostishevsky, Bill Buell, Donna Mitchell, Frank Harts, Serge Levin, Julia Barnett, Barrett Doss, David Wilson Barnes, Brian Haley, Michael Blackson, Kelly Coffield Park, Steven Hauck, Folake Olowofoyeku, Julie Dretzin, Joe Wissler, Anthony Atamanuik, Max Jenkins, De'Adre Aziza, Rebecca Drysdale, Wally Dunn, Maurice Jones, Mark DiConzo, Alice Ripley, Paul Reubens, Siobhan Fallon Hogan, Lester Holt, John Early, Mark La Mura, Justin Smith, John Riggi, Mariska Hargitay (a.z.), Howie Mandel (a.z.), Masi Oka (a.z.), Steve Earle, Chris Parnell, Frank Anello, Paula Pell, Edward Herrmann, Gladys Knight, Toby Huss, Brian Dennehy, Jamil Mena, Markie Post, Charles Robinson, Harry Anderson, Linda Emond, Robyn Lively, Janel Moloney, Nancy O'Dell, Cheryl Lynn Bowers, Patrick Heusinger, Marylouise Burke, Zak Orth, Michael Carbonaro, Larry King, Ajay Naidu, Jackie Hoffman, Adam West, Joey Mazzarino, Roger Bart, Helen Mirren, Michael Nathanson, John Cunningham, Joe E. Brown (a.z.), Jack Lemmon (a.z.), Stuart Margolin, Elvis Costello, Sheryl Crow, Sara Bareilles, Wyclef Jean, Norah Jones, Cyndi Lauper, Moby, Savanna Samson, Jeff Dunham, Betty White, Christopher Walken, Gilbert Gottfried, Shawn Levy, Padma Lakshmi, Nate Corddry, Blaise Corrigan, James Franco, Sanjay Gupta, Joy Behar, Don Scardino, Jon Bon Jovi, Horatio Sanz, Elizabeth Banks, James Rebhorn, Jackie Welch, Sylvia Kauders, Kathie Lee Gifford, Donald Rumsfeld, Will Ferrell, Buzz Aldrin, Lloyd Booker, Paul Giamatti, Queen Latifah, Rob Reiner, John Amos, Reg E. Cathey, Doug Mand, Erik Heger, Allie Trimm, Jon Norman Schneider, Jack Burditt, Kerry Butler, Bill Hader, Julia Louis-Dreyfus, Daniel Sunjata, Robert De Niro, Vanessa Lachey, Richard Belzer, Ice-T, Eion Bailey, Albert Finney (a.z.), Aaron Sorkin, Crystal Chiu, Barack Obama (a.z.), Michael Keaton, Tom Hanks, Victor Garber, Natalie Carter, Mike Carlsen, Linus Roache (a.z.), Jacob Ming-Trent, Nicole Byer, Jack Gilpin, Angela Pierce, Erik Jensen, Eric Ruffin, Steve Little, John Cullum, Karolína Kurková, Margaret Cho, Avery Monsen, Gary Cole, Amy Sedaris, Don Cheadle, Kellan Lutz, Frosty Lawson, Fred Melamed, Robert Carlock, John Hodgman, Andrea Martin, Rebecca Mader, Octavia Spencer, Tim Meadows, Josh Flitter, Zack Robidas, Chris Kerson, Sondra James, Bernie McInerney, Wayne Scott Miller, Reathel Bean, Matt Oberg, Helen Coxe

Po dvou sériích parádní 4 hvězdy. I když jsem 30 Rock ze začátku moc šancí nedával, jedná se o moc dobrý seriál. Liz Lemon je totiž charakter, který mě spolehlivě dostal. Ta ženská musí řešit snad naprosto vše a přitom je silně v pohodě. Tina Fey navíc píše všechny díly sobě na míru; každý má něco do sebe, včetně popkulturních narážek (Oprah ve velkém). Do toho vtipný Tracy Morgan a vynikajicí Alec Baldwin. To je kapitola sama pro sebe a i když je místy ujetý až moc, stojí to za to. Díky NBC a těším se na třetí sérii. Edit: Tak třetí série za mnou a pořád skvělé tempo. s05e03(10.9.2009)

Opět tady máme první sérii seriálu a jako vždy se jedná hlavně o tu seznamovací a přesvědčovací. Tak tedy s postavami už seznámen jsem. Proto, pár jsem si jich okamžitě oblíbil (Jack a Kenneth), pár jich je na hraně (Liz a Tracy) a o některých už teď vím, že si je oblíbit nedokážu ( Jenna, Frank i zbytek štábu). První série mě sice přesvědčila, abych se pustil i do další, ale bylo to vážně jen tak tak. Občas mi přijde, že jsou díly ohromně nevyvážený. U některého se směju opravdu hodně a některý proběhne, aniž by mi z něho něco utkvělo. Ve srovnání se Studiem 60 to pro mě je zatím výrazně slabší, přesto to ještě šanci dostane. Po první sérii je to tak 60% *** Druhá série pokračovala v nastoleném tempu a možná se pro mě i nepatrně zlepšila. Jack naprosto neodolatelně vládne vtipným situacím a Kenneth mu stále zdatně sekunduje. S Liz mám občas problém, ale občas je i ona skvělá a překvapil mě Tracy, že nesklouznul ke špatné části obsazení. Zbytek mi za větší komentář nestojí. Z hostujících hvězd mě nejvíc pobavil Ross (David Schwimmer). Jsem zvědav, co si pro mě nachystalo studio dále. 70% *** Tempo se drží i ve třetí sérii. Partička z 30 Rock baví docela dobře a určitě nemůžu zapomenout ani na hostující hvězdy. Nejvíc pobaví Steve Buscemi a hlavně Salma Hayek. Doufám, že alespoň stejnou úroveň si studio udrží i nadále. I když rozhodně je tady prostor i pro zlepšení. 70 % *** I nadále to pro mě zůstává prostě úplně stejné. 30 Rock pravděpodobně už nikdy nebude seriálem, který by u mě vyvolal salvy smíchu, ale zůstane tím, který mě dokáže pobavit a nechá se na něj nenáročně dívat. I tentokrát nejvíc baví Jack a jeho rozhodování mezi dvěma ženami. (Skvělé hostování pro Elizabeth Banks i Julianne Moore). Vážně už se mi šíleně začala zajídal Liz a její neustále fňukání nad chlapama. I přesto se seriálem určitě budu pokračovat, protože pořád je poměrně dobře koukatelnej. 70% *** Pátá série a oslava dokonce již stého dílu. První polovina se mi líbila, druhá mi přišla o trochu slabší. Nejspíš je to tím, že mě postavy už začínají tak trošku nudit a nepřichází s ničím novým a zajímavým. Díly utíkají, ale zábavy polehku ubývá. Nejvíc jsem se pobavil u dílu, kde hostovala "matka" Cristin Milioti a Chloë Grace Moretz. Zajímavé, jak vás pobaví hostování někoho, v té době neznámého. Třeba se to v posledním dvou sériích ještě zlepší. 65 % *** Šestá série je v mých očích obrovský propad dolů a nezachrání to ani žádní hosti. Bál jsem se toho, že mě přestane bavit i Jack a přichází ta chvíle, kdy už mi pouze on nestačí, protože i on slábne. Co je však úplně nejmarkantnější je propad Kennetha, z jedné z nejlepší postav to polehku dopracovává mezi ty nejotravnější. Absolutně nejvíc mě štve Hazel, nenávidím jakékoliv scény s ní. Doufám, že ji pro poslední sérii vyškrtnou a taky doufám, že se polepší a uzavřou seriál nějak kvalitně. Tohle byla nejhorší série. 55% Přichází závěrečná sedmá sérii a poslední rozloučení s oblíbenými postavami. Stejně jako se mi stalo u jiných seriálů, i tady se v závěru dostaví nostalgie. Poslední série opravdu je o hodně lepší než ta předchozí, i díky tomu, že se zde Hazel v podstatě nevyskytuje. Tak je to tady, ještě jedna poslední show, ještě jedna hádka mezi Jackem a Liz, ještě jedno sebestředné vystoupení Jenny a ještě jeden útěk Tracyho. Konec se mi líbil a Jack to na lodi úžasně rozčísnul. 75%(6.3.2014)

Blërg. Sitcom je v dobách dnešní televize jednoduše nejpřesycenějším žánrem, proto už ani jméno zkušeného tvůrce není zárukou úspěchu. Tině Fey se to přesto podařilo, a to navzdory nízké sledovanosti. Liz Lemon (Tina), ústřední postava a produkční fiktivního seriálu TGS, je založená na jejích vlastních zkušenostech z doby, kdy byla jednou z hlavních scénáristů Saturday Night Live. Liz se potýká s všeljakými radostmi i strastmi kreativního procesu až po technickou stránku vývoje seriálu a věčně se pokouší sjednávat příměří mezi hvězdami pořadu, rozmazlenou Jennou a magorem Tracym, zatímco jí nový šéf, okouzlující republikán Jack, zahrnuje mnoha radami o pracovním i osobním životě. Herecká sestava je skutečně silná (Alec Baldwin!!) a výstřední podpůrné postavičky nezapomenutelné (nezdolný optimista Kenneth, Frank a jeho čepice, Cerie a její minišatičky, doktor Spaceman). Ač je 30 Rock od sklepa po půdu protkaný neuvěřitelným množstvím popkulturních odkazů a running joků, humor pramení především ze znalosti jednotlivých charakterů, proto začátek seriálu napoprvé působí slabším dojmem. Během řekněme jedné série se ovšem s poznáním oněch charakterů vypracuje na jeden z nejlépe vypointovaných sitcomů vůbec. I přes pár slabších období neexistuje mnoho lepších komedií. Fandům vřele doporučuju Modern Family, a především pak Arrested Development.(25.11.2013)

Před 2 lety, když jsem hledal nový komediální seriál, jsem skouknul pilot. Tehdy zůstalo jen u toho pilotu. Nedávno jsem se k tomu vrátil a musím uznat, že jsem tenkrát udělal chybu, že jsem 30 Rock odepsal. V každém díle vždy najdu alespoň 3 scény, které mě odrovnají. A největší podíl na tom má Tina Fey, Tracy Morgan (ztělesňuje nejtypičtější představy o afroameričanech, ale je to dokonalý) a Alec Baldwin (ten si svojí roli přímo užívá). Předností seriálu je i nepředtočený smích (pochopím, že si lidé na to budou muset chvíli zvykat...) a častá nekorektnost (ať už rasová, politická či náboženská) v dialozích. Jen ta Jane Krakowski mi přijde dost otravná (její tupá blondýna/herečka mi leze na nervy).(24.3.2009)

U hodně komediálních seriálů mám takový pocit, že ač tvůrci jsou vtipní až na půdu, přesto své nápady nedokáží plně prodat. Zato tvůrci 30 Rock našli svoji rozbušku a svůj seriál rozžehli takovým způsobem, že supernova je oproti partičce Tiny Fey opravdovým tiňtítkem. Prozatím je 30 Rock tím nejvtipnějším, co jsem viděl od dob, kdy startovalo How I Met Your Mother.(6.3.2010)

• - Jon Hamm (Drew Baird) se ucházel o roli Jacka Donaghyho (Alec Baldwin). (Missa08)

• - Elizabeth je ve skutečnosti první rodné jméno Tiny Fey. (don corleone)

• - Tina Fey se v seriálu původně jako herečka objevit neměla. NBC ale na její účasti trvalo. (Tom Riddle)