Studio 30 Rock (TV seriál)

30 Rock

Komedie

USA, 2006 - 2013, 50 h 36 min (Minutáž: 139x22 min)

Tvůrci:

Tina Fey

Jeff Richmond

Tina Fey, Alec Baldwin, Jane Krakowski, Tracy Morgan, Judah Friedlander, Jack McBrayer, Keith Powell, Scott Adsit, Katrina Bowden, Grizz Chapman, Kevin Brown, Rachel Dratch, Lonny Ross, Maulik Pancholy, John Lutz, Salma Hayek, Julianne Moore, Sherri Shepherd, Paul Scheer, Anna Chlumsky, Whoopi Goldberg, Ghostface Killah, Charlyne Yi, April L. Hernandez, Will Arnett, Stephanie March, Al Gore, Dean Winters, Jerry Seinfeld, Oksana Lada, Masi Oka, James Kyson, Alan Alda, Howie Mandel, Mariska Hargitay, Rip Torn, Steve Buscemi, Carrie Fisher, David Schwimmer, Tituss Burgess, Edie Falco, Fred Armisen, Kristen Wiig, Val Emmich, James Carville, Blaine Horton, Elaine Stritch, Anita Gillette, Andy Richter, Buck Henry, Matthew Broderick, Marceline Hugot, Megan Mullally, Rose McGowan, Jennifer Aniston, Oprah Winfrey, Steve Martin, Peter Dinklage, Isabella Rossellini, Jason Kravits, John Lithgow, Wayne Brady, Nathan Lane, Mary J. Blige, Jason Sudeikis, Aubrey Plaza, Jonah Bobo, Will Forte, Boris McGiver, Molly Shannon, LL Cool J, Steve Witting, Ricky Smith, Marion McCorry, James Cronin, Dionne Audain, Brian Distance, Conan O'Brien, Ian Hyland, Martin Scorsese, Peter Hermann, Phoebe Strole, Tim Conway, Mark Lotito, Donald Glover, Courtney Baxter, Nicole Patrick, Taylor Gildersleeve, Larry Wilcox, Jon Prescott, Jon Hamm, Megan Stevenson, Ming Zhao, Patti LuPone, Kay Cannon, Cheyenne Jackson, Matt Damon, Susan Sarandon, Joe D'Onofrio, Reshma Shetty, Tyler Johnson, John Cho, Jim Carrey, Ken Howard, Jimmy Fallon, Denise Richards, John McEnroe, Emily Mortimer, Kelsey Grammer, Michael Sheen, Kristen Schaal, James Marsden, Chloë Grace Moretz, John Cenatiempo, Rob Huebel, Amy Schumer, Peter Reckell, Adam Trese, Sean Hayes, Mary Steenburgen, Andy Samberg, Emma Stone, Nick Cannon, Cynthia Nixon, Weird Al Yankovic, William Baldwin, Stanley Tucci, Andie MacDowell, Catherine O'Hara, Bryan Cranston, Michael Mosley, Kim Kardashian West, Paul McCartney, Amy Poehler, Stacy Keach, Ephraim Sykes, Napiera Groves, Scott Bryce, Bobb'e J. Thompson, Benjamin Jay Davis, Ashlie Atkinson, Chloe Cmarada, Chiquinquirá Delgado, Diane Neal, Jackie Moore, Matt Lauria, Timothy Mandala, Cristin Milioti, Rolf Kristian Larsen, Kristian Alfonso, Wendy Williams, John Slattery, Tony Bennett, Condoleezza Rice, Bobby Moynihan, Heléne Yorke, Terri Conn, Samrat Chakrabarti, Peter Donald Badalamenti II, Godfrey, Jee Young Han, Brandon deSpain, Adam Levine, Rachel Maddow, Adam Horovitz, Jan Hooks, Tim Bohn, Joanna Adler, Danika Yarosh, Margaret Anne Florence, Katherine McNamara, Shalin Agarwal, Adriane Lenox, Christina Rose, Alysia Reiner, Demosthenes Chrysan, Sharon Wilkins, Doug Trapp, Ed Moran, Bebe Wood, D'Arcy Fellona, Nina Arianda, Liz Holtan, Madison McKinley, Jon Glaser, Andrew Stewart-Jones, Fajer Al-Kaisi, Catherine A. Callahan, David Garrison, Maria Thayer, Dan Bakkedahl, Sarah Otey, Tamara Fay, Mira Tzur, Matt Lauer, Max Bunzel, Laila Robins, Theo Stockman, Jessica Leccia, Ramsey Faragallah, Joe Forbrich, Alex Cranmer, Al Roker, Hoda Kotb, Rachael Ray, Novella Nelson, Nina Pedrad, Major Dodge, Elizabeth Marvel, Mike D, Jeffery Self, Rakesh Shah, Craig Castaldo, Michael Bloomberg, Darien Sills-Evans, Rick Zahn, Leah O'Donnell, Christian Frazier, Barbara Christie, Lorne Michaels, Tiffany Roxanne Barrett, Robin Rose Singer, Maggie Geha, Susan Heyward, Tom Morrissey, David Alan Basche, Nikki M. James, Jean Brassard, Gregg Bello, Josh Fadem, Eshaya Draper, Alex Ziwak, D.K. Bowser, Steve Higgins, Ashley Gerasimovich, Ali Reza, Jackie Mason, James Murtaugh, Madison Arnold, Mick Foley, Hannibal Buress, Ned Eisenberg, Peggy J. Scott, Florence Henderson, Raymond McAnally, Mahadeo Shivraj, Kellie Overbey, Heidi Armbruster, Andrew Polk, Remy Auberjonois, Angel Pai, Catherine Curtin, Adrienne C. Moore, Michael Torpey, Ross Bickell, Sara Gabrielle Paterno, James Saito, Jake Goldberg, Tom Broecker, Jean Villepique, William Jackson Harper, Jaiden Kaine, Karen Pittman, Rob Morgan, Clayton Dean Smith, Hisham Tawfiq, Gregory Korostishevsky, Bill Buell, Donna Mitchell, Frank Harts, Serge Levin, Julia Barnett, Barrett Doss, David Wilson Barnes, Brian Haley, Michael Blackson, Kelly Coffield Park, Steven Hauck, Folake Olowofoyeku, Julie Dretzin, Joe Wissler, Anthony Atamanuik, Max Jenkins, De'Adre Aziza, Rebecca Drysdale, Wally Dunn, Maurice Jones, Mark DiConzo, Alice Ripley, Paul Reubens, Siobhan Fallon Hogan, Lester Holt, John Early, Mark La Mura, Justin Smith, John Riggi, Mariska Hargitay (a.z.), Howie Mandel (a.z.), Masi Oka (a.z.), Steve Earle, Chris Parnell, Frank Anello, Paula Pell, Edward Herrmann, Gladys Knight, Toby Huss, Brian Dennehy, Jamil Mena, Markie Post, Charles Robinson, Harry Anderson, Linda Emond, Robyn Lively, Janel Moloney, Nancy O'Dell, Cheryl Lynn Bowers, Patrick Heusinger, Marylouise Burke, Zak Orth, Michael Carbonaro, Larry King, Ajay Naidu, Jackie Hoffman, Adam West, Joey Mazzarino, Roger Bart, Helen Mirren, Michael Nathanson, John Cunningham, Joe E. Brown (a.z.), Jack Lemmon (a.z.), Stuart Margolin, Elvis Costello, Sheryl Crow, Sara Bareilles, Wyclef Jean, Norah Jones, Cyndi Lauper, Moby, Savanna Samson, Jeff Dunham, Betty White, Christopher Walken, Gilbert Gottfried, Shawn Levy, Padma Lakshmi, Nate Corddry, Blaise Corrigan, James Franco, Sanjay Gupta, Joy Behar, Don Scardino, Jon Bon Jovi, Horatio Sanz, Elizabeth Banks, James Rebhorn, Sylvia Kauders, Kathie Lee Gifford, Donald Rumsfeld, Will Ferrell, Buzz Aldrin, Lloyd Booker, Paul Giamatti, Queen Latifah, Rob Reiner, John Amos, Reg E. Cathey, Doug Mand, Erik Heger, Allie Trimm, Jon Norman Schneider, Jack Burditt, Kerry Butler, Bill Hader, Julia Louis-Dreyfus, Daniel Sunjata, Robert De Niro, Vanessa Lachey, Richard Belzer, Ice-T, Eion Bailey, Albert Finney (a.z.), Aaron Sorkin, Crystal Chiu, Barack Obama (a.z.), Michael Keaton, Tom Hanks, Victor Garber, Natalie Carter, Mike Carlsen, Linus Roache (a.z.), Jacob Ming-Trent, Nicole Byer, Jack Gilpin, Angela Pierce, Erik Jensen, Eric Ruffin, Steve Little, John Cullum, Karolína Kurková, Margaret Cho, Avery Monsen, Gary Cole, Amy Sedaris, Don Cheadle, Kellan Lutz, Frosty Lawson, Fred Melamed, Robert Carlock, John Hodgman, Andrea Martin, Rebecca Mader, Octavia Spencer, Tim Meadows, Josh Flitter, Zack Robidas, Chris Kerson, Sondra James, Bernie McInerney, Wayne Scott Miller, Reathel Bean, Matt Oberg, Helen Coxe, Judy Gold, Alice Kremelberg, Dena Tyler, Miles J. Harvey, Matt Hubbard, Christine Toy Johnson

S Liz Lemon a jejím kreativním týmem jsem strávil nejeden podzimní večer a má pozornost vydržela po čtyři sezóny. Jaké bylo mé zděšení, když jsem si někde v půlce uvědomil, že jsem vlastně Liz v mužském podání. Vynikající seriál pomrkávající na diváka a odhalující zákulisí přípravy televizní show. Spousta odkazů od Star Wars počínaje až k aktuálnímu dění s velmi příjemnými camei. I love it.(18.12.2009)

Mimořádně inteligentní, správně černý a mnohdy jen zpola konkrétní vtip. Jeden z těch amerických sitcomů, které do typicky amerického prostředí zasazují prvky spíše britského humoru. Chválím. Baldwinův zastřený hlas taky funguje, jak má, Tina Fey je ve své roli veskrze přesná. --- "Hey Frank, what do guys like?" - "Eeeh, porn" - "No, I mean if you're gonna go on a date with a woman, how do you want her to act? - "Like she was in a porn"(3.12.2012)

Blërg. Sitcom je v dobách dnešní televize jednoduše nejpřesycenějším žánrem, proto už ani jméno zkušeného tvůrce není zárukou úspěchu. Tině Fey se to přesto podařilo, a to navzdory nízké sledovanosti. Liz Lemon (Tina), ústřední postava a produkční fiktivního seriálu TGS, je založená na jejích vlastních zkušenostech z doby, kdy byla jednou z hlavních scénáristů Saturday Night Live. Liz se potýká s všeljakými radostmi i strastmi kreativního procesu až po technickou stránku vývoje seriálu a věčně se pokouší sjednávat příměří mezi hvězdami pořadu, rozmazlenou Jennou a magorem Tracym, zatímco jí nový šéf, okouzlující republikán Jack, zahrnuje mnoha radami o pracovním i osobním životě. Herecká sestava je skutečně silná (Alec Baldwin!!) a výstřední podpůrné postavičky nezapomenutelné (nezdolný optimista Kenneth, Frank a jeho čepice, Cerie a její minišatičky, doktor Spaceman). Ač je 30 Rock od sklepa po půdu protkaný neuvěřitelným množstvím popkulturních odkazů a running joků, humor pramení především ze znalosti jednotlivých charakterů, proto začátek seriálu napoprvé působí slabším dojmem. Během řekněme jedné série se ovšem s poznáním oněch charakterů vypracuje na jeden z nejlépe vypointovaných sitcomů vůbec. I přes pár slabších období neexistuje mnoho lepších komedií. Fandům vřele doporučuju Modern Family, a především pak Arrested Development.(25.11.2013)

Seriál, který v roce 2007 vyhrál cenu Emmy za nejlepší komediální seriál nemůže být špatný a tento rozhodně není. Decentně, nenápadně, ale příjemně zábavný příběh jedné holky, která velí jednomu pořadu, který balancuje se sledovaností a snaží se přežít na poli působnosti. Řešit problémy (velkých) v uvozovkách a i malých hvězd zábavnou formou, čemuž dopomáhá šéf, v podání Aleca Baldwina rozhodně stojí za to. I když je tu řada jiných zajímavých lidí, Alec jednoznačně vévodí. Není to seriál, u kterého bych se smál v jednom kuse. Je to ten typ amerických seriálů, který obsahuje jak trapné tak opravdu vtipné scény a je to tak šedesát na čtyřicet. Víceméně se stejnak ty špatné scény autorům zapomenou. Jak jinak. Já se u seriálu i tak bavím a musím říct, že občasná inovace, se kterou tvůrci v tomto seriálu přicházejí je překvapivě povedená. (7/10)(23.9.2007)

Chtěl bych vidět svět očima Kennetha :-D Popravdě, než jsem rozkoukal tento seriál, příliš jsem od něj neočekával, další sicom, kolik už jsem jich viděl? Ale hned po prvních dílech si mě parta z TGS získala. 30 Rock táhnou dopředu postavy, Alec Baldwin a Tina Fey jsou přímo dokonalí. Jediný kdo mě nudil (ne vždy samozřejmě) byla Jane Krakowski aka Jenna, ta mi vadila třeba v Ally Mc Beal a to tam měla vedlejší roli. Pokračování příště.(9.4.2011)

• - Názov seriálu je odvodený od 30 Rockerfeller Plaza, čo je adresa v New Yorku, na ktorej sídli televízna stanica NBC Universal. (ladko)

• - Jack McBrayer hraje v seriálu jednu z hlavních rolí (poslíčka Kennetha), a Will Arnett hraje epizodní roli Devona Bankse. V seriálu Arrested Development naopak Will Arnett hraje jednu z hlavních rolí (Goba), a Jack McBrayer epizodní roli číšníka v klubu. (Tom Riddle)

• - Jennino jméno je narážkou na herečku Janel Moloney, která si v seriálu taky zahrála. (Tom Riddle)