Smrt v ráji (TV seriál)

Death in Paradise

• Francie

Meurtres au paradis

Krimi / Drama

Velká Británie / Francie, 2011 - 2019, 56 h 50 min (Minutáž: 53 min)

Danny John-Jules, Ben Miller, Sara Martins, Robert Pugh, Danny Webb, Jeany Spark, Ray Fearon, Ben Batt, Dexter Fletcher, Kenneth Cranham, Adrian Dunbar, James Cosmo, Miranda Raison, Gemma Jones, Gemma Chan, Lucy Davis, Rowena King, Jo Woodcock, Sean Pertwee, Frances Barber, Lenora Crichlow, Nicholas Farrell, Shirley Henderson, Colin Salmon, John Thomson, Rupert Graves, Clare Holman, Sophie Winkleman, Patrick Baladi, Stephanie Beacham, Jonathan Cake, Cherie Lunghi, Sean Gallagher, Paterson Joseph, Michael Moloney, Sarah Smart, Hugo Speer, Robbie Gee, Sean Maguire, Kieran O'Brien, Alistair Petrie, James Fleet, Charlotte Salt, Shaun Parkes, Sarita Choudhury, Stany Coppet, Rob Jarvis, Emma Pierson, Hannah Spearritt, Matt Di Angelo, Lee Boardman, Bryan Dick, Fiona Glascott, Riann Steele, Félicité Du Jeu, David Ajala, Lisa Faulkner, Luke Allen-Gale, Adrian Scarborough, Emma Fielding, Ralf Little, Jamie Davis, Jonny Phillips, Kate Fahy, Élisabeth Bourgine, Samuel Anderson, Sophie Colquhoun, Matilda Ziegler, Amy Nuttall, Neil Pearson, Georgina Campbell, Royce Pierreson, Jamelia, Neil Stuke, Michael Maloney, Lucien Laviscount, Joseph Marcell, Natalie Gumede, Rupert Vansittart, Heida Reed, Sarah Niles, Steven Cole, Kris Marshall, Joséphine Jobert, Vinette Robinson, Haydn Gwynne, Alice Henley, Gary Carr, Jason Barnett, Caroline Langrishe, Pip Torrens, Leo Staar, Chris Obi, Fola Evans-Akingbola, Mona Hammond, Hannah John-Kamen, Kathryn Drysdale, Karl Collins, Ben Turner, Keith Duffy, Alex Lanipekun, Joshua Hill, Kaye Wragg, Trevor Laird, Phoebe Thomas, William Vanderpuye, Kim Thomson, Maggie O'Neill, Robert Daws, Peter Bankolé, Ade Oyefeso, Alun Raglan, Aimee-Ffion Edwards, Don Warrington, Tobi Bakare, Derek Riddell, Michele Dotrice, Coralie Audret, Dominik Bernard, Laurence Joseph, Aminata Toure, Dan O'Connor, Cornell John, Richard Huw, O.T. Fagbenle, Lucian Msamati, Tom Ward, Kelly Adams, Michael Brandon, Dylan Edwards, Michele Austin, James Murray, Sidney James (a.z.), Joan Sims (a.z.), Kenneth Williams (a.z.), Mathew Horne, Julie Graham, Sophie Thompson, Tim Dutton, Mark Bazeley, Helen Baxendale, Morven Christie, Michelle Ryan, Rhys Thomas, Hannah Tointon, Peter Davison, Sharon Small, Tristan Gemmill, Raza Jaffrey, Daniel Lapaine, Chris Geere, Simon Shepherd, Eriq Ebouaney, Clarke Peters, Paul Barber, Ciarán McMenamin, Mark Heap, William Beck, Caroline Proust, Nikki Amuka-Bird, Joanna David, Phil Davis, Philip Jackson, James Wilby, Dean Lennox Kelly, Simon Day, Joel Fry, Claire Goose, Will Mellor, Paul Sculfor, Adrian Lukis, Georges Corraface, Tyger Drew-Honey, Amanda Root, Katarina Cas, David Bamber, Ali Bastian, Susannah Fielding, Rosie Cavaliero, William Ash, Francis Magee, Steve Evets, Sally Phillips, Neil Morrissey, Nick Moran, Dominique Tipper, Joe Absolom, Lashana Lynch, Colin McFarlane, Gary Lewis, Michelle Collins, Sylvestra Le Touzel, Matthew Lewis, James Fox, Charlie Creed-Miles, Honeysuckle Weeks, Shaun Dingwall, Julian Ovenden, Emma Rigby, Lloyd Owen, Neve McIntosh, Lucy Cohu, Tomiwa Edun, Nigel Lindsay, Valéry Schatz, Charlotte Hope, Paul Nicholls, Hannah Britland, Gary McDonald, Wendy Craig, Keith Allen, Susie Amy, Tara Fitzgerald, Louisa Connolly-Burnham, Martin Compston, Alexander Arnold, Lorcan Cranitch, Ariyon Bakare, Adrian Rawlins, Natasha Little, Douglas Hodge, Emily Taaffe, Cyril Nri, Murielle Hilaire, Fiona Allen, Monica Dolan, Ramon Tikaram, Kerry Fox, Jason Hughes, Gary Beadle, Angela Bruce, Fraser James, Kedar Williams-Stirling, Treva Etienne, Nadine Marshall, Claire Rushbrook, Sunetra Sarker, Amy Beth Hayes, Luke Newberry, Julian Wadham, Ardal O'Hanlon, Ram John Holder, John Ross Bowie, Olivia Llewellyn, Chloe Pirrie, Nicholas Gleaves, Nathaniel Martello-White, Pippa Bennett-Warner, Tom York, Sally Bretton, Geff Francis, Cecilia Noble, Kemi-Bo Jacobs, Hetti Bywater, Andrew Whipp, Sharon D. Clarke, Lisa Kay, Nigel Betts, David Sterne, Estella Daniels, John Marquez, Sian Gibson, Rob Heaps, Denis Lawson, Elizabeth Berrington, Jemima Rooper, Stefano Braschi, Grace Stone, Tony Gardner, Akemnji Ndifornyen, Elarica Johnson, Suzanne Packer, Rosalind Eleazar, Don Gilet, Jimmy Akingbola, Mark Benton, Chizzy Akudolu, Ewen Cummins, Rebecca Front, Rob James-Collier, Tanya Reynolds, Camilla Beeput

Britská light verze Havaje 5-0 bez superpočítačů a podobných technických sci-fi rekvizit - mix ostrovní komediální detektivky a tropického pohodového maňánismu, který se na vás spolehlivě přenese. Seriál stojí a padá s výborným komikem Benem Millerem dokonale předstírajícím, že je termofobní upjatý britský detektiv s neobyčejným talentem na řešení kriminálních záhad. Pokud už vás unavila módní vlna hyperdepresivních krimi-dramat skandinávského typu, zkuste si odlehčit odpoledne u několika mordů z prosluněných pláží, pravděpodobně nebudete zklamáni. Přítomnost legendárního Kocoura z Červeného trpaslíka je už jen taková třešnička na dortu.(21.1.2015)

Úžasná oddechovka plná decentního humoru a zajímavých krimi případů, odehrávající se v nádherném prostředí slunečného ostrova. Tenhle seriál mě dostal už po prvním díle a za druhou sérii jsem se modlil celý rok. Díky Bohu za ni. (Seriál jsem sledoval jen dvě sezóny, po smrti hlavní postavy, která dělala tento seriál skvělým, jsem sledovat přestal. Hodnocení je tedy jen pro sezony 1 a 2).(2.2.2013)

Moc moc prijemna serie se sympatickym humorem, hudbou i prostredim v kontrastu s paradoxne slunce/karibik nenavidicim hlavnim hrdinou. Jednotlive krimi pripady jsou velmi slusne, v druhe sezone se tvurci snad jeste zlepsili. Na zaver vzdy prichazi Poirotovske vysvetleni pres shromazdenymi podezrelymi. Dobra chemie mezi postavami je velkym plusem. Pobavila rovnez ucast "Kocoura" z "Trapslika"...(7.4.2013)

Detektívny seriál s tým najroztomilejším detektívom, akého televízia na tento svet priniesla. Veľkým plusom je tiež exotické prostredie, ktoré má v kombinácii s ním taktiež komický rozmer. (Musím však podotknúť, že pod najroztomilejším detektívom som mala na mysli Bena Millera... neskoršie série som zatiaľ nemala to šťastie vidieť..)(1.7.2014)

4* za první dvě série. Třetí se u nás zatím nevysílala, zatímco v Británii už běží čtvrtá (leden 2015). Tradiční britská detektivka na netradičním místě. Některé případy jsou skvěle vymyšlené, některé prokouknete v průběhu vyšetřování. Pokud byste nevěděli, že první série vznikla v roce 2011, mohli byste to tipovat na devadesátkový seriál (v mém případě umocněno dabingem). Jak už tu další lidi píšou, je to příjemná oddychovka. Jistě potěší ty, kdo si oblíbili třeba Vraždy v Midsomeru. Pokud se dostanu ke třetí a dalším sériím, jsem zvědav na změny v obsazení.(13.1.2015)

• - Natáčelo se dvanáct hodin denně, šest dní v týdnu při teplotách až 35°C ve stínu a 50°C na slunci. Ben Miller (DI Richard Poole) strávil většinu času v obleku s kravatou. (Ludus)

• - Spoiler: Ve druhé epizodě je Lisa Mooreová (Charlotte Salt) střelena do srdce harpunou a následně padá z balkónu na útes. Podle pitevní zprávy zemřela okamžitě po výstřelu. Ale ve scéně, kde pozornost inspektora Poolea (Ben Miller) upoutá Lisa padající z balkónu, je jasně slyšet, jak ještě křičí. (Sebi236)

• - Sara Martins (Camille Bordey) si při natáčení utrhla Achillovu šlachu, když přemluvila režiséra, aby mohla při pronásledování pachatele skočit na loď. (Ludus)