Věřte nevěřte

• USA Beyond Belief: Fact or Fiction
Mysteriózní / Thriller / Fantasy / Horor / Sci-Fi
USA, (1997–2023), 54 h 15 min (Minutáž: 44–60 min)

Série(6) / Epizody(58)

chrispe

Přiznávám, čtvrtá hvězdička je tak trochu z nostalgie. Protože kdysi pro mě měl tento seriál velké kouzlo a pár příběhů mi přivodilo (opravdu!) husí kůži a zježené vlasy. Dívám se na něj ráda ještě i dnes, ale spíš jde o jakési očekávání, zda na mě budou příběhy, které si pamatuju působit stejně nebo ne (samozřejmě to tak v mnoha případech není - leč v některých...). Rozhodně je to zábava, obzvláště když se koukáte s někým a tipujete, zda je to fact or fiction :) ()

andaa

Originální nápad na zfilmování rubriky z Topdívky, kde se vyprávěly strašidelné příběhy. Buhví kde ty povídky vyhrabali, ale jako malá jsem to fakt žrala. A Johnatan Frakes byl geniální. ()

Kimm2

Část mého dětství. Sentimentálně vzpomínám, jak jsme na to s kamarádkou z pod peřiny koukaly vyděšené strachy a pak nadšeně tipovaly co je fakt a co fikce. Náhodou jsem na seriál po zhruba patnácti letech přepnula a prostě nechápu, co mě na tom kdysi tak bralo. I tak nechávám čtyři hvězdičky za dětské vzpomínky. ()

readan

Úžasný seriál. Niektoré časti boli skutočne strašidelné, iné zase nezaujímavo vymyslené. Ale aj tak ma to vždy bavilo, už len preto, že som čakala, či sa dané príbehy mohli vôbec stať. ()

drozdy1

Líbila se mi hlavně první serie. Ty ostatní už tolik ne začali si to podle mě hodně vymýšlet a člověk to bral s rezervou . Ale i tak se jedná o kvalitní seriál u kterého jsem se jako malý bál tak , že jsem nemohl zajít ani na záchod :-D ()

*Colorado

Já měl pro tenhle pořad vždycky slabost, ale s postupem času se dalo velice dobře předvídat, které že příběhy byly natočeny na základě skutečných událostí, a které byly smyšlené.. Ovšem z těch ze škatulky "FACT" někdy běhal mráz po zádech ;-) ()

kukys

Serial, který ve mně zanechal už odmalička silnou stopu. Příběh o upírovi v nemocnici byl pro mě dlouhá léta naprostým symbolem strachu ()

bangee

Příjemná oddychovka na pondělní večer. Příběhy jsou někdy výborné, někdy průměrné a někdy dost trapné a nepovedené. Celkové provedení se snaží být tajemné, mystické, horrorové... Nicméně jim to neberu. Ale s nadhledem se na to koukat dá. Čistý průměr. ()

Heroine

Myslím že věřte nevěřte je trošku víc pro děti než pro dospělé. Jenže já na to koukala právě jako dítě, takže jsem se do toho naprosto zbláznila. Každý díl je zábavný, i strašidelný. Skoro všechny děti které znám to milují, takže na tom asi opravdu něco je. Rozhodně má specifickou atmosféru. ()

SidneyP

Nedíval jsem se na tenhle seriál pravidelně, protože bylo takové mrazivé zjistit, že se některé příběhy fakt staly... Někdy mi vážně nahnaly takovej strach, že jsem nemohl celou noc usnout. V tehdejší době klasika; kdo se alespoň jednou nepodíval, jako-by nežil. 65%. ()

Gismo.kv

Jako puberťák jsem ten seriál miloval. Po shlédnutí některých dílu jsem si musel rozsvítit po celém bytě, abych vůbec došel do koupelny a na záchod. Mělo to fakt afmosféru a ta úvodní znělka je dokonalá... ()

Fawkes

Úžasný seriál, který jsem si oblíbil už v dětství. Někdy mě mrzí, že už ho v televizi nedávají, přesto se někdy na své oblíbené epizody dívám na Internetu. První série s James Brolinem mě bavila méně, později mě Jonathan Frakes přesvědčil, že je lepší moderátor. Co může na diváka působit negativně je český dabing, nepůsobí nějak hrozně, ale připadá mi jakokdyby postavy ve všech dílech dabovalo 5 lidí. (90%) ()

MikeeTheory

Nikdy jsem nějak moc neřešil, co je pravda a co ne. Důležité je, že jsem se u toho bavil a občas i dokonce bál. Pamatuji si, že jako malý jsem vždy čekal na další díly. A i když bych dneska měl asi plno výhrad, z té nostalgie musím hodnotit kladně. ()