Věřte nevěřte

• USA Beyond Belief: Fact or Fiction
Mysteriózní / Thriller / Fantasy / Horor / Sci-Fi
USA, (1997–2023), 54 h 15 min (Minutáž: 44–60 min)

Série(6) / Epizody(58)

ivishka

Pamatuju si,že když jsem byla malá tak mě většina těch příběhů strašně děsila ale zároveň jsem se na to ráda dívala :-).Stačilo mi když zazněla ta úvodní znělka :-D.Podle mě skvělý seriál. ()

Džejkop

Některé povídky jsou skvělé, jiné zase dost špatné. Kořením tohoto pořadu jsou právě ty hádanky. Pravda nebo výmysl? Fakt nebo fikce? Samozřejmě jsem se nezřídka kdy ve svém úsudku spletl. ()

O.Peta

Možná právě kvůli tomuto pořadu, na který jsem od malička koukal, teď nejsem schopen horory zařadit mezi své oblíbené žánry. V někom hororového ducha probudil, ve mně ho úplně zabil :D. Nicméně vysokou kvalitu uznávám, žral jsem to jako blázen, bál se chodit sám do pokoje a s chutí hádal co je pravda a co fikce. Btw.: Změnil bych označení seriál na pořad. Tam bych měl pro něj ve svém žebříčku určitě místo. 90% ()

Tommass95

Většina příběhů je špatně zrežírována i zahrána, ale zachraňuje to velmi dobrý moderátor a nervy drásající atmosféra některých příběhů. ()

MikO_NR_1909

Najmystickejší seriál, z ktorého mi vždy nabieha husia koža. Do jedného príbehu ( vzhruba 8 minút ) nasiaknu celú energiu strachu, kde ste radi, kedy máte čistý pohľad a nástup hudby či kameramanské klamanie tela považujete sa zrod mrazivej neistoty. Jonathan Frakes svojím úškrnom udáva desivé tempo najmrazivejšiemu seriálu a vôbec ma nezaujímajú reálne pseudoprepojenia so "skutočnými udalosťami". Podstatný je pre mňa divácky zážitok, aký som pociťoval už od detstva pri spomienkach na to... ()

suicide

Jediné co jsem neměl rád bylo, že televize Prima věčně měnila vysílací časy, jinak ale těžko hledat, co vytknout. Jonathan Franks v podobě průvodce večerem byl tou kotvou, která diváka znovu zakotvila do reality. Neustálá zásoba hlášek typu: "Je to pravda, nebo si z vás děláme jenom dobrý den? byla vždy odlehčením mezi výborně zpracovanými hrůznými "povídkami", kde se scénariské opravdu vyřádili. Ač jsem seriál poprvé viděl již dávno, tak i při opakování mi kolikrát přejel mráz po zádech, takže Věřte nevěřte! to už je na vás. ()

stration

Já prostě musím dát plný počet. Je mi celkem jedno, kdo tam hraje, jak je díl natočený a jaká je v něm hudba. Všechno je to tak roztomile blbý, až mě to fascinuje. Jonathan Frakes se tváří naprosto neuvěřitelně a jeho uvedení každého dílu jsou k popukání. Náměty samotných příběhů jsou dokonalé. Stalo se koncem šedesátých let na Středozápadě. No geniální. A co příběh o muži, který přišel o nohu, aby našel svou hrdost a o druhém muži, který ztratil hrdost a pak taky nohu... ))))) ()

AlistairMir

Občas jsem věřil, občas jsem nevěřil a když jsem nevěřil ze strachu, že tohle prostě být nesmí a ono ejhle se na konci dílu ozvalo, že je to pravda, tak jsem byl tenkrát nejednou solidně podělanej. Parádní seriál ,kterej mám rád dodnes. ()

JohnMiller

Ako dieťa som to pravidelne sledoval ak som na to natrafil v TV. Ešte aj s babkou ak ma pamäť neklame. Príbehy pri ktorých divák hádal či sa jedná o fikciu alebo realitu zaujali v tom čase silným nádychom mysteriózna, horrorovou atmosférou a pretvárkou, že ide skoro akoby o reality šou. Fact or Fiction vyvolával nutkavý pocit (dokonca aj pri príbehoch čo sa nestali), toho, že sa podobná vec môže stať hocikomu z nás. Moderátori boli svojím prejavom celkom uveriteľný takže strach vtedy ohlodával aj mňa. Nostalgické 3*. ()

L_O_U_S

"Ó, duchu temnoty, nastal čas, abys tu spravedlnost sjednal zas!" Velmi rozporuplný seriál. Na jedné straně několik geniálních hororových příběhů (upíři v nemocnici mě docela vyděsili), na druhé straně spousta hloupých klišé a dementní dialogy jako z reklamy na Velkopopovického kozla ("Jó, Time, takový stoly jako ty už dneska nikdo nedělá"), ještě navíc umocněné nedobrým dabingem (Filip Švarc a Miroslav Saic jednoho brzy omrzí). Pokud se chcete jen bavit a bát, je tento seriál na večer ideálním, nicméně mě zaráží, kolik lidí (i zde) je schopno tvůrcům uvěřit, že se příběhy vydávané za pravdivé opravdu staly. (52.) ()

Colonist

Dřív jsem to sledoval rád, dnes už spíše jen kvůli pobavení. Produkce, efekty a herecké výkony nikdy nebyly nic moc. Mnoho příběhů jelo podle jedné šablony, ale některé byly opravdu povedené a člověka při nich zamrazilo. ()

marleyy

60% Kuurde já byl posraný až za ušima, jak jsem na to koukal jako malej. Polštář byl vždycky celý rozkousaný po konci dílu. ()

kapsomut

Opravdu pořad pro děti :D když mi bylo tak 10 - 11 let, tak jsem byl nadšený, a táta mi vždy říkal, že je to píč***na. Já byl vždy naštvaný, když to říkal, ale teď to říkám sám. Čím to asi bude, třeba tím, že dopředu vím co se bude dít? Nebo že je to stále na "stejné brdo"? Uvaděč příběhů se neustále tváří jako neuvěřitelný mužíček, který se právě posral :) ale i tak, za to mládí, kdy jsem na tom byl závislý, tomu musím dát alespoň 2 hvězdičky. Enjoy this shit! ()