Věřte nevěřte

• USA Beyond Belief: Fact or Fiction
Mysteriózní / Thriller / Fantasy / Horor / Sci-Fi
USA, (1997–2023), 54 h 15 min (Minutáž: 44–60 min)

Série(6) / Epizody(58)

Jello Biafra

Pamätám si veľmi dobre keď som sa ako 9 ročný pri pozeraní tohto seriálu triasol hrôzou a nemohol spávať. Dnes už mám 20, som fanda hororov a tento seriál je mi akurát k smiechu. K smiechu sú hlavne herecké výkony (ne)hercov. Mnoho epizód je fakt dosť hrozne natočených. ()

venca163

Tohle člověk prostě nemůže nemilovat, parádní přehlídka historek k táboráku. Kvalita příběhů i zpracování sice dost kolísá, ale dohromady to hrozně funguje (hlavně proto, že můžu hádat, co je lež a co se zaručeně stalo). Dřív jsem to žral a nepřepnu to rozhodně ani dneska. Jen možná trochu kazí dojem, že celý pořad dabujou asi 3 lidi :D. (80%) ()

P1tr

Populární seriál se zajímavou formou, která zapojuje diváky do dění a nechává je hádat, které z uvedených příběhů byly inspirovány pravdou a které byly kompletně smyšlené. Tato část funguje skvěle a budí u sledování s přáteli plodné diskuze. Ovšem samotné příběhy už jsou značně nevyrovnanou směsicí povětšinou nekvalitních příběhů hraničících s parodií, které jsou natočeny neskutečně amatérským stylem, který často nutí k smíchu a opravdu zajímavých kousků se nám dostane vzácně. ()

widla

Seriál mého mládí:-)...u některých epizod jsem se mohla potrhat smíchy, ale u některých jsem se zase schovávala pod peřinu:-D....takže hodnocení je jasné - půl na půl ()

lskala

Kvalita natočených příběhů je neskutečně tragická!!! Navíc vše dokonal neskutečně debilní Český dabing. Jedna hvězda za to, že tam alespoň byli příběhy podle skutečné události. 20% - 1* ()

Cejny

Fikce nebo pravda? Tento pořad je určitě zajímavý, ale postupem času se epizody "opakují", jde v nich jen o jedno. Vymyslet šokující příběh a natočit ho, no a pak jen necht lidi hádat, jestli se to doopravdu stalo nebo ne. ()

Angus odpad!

Vážně nevím co si o tom mám myslet....Každá epizoda je nereálná, a když si potom tipuju jak to vlastně "je", tak je to samozřejmě vždycky pravdivé... ()

Lukoboss

To je takovej ten typickej americkej styl pořadu, kde se furt něco opakuje dokola, aby náhodou divák asi nezapomněl, na co se to vlastně dívá. Temným gradujícím hlasem je vám předkládáno, že je všechno "záhada" a pak se prostě dozvíte, jak to bylo. Věc, která mě naprosto netáhne, nebaví a přijde mně to dost hloupý. Jo, chápu ten princip samozřejmě, ale není to nic pro mě. ()

remy

Mile rád vzpomínám na časy, kdy pozdě večer v televizi běželo Věřte nevěřte moderované Johnatanem Frakesem a já po skončení některých dílů velmi litoval, že jsem si radši nepustil Harryho Pottera. Obzvlášť prokletá žena z epizody "Zrcadlo pravdy" mi tehdy způsobovala nespavost! "Žijeme ve světě, ve kterém existuje reálné i zdánlivě nemožné. Kde skutečnost na sebe bere podobu iluze, a kde jsou některé věci nevysvětlitelné. Dokážete odlišit pravdu od smyšlenky? Vyzkoušejte si to, podívejte se na následujicí příběhy a - Věřte nevěřte." ()

borec999

Kultovina, z ktorej som videl asi každý diel a pri ktorej som v detstve zažíval prvé pocity strachu. Uhádnete, které z pěti nabízených příběhů napsal scenárista a které přinesl sám život? Mmm nie, ani raz sa mi to stopercentne nepodarilo určiť. Zvolený formát seriálu je veľmi atraktívny. Jednotlivé príbehy sú síce krátke, no zato bez hluchých miest, s výbornou atmosférou a aj jemným nádychom hororu ( no okej, niekedy je ten nádych hororu dosť veľký :D ). Atmosféru tajomna od 2. série výborne dotvára démonický Johnathan Frakes, ktorý seriálom prevádza a perfektne sa zahráva s divákom. (pri čom James Brolin v 1. sérii vôbec nebol zlý, ale Frakes ho skrátka svojim výkonom schoval do vačku). Pri niektorých príbehoch slušne zamrazí a u viacerých údajne reálnych budete neveriacky krútiť hlavou. Najobľúbenejšie príbehy, na ktoré si spomínam: žena v zrkadle, dom snov, metro, neznámy pacient ,titan, príšera v skrini,zrkadlo pravdy,hrobárova nemesis a určite veľa ďalších na ktoré som zabudol. Povinnosť pre fanúšikov hororu a mysterióznych príbehov a pre mňa osobne jeden z naj seriálov, aké boli natočené. 100% ()

masr

Seriál, u něhož mě nekonečně obtěžoval fakt, že vůbec nešlo o to, jestli se popisovaný příběh stal anebo nestal. Šlo totiž o to, jestli si ten příběh vymyslel nějaký paranoidní vystrašený trouba před X lety a vydával ho za skutečný, anebo si ho právě vymysleli scénáristé... Seriál se mohl spíš jmenovat "Amatéři nebo scénáristé?" ()

jondoe

Na tuto relaciu som sa vzdy rad dival a takmer kazdy pribeh ma dokazal zaujat. A skoro vzdy som uhadol ci je to skutocnost alebo fikcia :-))) ()

Testament

Na příjemné nedělní odpoledne vždy pět příběhů, u kterých jsem se většinou mýlil, zda jsou pravdivé, to přiznávám..Pak si na hodinu schrupnout a večer skouknout nějaký film. Joooo, to byly časy. ()