Věřte nevěřte

• USA Beyond Belief: Fact or Fiction
Mysteriózní / Thriller / Fantasy / Horor / Sci-Fi
USA, (1997–2023), 49 h (Minutáž: 44–60 min)

Série(6) / Epizody(51)

frxXx

hrozna hlupost :D, Ale mam na to pekne spomienky, kedysi sme to pravidelne pozerali cela rodina:) a bali sme sa, mal som asi tak 10-13 rokov, a vzdy ked prisiel daky "malo desivy pribeh" sa mi na konci ulavilo. Teraz si mysliim ze su vsetky malo desive, neprofesionalne natocene a hlavne vsetky vymyslene:). Tie ich "pravdive" pribehy su asi tak o 1000 km od ich predloh aj tie su urcite len zalozene na dakych nepodlozenych klebetach a legendach ... :) ()

Barghest

Povedený pořad, který uměl navodit tajemnou atmošku už úvodní znělkou. Charismatický Jonathan Frakes si diváka povodil pěkně na provázku, napínal ho jako kotevní lano, aby mu pak vyrazil dech záverečným suma sumárum. Oproti tomu, co se občas ukázalo být skutečným příběhem, se scénáristi drželi ještě při zemi. V letech pubertálních tohle bylo mým večerníčkem a přiznávám, že jsem občas měla dost rozbouřenou fantazii a divoké spaní. ()

MartinTerran

Hodně zajímavý pořád, který jsem sledoval pravidelně. Příběhy byly poutavé, ale u poloviny co my řekli, že jsou pravda jsem jim to stejně nevěřil. Buď jsi to až moc upravili nebo žijeme ve světě s mnohými paranormálními jevy. To, ale nemění nic na tom, že je to super podívaná a oba průvodci pořadem byli výborní. Hodnocení: 74/100. ()

XXXXXXXX

Jako malý jsem tento seriál miloval. Dokonce jsem toho měl natočeny 2 kazety, na LP samozřejmě. Jeho znělku, jsem dokonce jednu dobu uměl i nazpamět. Udivilo mě, že se za dobu natáčení vystřídaly dokonce 2 moderátoři, uhlazeného Brolina, později z neznámých důvodů nahradil, a už seriál už i dotočil Jonathan Frakes se svým upírským úsměvem. Paradoxně byly většinou pravdivé ty příběhy, o nichž jste si natuty mysleli, že musejí být výplodem scénáristy. Podívejte se na následující příběhy a věřte nevěřte... ()

AlexUnited

Niektoré príbehy sú vcelku zaujímavé, ale bohužiaľ značná časť ostatných je natočená veľmi naivnou formou, že pripomínajú skôr akúsi rozprávku kde dobro zvíťazí nad zlom (s dojmom že sa tak stalo za pomoci nejakých podivných, snáď nadprirodzených okolností). Ktovie koľko z príbehov ktoré sú údajne pravdivé, sa aj v skutočnosti naozaj stali. Mnohé sa podľa mňa buď vôbec neodohrali (sú založené len na nejakej legende) alebo je v nich pravdivý iba základ a mnohé ďalšie okolnosti si scenáristi výrazne prikrášlili. Ale nájdu sa aj také, ktoré sa v skutočnosti bez problémov do bodky odohrať mohli a to bez pričinenia mystických síl (dielo obyčajnej náhody, príp. niekto niečo narafičil atď.). Hviezdička navyše za solídny výkon moderátora Jonathana Frakesa. ()

majky19

Velmi dobrý pořad, ve kterém není v žádném případě nouze o zajímavé příběhy, při jejichž sledování si divák vskutku nemůže být vůbec jist, zda se jedná o skutečnost či fikci. ()

kneekal

Nesměl jsem prošvihnout ani jeden díl tohodle velmi zajímavého seriálu... herecké výkony v některých (no vlastně ve většině) "povídek" vypadají velmi amatérsky a o nějakých bombastických efektech opravdu nemůže být řeč.. ale nápad se cení .. a atmosféru to má skvělou.. obzvlášť když začne uvádět Jonathan Frakes....... myslíte, že víte, v čem je zakopaný pes? nebo nevidíte jádro pudla??? dívejte se... :) ()

kl.st

Viděla jsem to už asi pětkrát a stejně se bojím pořád stejně. Je to hodně dobře udělaný seriál, jen by to chtělo nové díly. ()

MartyMcFly89

Dětská klasika. Příběhy by dnes působily asi směšně, postavy by hrály hrozně, vůbec celá ta atmosféra duchovna by šla do háje, ale čert to vem. Je to nostalgie, budu na ní vzpomínat vždy jen v dobrém. A tajemný Riker to korunuje. ()

PetrJulian

Svého času to bylo dost dobré. Je ale fakt, že to po pár sezónách muselo skončit, protože by to skončilo úpadkem kvality a vymíláním stále stejného. ()

keyzar

Skvělé strašidelné příběhy a dobrý vypravěč. Po některých dílech jsem se opravdu bál jenomže seriál podezřívám, že pravdu a fikci přehazuje. To co je reálné je fikce, a to co je nesmysl je pravda. Seriál je ale jinak dokonalý, a proto dávám čtyři hvězdičky. ()

Rediik

Jednou jsem se bála, pak zase smála. Záleželo podle příběhu, ale jako menší jsem se na Věřte nevěřte ráda koukala. Lepší 3* :) ()

krvinka56 odpad!

Zpočátku sem byl nadšen zajímavě pojatým seriálem.Ale po delší době mne to fakt přestalo bavit.A taky pokud to sledujete často je to o ničem.Nápad je ale na jedničku. ()

Crybaby

No, tiez jeden z rady serialov ktory som sledoval aktivne pre par rokmi a teraz som sa k nemu vratil. Nie je to nic velkolepe, predsa v roku 1997 nevedeli tvorcovia vyformovat tie hororove pribehy do takeho rozmeru, zeby som sa krcil od strachu, ale ma to nieco do seba. Nie kazdy pribeh zaujme, ale je zaujimave sledovat ci sa moj nazor zhoduje s finalnym vysledkom. ()