Věřte nevěřte

• USA Beyond Belief: Fact or Fiction
Mysteriózní / Thriller / Fantasy / Horor / Sci-Fi
USA, (1997–2023), 54 h 15 min (Minutáž: 44–60 min)

Série(6) / Epizody(58)

Motinski

Fajn atmosférická záležitosť s pekným openingom pred každou časťou. Kolísanie kvality jednotlivých príbehov je ale až moc citeľne, čo je škoda lebo napriek lacnejšiemu vizuálu to vystrašiť vie. ()

bubun

Pro mě, a možná i pro další, kteří jsme na tomhle třemi hlasy nadabovaném pořadu vyrůstali, je to více než příjemná, místy vtipná záležitost. A hlavně sympaťák Jonathan Frakes :-) ()

Dado

Jeden z mojich najobľúbenejších seriálov. V detstve som si večer, keď bežal na TV Prima alebo už neexistujúcej TV Luna, pravidelne sadal pred bedňu a s napätím a strachom v očiach sledoval jednotlivé príbeh a na konci hádal, ktorý z nich je pravdivý a v ktorom naopak len zaúradoval šikovný scenárista. Tieto časy sú už síce dávno preč, no ešte aj dnes si občas zapnem nejakú časť, ktorú mám v počítači a to i napriek tomu, že väčšinu z nich už poznám veľmi dobre a viem, ako sa to všetko skončí. (95%) ()

LiborGondek

Když tenhle seriál vysílali, tak jsem byl ještě malej kluk a doslova jsem ho hltal. Nejvíc mě naštvalo, když mě rodiče zahnali spát a já to neviděl do konce, takže jsem se v mnoha případech ani nedozvěděl jak to bylo. Myslím, že by si zasloužil znovu návrat na obrazovky, to co tam běží teď je ve většině případů děs a bída. Hodnotím 80%. ()

honza7

Je pravda, že některé díly jsou blbost už v polovině děje ale musím uznat, že nikdy jsem neuhodl všechny povídky a i Frakes tomu dodává nádech tajemna ()

karlik4801

Seriál s atmosférou. Škoda amatérských výkonů v některých příbězích. Některé "pravdivé" příběhy byli vážně o ničem a u některých mi běhal mráz zádech, jelikož jsem na to koukal asi v deseti letech. Dodnes se sestrou řešíme jestli jsou ti příběhy pravdivé, nebo jde o výmysl režie. 3 hvězdy za to že jsem se jako malý bál. ()

flawi.f

Pro mě je Věřte nevěřte nedotknutelnou záležitostí z jednoho prostého důvodu - mám na něj strašně krásné vzpomínky. Jako malá jsem se s mamkou pokaždé uvelebila u televize, s předem nadepsanými papírky a hádali, který že příběh je fikcí a který se skutečně stal. Samotné příběhy kvalitou příliš neoplývají, to si nebudeme nalhávat, ale myslím, že zde jde hlavně o pointu, která v mnoha příbězích byla vyloženě skvělá. Ale jak už jsem psala - k Věřte nevěřte mě poutají hlavně vzpomínky. ()

Tyny

Můžu říct, že i přesto, že nemám ráda horory, strach a napětí, Věřte nevěřte patří mezi mé oblíbené seriály a je to jeden z nejlepších seriálů vůbec, které dávají v TV. Na tohle se dá aspoň koukat a je to zábavné. Nehledě na to, že ty dojmy, které oni chtěli aby diváci měli, mám já. Bojím se a sama bych se na to nepodívala, proto mně to přijde skvělé. Mimochodem každý díl a každá epizoda má něco do sebe a neopakuje se to jako většina stupidních pořadů stále dokola. Jen úvodní znělka a hlas Jiřího Plachého (James Brolin) mi nahání husí kůži. 5* ()

July

Jako malá jsem tuhle sérii milovala a vždycky jsem hrála na to, u kolika příběhů uhádnu jejich pravdivost, probírali jsme to o přestávkách ve škole... Tak trochu nostalgie, ale nic pro zopakování :-). ()

Dawid199

Bylo pro mne zajímavé sledovat výplody fantazie scénáristy tohoto skvělého pořadu, nebo také výplody fantazie našeho života a hádat co asi vymyslel scénárista a co sám život.... ()

Tomik.

Docela rozporuplný seriál, jak to tady tak čtu. Jistě, mnoho epizod bylo dosti bizardních a jen těžko se mohly skutečně přihodit (a to i přesto, že byly označeny nálepkou TRUE). Přece jenom je ale důležité zachovat zde určitou objektivitu a přiznat si, že mnoho příběhů bylo - na druhou stranu - zase velmi netradičních, originálních a rozhodně dokázaly zaujmout - což je koneckonců cílem tohoto pořadu. Za sebe říkám, že jsem si to užíval. Když jsem tento seriál, jako ještě malý kluk, sledoval před mnoha lety v TV (a nutno říct, že byl vždycky strategicky vysílán ve večerních hodinách), kolikrát jsem ani usnout nemohl. A to ani ne z toho důvodu, že bych se bál nebo měl strach (což jsem ale mimochodem doopravdy u některých dílů měl!). Pravý důvod byl ten, že mi to nedalo a člověk se nad tím prostě musel zamyslet. Ano, hodně příběhů bylo vyloženě jak pěst na oko (viz. květina připojená na polygraf, která usvědčila lupiče v květinářství - a to prý byla pravda!), ale tak kvůli několika hovězinám přece neodsoudím celý seriál. Třeba Napoleonovo křeslo smrti vidím před očima ještě teď. Parádní díl. Prostě průměrný seriál, který se hodí na dlouhé zimní večery do nepohody, k odpočinku a relaxaci. O nic jiného mu vlastně ani nejde. Proto jsem chtěl dát tři hvězdičky, ale abych trochu vyvážil to nepříznivé skóre, jednu hvězdičku si přihodím. :)) ()

bobby_jean

Ako malá som toto žrala ako divá, dokonca som sa skutočne niektorých príbehov bála :) Dnes je to skôr nostalgia, ale stále to má niečo do seba! ()