Báječní a bohatí

(seriál)
  • USA The Bold and the Beautiful (více)
všechny plakáty
Ukázka z filmu 333
Drama / Romantický
USA, 1987, 6733x30 min

Drew Ganyer

Ronn Moss, John McCook, Schae Harrison, Maeve Quinlan, Ashley Cohen, Rob Brownstein, Sean Whalen, Dylan Neal, Jacqueline MacInnes Wood, (více)

Báječní a bohatí patří k nejslavnějším a nejúspěšnějším seriálům v oblasti nekonečného žánru. Hlavními hrdiny jsou dvě rodiny, které podnikají v módním průmyslu - rodina Forresterů a rodina Spectrů. Úspěšnější je rodina Forresterů, která v módě udává styl. Osudy obou rodin jsou vzájemně propojené.

Tento seriál se natáčí již od roku 1987. To, že je populární, dokazuje hostování takových herců, jako jsou například Kabir Bedi, Paul Satterfield, Sean Kanan, Jack Wagner, Lorenzo Lamas, Marshall Teague nebo Antonio Sabato jr. Tento seriál je úzce propojen s dalším takovým podobným seriálem - se seriálem Mladí a neklidní. (videofil)

Ukázka z filmu 333

Fingon odpad!

Stojím před velkou záhadou... protože jsem se v době, kdy jej vysílala TV Nova na tento seriál nedíval, schválně jsem si stáhnul jednu novou epizodu (9.4.2009). Může mi někdo vysvětlit, jak je možné, že to vypadá skoro stejně jako Tak jde čas ze sedmdesátých let? Je to přesvětlování každé scény záměrem, jak ukázat, jak báječně si bohatí žijí, nebo z nějakého jiného důvodu, na který nejsem schopen přijít? Přesvětlené jsou jak interiérové, tak exteriérové scény. Jediné, co mě napadá je, že se točí na málo citlivý materiál, přesně tak jako v šedesátých televizních letech, ale nezdá se mi, že by to byl právě tenhle případ... Má to sice dvacet minut, ale vleče se to neúprosně. A vůbec, celé to na mně působí, že být báječný a bohatý je strašná nuda. Nikdy víc! ()

suicide

Nemůžu jinak a musím tomuto odpadovému seriálu věnovat jednu hvězdičku. Je tomu sice už hodně let, co jsem ho viděl naposled, ale tehdy to byl seriál, který jsem si vždycky o prázdninách pustil u babičky, lehl si před televizi a započal relaxační výmaz. Vůbec nevadilo, že jsem vynechal nějaký díl, nějaký týden, popřípadě celý rok do dalších prázdnin. Jeden rok se začala odvíjet jedna zápletka a za rok jsem viděl, jak to celé dopadlo a s překvapením jsem zjistil, že dvě postavy také s překvapením v průběhu toho roku zjistily, že jsou syny úplně nové postavy v seriálu. No není to úžasná dějová zkratka, když vypustíte rok a o nic nepřijdete? ()

L_O_U_S odpad!

Existují dvě úrovně odpadu. Do jedné házím filmy a seriály, které za nic nestojí, ale přesto se na ně ještě dá dívat a člověk je v pokušení udělit aspoň tu hvězdičku. Pak jsou ale takové obludnosti, u kterých divák jen nevěřícně zírá a táže se po smyslu vlastní existence. BÁJEČNÍ A BOHATÍ patří spolu se skvosty jako TAK JDE ČAS do té druhé skupiny. Viděl jsem snad minutový úryvek z této neuvěřitelně roztahané sračky a i přesto se cítím oprávněn hodnotit. Nerozpoznal jsem nic, co by bébéčka odlišovalo od výše zmíněného konkurenta. (354.) ()

pinguinka

Dlouho jsem své hodnocení zvažovala a musím dát tomuto nekončícímu seriálu hvězdičky dvě – jednu za úžasnou flexibilitu řešení dějových zvratů ;o) a druhou za to, že se při jeho sledování krásně snídá. Taky jste tak napjatí, zda si neuvěřitelně umělohmotný Ridge vezme už asi popáté (nebo počtvrté, teď nevím ;o) Brooke?A dozví se Eric, manžel Stephanie, otec Erica a děda malého Erička pravdu o tom, že Ridge neni jeho syn??? :oD ()

berg.12

Na rozdíl od svých latinskoamerických protějšků, které jsou značně stylizované a myslím, že zároveň tak trochu parodují samy sebe, tady to zřejmě tvůrci myslí smrtelně vážně. Vhodné jako mučící prostředek pro milovníky filmu. Ale uznejte, pro stanovení estetických kategorií je dobré vědět i kde je dno. PS: odpad dávám tam, kde film u mě propadne i tímto dnem. ()