Pokémon

• Japonsko Pocket Monsters (více)
Japonsko, (1997–2023), 476 h 32 min (Minutáž: 22–25 min)

Režie:

Kunihiko Jujama, Masamicu Hidaka, Norihiko Sutó, Júdži Asada (více)

Ikue Ótani, Rika Macumoto, Minami Takajama, Majumi Iizuka, Júdži Ueda, Megumi Hajašibara, Šin'ičiró Miki, Bin Šimada, Činami Nišimura, Fumiko Orikasa (více)

Série(9) / Epizody(1234)

V roku 1995 autor Satoshi Tajiri priniesol do spoločnosti Nintendo ukázať svoj námet o Pokémonoch a rozpútal tak celosvetový ošiaľ počítačovej hry, na základe ktorej vznikol v roku 1998 japonský animovaný seriál s vyše dvesto epizódami. Desaťročný chlapec Ash má jeden obrovský sen chce sa stať pánom virtuálnych postavičiek a príšeriek Pokémonov. Vydá sa preto do sveta s cieľom stať sa majstrom v Lige Pokémonov. Spolu zo svojim verným Pokémonom Pikaču sa bude snažiť vybojovať osem odznakov na postup do ligy. Ash, Pikaču a pokemonskí kamaráti musia zachrániť všetkých vzácnych pokémonov pred ich zlými lovcami. Maskovaní nepriatelia ich môžu pomocou techniky a výbojov premeniť napríklad na zlých duchov. Ash, Misty, Brock a Pikaču sa preto musia vrhnúť do nekonečných dobrodružstiev a zachrániť svet! (oficiální text distributora)

Eawy

To akože vážne? Ja neverím. Pokémon je legenda. A všetci v mojom veku, ktorí tvrdia niečo iné akože to nepozerali a nezbierali kartičky a nerecitovali báseň raketového týmu, to je akoby tvrdili, že nezbierali Céčka a že o nich nikdy nepočuli. Che, myslím, že pri detských senzáciách a či chceme alebo nie jedna z nich je aj Pokémon, netreba rozmýšľať nad kvalitou ani nad kvantitou ale na tom ako sa to deťom páči. A pozrime sa dozadu. Necítim sa, že by mi to zdegenerovalo mozog, no keď sa pozrieme na dnešné rozprávky a seriály určené pre deti, kde je hlavnou témou ako prežiť s veľa peniazmi, a akože príbehy ,, o skutočných problémoch mladých ľudí, typu Hannah Montana!" radšej povolím svojej štvorročnej sestre nech pozerá a zbiera pokémonov ako si nechá vymývať mozog. Toľko odo mňa. ()

Z0oMb3E

Mne sa náhodou páčia japonské rozprávky typu veľké oči a prúdy sĺz. Rozprávka o bojujúcich zvieratkách tiež nieje na zahodenie. Síce originálny nápad to nieje keďže vychádza z počítačovej hry, ale vcelku vydarené spracovanie. Podľa mňa si nezaslúži až také nízke hodnotenie, ktoré podľa mňa vychádza z neobjektívnosti a komplexu z pokémonov. ()

Phobia

Něco málo jsem absolvovala se svým mrňavým synovcem a přišlo mi to opravdu připitomělé. Na druhou stranu tahle animovaná slátanina není určena dospělým... a všechny děti by jistě chtěly svou vlastní příšerku se zvláštními schopnostmi;-). Hvězdičku tedy ponechám, ale pokud je vám nad 7 let, je tahle blboučká podívaná vážně na PIkaČU. 15% ()

L_O_U_S odpad!

Hodnotím-li Pokémony českými měřítky, jedná se o naprosto zvrhlý hnus, na který jsem byl v době po jeho uvedení doslova alergický. Navíc jsem nikdy nepochopil, co je tak úžasného na téhle manga-animaci, jež mi připomíná videa z YouTube, která jsem se snažil pouštět na svém zastaralém počítači. Po kém oni sú? "Zlí rakeťáci už jsou zase tady a zmaří vám všechny vaše snahy!" (60.) ()

Fingon

Kdyby mi bylo o deset let míň, dám hvězdiček pět. Ale holt už nejsem ani teenager, takže jenom tři. Proboha, díky Pokémonům jsem poznal, že existuje nějaké anime! Navíc je ze všech uvedených seriálů tohoto žánru (dětská anime - Digimon, Beyblade) prokazatelně nejlepší, tak jakýpak odpad? ----- Po DLOUHÉ době se mi podařilo sehnat pár dílů, a je to naprosto super. ()

• Slovo "Pikachu" je odvodené od dvoch japonských slov, a to "pikaru", což je citoslovce pro záření či jiskření, a "chu", které reprezentuje zvuk, který vydává myš. (rador)
  • Ash prozradí, že Squirtle byl jeho první volbou a Charmander jeho poslední. (LUKICKK)
  • Pojmenování magických pokémovů Abra a Kadabra je odvozeno od pohádkového čarodějnické formulky „Abrakadabra“. (Jacinda)

Hlasujte o nejlepší anime desetiletí!

Hlasujte o nejlepší anime desetiletí!

10.07.2010

Za posledních deset let japonská animovaná tvorba zažila neuvěřitelný boom a její vliv se promítl i do jiných sfér kinematografie a popkultury, jako například do videoklipů Linkin Park nebo filmu… (více)