Kravaťáci

USA, (2011–2019), 98 h 27 min (Minutáž: 41–90 min)

Tvůrci:

Aaron Korsh

Gabriel Macht, Patrick J. Adams, Rick Hoffman, Meghan, vévodkyně ze Sussexu, Sarah Rafferty, Gina Torres, Andrea Parker, David Costabile (více)

Série(9) / Epizody(134)

Recenze uživatele Sany33 k tomuto seriálu (13)

Pilot (2011) (S01E01)

Príbeh: Stretávame sa s dvomi ústrednými postavami. S Harveym, ktorý povýšil v právnickej firme a s mladým Mikom, ktorý síce nemá potrebné vzdelanie aby sa v takejto firme uchytil ale zato má v hlave dosť informácií. Nutne potrebuje peniaze a tak týchto dvoch náhoda spojí. Prevedenie: Po dlhej dobe konečne pilot, ktorý zaujme. Seriál sa s tým nebabre a hneď po predstavení postáv sa vrháme na prvý právnický prípad. 99% ()

Omyly (2011) (S01E02)

Príbeh: Harwey musí riešiť osobné problém, ktoré mu zasahujú do práce. Zvláda to s náležitou eleganciou. Louis a Mike majú dopoludnie iba pre seba. Mike zahviezdi u nového klienta. Prevedenie: Interakcie medzi Harweym a Louisom potažmo Mikom a Lousiom budú bez pochýb hlavnými ťahúňmi celého seriálu. 95% ()

Vnitřní boj (2011) (S01E03)

Príbeh: Nový majiteľ nadnárodnej spoločnosti sa snaží doviezť firmu do záhuby na čo sa Harwey nemôže pozerať a robí krok proti vedeniu. Mike musí usporiadať večeru pre kolegov s čím má veľký problém. Prevedenie: Pevne verím že Mikeove milostné techtle mechtle budú iba na pozadí a nepokazia mi feeling z inak vynikajúco rozbehnutého seriálu. 85% ()

Malá hříšná tajemství (2011) (S01E04)

Príbeh: Najhoršia rovina v právnickom svete je ak musíte obhajovať rodinných známych alebo známych všeobecne. Ide o bývalého manžela šéfovej a tak má Harwey vnútorný rozkol. Mike dostáva svoj prvý prípad, ktorý musí obhájiť na súce. Z ktorého sa ale vykľuje niečo oveľa väčšie. Prevedenie: Prípad Harweyho je celkovo viac na city ako popravde celkom zábavný Mikeov. A t dáva celej časti dokonalý kontrast. 95% ()

Výpomoc (2011) (S01E05)

Príbeh: Harwey musí udržať vo firme starú zámožnú klientku a na druhej strane sa postarať o banálny konflikt s nabúraným taxíkom, ktorý nakoniec nie je až tak fádny. Mike sa opäť zapletie do Trevorovej hry o prachy. Prevedenie: Na všetkých troch frontoch v tejto časti je postava Harweyho neskutočným ťahúňom celého seriálu a je to tu sakramentsky vidieť. 94% ()

Obchodní finty (2011) (S01E06)

Príbeh: Aj napriek presvedčeniu, že prvoradé sú záujmy klienta sa Harwey a Mike rozhodnú pomôcť evidentne nevinnej žene a usvedčiť skutočného páchateľa. Prevedenie: Neviem sa rozhodnúť či sa mi najviac páčila ožieračka z baru alebo tá časť kde Mike napodobňuje scénku z Rockyho. 96% ()

Jdi po něm (2011) (S01E07)

Príbeh: Harwey sa má postarať o fúziu dvoch sietí hotelov. Roztiahnuté nohy konkurenčnej právničky mu ale na chvíľu zatemnia mozog. Mike sa stretne v nacvičenom dueli kde má predviesť svoje schopnosti. Prevedenie: Ja si nemyslím, že empatia je slabosť v akomkoľvek povolaní. Nič to ale nemení na tom, že som sa na tejto časti veľmi dobre bavil. 97% ()

Krize identity (2011) (S01E08)

Príbeh: Zatiaľ čo Harwey rieši odcudzené peniaze dobročinnej nadácie. Mike musí urovnať vzťahy medzi otcom a dcérou. Prevedenie: Dobre sa na to pozerá ale oproti predchádzajúcej časti som sa až tak nebavil. Ale nakoľko je mi Louis nesympatický a tu si to docela vyžral tak dám aj tak plný počet. 90% ()

Neporažený (2011) (S01E09)

Príbeh: Harwey dostáva konečne rovnocenného protivníka v prípade súdneho vyrovnania zamestnancov školy. Mike sa snaží očistiť meno Rachel, ktorá je krivo obvinená z vynášania informácií. Prevedenie: To doťahovanie ma neskutočne bavilo. 93% ()

Fiktivní společnost (2011) (S01E10)

Príbeh: Mikov súcit s účtovníkom, ktorý je na tom podobne ako on odhalí spiknutie klientskej firmy. Prevedenie: Tam kde Louis pohorel na plnej čiare, Mike boduje a udržuje si vzťah aj s Rachel aj s Jenny. Asi by si to už ale mal dať v hlave dokopy a pozrieť sa na jednotlivé perspektívy lebo táto telenovela okolo neho ma neskutočne unavuje. 90% ()

Pravidla hry (2011) (S01E11)

Príbeh: Harvey sa stavia s Louisom ale do prípadu dvoch rozhádaných dcér sa dostáva prípad z dávnej minulosti, ktorý by ho mohol skompromitovať. Prevedenie: Je celkom zaujímavé vidieť Harweyho mimo jeho komfortnej zóny. Koniec časti celkom pekne posúva dej na ďalšiu a tak si ju musíte ihneď pustiť. 95% ()

Tvrdý souboj (2011) (S01E12)

Príbeh: Harwey sa snaží napraviť aspoň jeden hriech zo svojej prokurátorskej minulosti, ale nový prokurátor mu v tom jeho snažení chce za každú cenu zabrániť. Mika na druhú stranu dobehnú jeho klamstvá ako v pracovnom tak aj v súkromnom živote. Prevedenie: To na čo sme všetci čakali celú prvú sériu je tu. Odhalenie a zápletka. 98% ()

Konec tajemství (2012) (S02E01)

Príbeh: Na úvod sa dozvedáme, že spolumajiteľ firmy sa po smrti svojej ženy zrejme vráti do diania. Tomu sa ale Harwey pokúsi všemožne zabrániť. Mike je odhalený a začína hra o čas. Prevedenie: Zdá sa mi, že sa seriál stáva viac osobný len sa ešte neviem rozhodnúť či je to pozitívne alebo negatívne. Zatiaľ som nadšený. 97% ()

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku