Kravaťáci (TV seriál)

Suits

Kravaťáci

Drama / Komedie

USA, 2011 - 2018, 79 h 54 min (Minutáž: 92x42 min)

Aaron Korsh, Erica Lipez

Gabriel Macht, Patrick J. Adams, Rick Hoffman, Meghan Markle, Sarah Rafferty, Gina Torres, Andrea Parker, David Costabile, Susan Saint James, Vanessa Ray, Alicia Coppola, Nazanin Boniadi, Titus Welliver, Russell Hornsby, Natalie Gal, Vincent Thomas, Julie Ann Emery, John Billingsley, Jeananne Goossen, Hal Ozsan, Jordan Hudyma, Eric Close, Jon Cor, Anthony Starke, Matt Servitto, Abigail Spencer, D.B. Woodside, Chloe Cmarada, Diane Neal, Reiley McClendon, Jon Foster, Michelle Fairley, Jennifer Dale, Jenny Mollen, Max Beesley, Pooch Hall, Elisabeth Hower, Conleth Hill, Adam Godley, José Zúñiga, Damon Gupton, Amanda Schull, Chad Connell, Brendan Hines, Melanie Papalia, Neal McDonough, Neil Brown Jr., Rachael Crawford, Eric Ladin, Aarti Mann, Pauline Wong, Natalie Krill, Erinn Hayes, Tracie Thoms, Megan Fahlenbock, Christina Chang, Steve Lund, Laine Rettmer, Jacob Blair, Patrick Gallagher, Matt Schichter, Kevin Jubinville, Richard Fitzpatrick, Tom Lipinski, Kevin Hanchard, Paulino Nunes, Billy Miller, Michael Harney, Eric Roberts, Megan Gallagher, Rebecca Schull, John Dossett, Pressly Coker, Chris Payne Gilbert, Patrick Garrow, Sean Bell, Tom Gallop, John Mese, Shawn Campbell, Harvey Atkin, Jason Gosbee, Doug Murray, Danny MacDonald, Jacob Buster, Jim Watson, Maurice Godin, Ben Lewis, Scott Michael Campbell, Lisa Kimberley, Donzaleigh Abernathy, Hamish McEwan, Claire Rankin, Alex Paxton-Beesley, Nadia Dajani, John Finn, James Morrison, Amy Acker, Ian Kahn, Courtney Deleen, Željko Ivanek, Richard Clarkin, Dagmara Dominczyk, John Bedford Lloyd, Hunt Block, Elizabeth Wood, Victor Garber, Dan Marshall, Currie Graham, Kristi Angus, Donald Burda, Kim Roberts, Sharon Leal, Lenka Matuska, JR Bourne, Peter MacNeill, Paul Essiembre, Craig Cyr, Ben Hollingsworth, Paula Newsome, Amanda Crew, Tim Russ, Bruce Altman, Laura de Carteret, Vincent Laresca, David Reale, Gary Cole, Chi McBride, Ari Cohen, Morgan Kelly, Joanna Douglas, Josh Stamberg, Michael Gross, Christina Cole, Jere Burns, Lamont James, Michael Cristofer, Gordon S. Miller, Karen Malina White, Sarah Jackson, Rachael Harris, Margo Martindale, Erika Alexander, Conrad Dunn, Scott Grimes, Michael Des Barres, Peter Outerbridge, Erica Cox, Jacinda Barrett, Gina Holden, Jeff Bryan Davis, Connor Trinneer, Wendell Pierce, Paul Braunstein, Ted Atherton, Richard Blackburn, David Ferry, David Richmond-Peck, Yanna McIntosh, Rob Stewart, James McCaffrey, Ray Leppan, Quancetia Hamilton, Stephen Macht, Patrick Fischler, Rick Roberts, Jamey Sheridan, Richard Portnow, Amy Aquino, Sergio Di Zio, Rebecca Dalton, Brian White, Isabella Hofmann, Troian Bellisario, Peter Cambor, Peter Keleghan, Gary Hudson, Tricia Helfer, Merle Dandridge, John Pyper-Ferguson, Aloma Wright, Michael Reilly Burke, Arlene Duncan, Charles Barkley, Frank Chiesurin, Rory O'Shea, Ted Whittall, Denis Akiyama, Sarena Parmar, Laura Allen, Raoul Bhaneja, Rod Wilson, Leslie Hope, Conrad Pla, Derek Webster, John Jarvis, Paul Schulze, Malcolm-Jamal Warner, Carly Pope, Natalie Charles, Christopher W. Graham, Erik Palladino, Sean Cullen, Malcolm Gets, Ian Reed Kesler, Glenn Plummer, Alan Rosenberg, David Hewlett, Ashley Leggat, Michael Boisvert, Raven Dauda, Joseph Kell, Mark Quigley, Kathy Maloney, LaMonica Garrett, Matt Murray, Chantal Quesnelle, Brandon Firla, Jonathan Whittaker, Martin Roach, Brynn Thayer, Athena Karkanis, Stephen Park, Scott Lawrence, Wayne Best, Zoe McLellan, James Downing, John Rothman, Matthew Glave, Matt Cooke, Cyndy Day, Edie Inksetter, Allan Royal, Cornell Womack, John Boyd, Patrick Murney, Jeanette Roxborough, Dulé Hill, Farid Yazdani, Karl Kenzler, Tom Barnett, Brett Donahue, Michael Rhoades, Elizabeth Whitmere, Carlos Lacámara, Fiona Highet, Al Sapienza, Pascal Langdale, Dwain Murphy, Maurice Dean Wint, Ivan Martin, Mary Ashton, Jay Harrington, Dan Lett, Usman Ally, Krista Bridges, Zachary Bennett

První řada je většinou jen "fun and games" a víc než drama, je to spíš komedie s klasických schémátem "case of the week" bez nějaké dlouhodobější spojující linie. Nicméně už tady šel vidět potenciál úžasných postav a skvělých herců. S druhou řádou se Suits parádně rozjeli a scénáristi mě tak pravidelně mučí zabijáckým humorem a perfektní dramatickou storyline. Daniel Hardman je jako záporák výborná volba, protože je to krásně šedivá postava. Harvey je snad ještě víc k zulíbání než obvykle. Jeho bromance s Mikem je v plném proudu a vztah s Donnou je fajn variace na romantickou zápletku. Momentálně jeden z nejlepších běžících seriálů. A abych nezapomněla - Litt up!!! 1. řada: 80%, 2. řada: 100%.(20.8.2012)

Bomba, bomba, bomba, už po pár okamžicích jsem věděl, že to je seriál přesně pro mě, pro milovníka kravat a obleků xD Vtipný, s chytrým humorem a elegantím nábojem, jsem z něj nadšen. Jak by řekl Barney, SUIT UP! Boha jeho, druhá série má jeden z nej rozjezdů druhých sérii seriálů co jsem zatím viděl :), naprostá dokonalost. Druhá série naprosto peckovní :) Třetí a čtvrtou série jsem si nějak zapomněl poznamenat :) Pátá série byla zatím největší vrchol všech sérií, hlavně ty twisty na konci. 3.3.2016 - tak nám to vše skončilo :( bohužel...vše jednou skončí....musím říci naprosto vygradovaný konec, SUITS se řadí mezi mé absolutně nej, nej seriály. To co dokázal Gabriel Macht a Patrick J. Adams ve svým skvěle padnoucích oblecích mě opravdu vzalo.(3.8.2011)

Kdy konečně američtí scénáristé natočí stejně cool seriál o českých právnických rychlokvaškách, kterak odkládají ve vrcholové politice jeden případ za druhým a ohánějí se s diplomem z Plzně. Tyhle američtí fešáčci s nažehlenými klopami u saka rozlousknou každý případ a působí, jako kdyby někdo píchnul Ally McBealový do žil koňskou dávku testosteronu a našil jí pořádný chlapský koule. Na Kravaťáky jsem se hodně těšil ale po shlédnutí pěti sérií Mad Mana, musím konstatovat, že postavy Don Drapera a spol jsou mnohem lépe napsané, scénář má hloubku a je tam ten motor, který mě nutí hltat jeden díl za druhým. Bohužel v těchto ohledech Kravaťáci zaostávají a ve finále je z toho příjemná oddechovka, kterou ale do druhé série nedokoukám.(18.10.2014)

Každý chce byť ako Harvey Specter, esom medzi právnikmi na Manhattne, robiť to čo ho napĺňa za maximálnu odmenu, pretože to robí zatracene dobre a je si toho vedomý. Mike Ross má fotografickú pamäť a vďaka tomu dokáže byť právnikom v najlepšej firme v New Yorku aj bez skutočného diplomu. Obe hlavné postavy sú zaujímavé, Harvey má hlášky a drsný pohľad, Mike je ľudský a jeho sublínia s Rachel dokáže byť v istých momentoch elektrizujúca. Dynamická réžia, výborný scenár a originálne poňatie právnického prostredia robí tento seriál strhujúcim, ale nie tak, ako pre mňa Louis Litt, jedna z najkrajších seriálových postáv, ktoré som mal tú česť vidieť. Netočí sa okolo neho dej a nie je ani génius (ako napr. Dr. House), ale jeho prínos je neopísateľný... Časť po časti sa mu dej dostával viac a viac pod kožu a ja som od Suits nemohol odtrhnúť oči.(28.1.2013)

95%. Slabší rozjezd v 1.sérii, kdy se člověk poměrně dlouho rozkoukává a rozhoduje se, jestli dokáže Harveymu, Mikeovi a ostatním důvěřovat. Herci se s postavami sžívali postupně, stejně jako tvůrci s právnickým prostředím a manipulací s postavami a jejich vztahy. 2.série, o třídu lepší než první, ukázala, jak se s tím všichni poprali a ta vyšperkovaná struktura nakonec zasáhla přímo do srdce. Vypracované a skvěle zahrané charaktery (především Patrick Adams ukazuje, co v něm je), vztahy do sebe zapadající, zajímavé, rozmanité a napínavé právnické případy, potřeba po skončení dílu vidět okamžitě další. Nelze nezmínit také geniálního Ricka Hoffmana v roli, kterou jsem v ostatních seriálech postrádal - v roli "záporáka", kterého prostě nejde nemilovat. Suits po slabším úvodu aktuálně už splňuje vše, co má perfektní seriál splňovat - sžití s postavami a dějem, jako by šlo o váš život, a touhu po tom, aby to nikdy neskončilo. Nejoblíbenější postavy: Mike, Rachel; Nejoblíbenější série: 2.(18.9.2013)

• - Louis Litt sice miluje kočky, jeho představitel Rick Hoffman je ale na ně ve skutečnosti alergický. Pokud točí scénu s kočkami, musí u sebe mít lék a inhalátor. (Reiner)

• - Jméno Specter (Gabriel Macht) je anagram pro slovo „respekt" (anglicky „respect"). (Reiner)

• - Většina obrazů v Rachelině kanceláři jsou práce Patricka J. Adamse (Mike Ross), který je skvělým fotografem, když netočí. (Reiner)