Kravaťáci (TV seriál)

Suits

Kravaťáci

Drama / Komedie

USA, 2011 - 2018, 91 h 36 min (Minutáž: 42 min)

Tvůrci:

Aaron Korsh

Gabriel Macht, Patrick J. Adams, Rick Hoffman, Meghan Markle, Sarah Rafferty, Gina Torres, Andrea Parker, David Costabile, Susan Saint James, Vanessa Ray, Alicia Coppola, Nazanin Boniadi, Titus Welliver, Russell Hornsby, Natalie Gal, Vincent Thomas, Julie Ann Emery, John Billingsley, Jeananne Goossen, Hal Ozsan, Jordan Hudyma, Eric Close, Jon Cor, Anthony Starke, Matt Servitto, Abigail Spencer, D.B. Woodside, Chloe Cmarada, Diane Neal, Reiley McClendon, Jon Foster, Michelle Fairley, Jennifer Dale, Jenny Mollen, Max Beesley, Pooch Hall, Elisabeth Hower, Conleth Hill, Adam Godley, José Zúñiga, Damon Gupton, Amanda Schull, Chad Connell, Brendan Hines, Melanie Papalia, Neal McDonough, Neil Brown Jr., Rachael Crawford, Eric Ladin, Aarti Mann, Pauline Wong, Natalie Krill, Erinn Hayes, Tracie Thoms, Megan Fahlenbock, Christina Chang, Steve Lund, Laine Rettmer, Jacob Blair, Patrick Gallagher, Matt Schichter, Kevin Jubinville, Richard Fitzpatrick, Tom Lipinski, Kevin Hanchard, Paulino Nunes, Billy Miller, Michael Harney, Eric Roberts, Megan Gallagher, Rebecca Schull, John Dossett, Pressly Coker, Chris Payne Gilbert, Patrick Garrow, Sean Bell, Tom Gallop, John Mese, Shawn Campbell, Harvey Atkin, Jason Gosbee, Doug Murray, Danny MacDonald, Jacob Buster, Jim Watson, Maurice Godin, Ben Lewis, Scott Michael Campbell, Lisa Kimberley, Donzaleigh Abernathy, Hamish McEwan, Claire Rankin, Alex Paxton-Beesley, Nadia Dajani, John Finn, James Morrison, Amy Acker, Ian Kahn, Courtney Deleen, Željko Ivanek, Richard Clarkin, Dagmara Dominczyk, John Bedford Lloyd, Hunt Block, Elizabeth Wood, Victor Garber, Dan Marshall, Currie Graham, Kristi Angus, Donald Burda, Kim Roberts, Sharon Leal, Lenka Matuska, JR Bourne, Peter MacNeill, Paul Essiembre, Craig Cyr, Ben Hollingsworth, Paula Newsome, Amanda Crew, Tim Russ, Bruce Altman, Laura de Carteret, Vincent Laresca, David Reale, Gary Cole, Chi McBride, Ari Cohen, Morgan Kelly, Joanna Douglas, Josh Stamberg, Michael Gross, Christina Cole, Jere Burns, Lamont James, Michael Cristofer, Gordon S. Miller, Karen Malina White, Sarah Jackson, Rachael Harris, Margo Martindale, Erika Alexander, Conrad Dunn, Scott Grimes, Michael Des Barres, Peter Outerbridge, Erica Cox, Jacinda Barrett, Gina Holden, Jeff Bryan Davis, Connor Trinneer, Wendell Pierce, Paul Braunstein, Ted Atherton, Richard Blackburn, David Ferry, David Richmond-Peck, Yanna McIntosh, Rob Stewart, James McCaffrey, Ray Leppan, Quancetia Hamilton, Stephen Macht, Patrick Fischler, Rick Roberts, Jamey Sheridan, Richard Portnow, Amy Aquino, Sergio Di Zio, Rebecca Dalton, Brian White, Isabella Hofmann, Troian Bellisario, Peter Cambor, Peter Keleghan, Gary Hudson, Tricia Helfer, Merle Dandridge, John Pyper-Ferguson, Aloma Wright, Michael Reilly Burke, Arlene Duncan, Charles Barkley, Frank Chiesurin, Rory O'Shea, Ted Whittall, Denis Akiyama, Sarena Parmar, Laura Allen, Raoul Bhaneja, Rod Wilson, Leslie Hope, Conrad Pla, Derek Webster, John Jarvis, Paul Schulze, Malcolm-Jamal Warner, Carly Pope, Natalie Charles, Christopher W. Graham, Erik Palladino, Sean Cullen, Malcolm Gets, Ian Reed Kesler, Glenn Plummer, Alan Rosenberg, David Hewlett, Ashley Leggat, Michael Boisvert, Raven Dauda, Joseph Kell, Mark Quigley, Kathy Maloney, LaMonica Garrett, Matt Murray, Chantal Quesnelle, Brandon Firla, Jonathan Whittaker, Martin Roach, Brynn Thayer, Athena Karkanis, Stephen Park, Scott Lawrence, Wayne Best, Zoe McLellan, James Downing, John Rothman, Matthew Glave, Matt Cooke, Cyndy Day, Edie Inksetter, Allan Royal, Cornell Womack, John Boyd, Patrick Murney, Jeanette Roxborough, Dulé Hill, Farid Yazdani, Karl Kenzler, Tom Barnett, Brett Donahue, Michael Rhoades, Elizabeth Whitmere, Carlos Lacámara, Fiona Highet, Al Sapienza, Pascal Langdale, Dwain Murphy, Maurice Dean Wint, Ivan Martin, Mary Ashton, Jay Harrington, Dan Lett, Usman Ally, Krista Bridges, Zachary Bennett, Allison Brennan, Alvina August, Derek McGrath, Pat Mastroianni, Jeni Ross, Larry Day, Scott Gibson, Bruce McGill, Elisa Moolecherry, David Wohl, Jordan Johnson-Hinds, Lindsey Kraft, Chris Gillett, Bernadette Couture, Katherine Heigl

Atraktivní prostředí jedné z předních manhattenských právnických kanceláří, hláškující drsňák Harvey, jeho pomocník Mike, který skutečnost, že nikdy žádnou právnickou školu nestudoval, kompenzuje skvělou schopnosti učení, trouba Louis Litt, vševědoucí Donna, velké případy, právnické kličky... To jsou důvody, proč si seriál Suits získal po světě tolik fanoušků... Jenže případy se postupně odsunuly na druhou kolej, takže teď (začátek druhé části třetí série) z toho máme takovou nablýskanou telenovelu... Ale Donna a Louis nezklamou nikdy...(7.3.2014)

Kdy konečně američtí scénáristé natočí stejně cool seriál o českých právnických rychlokvaškách, kterak odkládají ve vrcholové politice jeden případ za druhým a ohánějí se s diplomem z Plzně. Tyhle američtí fešáčci s nažehlenými klopami u saka rozlousknou každý případ a působí, jako kdyby někdo píchnul Ally McBealový do žil koňskou dávku testosteronu a našil jí pořádný chlapský koule. Na Kravaťáky jsem se hodně těšil ale po shlédnutí pěti sérií Mad Mana, musím konstatovat, že postavy Don Drapera a spol jsou mnohem lépe napsané, scénář má hloubku a je tam ten motor, který mě nutí hltat jeden díl za druhým. Bohužel v těchto ohledech Kravaťáci zaostávají a ve finále je z toho příjemná oddechovka, kterou ale do druhé série nedokoukám.(18.10.2014)

Po čtyřech sériích nemohu jinak než posunout Harveyho Spectera a spol. ve svém žebříčku TOP10 na třetí nejvyšší příčku (hned pod Simpsonovi a Přátelé). Tento seriál stojí na třech postavách. První z nich je Harvey... Gabriel Macht se v nekompromisním Harveym, který udělá pro vítězství cokoliv, našel. Je schopen čehokoliv, právo miluje, ale nezdráhá se ho překroutit ve svůj prospěch a své vítězství. Je to přesně ten typ bastarda, kterým by jste jakožto právníkem opovrhovali. Přesto musí všem postupem času dojít, že má srdce na správném místě a že se zde zrodila další kultovní postava (...mrk Hanku Moody). Na druhé straně proti němu stojí respektuchtící Louis "krysí ksicht" Litt , kterého sem si postupem času oblíbil skoro stejně jako Harveyho. "Pojítko" Donna je už kapitola sama o sobě :-) (btw. nejlepší ženská seriálová postava ever!!!). Sledovat právnické a osobní eskapády této bandy je potěšení. Musím se přiznat, že jsem tam moc fandil postavám naposledy u Přátel... těším se na další vývoj! LITT THE HELL UP! První série: 80% Druhá série: 100% Třetí série: 100% Čtvrtá série: 90%(30.7.2015)

Po 1. sérii: Som nadšená, úspech seriálu stojí hlavne na samotných postavách a bezchybných hercoch. Rozhovory sú vtipné a svieže, bavia ma rôzne odkazy a hlášky. Jediné mínus, kvôli ktorému 5* nemôžem dať, sú prípady. Skvelé striedajú naozaj slabé. Aj tak ma najviac zaujímajú osobné životy právnikov, ktoré by mohli dostať ešte viac priestoru. Zakončenie ma dostalo, takže sa ponáhľam na druhú sériu...:)(11.7.2015)

Svižné, stylové a výborně natočená pohádka o právnících, která navíc v druhé sezóně výtečně šlape na plyn. Postavy jsou výborně napsané a ještě lépe zahrané, sypou ze sebe jednu hlášku za druhou a i přes ty nejdražší kvádra a pozlátka jsou naprosto lidské a uvěřitelné. Případy by sice mohly být někdy lepší, ale jelikož v druhé sérii ustoupí do pozadí, tak to ani tolik nevadí. Suits se tak po necelé druhé sérii přidává k současné dramatické (nebo snad komediální?) špičce.(14.9.2012)

• - Muž, který byl obviněn ze sexuálního obtěžování, byl prezidentem společnosti Devlin McGregor. Stejná fiktivní společnost se objevila už například ve filmu Uprchlík (1993) nebo několika jiných seriálech. (don corleone)

• - Jméno Specter (Gabriel Macht) je anagram pro slovo „respekt" (anglicky „respect"). (Reiner)

• - Patrick J. Adams (Mike Ross) v rozhovoru prozradil: „Byla to nejjednodušší role, kterou jsem dostal." (CrashONE)