Kravaťáci

(TV seriál)
  • USA Suits (více)
Trailer
Drama / Komedie
USA, (2011–2019), 98 h 27 min (Minutáž: 41–90 min)

Tvůrci:

Aaron Korsh

Gabriel Macht, Patrick J. Adams, Rick Hoffman, Meghan Markle, Sarah Rafferty, Gina Torres, Andrea Parker, David Costabile, Susan Saint James, (více)

Série(9) / Epizody(134)

Ze školy vyhozený student svojí inteligencí zaujme velkého právníka a získá práci koncipienta, přestože pro ni nesplňuje právní podmínky. (Netflix)

Trailer

H34D

Cool právníci v drahých sáčkách s drahými autami, luxusními byty a krásnými ženami, to jsou oni. Zabývají se milionovými kauzami a neustále nás ohromují svou vychytralostí, vypočítavostí a taktizováním. Seriál se odehrává v odlehčeném duchu, z práva se toho moc nepřiučíme, ale jak brát život s nadhledem a vylevelovat šarm na maximum, to okoukat můžeme. Chvály na Suits je všude dost, já chci objasnit, proč to tak skvělý seriál dle mě není. Každý díl, či uskupení dílů zabývajících se určitou věcí má své schéma - Mike má až otravně dobré srdce, což mu emo Rachel žere a vševědoucí Dona schvaluje, občas však udělá chybu a musí přistoupit terminátor Harvey. Aby však Mike nepůsobil ztraceně, využije fotografické paměti a pomocí velice malého textu pod čarou na straně 2567 obrátí vše na stranu dobra... Ano, i můj milovaný Dr. House má své pevné schéma, jenže příběhy v Dr.House mají kořeny v realitě a hlavně jsou lidské a opravdu chytré. Zdá se mi, že v Suits se nepostupuje "směrem od postav", tedy od toho, jak by se charaktery měly chovat, ale nejdříve je vymyšleno ono cool schéma a zbytek je uzpůsoben tak, aby vše do sebe ladně zapadlo. Postavy jsou spíše figurky scenáristy, navíc rukopis scenáristy je patrný v dialozích, kdy napříč sériemi vypozorujeme, že různé (!) postavy neustále používají ty samé řečnické obraty a fráze. Existují scény, u kterých prostě víte, jaká slova budou následovat a to není moc kvalitní screenwriting. Ve zkratce epizody tedy působí zajímavě v zevrubném náhledu, ale v detailu jsou fádní. Musím říct, že jediná opravdu zábavná a dobře napsaná postava je Louis. 7/10 ()

DaViD´82

Je dobré si pro začátek ujasnit, čím tento seriál je a čím naopak není. Předně není právnickým seriálem. Korporátní právničinu „dojde-li na soud, je to prohra pro obě strany" či denní právnickou rutinou hledejte jinde (například zde či zde). Tady je právnický kabát pouze pozlátkem; jakkoli nesporně atraktivním i funkčním. Čím tedy Kravaťáci jsou? Na to není jednoznačná odpověď, jelikož to dlouho nevědí ani sami tvůrci, ale pokud něco, tak je lze popsat jako „Game of Suits/mainstreamoví Mad Meni/kancelářské Beverly Hills". Že to pospolu neštymuje? Ano, to je pravda a v tom je největší problém Kravaťáků. Jsou tak nebývale rozháraní, až je tu na denním pořádku, že podprahovou tenzí tepající dramatickou intrikářskou epizodu s kutím piklů a vypjatým bojem o moc následuje výplňkový odlehčený díl o strastech vztahů na pracovišti. Více než kde jinde platí, že na každý klad, na kterém to lze (zcela oprávněně) vynést do nebes, připadá neméně závažný zápor, na kterém to lze (zcela oprávněně) zašlapat do země. Nebýt to v (nej)lepších momentech TAK dobré, tak by se skoro až jednalo o guilty pleasure záležitost (veledůležité předávání složek, což je tak desetkrát za epizodu, je moment, který je tak blbý, až ho budete milovat, a kvůli stokrát opakovaným frázím v každém díle "in the first place", "you know it", "pennies on the dollar", "my firm" apod. si to skoro říká o napití se při každém jejich zmínění). Jenže ono to TAK dobré většinu času je čili není problém přivřít oči nad všemi těmi „ale“ (postavy do počtu, linky vyznívající do ztracena, výplňkové epizody, soap operové momenty, lacinost produkce, kdy si to vystačí s jednou soudní síní pro celé město, tapetami za okny, třemi kancelářemi postupně suplující kancly asi tisícovky firem či od první série recyklovanými uvozujícími záběry na New York), protože když (a je to velké když) se vám ta pětice hlavních postav dostane pod kůži, tak není co řešit. Zvlášť když je to tak návykové a dynamické, že není problém dosavadních pět sérií nakoukat z jedné vody načisto. Což je problém v pozdějších sériích, kdy některé z těch postav, co to táhnou, odchází. A tvůrci to řeší nejhorším možným způsobem. Nově příchozí typově stylizují jako náhrady za ty postavy, co odešly. Což dle očekávání nefunguje a ztrácí to na kvalitě, protože jde o seriál stojící na postavách. A to až do té míry, že to jeden sleduje čistě ze setrvačnosti. Kvality to stále má, ale již ne "srdíčko". A úplné finále by jako sůl potřebovalo trochu hořkosti do vší té sladkosti. | S1: 4/5 | S2: 5/5 | S3: 4/5 | S4: 4/5 | S5: 5/5 | S6: 4/5 | S7: 3/5 | S8: 3/5 | S9: 3/5 | ()

Enšpígl

Tak jsem někde v půlce paté serošky a musím říct, že mě to baví, když dostanou prostor Harvey a Louis jejich postavy jsou hybatelé veškerého dění a jsou napsané velmi pestře i když v případě Louise s přibývajícím počtem dílů mě přijde občas až na hraně sebeparodie. Postava Mike Rossa byla velmi zajímavá ze začáku, ale od tý doby co se zaláskoval do Rachel to celý šlo do kytek a aspirují na nejnudnější pár seriálu, ježisi ty mě tím svým tuctovým vztahovým bahnem tak nudí až to bolí. Ovšem nejvíce k smíchu je Jessica chodí sice luxusně oblečená a tváří se že vymyslela celý vesmír, ale že bych jí věřil, že je dobrá managerka a nedej bože chytřejší než ti dva dravci Harvey a Louise to tedyy fakt ne , vždycky když jim udílí pokyny a nebo je jebe, směju se ještě dlouho potom, vůbec jsem jí za pět serií neviděl, že by přišla z něčím chytrým, krom svého kukuč, teda. No a Donna, to teda fakt by někdo chtěl mít sekretářku, která poslouchá mé soukromé hovory a ještě ji mít za bohyni, když mě říká s kým jsem píchal, jak se mám chovat, atd ? Zajímavá postava tam byla jeden díl asi na dvě minuty, ta co hned odhalila Mike s Harvardem, nechápu proč jí uklidili a s Katrhiny, která měla našláplo být svou dravostí a chytrostí na úrovní H + L udělali neškodnou šmudlu, škoda. Nicméně tandem H + L tomu i přes to všechno dává dynamiku. Tak to mám za sebou a musím říct že závěrečný díly mě bavily velmi mnoho. ()

Fr

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

,,....., ALE CHCI, ABYS MI SLÍBIL, ŽE ZAČNEŠ VYUŽÍVAT SVŮJ POTENCIÁL“....... /// A to jsem si myslel, že už mě v seriálech nic nepřekvapí.Většinou se všechno točí kolem jednoho ,,hrdiny“ - tady jsou dva a dokonce se smyslem pro ironii a nadsázku. Pravda FRAJEŘI, ale dokonalý! Neberou se vážně, ,,NE“ jako odpověď je nezajímá, a když už náhodou mají případ, ve kterým vypadaj jako svině, dokážou to otočit ve svůj prospěch. Úspěšní sympaťáci vládnoucí odlehčeným humorem a schopností bejt vždycky několik ,,tahů“ před ostatními. Prostě další seriál, který se dá sjet jako ,,lajna“. A to prej nikdo nemá rád vejtahy! KDYŽ K SOUDU, TAK V DOPROVODU HARVEYHO SPECTORA a MIKA ROSSE! /// 2.SÉRIE /// ,,NEJLEPŠÍ ODPLATOU JE ODPLATA“...... /// Dokážou si pomáhat a zároveň ze sebe dělat prdel. Mistr popletenejch metafor Louis má furt čím překvapit a hlavním tématem není diplom, láska ani tenis, nýbrž vracející se společník Daniel Hardman a ,,jméno na zdi“. Jeden (starej) proces, pičoviny běžnýho života (diplom, láska, tenis + průsery, tajemství a lži) a zdá se, jakoby v tomhle seriálu nešlo ani tak o soudní spory. Vobčas pesimistický, ale furt dobrý! Tahle série, ve který tak nějak všichni sešli z cesty (naštěstí se na ni (někteří) zase dokážou vrátit, je stejně parádní jako ta první. ,,SETŘEL JSI ŽALUJÍCÍ?“ … ,,SETŘEL JSEM VŠECHNY!“ Dobře to děláte vy kluci oblečený (do vobleků). /// 3.SÉRIE /// ,,TRÁVÍME KAŽDOU MINUTU SVÉHO ŽIVOTA V TÉHLE KANCELÁŘI A BOJUJEME MEZI SEBOU KVŮLI NEDŮLEŽITÝM BLBOSTEM PRO KLIENTY, KTERÉ ANI NEZNÁME…“ /// S dozvuky předchozí série přicházej Harveyho kurzy loajality, při kterejch chybí špičkování, takže si ho bere na starost Louis. Je tu pár novejch postav a myslím, že tolik rozličných charakterů se v jednom seriálu jen tak nevidí. Je to víc osobní, jdou si víc do těla. Může za to kauza vraždy, za kterou stojí jeden z ,,jejich“ advokátů, a která přináší zvraty i v jejich životech. A protože scénáristi jsou neustále ve formě, baví mě to stejně, jako ty série předešlý. Prostě ,,jen“ poznávám víc a víc svoje přátele. /// 4.SÉRIE /// „CHCEŠ RÁNU POD PÁS? DOSTANEŠ JI!…“ /// Vtip, pohotovost a nadsázka ustupujou praní špíny a válce. Harvey a Mike stojí proti sobě, takže vztahový propletence můžou vyrazit dalším směrem. S tímhle seriálem je mi dobře. A těm dvoum týpkům spolu taky, takže po boji spojí síly, aby… P.S.: Tvůrci si dokonce můžou dovolit nechat umřít zajímavou postavu jen proto, aby bylo veselo! /// 5.SÉRIE /// „A TEĎ SE NÁS BUDOU SNAŽIT POŠTVAT PROTI SOBĚ JEŠTĚ VÍC!…“ /// Mike a Harvey „valej“ hned od začátku a těžko bych vymejšlel, jestli existujou zajímavější seriálový postavy (řečnickej obrat debile!). Od počátku se ocitaj v nesnázích a my víme, že…(což je to, co nás baví!). Fajnově propletený pracovní a osobní vztahy přinášej dost ftipnejch situací, kterejch postupně ubejvá, páč začne jít – asi poprvý – pořádně do tuhýho. Troufnu si napsat, že je to nejlepší série. Proč? Protože je to osobní. Ty city a emoce jsou (jakoby) pravý! Aspoň mezi přáteli, mezi který se počítám… /// 6.SÉRIE ,,…PODLE MÉHO PROFESIONÁLNÍHO NÁZORU BY SE SVĚTU HODIL PRÁVNÍK, JAKO JE MIKE ROSS...“ /// Nemá to – asi ani nemůže mít takovej dramatickej náboj jako předchozí série. Snad proto se snažej, aby emoce vzbuzoval Mike a jeho neustálý nasírání. Každopádně ani zde nechyběj překvapivý zvraty, při kterejch se neustále přesvědčuju, že ONI jsou jako moje rodina! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Myslím si, že Barney je jedinej ,,dobrej“ kravaťák. 2.) Jsem latentní homosexuál, kterýmu dělá dobře pohled na úspěšný mladý muže. (Mohl bych bejt taky ženská...). 3.) Ještě nejsu rozhodnutej, jestli nachcat Louisovi do kanceláře. 4.) Nevím, jak pomocí právní argumentace dostat ženskou do postele. 5.) Thx za titule ,,Karppi, Trakat, vojt93ek“ a ,,Clear“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ * ()

Jara.Cimrman.jr

Obvykle se necítím dobře v budově plné bohatých, sebevědomých a neustále intrikujících individuí, jež vynikají v neolympijské disciplíně kličkování mezi paragrafy. Patrně proto jsem se mezi kravaťáky nijak zvlášť netěšil, ale Mikeův naivní pohled na právo mne rychle dostal do děje, Harveyho čestná vítězství hravě zlomila mou nedůvěru v právní systém, Donnina oddanost ve mně vzbudila touhu mít vlastní asistentku a křečovitý Louisův úsměv mi zase vrátil jistotu, že důležité je vyhrát a čestnost je pouze zbytečná překážka na cestě k vytyčenému cíli. Poměrně dlouho se mi nestalo, aby mi seriálové čyřicetiminutovky svižně proběhly před očima za subjektivních deset minut a obelhaly mne tak pocitem, že mám dost času a mohu se v poklidu mrknout na další díl. ()

Galerie (1 229)

• Gabriel Macht (Harvey Specter) v rozhovoru prozradil, že na začátku natáčení seriálu, kdy se přistěhoval do Toronta, kde natáčení probíhalo, bydlel dva týdny se svým kolegou Patrickem J. Adamsem (Mike Ross). (CrashONE)
  • V druhé sérii hraje Gabriel Macht (ztělesňující Harvey Spectera) po boku své manželky Jacindy Barrett (přestavující Zoe Lawford). V 11. díle "Blind-Sided" se dokonce objeví jejich pětiletá dcera Satine Anais Geraldine Macht. (Duckinka)
  • V seriálu se několikrát přesuneme do minulosti. Aby to divákům dávalo smysl, vždy bylo napsané, o kolik let do minulosti se jednalo. V pozdějších epizodách se barva kamery vždy zbarví do tmavě oranžové, díky tomu diváci mohli poznat, že se daný děj odehrává v minulosti. Všimnout si toho dá, když Harvey (Gabriel Macht) pracoval jako okresní advokát U.S. D. A. (Dictrict Attorney), nebo když Michael studoval. (TadeasK7)