Kravaťáci (TV seriál)

Suits

Kravaťáci

Drama / Komedie

USA, 2011 - 2018, 91 h 27 min (Minutáž: 42 min)

Tvůrci:

Aaron Korsh

Gabriel Macht, Patrick J. Adams, Rick Hoffman, Meghan Markle, Sarah Rafferty, Gina Torres, Andrea Parker, David Costabile, Susan Saint James, Vanessa Ray, Alicia Coppola, Nazanin Boniadi, Titus Welliver, Russell Hornsby, Natalie Gal, Vincent Thomas, Julie Ann Emery, John Billingsley, Jeananne Goossen, Hal Ozsan, Jordan Hudyma, Eric Close, Jon Cor, Anthony Starke, Matt Servitto, Abigail Spencer, D.B. Woodside, Chloe Cmarada, Diane Neal, Reiley McClendon, Jon Foster, Michelle Fairley, Jennifer Dale, Jenny Mollen, Max Beesley, Pooch Hall, Elisabeth Hower, Conleth Hill, Adam Godley, José Zúñiga, Damon Gupton, Amanda Schull, Chad Connell, Brendan Hines, Melanie Papalia, Neal McDonough, Neil Brown Jr., Rachael Crawford, Eric Ladin, Aarti Mann, Pauline Wong, Natalie Krill, Erinn Hayes, Tracie Thoms, Megan Fahlenbock, Christina Chang, Steve Lund, Laine Rettmer, Jacob Blair, Patrick Gallagher, Matt Schichter, Kevin Jubinville, Richard Fitzpatrick, Tom Lipinski, Kevin Hanchard, Paulino Nunes, Billy Miller, Michael Harney, Eric Roberts, Megan Gallagher, Rebecca Schull, John Dossett, Pressly Coker, Chris Payne Gilbert, Patrick Garrow, Sean Bell, Tom Gallop, John Mese, Shawn Campbell, Harvey Atkin, Jason Gosbee, Doug Murray, Danny MacDonald, Jacob Buster, Jim Watson, Maurice Godin, Ben Lewis, Scott Michael Campbell, Lisa Kimberley, Donzaleigh Abernathy, Hamish McEwan, Claire Rankin, Alex Paxton-Beesley, Nadia Dajani, John Finn, James Morrison, Amy Acker, Ian Kahn, Courtney Deleen, Željko Ivanek, Richard Clarkin, Dagmara Dominczyk, John Bedford Lloyd, Hunt Block, Elizabeth Wood, Victor Garber, Dan Marshall, Currie Graham, Kristi Angus, Donald Burda, Kim Roberts, Sharon Leal, Lenka Matuska, JR Bourne, Peter MacNeill, Paul Essiembre, Craig Cyr, Ben Hollingsworth, Paula Newsome, Amanda Crew, Tim Russ, Bruce Altman, Laura de Carteret, Vincent Laresca, David Reale, Gary Cole, Chi McBride, Ari Cohen, Morgan Kelly, Joanna Douglas, Josh Stamberg, Michael Gross, Christina Cole, Jere Burns, Lamont James, Michael Cristofer, Gordon S. Miller, Karen Malina White, Sarah Jackson, Rachael Harris, Margo Martindale, Erika Alexander, Conrad Dunn, Scott Grimes, Michael Des Barres, Peter Outerbridge, Erica Cox, Jacinda Barrett, Gina Holden, Jeff Bryan Davis, Connor Trinneer, Wendell Pierce, Paul Braunstein, Ted Atherton, Richard Blackburn, David Ferry, David Richmond-Peck, Yanna McIntosh, Rob Stewart, James McCaffrey, Ray Leppan, Quancetia Hamilton, Stephen Macht, Patrick Fischler, Rick Roberts, Jamey Sheridan, Richard Portnow, Amy Aquino, Sergio Di Zio, Rebecca Dalton, Brian White, Isabella Hofmann, Troian Bellisario, Peter Cambor, Peter Keleghan, Gary Hudson, Tricia Helfer, Merle Dandridge, John Pyper-Ferguson, Aloma Wright, Michael Reilly Burke, Arlene Duncan, Charles Barkley, Frank Chiesurin, Rory O'Shea, Ted Whittall, Denis Akiyama, Sarena Parmar, Laura Allen, Raoul Bhaneja, Rod Wilson, Leslie Hope, Conrad Pla, Derek Webster, John Jarvis, Paul Schulze, Malcolm-Jamal Warner, Carly Pope, Natalie Charles, Christopher W. Graham, Erik Palladino, Sean Cullen, Malcolm Gets, Ian Reed Kesler, Glenn Plummer, Alan Rosenberg, David Hewlett, Ashley Leggat, Michael Boisvert, Raven Dauda, Joseph Kell, Mark Quigley, Kathy Maloney, LaMonica Garrett, Matt Murray, Chantal Quesnelle, Brandon Firla, Jonathan Whittaker, Martin Roach, Brynn Thayer, Athena Karkanis, Stephen Park, Scott Lawrence, Wayne Best, Zoe McLellan, James Downing, John Rothman, Matthew Glave, Matt Cooke, Cyndy Day, Edie Inksetter, Allan Royal, Cornell Womack, John Boyd, Patrick Murney, Jeanette Roxborough, Dulé Hill, Farid Yazdani, Karl Kenzler, Tom Barnett, Brett Donahue, Michael Rhoades, Elizabeth Whitmere, Carlos Lacámara, Fiona Highet, Al Sapienza, Pascal Langdale, Dwain Murphy, Maurice Dean Wint, Ivan Martin, Mary Ashton, Jay Harrington, Dan Lett, Usman Ally, Krista Bridges, Zachary Bennett, Allison Brennan, Alvina August, Derek McGrath, Pat Mastroianni, Jeni Ross, Larry Day, Scott Gibson, Bruce McGill, Elisa Moolecherry, David Wohl, Jordan Johnson-Hinds, Lindsey Kraft, Chris Gillett, Bernadette Couture, Katherine Heigl, Joe Cobden, Jon Fletcher, Benjamin Ayres, Sarah Allen, Priya Rajaratnam, David Alpay, Mark Camacho, Jessica Tuck, Courtenay J. Stevens, Jim Annan, Jeanie Calleja, David Keeley, Jennifer Gibson, Shannon Barnett, Kevin Daniels, Grant Nickalls, Jeffrey Nordling, Josh Randall, Kerri Smith, John Kapelos, Carolyn Hennesy, Sarah Murphy-Dyson, Jennifer Ikeda, Michael B. Silver, Steve Coulter, James Gilbert, Tony De Santis, Katherine Fogler, Angela Elayne Gibbs, Tina Jung, Nate Santana, Sara Garcia

Po prvej sérii nie som úplne nadšený, ale chytilo ma to. Koketovanie medzi Mikeom a Rachel mi príde trochu pubertálne, niekoľko postáv nesympatických, prípady príliš rýchlo vyriešené a keby som vedel viac o americkej právničine, možno by som to pokladal za úplné sci-fi. A možno práve naopak. Podobne je to s geniálnosťou hlavného hrdinu. Funguje to naozaj takto a nie je to len scenáristická barlička? Každopádne tých 40 minút ubehne vždy ako voda, takže mi málokedy stačí len jeden pohár. Naozaj zbesilo zábavné a pútavé.(1.5.2016)

Trochu pruhledny, ucelove natoceny, nicmene velmi zabavny serial o mladych, krasnych a perspektivnich lidech patologicky horicich pro svoji korpo-praci. Stylizovano tak, aby se libilo temer kazdemu, vcetne maminek, tatinku, mladsich i starsich sourozencu ci babicek a dedecku. Mise splnena, libi se. Pokud clovek nejde moc do hloubky. Prvni serie bavi vic nez druha. I tak ale celkove pekne a rozhodne nadprumerne, zabavnost, volba hercu a spad spoustu diskutabilnich veci dobre maskuji. Opravdu jde hodne o to, co clovek u serialu hleda. Jako oddechovka de-luxe. Rosomak to celkem vystihl...(2.10.2012)

Značkovej seriál, v tom nejlepším slova smyslu!! Dialogy, který tu jedou jako na běžícím pásu, jsou awesome! Suit Up, lidi, tohle bude legend - wait for it ... dary!! edit1: když se tak podívám na to hodnocení, měl jsem s tím legendary setsakra pravdu!! Lituju diváky, co to jedou s dabingem (jako u všech aktuálně běžících seriálů).(23.5.2012)

Kdy konečně američtí scénáristé natočí stejně cool seriál o českých právnických rychlokvaškách, kterak odkládají ve vrcholové politice jeden případ za druhým a ohánějí se s diplomem z Plzně. Tyhle američtí fešáčci s nažehlenými klopami u saka rozlousknou každý případ a působí, jako kdyby někdo píchnul Ally McBealový do žil koňskou dávku testosteronu a našil jí pořádný chlapský koule. Na Kravaťáky jsem se hodně těšil ale po shlédnutí pěti sérií Mad Mana, musím konstatovat, že postavy Don Drapera a spol jsou mnohem lépe napsané, scénář má hloubku a je tam ten motor, který mě nutí hltat jeden díl za druhým. Bohužel v těchto ohledech Kravaťáci zaostávají a ve finále je z toho příjemná oddechovka, kterou ale do druhé série nedokoukám.(18.10.2014)

Zatím (po 1.epizodě) jsem doslova nadšený. Nevšední seriál s perfektními dialogy a příjemným hereckým obsazením. První díl nasadil úroveň opravdu vysoko, tak nezbývá než doufat, že si ji udrží co nejdéle. //27.8.11// - Ani po devíti dílech nadšení neuvadlo, spíše naopak. Téměř celý týden se již těším na další necelou hodinku z právnického prostředí. Jen tak dále.... //19.3.16//Když se po pěti celých sériích ohlédnu zpět, musím snad nejvíce ocenit schopnost tvůrců jet ve starých dobrých zajetých kolejích a přitom stále přinášet překvapivé a silné momenty. A i když je pravda, že v některých chvílích (hlavně ve třetí a čtvrté řadě) se zdálo jako by seriálu "docházela šťáva" a scénáristé se jen snažili uměle vytvářet konflikty mezi hlavními postavy, zejména zatím poslední série pohotově ukázala, že tohle právnické drama má divákům stále co nabídnout. Nakonec jsem rád, že se ještě nekončí a zřejmě ještě párkrát uslyšíme Harveyho "god damn", Mikeovo "shit" a Rachelin pláč...(30.7.2011)

• - Louis Litt sice miluje kočky, jeho představitel Rick Hoffman je ale na ně ve skutečnosti alergický. Pokud točí scénu s kočkami, musí u sebe mít lék a inhalátor. (Reiner)

• - Původní název Kravaťáků byl Legal Mind (Zákonná mysl). Zkušební scénář Aarona Korshe vycházel ze seriálu Vincentův svět (od r. 2004) a seriál se měl odehrávat na Wall Street. (Reiner)

• - V seriálu několikrát padla zmínka o televizním hitu The Wire - Špína Baltimoru (od r. 2002). Wendell Pierce, představitel detektiva Williama 'Bunka' Morelanda z The Wire, zde ztvárnil otce Rachel Zane (Meghan Markle). (Zdroj: ČSFD.cz)