Kravaťáci (TV seriál)

Suits

Kravaťáci

Drama / Komedie

USA, 2011–2019, 98 h 27 min (Minutáž: 41–90 min)

Tvůrci:

Aaron Korsh

Gabriel Macht, Patrick J. Adams, Rick Hoffman, Meghan Markle, Sarah Rafferty, Gina Torres, Andrea Parker, David Costabile, Susan Saint James, Vanessa Ray, Alicia Coppola, Nazanin Boniadi, Titus Welliver, Russell Hornsby, Natalie Gal, Vincent Thomas, Julie Ann Emery, John Billingsley, Jeananne Goossen, Hal Ozsan, Jordan Hudyma, Eric Close, Jon Cor, Anthony Starke, Matt Servitto, Abigail Spencer, D.B. Woodside, Chloe Cmarada, Diane Neal, Reiley McClendon, Jon Foster, Michelle Fairley, Jennifer Dale, Jenny Mollen, Max Beesley, Pooch Hall, Elisabeth Hower, Conleth Hill, Adam Godley, José Zúñiga, Damon Gupton, Amanda Schull, Chad Connell, Brendan Hines, Melanie Papalia, Neal McDonough, Neil Brown Jr., Rachael Crawford, Eric Ladin, Aarti Mann, Pauline Wong, Natalie Krill, Erinn Hayes, Tracie Thoms, Megan Fahlenbock, Christina Chang, Steve Lund, Laine Rettmer, Jacob Blair, Patrick Gallagher, Matt Schichter, Kevin Jubinville, Richard Fitzpatrick, Tom Lipinski, Kevin Hanchard, Paulino Nunes, Billy Miller, Michael Harney, Eric Roberts, Megan Gallagher, Rebecca Schull, John Dossett, Pressly Coker, Chris Payne Gilbert, Patrick Garrow, Sean Bell, Tom Gallop, John Mese, Shawn Campbell, Harvey Atkin, Jason Gosbee, Doug Murray, Danny MacDonald, Jacob Buster, Jim Watson, Maurice Godin, Ben Lewis, Scott Michael Campbell, Lisa Kimberley, Donzaleigh Abernathy, Hamish McEwan, Claire Rankin, Alex Paxton-Beesley, Nadia Dajani, John Finn, James Morrison, Amy Acker, Ian Kahn, Courtney Deleen, Željko Ivanek, Richard Clarkin, Dagmara Dominczyk, John Bedford Lloyd, Hunt Block, Elizabeth Wood, Victor Garber, Dan Marshall, Currie Graham, Kristi Angus, Donald Burda, Kim Roberts, Sharon Leal, Lenka Matuska, JR Bourne, Peter MacNeill, Paul Essiembre, Craig Cyr, Benjamin Hollingsworth, Paula Newsome, Amanda Crew, Tim Russ, Bruce Altman, Laura de Carteret, Vincent Laresca, David Reale, Gary Cole, Chi McBride, Ari Cohen, Morgan Kelly, Joanna Douglas, Josh Stamberg, Michael Gross, Christina Cole, Jere Burns, Lamont James, Michael Cristofer, Gordon S. Miller, Karen Malina White, Sarah Jackson, Rachael Harris, Margo Martindale, Erika Alexander, Conrad Dunn, Scott Grimes, Michael Des Barres, Peter Outerbridge, Erica Cox, Jacinda Barrett, Gina Holden, Jeff Bryan Davis, Connor Trinneer, Wendell Pierce, Paul Braunstein, Ted Atherton, Richard Blackburn, David Ferry, David Richmond-Peck, Yanna McIntosh, Rob Stewart, James McCaffrey, Ray Leppan, Quancetia Hamilton, Stephen Macht, Patrick Fischler, Rick Roberts, Jamey Sheridan, Richard Portnow, Amy Aquino, Sergio Di Zio, Rebecca Dalton, Brian White, Isabella Hofmann, Troian Bellisario, Peter Cambor, Peter Keleghan, Gary Hudson, Tricia Helfer, Merle Dandridge, John Pyper-Ferguson, Aloma Wright, Michael Reilly Burke, Arlene Duncan, Charles Barkley, Frank Chiesurin, Rory O'Shea, Ted Whittall, Denis Akiyama, Sarena Parmar, Laura Allen, Raoul Bhaneja, Rod Wilson, Leslie Hope, Conrad Pla, Derek Webster, John Jarvis, Paul Schulze, Malcolm-Jamal Warner, Carly Pope, Natalie Charles, Christopher W. Graham, Erik Palladino, Sean Cullen, Malcolm Gets, Ian Reed Kesler, Glenn Plummer, Alan Rosenberg, David Hewlett, Ashley Leggat, Michael Boisvert, Raven Dauda, Joseph Kell, Mark Quigley, Kathy Maloney, LaMonica Garrett, Matt Murray, Chantal Quesnelle, Brandon Firla, Jonathan Whittaker, Martin Roach, Brynn Thayer, Athena Karkanis, Stephen Park, Scott Lawrence, Wayne Best, Zoe McLellan, James Downing, John Rothman, Matthew Glave, Matt Cooke, Cyndy Day, Edie Inksetter, Allan Royal, Cornell Womack, John Boyd, Patrick Murney, Jeanette Roxborough, Dulé Hill, Farid Yazdani, Karl Kenzler, Tom Barnett, Brett Donahue, Michael Rhoades, Elizabeth Whitmere, Carlos Lacámara, Fiona Highet, Al Sapienza, Pascal Langdale, Dwain Murphy, Maurice Dean Wint, Ivan Martin, Mary Ashton, Jay Harrington, Dan Lett, Usman Ally, Krista Bridges, Zachary Bennett, Allison Brennan, Alvina August, Derek McGrath, Pat Mastroianni, Jeni Ross, Larry Day, Scott Gibson, Bruce McGill, Elisa Moolecherry, David Wohl, Jordan Johnson-Hinds, Lindsey Kraft, Chris Gillett, Bernadette Couture, Katherine Heigl, Joe Cobden, Jon Fletcher, Benjamin Ayres, Sarah Allen, Priya Rajaratnam, David Alpay, Mark Camacho, Jessica Tuck, Courtenay J. Stevens, Jim Annan, Jeanie Calleja, David Keeley, Jennifer Gibson, Shannon Barnett, Kevin Daniels, Grant Nickalls, Jeffrey Nordling, Josh Randall, Kerri Smith, John Kapelos, Carolyn Hennesy, Sarah Murphy-Dyson, Jennifer Ikeda, Michael B. Silver, Steve Coulter, James Gilbert, Tony De Santis, Katherine Fogler, Angela Elayne Gibbs, Tina Jung, Nate Santana, Sara Garcia, Vlada Verevko, Andrew Musselman, Sasha Roiz, Neven Pajkic, Brendan Beiser, Sandi Ross, Kevin Power, Emma Pedersen, Denise Crosby, Shaun Smyth, Eric Woolfe, Janaya Stephens, Demore Barnes, Alison Louder, Tamberla Perry, Gil Bellows, Marvin Kaye, Sharon Belle, Jake Epstein, Drew Nelson, Jonathan Potts, Brian Hallisay, Allegra Fulton, Kevin Dunn, Mary Lewis, Holly J. Barrett, Kurtwood Smith

Po shlédnutí všech dosavadních 22. dílů, musím přiznat jak jsem se v celé první sérii vžil do role právníků, obhájců nebo státních zástupců. Harvey Specter je pro mě novou oblíbenou seriálovou postavou. Spolu s Mikem Rossem se do toho pořádně obuli. Ve druhé, desetidílné sérii už jsem neměl tak jiskřivý pocit. Každopádně jsem shlédl 21.dílů během 4.dnů. Nepočítám pilotní díl, ten jsem viděl již dříve. Velké plus. Už se těším na 3.sérii. 1.1.2013 !(4.10.2012)

Jo, určitě jedná se o kvalitní konverzační seriál. Většina epizod mě bavila, ale bohužel nemám nutkavou potřebu sledovat 2. sérii. Hlavně díky silné jednotvárnosti epizod (kvůli stejnému důvodu nejsem aktivní divák u Dr. House). Uvidíme, zda si pokračování Kravaťáků najde místo v mém už tak dost plném rozvrhu. 75% - Nejoblíbenější postavy: Luis Litt, Donna, Rachel Zane(31.1.2012)

Kdy konečně američtí scénáristé natočí stejně cool seriál o českých právnických rychlokvaškách, kterak odkládají ve vrcholové politice jeden případ za druhým a ohánějí se s diplomem z Plzně. Tyhle američtí fešáčci s nažehlenými klopami u saka rozlousknou každý případ a působí, jako kdyby někdo píchnul Ally McBealový do žil koňskou dávku testosteronu a našil jí pořádný chlapský koule. Na Kravaťáky jsem se hodně těšil ale po shlédnutí pěti sérií Mad Mana, musím konstatovat, že postavy Don Drapera a spol jsou mnohem lépe napsané, scénář má hloubku a je tam ten motor, který mě nutí hltat jeden díl za druhým. Bohužel v těchto ohledech Kravaťáci zaostávají a ve finále je z toho příjemná oddechovka, kterou ale do druhé série nedokoukám.(18.10.2014)

,,....., ALE CHCI, ABYS MI SLÍBIL, ŽE ZAČNEŠ VYUŽÍVAT SVŮJ POTENCIÁL“....... /// A to jsem si myslel, že už mě v seriálech nic nepřekvapí.Většinou se všechno točí kolem jednoho ,,hrdiny“ - tady jsou dva a dokonce se smyslem pro ironii a nadsázku. Pravda FRAJEŘI, ale dokonalý! Neberou se vážně, ,,NE“ jako odpověď je nezajímá, a když už náhodou mají případ, ve kterým vypadaj jako svině, dokážou to otočit ve svůj prospěch. Úspěšní sympaťáci vládnoucí odlehčeným humorem a schopností bejt vždycky několik ,,tahů“ před ostatními. Prostě další seriál, který se dá sjet jako ,,lajna“. A to prej nikdo nemá rád vejtahy! KDYŽ K SOUDU, TAK V DOPROVODU HARVEYHO SPECTORA a MIKA ROSSE! /// 2.SÉRIE /// ,,NEJLEPŠÍ ODPLATOU JE ODPLATA“...... /// Dokážou si pomáhat a zároveň ze sebe dělat prdel. Mistr popletenejch metafor Louis má furt čím překvapit a hlavním tématem není diplom, láska ani tenis, nýbrž vracející se společník Daniel Hardman a ,,jméno na zdi“. Jeden (starej) proces, pičoviny běžnýho života (diplom, láska, tenis + průsery, tajemství a lži) a zdá se, jakoby v tomhle seriálu nešlo ani tak o soudní spory. Vobčas pesimistický, ale furt dobrý! Tahle série, ve který tak nějak všichni sešli z cesty (naštěstí se na ni (někteří) zase dokážou vrátit, je stejně parádní jako ta první. ,,SETŘEL JSI ŽALUJÍCÍ?“ … ,,SETŘEL JSEM VŠECHNY!“ Dobře to děláte vy kluci oblečený (do vobleků). /// 3.SÉRIE /// ,,TRÁVÍME KAŽDOU MINUTU SVÉHO ŽIVOTA V TÉHLE KANCELÁŘI A BOJUJEME MEZI SEBOU KVŮLI NEDŮLEŽITÝM BLBOSTEM PRO KLIENTY, KTERÉ ANI NEZNÁME…“ /// S dozvuky předchozí série přicházej Harveyho kurzy loajality, při kterejch chybí špičkování, takže si ho bere na starost Louis. Je tu pár novejch postav a myslím, že tolik rozličných charakterů se v jednom seriálu jen tak nevidí. Je to víc osobní, jdou si víc do těla. Může za to kauza vraždy, za kterou stojí jeden z ,,jejich“ advokátů, a která přináší zvraty i v jejich životech. A protože scénáristi jsou neustále ve formě, baví mě to stejně, jako ty série předešlý. Prostě ,,jen“ poznávám víc a víc svoje přátele. /// 4.SÉRIE /// „CHCEŠ RÁNU POD PÁS? DOSTANEŠ JI!…“ /// Vtip, pohotovost a nadsázka ustupujou praní špíny a válce. Harvey a Mike stojí proti sobě, takže vztahový propletence můžou vyrazit dalším směrem. S tímhle seriálem je mi dobře. A těm dvoum týpkům spolu taky, takže po boji spojí síly, aby… P.S.: Tvůrci si dokonce můžou dovolit nechat umřít zajímavou postavu jen proto, aby bylo veselo! /// 5.SÉRIE /// „A TEĎ SE NÁS BUDOU SNAŽIT POŠTVAT PROTI SOBĚ JEŠTĚ VÍC!…“ /// Mike a Harvey „valej“ hned od začátku a těžko bych vymejšlel, jestli existujou zajímavější seriálový postavy (řečnickej obrat debile!). Od počátku se ocitaj v nesnázích a my víme, že…(což je to, co nás baví!). Fajnově propletený pracovní a osobní vztahy přinášej dost ftipnejch situací, kterejch postupně ubejvá, páč začne jít – asi poprvý – pořádně do tuhýho. Troufnu si napsat, že je to nejlepší série. Proč? Protože je to osobní. Ty city a emoce jsou (jakoby) pravý! Aspoň mezi přáteli, mezi který se počítám… /// 6.SÉRIE ,,…PODLE MÉHO PROFESIONÁLNÍHO NÁZORU BY SE SVĚTU HODIL PRÁVNÍK, JAKO JE MIKE ROSS...“ /// Nemá to – asi ani nemůže mít takovej dramatickej náboj jako předchozí série. Snad proto se snažej, aby emoce vzbuzoval Mike a jeho neustálý nasírání. Každopádně ani zde nechyběj překvapivý zvraty, při kterejch se neustále přesvědčuju, že ONI jsou jako moje rodina! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Myslím si, že Barney je jedinej ,,dobrej“ kravaťák. 2.) Jsem latentní homosexuál, kterýmu dělá dobře pohled na úspěšný mladý muže. (Mohl bych bejt taky ženská...). 3.) Ještě nejsu rozhodnutej, jestli nachcat Louisovi do kanceláře. 4.) Nevím, jak pomocí právní argumentace dostat ženskou do postele. 5.) Thx za titule ,,Karppi, Trakat, vojt93ek“ a ,,Clear“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ *(2.10.2011)

Po 1. sérii: Som nadšená, úspech seriálu stojí hlavne na samotných postavách a bezchybných hercoch. Rozhovory sú vtipné a svieže, bavia ma rôzne odkazy a hlášky. Jediné mínus, kvôli ktorému 5* nemôžem dať, sú prípady. Skvelé striedajú naozaj slabé. Aj tak ma najviac zaujímajú osobné životy právnikov, ktoré by mohli dostať ešte viac priestoru. Zakončenie ma dostalo, takže sa ponáhľam na druhú sériu...:)(11.7.2015)

• - V druhé sérii hraje Gabriel Macht (ztělesňující Harvey Spectera) po boku své manželky Jacindy Barrett (přestavující Zoe Lawford). V 11. díle "Blind-Sided" se dokonce objeví jejich pětiletá dcera Satine Anais Geraldine Macht. (Duckinka)

• - Gabriel Macht nesnáší účes své postavy, o čemž mluvil v rozhovoru pro Metro. [Zdroj: Edna.cz] (zuzu1056)

• - Muž, který byl obviněn ze sexuálního obtěžování, byl prezidentem společnosti Devlin McGregor. Stejná fiktivní společnost se objevila už například ve filmu Uprchlík (1993) nebo několika jiných seriálech. (don corleone)