Kravaťáci (TV seriál)

Suits

Kravaťáci

Drama / Komedie

USA, 2011 - 2018, 79 h 52 min (Minutáž: 42 min)

Tvůrci:

Aaron Korsh

Erica Lipez, Aaron Korsh

Gabriel Macht, Patrick J. Adams, Rick Hoffman, Meghan Markle, Sarah Rafferty, Gina Torres, Andrea Parker, David Costabile, Susan Saint James, Vanessa Ray, Alicia Coppola, Nazanin Boniadi, Titus Welliver, Russell Hornsby, Natalie Gal, Vincent Thomas, Julie Ann Emery, John Billingsley, Jeananne Goossen, Hal Ozsan, Jordan Hudyma, Eric Close, Jon Cor, Anthony Starke, Matt Servitto, Abigail Spencer, D.B. Woodside, Chloe Cmarada, Diane Neal, Reiley McClendon, Jon Foster, Michelle Fairley, Jennifer Dale, Jenny Mollen, Max Beesley, Pooch Hall, Elisabeth Hower, Conleth Hill, Adam Godley, José Zúñiga, Damon Gupton, Amanda Schull, Chad Connell, Brendan Hines, Melanie Papalia, Neal McDonough, Neil Brown Jr., Rachael Crawford, Eric Ladin, Aarti Mann, Pauline Wong, Natalie Krill, Erinn Hayes, Tracie Thoms, Megan Fahlenbock, Christina Chang, Steve Lund, Laine Rettmer, Jacob Blair, Patrick Gallagher, Matt Schichter, Kevin Jubinville, Richard Fitzpatrick, Tom Lipinski, Kevin Hanchard, Paulino Nunes, Billy Miller, Michael Harney, Eric Roberts, Megan Gallagher, Rebecca Schull, John Dossett, Pressly Coker, Chris Payne Gilbert, Patrick Garrow, Sean Bell, Tom Gallop, John Mese, Shawn Campbell, Harvey Atkin, Jason Gosbee, Doug Murray, Danny MacDonald, Jacob Buster, Jim Watson, Maurice Godin, Ben Lewis, Scott Michael Campbell, Lisa Kimberley, Donzaleigh Abernathy, Hamish McEwan, Claire Rankin, Alex Paxton-Beesley, Nadia Dajani, John Finn, James Morrison, Amy Acker, Ian Kahn, Courtney Deleen, Željko Ivanek, Richard Clarkin, Dagmara Dominczyk, John Bedford Lloyd, Hunt Block, Elizabeth Wood, Victor Garber, Dan Marshall, Currie Graham, Kristi Angus, Donald Burda, Kim Roberts, Sharon Leal, Lenka Matuska, JR Bourne, Peter MacNeill, Paul Essiembre, Craig Cyr, Ben Hollingsworth, Paula Newsome, Amanda Crew, Tim Russ, Bruce Altman, Laura de Carteret, Vincent Laresca, David Reale, Gary Cole, Chi McBride, Ari Cohen, Morgan Kelly, Joanna Douglas, Josh Stamberg, Michael Gross, Christina Cole, Jere Burns, Lamont James, Michael Cristofer, Gordon S. Miller, Karen Malina White, Sarah Jackson, Rachael Harris, Margo Martindale, Erika Alexander, Conrad Dunn, Scott Grimes, Michael Des Barres, Peter Outerbridge, Erica Cox, Jacinda Barrett, Gina Holden, Jeff Bryan Davis, Connor Trinneer, Wendell Pierce, Paul Braunstein, Ted Atherton, Richard Blackburn, David Ferry, David Richmond-Peck, Yanna McIntosh, Rob Stewart, James McCaffrey, Ray Leppan, Quancetia Hamilton, Stephen Macht, Patrick Fischler, Rick Roberts, Jamey Sheridan, Richard Portnow, Amy Aquino, Sergio Di Zio, Rebecca Dalton, Brian White, Isabella Hofmann, Troian Bellisario, Peter Cambor, Peter Keleghan, Gary Hudson, Tricia Helfer, Merle Dandridge, John Pyper-Ferguson, Aloma Wright, Michael Reilly Burke, Arlene Duncan, Charles Barkley, Frank Chiesurin, Rory O'Shea, Ted Whittall, Denis Akiyama, Sarena Parmar, Laura Allen, Raoul Bhaneja, Rod Wilson, Leslie Hope, Conrad Pla, Derek Webster, John Jarvis, Paul Schulze, Malcolm-Jamal Warner, Carly Pope, Natalie Charles, Christopher W. Graham, Erik Palladino, Sean Cullen, Malcolm Gets, Ian Reed Kesler, Glenn Plummer, Alan Rosenberg, David Hewlett, Ashley Leggat, Michael Boisvert, Raven Dauda, Joseph Kell, Mark Quigley, Kathy Maloney, LaMonica Garrett, Matt Murray, Chantal Quesnelle, Brandon Firla, Jonathan Whittaker, Martin Roach, Brynn Thayer, Athena Karkanis, Stephen Park, Scott Lawrence, Wayne Best, Zoe McLellan, James Downing, John Rothman, Matthew Glave, Matt Cooke, Cyndy Day, Edie Inksetter, Allan Royal, Cornell Womack, John Boyd, Patrick Murney, Jeanette Roxborough, Dulé Hill, Farid Yazdani, Karl Kenzler, Tom Barnett, Brett Donahue, Michael Rhoades, Elizabeth Whitmere, Carlos Lacámara, Fiona Highet, Al Sapienza, Pascal Langdale, Dwain Murphy, Maurice Dean Wint, Ivan Martin, Mary Ashton, Jay Harrington, Dan Lett, Usman Ally, Krista Bridges, Zachary Bennett, Allison Brennan, Alvina August, Derek McGrath, Pat Mastroianni, Jeni Ross, Larry Day, Scott Gibson, Bruce McGill, Elisa Moolecherry, David Wohl, Jordan Johnson-Hinds

Strhující exhibice sympatických ksichtů, filmových citací, slovní vaty a obleků šitých na míru v cimře korporátní Ameriky. Inu, bez mučení přiznávám, že jsem na pár vteřin ucítil cosi jako sympatie k té mrzké profesi. Samozřejmě to má své mouchy, happyendy se tu metá do všech stran a tu a tam nějaká logická díra prosákne na povrch, ale co na tom záleží, když je celek tak sympatický a druhá série graduje kadencí luxusní asijské štětky při handjobu pupkatého Švýcara. Asi spíš jako ten Švýcar nebo tak nějak. Každopádně někdy po druhé sérii dávám sbohem, neboť nadprůměr tohoto seriálu je velmi, velmi mírný a existuje spousty lepších, u kterých můžu plýtvat svým životem.(14.11.2012)

První série byla zábavná, ale malá provázanost dílů tomu škodila a bylo až otravné, jak se Harvey a spol. museli za každou cenu ukázat jako ti dobří. Série druhá naproti tomu velmi povýšila. Postavy již nejsou tak černobílé a z komediální taškařice se stalo regulerní drama. Osobně jsem si nakonec nejvíce oblíbila postavy Rachel a Louise, které nejsou tak dokonalé jako hypermetrosexuál a vždy vítězící Harvey a geniální Mike, ale o to víc jsou mi lidsky blízké a sympatické.(16.2.2013)

95%. Slabší rozjezd v 1.sérii, kdy se člověk poměrně dlouho rozkoukává a rozhoduje se, jestli dokáže Harveymu, Mikeovi a ostatním důvěřovat. Herci se s postavami sžívali postupně, stejně jako tvůrci s právnickým prostředím a manipulací s postavami a jejich vztahy. 2.série, o třídu lepší než první, ukázala, jak se s tím všichni poprali a ta vyšperkovaná struktura nakonec zasáhla přímo do srdce. Vypracované a skvěle zahrané charaktery (především Patrick Adams ukazuje, co v něm je), vztahy do sebe zapadající, zajímavé, rozmanité a napínavé právnické případy, potřeba po skončení dílu vidět okamžitě další. Nelze nezmínit také geniálního Ricka Hoffmana v roli, kterou jsem v ostatních seriálech postrádal - v roli "záporáka", kterého prostě nejde nemilovat. Suits po slabším úvodu aktuálně už splňuje vše, co má perfektní seriál splňovat - sžití s postavami a dějem, jako by šlo o váš život, a touhu po tom, aby to nikdy neskončilo. Nejoblíbenější postavy: Mike, Rachel; Nejoblíbenější série: 2.(18.9.2013)

Po 1. sérii: Som nadšená, úspech seriálu stojí hlavne na samotných postavách a bezchybných hercoch. Rozhovory sú vtipné a svieže, bavia ma rôzne odkazy a hlášky. Jediné mínus, kvôli ktorému 5* nemôžem dať, sú prípady. Skvelé striedajú naozaj slabé. Aj tak ma najviac zaujímajú osobné životy právnikov, ktoré by mohli dostať ešte viac priestoru. Zakončenie ma dostalo, takže sa ponáhľam na druhú sériu...:)(11.7.2015)

Po třech sériích - teď nastává bod zlomu, cítím to v kostech. Sice už v průběhu druhé a třetí série odpadlo to totální nadšení, ale úroveň byla pořád dostatečně vysoká. Kouzlo celého seriálu v podstatě stojí na vynikajících postavách - Harvey, Donna, Louis a Jessica -, neb děj se časem tak nějak vytrácí a postupně už jen tak šlapeme vodu. A to je přesně ten fakt, který mne na Suits nejvíc vytáčel. Ať už scénáristé přinesli jakýkoli zádrhel, vždycky byl poměrně rychle vyřešen a vše se opět vrátilo ke starému. Ať už to byl Hardman, Darby, vyhození Donny, zamilování Louise nebo Harveyho nebo několikerá hrozba odhalení Mikea, vždy se to vrátilo zpět na začátek. Žádná změna, pořád jsme akorát dojili to samé. Konec trojky pro mne znamenal dvě východiska - buď seriál ukončit (bylo by to zavčasu a hlavní motiv seriálu - Mike praktikující právo bez školy - je vyřešen) nebo ho natáhnout a poslat do kytek. Omluvte mi mou skepsi, ale scénáristé dokážou pouze velice, velice sporadicky po několika sériích seriál probrat a většinou ho akorát dříve nebo později zazdí. Jsem zvědav a doufám v příjemné překvapení... 4. série - není to žádná trága, ale touto sérií s největší pravděpodobností končím. Krom výše zmíněných neduhů jsou to čím dál větší Rodinná pouta a už mi to nepřijde ani o právu nebo práci, ale jen o těch vztazích. Pořád jsou na sebe akorát všichni napruzení a řvou na sebe... 5. série - dá se série hodnotit za základě dvou částečně viděných dílů? Sám bych normálně odpověděl, že ne, ale to, co jsem z páté série viděl, mi k utvoření názorů bohatě stačí. Harvey spal s Louisovou sestrou, má depky a dal mu přes hubu? Další hrozba Mikeova odhalení? Hardman? Zase Hardman??? Sračka... 70% (1. série - 100%, 2. série - 90%, 3. série - 70%, 4. série - 60%, 5. série - 0%)(5.5.2014)

• - Slovo „suit“, které je originálním názvem seriálu, znamená v angličtině "oblek", ale také "žaloba". (Miro_CZ)

• - Harvey (Gabriel Macht) nosí obleky z dílny Toma Forda. [Zdroj: Edna.cz] (zuzu1056)

• - V seriálu několikrát padla zmínka o televizním hitu The Wire - Špína Baltimoru (od r. 2002). Wendell Pierce, představitel detektiva Williama 'Bunka' Morelanda z The Wire, zde ztvárnil otce Rachel Zane (Meghan Markle). (Zdroj: ČSFD.cz)