Kravaťáci (TV seriál)

Suits

Kravaťáci

Drama / Komedie

USA, 2011 - 2018, 91 h 27 min (Minutáž: 42 min)

Tvůrci:

Aaron Korsh

Gabriel Macht, Patrick J. Adams, Rick Hoffman, Meghan Markle, Sarah Rafferty, Gina Torres, Andrea Parker, David Costabile, Susan Saint James, Vanessa Ray, Alicia Coppola, Nazanin Boniadi, Titus Welliver, Russell Hornsby, Natalie Gal, Vincent Thomas, Julie Ann Emery, John Billingsley, Jeananne Goossen, Hal Ozsan, Jordan Hudyma, Eric Close, Jon Cor, Anthony Starke, Matt Servitto, Abigail Spencer, D.B. Woodside, Chloe Cmarada, Diane Neal, Reiley McClendon, Jon Foster, Michelle Fairley, Jennifer Dale, Jenny Mollen, Max Beesley, Pooch Hall, Elisabeth Hower, Conleth Hill, Adam Godley, José Zúñiga, Damon Gupton, Amanda Schull, Chad Connell, Brendan Hines, Melanie Papalia, Neal McDonough, Neil Brown Jr., Rachael Crawford, Eric Ladin, Aarti Mann, Pauline Wong, Natalie Krill, Erinn Hayes, Tracie Thoms, Megan Fahlenbock, Christina Chang, Steve Lund, Laine Rettmer, Jacob Blair, Patrick Gallagher, Matt Schichter, Kevin Jubinville, Richard Fitzpatrick, Tom Lipinski, Kevin Hanchard, Paulino Nunes, Billy Miller, Michael Harney, Eric Roberts, Megan Gallagher, Rebecca Schull, John Dossett, Pressly Coker, Chris Payne Gilbert, Patrick Garrow, Sean Bell, Tom Gallop, John Mese, Shawn Campbell, Harvey Atkin, Jason Gosbee, Doug Murray, Danny MacDonald, Jacob Buster, Jim Watson, Maurice Godin, Ben Lewis, Scott Michael Campbell, Lisa Kimberley, Donzaleigh Abernathy, Hamish McEwan, Claire Rankin, Alex Paxton-Beesley, Nadia Dajani, John Finn, James Morrison, Amy Acker, Ian Kahn, Courtney Deleen, Željko Ivanek, Richard Clarkin, Dagmara Dominczyk, John Bedford Lloyd, Hunt Block, Elizabeth Wood, Victor Garber, Dan Marshall, Currie Graham, Kristi Angus, Donald Burda, Kim Roberts, Sharon Leal, Lenka Matuska, JR Bourne, Peter MacNeill, Paul Essiembre, Craig Cyr, Ben Hollingsworth, Paula Newsome, Amanda Crew, Tim Russ, Bruce Altman, Laura de Carteret, Vincent Laresca, David Reale, Gary Cole, Chi McBride, Ari Cohen, Morgan Kelly, Joanna Douglas, Josh Stamberg, Michael Gross, Christina Cole, Jere Burns, Lamont James, Michael Cristofer, Gordon S. Miller, Karen Malina White, Sarah Jackson, Rachael Harris, Margo Martindale, Erika Alexander, Conrad Dunn, Scott Grimes, Michael Des Barres, Peter Outerbridge, Erica Cox, Jacinda Barrett, Gina Holden, Jeff Bryan Davis, Connor Trinneer, Wendell Pierce, Paul Braunstein, Ted Atherton, Richard Blackburn, David Ferry, David Richmond-Peck, Yanna McIntosh, Rob Stewart, James McCaffrey, Ray Leppan, Quancetia Hamilton, Stephen Macht, Patrick Fischler, Rick Roberts, Jamey Sheridan, Richard Portnow, Amy Aquino, Sergio Di Zio, Rebecca Dalton, Brian White, Isabella Hofmann, Troian Bellisario, Peter Cambor, Peter Keleghan, Gary Hudson, Tricia Helfer, Merle Dandridge, John Pyper-Ferguson, Aloma Wright, Michael Reilly Burke, Arlene Duncan, Charles Barkley, Frank Chiesurin, Rory O'Shea, Ted Whittall, Denis Akiyama, Sarena Parmar, Laura Allen, Raoul Bhaneja, Rod Wilson, Leslie Hope, Conrad Pla, Derek Webster, John Jarvis, Paul Schulze, Malcolm-Jamal Warner, Carly Pope, Natalie Charles, Christopher W. Graham, Erik Palladino, Sean Cullen, Malcolm Gets, Ian Reed Kesler, Glenn Plummer, Alan Rosenberg, David Hewlett, Ashley Leggat, Michael Boisvert, Raven Dauda, Joseph Kell, Mark Quigley, Kathy Maloney, LaMonica Garrett, Matt Murray, Chantal Quesnelle, Brandon Firla, Jonathan Whittaker, Martin Roach, Brynn Thayer, Athena Karkanis, Stephen Park, Scott Lawrence, Wayne Best, Zoe McLellan, James Downing, John Rothman, Matthew Glave, Matt Cooke, Cyndy Day, Edie Inksetter, Allan Royal, Cornell Womack, John Boyd, Patrick Murney, Jeanette Roxborough, Dulé Hill, Farid Yazdani, Karl Kenzler, Tom Barnett, Brett Donahue, Michael Rhoades, Elizabeth Whitmere, Carlos Lacámara, Fiona Highet, Al Sapienza, Pascal Langdale, Dwain Murphy, Maurice Dean Wint, Ivan Martin, Mary Ashton, Jay Harrington, Dan Lett, Usman Ally, Krista Bridges, Zachary Bennett, Allison Brennan, Alvina August, Derek McGrath, Pat Mastroianni, Jeni Ross, Larry Day, Scott Gibson, Bruce McGill, Elisa Moolecherry, David Wohl, Jordan Johnson-Hinds, Lindsey Kraft, Chris Gillett, Bernadette Couture, Katherine Heigl, Joe Cobden, Jon Fletcher, Benjamin Ayres, Sarah Allen, Priya Rajaratnam, David Alpay, Mark Camacho, Jessica Tuck, Courtenay J. Stevens, Jim Annan, Jeanie Calleja, David Keeley, Jennifer Gibson, Shannon Barnett, Kevin Daniels, Grant Nickalls, Jeffrey Nordling, Josh Randall, Kerri Smith, John Kapelos, Carolyn Hennesy, Sarah Murphy-Dyson, Jennifer Ikeda, Michael B. Silver, Steve Coulter, James Gilbert, Tony De Santis

Jak řekl v jedné epizodě Harvey. Důležitý je první dojem. Ten na mě udělala tahle parta právníků opravdu více než dobrý. Nutno být pořád v pozoru, protože se mluví opravdu dost rychle a navíc o něčem, v čem se málokdo umí tak rychle orientovat. Takže žádná velká oddychovka, ale s tou jemnou dávkou humoru se rád nechám zahltit právnickýma kecama. 95%(15.8.2011)

Šaty prý dělaj člověka a ten, kdo si po ulici vykračuje v drahocenném obleku, se ve společenském žebříčku nachází na nejvyšších postech. Minimálně to tak chodí ve světě advokáta Harveyho Spectora (Gabriel Macht). Geniální podvodníček Mike Ross (Patrick J. Adams) se musí s životem mezi právnickými predátory sžít, ač nikdy nestudoval příslušné školy. Stále mu samozřejmě hrozí odhalení ze všech stran, což je jediným hnacím motorem pro poněkud stereotypní epizodický seriál, který se svým pojetím trochu blíží k právnickému Dr. Houseovi. (E01-E07)(22.2.2012)

// 1. řada - "Smart, daring, sexy, cool, cute, complicated, entertaining." Na úvod celkem solidní mix, dost solidní na to, aby mě zaháknul a nepustil a rozhodně dost solidní na to, aby očekávání na pokračování byla velmi vysoko - tudíž, kam dále posunout už tak skvělý mix? 2. řada - Jasně! Přihodíme tam "More personal, more compact and yet even funnier." Přibude intrik, zlomenných srdcí, těžších rozhodnutí a obecně se laťka napětí posune na úplně jinou úroveň. I přesto si ale show zachová svůj originální přístup a odlehčený feeling, který tomu tak úžasně seděl už na začátku. Jenže nám to jaksi zatřáslo s tím pevným jádrem, které jsme tak pečlivě vybudovali, co teď s tím? 3. řada - No, asi je na čase zjistit, kolik toho ten mix ustojí. 4. - 6. řada - Tak jsme se přece dočkali, už i Kravaťáci si sáhli na samotné dno. Jak jsem to dřív miloval, po dvanácté epizodě 6. série to dočista nenávidím a sebe za to, že jsem tomu pořád tak naivně věřil... sebe taky. Bye guys.(15.6.2012)

Hodnoceno po čtyřech sériích. Tomuto seriálu jsem se nějakou dobu vyhýbal i přesto, že mi můj hodně dobrý kamarád neustále připomínal, ať se na něj podívám. Nevím proč, nějak mi ten koncept zněl nudně a myslel jsem si, že tohle nebude pro mě. Jsem rád, že můžu napsat, že jsem se spletl. Už od prvního dílu mě tento seriál chytl a nepustil. Zpočátku to bylo hlavně díky parádní castingu a chemii mezi herci (naprosto zbožňuju Donnu, jejíž práce je vědět vše, je to přeci Donna!) ale pak, když jsem v polovině první série začal přemýšlet, jak se tenhle seriál může vyvíjet, tvůrci udělali něco, co mě překvapilo a čím si mě získali. Oni totiž krásně přešli z "CSI" formátu, kdy jeden případ = jeden díl na více dílové epizody, kdy se jeden případ táhne klidně i deset dílů a hlavně kdy my, jakožto diváci, můžeme sledovat důsledky některých věcí, co se staly v druhé či první sérii ještě ve čtvrté sérii. Zkrátka taková skvělá hra s příčinou a důsledkem, kdy hlavní postavy téměř pokaždé nějakým způsobem dožene to, jak se zachovali, to co řekli nebo to, co neudělali. A mě baví sledovat seriál, kde detaily jsou důležité, vše má svůj čas a na všechny dříve či později dojde. Nemůžu se dočkat páté série. Zatím jednoznačných 100 %.(25.11.2014)

Strhující exhibice sympatických ksichtů, filmových citací, slovní vaty a obleků šitých na míru v cimře korporátní Ameriky. Inu, bez mučení přiznávám, že jsem na pár vteřin ucítil cosi jako sympatie k té mrzké profesi. Samozřejmě to má své mouchy, happyendy se tu metá do všech stran a tu a tam nějaká logická díra prosákne na povrch, ale co na tom záleží, když je celek tak sympatický a druhá série graduje kadencí luxusní asijské štětky při handjobu pupkatého Švýcara. Asi spíš jako ten Švýcar nebo tak nějak. Každopádně někdy po druhé sérii dávám sbohem, neboť nadprůměr tohoto seriálu je velmi, velmi mírný a existuje spousty lepších, u kterých můžu plýtvat svým životem.(14.11.2012)

• - Slovo „suit“, které je originálním názvem seriálu, znamená v angličtině "oblek", ale také "žaloba". (Miro_CZ)

• - V úvodní znělce se objeví mimo jiné i cedule s nápisem "Fourth Avenue". Takovou ulici na Manhattanu ale nenajdeme. (don corleone)

• - V druhé sérii hraje Gabriel Macht (ztělesňující Harvey Spectera) po boku své manželky Jacindy Barrett (přestavující Zoe Lawford). V 11. díle "Blind-Sided" se dokonce objeví jejich pětiletá dcera Satine Anais Geraldine Macht. (Duckinka)