Kravaťáci (TV seriál)

Suits

Kravaťáci

Drama / Komedie

USA, 2011 - 2018, 91 h 27 min (Minutáž: 42 min)

Tvůrci:

Aaron Korsh

Gabriel Macht, Patrick J. Adams, Rick Hoffman, Meghan Markle, Sarah Rafferty, Gina Torres, Andrea Parker, David Costabile, Susan Saint James, Vanessa Ray, Alicia Coppola, Nazanin Boniadi, Titus Welliver, Russell Hornsby, Natalie Gal, Vincent Thomas, Julie Ann Emery, John Billingsley, Jeananne Goossen, Hal Ozsan, Jordan Hudyma, Eric Close, Jon Cor, Anthony Starke, Matt Servitto, Abigail Spencer, D.B. Woodside, Chloe Cmarada, Diane Neal, Reiley McClendon, Jon Foster, Michelle Fairley, Jennifer Dale, Jenny Mollen, Max Beesley, Pooch Hall, Elisabeth Hower, Conleth Hill, Adam Godley, José Zúñiga, Damon Gupton, Amanda Schull, Chad Connell, Brendan Hines, Melanie Papalia, Neal McDonough, Neil Brown Jr., Rachael Crawford, Eric Ladin, Aarti Mann, Pauline Wong, Natalie Krill, Erinn Hayes, Tracie Thoms, Megan Fahlenbock, Christina Chang, Steve Lund, Laine Rettmer, Jacob Blair, Patrick Gallagher, Matt Schichter, Kevin Jubinville, Richard Fitzpatrick, Tom Lipinski, Kevin Hanchard, Paulino Nunes, Billy Miller, Michael Harney, Eric Roberts, Megan Gallagher, Rebecca Schull, John Dossett, Pressly Coker, Chris Payne Gilbert, Patrick Garrow, Sean Bell, Tom Gallop, John Mese, Shawn Campbell, Harvey Atkin, Jason Gosbee, Doug Murray, Danny MacDonald, Jacob Buster, Jim Watson, Maurice Godin, Ben Lewis, Scott Michael Campbell, Lisa Kimberley, Donzaleigh Abernathy, Hamish McEwan, Claire Rankin, Alex Paxton-Beesley, Nadia Dajani, John Finn, James Morrison, Amy Acker, Ian Kahn, Courtney Deleen, Željko Ivanek, Richard Clarkin, Dagmara Dominczyk, John Bedford Lloyd, Hunt Block, Elizabeth Wood, Victor Garber, Dan Marshall, Currie Graham, Kristi Angus, Donald Burda, Kim Roberts, Sharon Leal, Lenka Matuska, JR Bourne, Peter MacNeill, Paul Essiembre, Craig Cyr, Ben Hollingsworth, Paula Newsome, Amanda Crew, Tim Russ, Bruce Altman, Laura de Carteret, Vincent Laresca, David Reale, Gary Cole, Chi McBride, Ari Cohen, Morgan Kelly, Joanna Douglas, Josh Stamberg, Michael Gross, Christina Cole, Jere Burns, Lamont James, Michael Cristofer, Gordon S. Miller, Karen Malina White, Sarah Jackson, Rachael Harris, Margo Martindale, Erika Alexander, Conrad Dunn, Scott Grimes, Michael Des Barres, Peter Outerbridge, Erica Cox, Jacinda Barrett, Gina Holden, Jeff Bryan Davis, Connor Trinneer, Wendell Pierce, Paul Braunstein, Ted Atherton, Richard Blackburn, David Ferry, David Richmond-Peck, Yanna McIntosh, Rob Stewart, James McCaffrey, Ray Leppan, Quancetia Hamilton, Stephen Macht, Patrick Fischler, Rick Roberts, Jamey Sheridan, Richard Portnow, Amy Aquino, Sergio Di Zio, Rebecca Dalton, Brian White, Isabella Hofmann, Troian Bellisario, Peter Cambor, Peter Keleghan, Gary Hudson, Tricia Helfer, Merle Dandridge, John Pyper-Ferguson, Aloma Wright, Michael Reilly Burke, Arlene Duncan, Charles Barkley, Frank Chiesurin, Rory O'Shea, Ted Whittall, Denis Akiyama, Sarena Parmar, Laura Allen, Raoul Bhaneja, Rod Wilson, Leslie Hope, Conrad Pla, Derek Webster, John Jarvis, Paul Schulze, Malcolm-Jamal Warner, Carly Pope, Natalie Charles, Christopher W. Graham, Erik Palladino, Sean Cullen, Malcolm Gets, Ian Reed Kesler, Glenn Plummer, Alan Rosenberg, David Hewlett, Ashley Leggat, Michael Boisvert, Raven Dauda, Joseph Kell, Mark Quigley, Kathy Maloney, LaMonica Garrett, Matt Murray, Chantal Quesnelle, Brandon Firla, Jonathan Whittaker, Martin Roach, Brynn Thayer, Athena Karkanis, Stephen Park, Scott Lawrence, Wayne Best, Zoe McLellan, James Downing, John Rothman, Matthew Glave, Matt Cooke, Cyndy Day, Edie Inksetter, Allan Royal, Cornell Womack, John Boyd, Patrick Murney, Jeanette Roxborough, Dulé Hill, Farid Yazdani, Karl Kenzler, Tom Barnett, Brett Donahue, Michael Rhoades, Elizabeth Whitmere, Carlos Lacámara, Fiona Highet, Al Sapienza, Pascal Langdale, Dwain Murphy, Maurice Dean Wint, Ivan Martin, Mary Ashton, Jay Harrington, Dan Lett, Usman Ally, Krista Bridges, Zachary Bennett, Allison Brennan, Alvina August, Derek McGrath, Pat Mastroianni, Jeni Ross, Larry Day, Scott Gibson, Bruce McGill, Elisa Moolecherry, David Wohl, Jordan Johnson-Hinds, Lindsey Kraft, Chris Gillett, Bernadette Couture, Katherine Heigl, Joe Cobden, Jon Fletcher, Benjamin Ayres, Sarah Allen, Priya Rajaratnam, David Alpay, Mark Camacho, Jessica Tuck, Courtenay J. Stevens, Jim Annan, Jeanie Calleja, David Keeley, Jennifer Gibson, Shannon Barnett, Kevin Daniels, Grant Nickalls, Jeffrey Nordling, Josh Randall, Kerri Smith, John Kapelos, Carolyn Hennesy, Sarah Murphy-Dyson, Jennifer Ikeda, Michael B. Silver, Steve Coulter, James Gilbert, Tony De Santis, Katherine Fogler, Angela Elayne Gibbs

Je dobré si pro začátek ujasnit, čím tento seriál je a čím naopak není. Předně není právnickým seriálem. Korporátní právničinu „dojde-li na soud, je to prohra pro obě strany" či denní právnickou rutinou hledejte jinde (například zde či zde). Tady je právnický kabát pouze pozlátkem; jakkoli nesporně atraktivním i funkčním. Čím tedy Kravaťáci jsou? Na to není jednoznačná odpověď, jelikož to dlouho nevědí ani sami tvůrci, ale pokud něco, tak je lze popsat jako „Game of Suits/mainstreamoví Mad Meni/kancelářské Beverly Hills". Že to pospolu neštymuje? Ano, to je pravda a v tom je největší problém Kravaťáků. Jsou tak nebývale rozháraní, až je tu na denním pořádku, že podprahovou tenzí tepající dramatickou intrikářskou epizodu s kutím piklů a vypjatým bojem o moc následuje výplňkový odlehčený díl o strastech vztahů na pracovišti. Více než kde jinde platí, že na každý klad, na kterém to lze (zcela oprávněně) vynést do nebes, připadá neméně závažný zápor, na kterém to lze (zcela oprávněně) zašlapat do země. Nebýt to v (nej)lepších momentech TAK dobré, tak by se skoro až jednalo o guilty pleasure záležitost (veledůležité předávání složek, což je tak desetkrát za epizodu, je moment, který je tak blbý, až ho budete milovat, a kvůli stokrát opakovaným frázím v každém díle "in the first place", "you know it", "pennies on the dollar", "my firm" apod. si to skoro říká o napití se při každém jejich zmínění). Jenže ono to TAK dobré většinu času je čili není problém přivřít oči nad všemi těmi „ale“ (postavy do počtu, linky vyznívající do ztracena, výplňkové epizody, soap operové momenty, lacinost produkce, kdy si to vystačí s jednou soudní síní pro celé město, tapetami za okny, třemi kancelářemi postupně suplující kancly asi tisícovky firem či od první série recyklovanými uvozujícími záběry na New York), protože když (a je to velké když) se vám ta pětice hlavních postav dostane pod kůži, tak není co řešit. Zvlášť když je to tak návykové a dynamické, že není problém dosavadních pět sérií nakoukat z jedné vody načisto. | S1: 4/5 | S2: 5/5 | S3: 4/5 | S4: 4/5 | S5: 5/5 | S6: 4/5 | S7: 3/5 |(7.3.2016)

Bomba, bomba, bomba, už po pár okamžicích jsem věděl, že to je seriál přesně pro mě, pro milovníka kravat a obleků xD Vtipný, s chytrým humorem a elegantím nábojem, jsem z něj nadšen. Jak by řekl Barney, SUIT UP! Boha jeho, druhá série má jeden z nej rozjezdů druhých sérii seriálů co jsem zatím viděl :), naprostá dokonalost. Druhá série naprosto peckovní :) Třetí a čtvrtou série jsem si nějak zapomněl poznamenat :) Pátá série byla zatím největší vrchol všech sérií, hlavně ty twisty na konci. 3.3.2016 - tak nám to vše skončilo :( bohužel...vše jednou skončí....musím říci naprosto vygradovaný konec, SUITS se řadí mezi mé absolutně nej, nej seriály. To co dokázal Gabriel Macht a Patrick J. Adams ve svým skvěle padnoucích oblecích mě opravdu vzalo.(3.8.2011)

Obvykle se necítím dobře v budově plné bohatých, sebevědomých a neustále intrikujících individuí, jež vynikají v neolympijské disciplíně kličkování mezi paragrafy. Patrně proto jsem se mezi kravaťáky nijak zvlášť netěšil, ale Mikeův naivní pohled na právo mne rychle dostal do děje, Harveyho čestná vítězství hravě zlomila mou nedůvěru v právní systém, Donnina oddanost ve mně vzbudila touhu mít vlastní asistentku a křečovitý Louisův úsměv mi zase vrátil jistotu, že důležité je vyhrát a čestnost je pouze zbytečná překážka na cestě k vytyčenému cíli. Poměrně dlouho se mi nestalo, aby mi seriálové čyřicetiminutovky svižně proběhly před očima za subjektivních deset minut a obelhaly mne tak pocitem, že mám dost času a mohu se v poklidu mrknout na další díl.(7.12.2012)

Jo, určitě jedná se o kvalitní konverzační seriál. Většina epizod mě bavila, ale bohužel nemám nutkavou potřebu sledovat 2. sérii. Hlavně díky silné jednotvárnosti epizod (kvůli stejnému důvodu nejsem aktivní divák u Dr. House). Uvidíme, zda si pokračování Kravaťáků najde místo v mém už tak dost plném rozvrhu. 75% - Nejoblíbenější postavy: Luis Litt, Donna, Rachel Zane(31.1.2012)

Umělé charisma Gabriela Machta, které stoprocentě kopíruje jeho "Spirita". Psychologie Mikea Rosse totálně mimo naaranžovaná jenom pouze pro kouzlo seriálu. Gabriel Macht alias Harvey Specter? Pořád stejný, žádný posun v psychologii postavy, žádné odhalení minulosti. Mike Ross? Víc bych věřil Willu Huntingovi.. Ve své podstatě to samé jako Dr. House, seriál pouze pro pobavení, který stojí a padá s image hlavního hrdiny. Nebaví mě sledovat "sexy pohledy" Machta, který je neskutečně umělý i když bych ho po roli v Suits do Spirita určitě obsadil. Prostě další seriál ze série "cool", dáme dohromady hustýho hrdinu, který i když miluje prachy a všechny baby tak je v nitru spravedlivý, a dáme k němu parťáka, který je skromný, odborník na práva, jakého byste na harvardu nenašli a jinak naprostý moula. Tomuhle mám věřit??? Pche, nejsem idiot abych tomuhle seriálu fandil, jediný kdo je tady uvěřitelný je Louis Litt, i když je to hajzl a arogantní prevít, tak mu fandim. WALLSTREETSKÝ VYDŘIDUŠI DOTOHO A ZADUPEJTE DO ZEMĚ TY LIDUMILSKÝ TŘASOŘITKY!!! ------------->>>>>>>>>>>>>>>>>>> druhá série o mnoho lepší, mezi šestnáct dílů je rozděleno pár klíčových příběhů, a k mému překvapení byly všechny příběhy dost zajímavé. PROČ takové zlepšení? Protože druhá serie už není o cool vzhledu Harveyho Spectera a o tom super mega úžasnym prostredi, kde ti nejlepsi z harvardu pracují. Konečně trochu psychologie a dramatu. Možná mi tu chybí jedna drobnost. KDY SE UŽ SAKRA PROJEVÍ TA GENIALITA MIKEA ROSSE??? Nebo ta je taky jenom podvod?(21.5.2013)

• - Patrick J. Adams (Mike Ross) v rozhovoru prozradil: „Byla to nejjednodušší role, kterou jsem dostal." (CrashONE)

• - Jméno Specter (Gabriel Macht) je anagram pro slovo „respekt" (anglicky „respect"). (Reiner)

• - Natáčení probíhalo v New Yorku a Torontu. Pouze pilotní díl byl točen v New Yorku. (KucC)