Věřte nevěřte

• USA Beyond Belief: Fact or Fiction
Mysteriózní / Thriller / Fantasy / Horor / Sci-Fi
USA, (1997–2023), 49 h (Minutáž: 44–60 min)

Série(6) / Epizody(51)

cjmafia

Tenhle seriál mi v mládi dokázal nahnat pěknou hrůzu, před nedávnem jsem se rozhodl že si pár dílů připomenu a nostalgicky zavzpomínám. Samozřejmě to na mě nepůsobilo tak jako před lety, ale atmosféra je stále skvěla, prostě jí tento seriál má svou. Jediné co mi na seriálu vadí, je to že pointa příběhu se dá odhadnou po pár minutách, ale to je naštěstí vše. Pokud bych se měl vyjádřit jestli věřím, že se příběhy skutečně stali, tak je to tak napůl, přece jen tam jde hodně vidět fantazie scénaristů. Určitě bych se nezlobil, kdyby byl tento seriál restartován, za těch pár let by mohlo být na světě mnoho nevysvětlených příběhů. ()

corpsy

Či už ten alebo onen príbeh bol, či nebol skutočný resp. vymyslený ( možno ani jeden, možno všetky - záleží na nás ), sú divácky atraktívne. A to na mysteriózny seriál stačí. ()

zablaga

Nízkorozpočtové a niekedy poriadne trápne, ale má to niečo do seba...Vždy som s otvorenými ústami sledovala, kedy už niekto povie, že človek s ktorým bol dnes na obede, je už 20 rokov mŕtvy. Toto som mala veľmi rada už od detstva:) ()

villon17

Kvalitou si to 4 hvězdy nezaslouží, ale tak z nostalgie je dát musim, pže na tomhle pořadu jsem vyrostla, a když na něj i teď narazim, ráda se znova podívám. ()

prsvl odpad!

Hroznej trash. Příběhy jsou tajemný a nápaditý asi jako krabička s nářadím z Lidla. Příšerný herci, nesympatickej komentátor a hrozný zpracování. Pfff a to jsem se toho jako malej bál. ()

Marsik

TV BARRANDOV - Dneska v 9 hodin večer jsem zasedl a příjemně si zavzpomínal. Tenhle seriál patřil v mém mládí k těm nejoblíbenějším. Tajemné příběhy, u kterých jsme celá rodina tipovaly, jestli je to pravda nebo výmysl a dělali si čárky za uhodnutou odpověď :) Jonathan Frakes, ale zejména dabér pan Plachý tomu dodávali ještě tajemnější atmosféru. I dnes se mi to líbilo, jenom s tím CZ dabingem se tenkrát moc nemazlili - téměř všechny mladé mužské postavy mluvil Filip Švarc :) Od té doby jsem na jeho hlas alergický :) Každopádně seriál byl, je, a vždycky bude pro mě jedničkou! Hned si ho dávám do oblíbených. 99% // Další zhlédnuté epizody: 5.12., 12.12., 19.12., ()

ConanVJ

Celkem zajímavej seriál, ve kterém si můžede tipnout, jestli se příběh skutečně udál, nebo ne. Nevím, ale některé údajně opravdové příběhy mi přišly hodně nepravděpodobné, ale to je už jen na lidech co je vyprávěli. Některé příběhy jsou hodně povedené. Za mě 70% :) ()

Cimr

,,A za chvíli nás čeká vraždííícííí konev!!!" Je pravda, že občas to bylo přehnané; takové ty příběhy, jak někdo přijde někoho ze záhrobí varovat, už mi časem taky lezly na nervy a tenhle seriál je ukázkový příklad toho, když někdo neví, kdy má přestat. Ale už kvůli několika dílům, které mi v dětství nedaly spát a které jsme pak ve škole řešili pořád dokola a dokola nemůžu jít s hodnocením níž. ()

fcreading

Žijeme vo svete v ktorom existuje reálne, aj zdánlivo nemožné. Výborný seriál s tajuplnimi príbehmy, ktoré vás ohromia a zároveň, keď zistíte že ten príbeh bol podľa skutočnej udalosti. Takže keď si to zhrniem, jedná sa o veľmi kvalitný seriál a v ktorom nechýba prekvapenie, keď vždy na konci zistíte že to bola pravda. Ale či to bola naozaj pravda, to stojí len vo hviezdach, seriálu značne prispieva Frakes, ktorý značne od Brolina dodáva správny vtip. Ťažko hodnotiť, ktorá časť bola dobrá a ktorá zas nie, premňa bola každá časť niečim novým a zároveň tajuplným, sám sa priznám že najlepšie časti pokladám tie o zlu, ktoré vás vydesia a zároveň nenechajú kľudným. Kvalita sa značne zmenila ďalšou sériou, buď scenáristi vyčerpali všetky príbehy, a opakovali stále to isté, ale mne to bolo jedno, hlavne že som sa mal načo pozerať. Asi najlepšie príbehy sú Červené oči, Torta, Žena v zrkadle, Halloween a mnoho ďalších. V 3 sérii si zahral aj Angus Scrimm konkrétne 9 časti s názvom Hrobařova Nemesis. Viac v mojej recenzii http://www.studna.net/reviews/1099/ / PS: Niektoré príbehy režíroval Tony Randel známy režisér, ktorý režíroval Hellraisera 2. ()

zdepapepa

Čtyři hvězdy zadány, ale pozor - nikoliv z nostalgie, tenhle seriál je fajn i v moderní době, i když zpracováním se může zdát lehce zaostalý. Vždycky mě bavilo tajemno a nadpřirozeno a tady se krom toho člověk dočká i speciální hry na hádání, co se stát mohlo a co ne (což je ovšem nejspíš i tak v rukou scénáristů). Večery v dětství strávené u TV s rodinou nad touhle klasikou se nezapomínají, stejně tak jako dva hlavní matadoři - Jonathan Frakes a James Brolin. Já měl vždycky radši Frakese. No dobrá, přiznávám, trošku jsem se s tou nostalgií rozjel, ovšem co v dnešní době takhle zajímavého a zároveň tak jednoduchého (je jen určitý počet duchařských historek, které budou zároveň na pokraji uvěření a napínavé) vzniká? ()

Krt.Ek

Můj nejoblíbenější čistě mysteriózní seriál. Mám ho rád už od dětství. Musím říct, že některé povídky jsou opravdu velmi strašidelné. Scenáristé se vyznamenali. Scenáristé, ne život. Nevěřím, že se z toho co nám Jonathan Frakes (popřípadě James Brolin) servíruje opravdu něco stálo. Stejně jako tomu nevěří ostatní. Ale já kvůli toho tenhle seriál nepotopím. 95% ()

NinonL

Úroveň jako kdy. Některé příběhy jsou vážně dobré a tajemné, jiné nic moc. Nesleduji to pravidelně, ale pokud jsem kdy tipovala pravdu - lež, trefila jsem se málokdy :-))) ()

Paxxx.cz

Seriál plný záhad, který jsem sledoval docela pravidelně. Spousta událostí, kterým jsem ani nevěřil, že se mohli stát. Dobrá podívaná. ()

mysiak

Celkom dobrý mysteriózny seriál, ktorú nemožno uprieť originalitu, ale je to predsa len TV seriál, takže sa nemohli púšťať do niečoho veľkého, čo je trochu na škodu, ale aj tak je celkom dobrý seriál, ktorý bol zaujímavý aj keď už očividne došli nápady. P.S. Kto tipoval na konci tak ako ja? ()

Praxis

Průměrný seriál, u některých příběhů ovšem dosti mrazí v zádech. Navíc Frakes je takový démonicky čarodějný již sám o sobě:) ()