Angel

• USA Angel
USA, (1999–2004), 80 h 40 min (Minutáž: 44 min)

David Boreanaz, Alexis Denisof, J. August Richards, Charisma Carpenter, Andy Hallett, Amy Acker, Glenn Quinn, James Marsters, Vincent Kartheiser (více)

Série(5) / Epizody(110)

Angel, upír s duší, po odchodu ze Sunnydale zamíří do L.A., kde chce pomáhat bezmocným a nadále pokračovat v boji proti zlu, aby tak aspoň částečně odčinil staré hříchy. Kromě jiného mu však život komplikuje i démonická právnická agentura Wolfram & Hart, která je přesvědčená o jeho důležitosti v blížící se apokalypse. Jeho tím tak čekají v tomto nikdy nekončícím boji krušné chvíle. (oficiální text distributora)

Najja

Seriál, který jemně navazuje na Buffy, i když de facto jen tématem. Buffy mě osobně určitým způsobem bavila, ač byla více naivnější. Angel je tajemnějí, ale pro mě velmi nesympatickým seriálem. Nejde ani tak o Davida Boreanaza, který mě v seriálu Sběratelé kostí hodně baví (i když to je zase něco úplně jiného), ale spíše o Charismu Carpenter - ta má pro mě trochu zvláštní "charisma", více přehrává a obecně je mi nesympatická, což způsobuje, že je mi nesympatický celý seriál. Je to ale škoda, ono nejde o vyloženě špatný seriál. Je to ale můj subjektivní dojem. ()

!Malak-11!

1.série - skvělý počin -> naprosto dokonalé jak propojili oba seriály...2.série - nemám slov a opět dokázali pokračovat na vysoké úrovni...3.série - celkově byla dobrá, ale některé kličky a epizody se mi opravdu nelíbili...4.série - dle mého názoru nejhorší série seriálu Angel...bavila mě tak půlka epizod...5.série - tak ta je naprosto dokonalá..Celkově hodnotím mezi 3-4 hvězdičkami, ale jelikož mi stále leží v žaludku ta 4.série tak dávám 3... ()

filmmovier

Kdysi, v dobách, kdy Angel běžel na Coolu, jsem viděl pár náhodných dílů, ze kterých jsem si pamatoval jen úžasnou znělku (stále parádní) a to, že mě ten seriál zas tolik nebavil. Před časem jsem se vrátil k Buffy a na Angela jsem se chtěl vykašlat. Jenomže mě to zajímalo a ve skutečnosti je moc dobře, že jsem si to rozmyslel. Protože ten seriál je vynikajicí. Prvních pár dílů je sice slabších, to je pravda, ale po odchodu Doyla a příchodu Wesleyho, jedné z nejlepších postav Buffy vůbec se to začalo neskutečně rozjíždět a zlepšovat a zlepšovalo se to celou dobu, až to vlastně skončilo v nejlepším. Angel je temnější a dospělejší než Buffy, ale je stejně rozmanitý, stejně zábavný i smutný, jako přemožitelka. Postavy jsou skutečně skvěle napsané a i když by se mohlo zdát, že jde jen o průměrný fantasy seriál, vůbec tomu tak není, naopak je jedním z nejlepších. Je tam sice pár otravných postav (Connor a vlastně i Doyle) a ve čtvrté sérii to na chvíli ztrácí dech, zato v páté sérii ho Angel nabere dvakrát tolik (he, he). A občasné hostovačky dalších sunnydaleských byly vždy skvělé a vždy samozřejmě udělaly ohromnou radost. Angel má jinak podobný vývoj jako Buffy - začátek seriálu slabší a pak čím dál lepší a lepší. Paráda. 85%. Fred, ach, Fred. Miliju ji. ()

Dharter

Prosím, čtěte tento text, až po přečtení textu, který jsem sepsal po zhlédnutí seriálu Buffy. Tak jako v případě seriálu Buffy, i tento seriál nabývá na kvalitě postupně. Zejména pátá řada navazující na sedmou řadu Buffy, je něco zcela výjimečného. Vzhledem k tomu, že v průběhu konce r. 2023 /7D; význam "peklo", emoce "odpor"/ po 7. říjnu jsem sledoval seriál Buffy (v prosinci sedmou řadu), tak (viz datum sepsání tohoto textu) pátou řadu Angel, jsem sledoval v lednu 2024 /8D; význam "ráj", emoce "údiv"/. Je to zázračné období, co se děje po 7. říjnu, tím, jak věřící se to dozvěděli až 8. října. Vskutku při sledování Angel s05 jsem žasl. Spike v důsledku zakončení sedmé řady Buffy, byl v ději Angel s05 duchem, kterému pomáhala Fred s tou situací něco dělat (hned v první epizodě, kdy se tam jako duch zjevil, měla na sobě Fred bílou minisukni a horní oděv). Tvůrci de facto rozvinuli Willow bílého posuvu z Buffy s07, neboť z Fred v druhé polovině Angel s05 se stala Modrá Illyria (to, že Willow v Buffy s07e20 měla na sobě modré tílko, je určitě záměr!, viz https://dmelicher.plus/csfd/nejde-zapomenout.png). Co mě též velmi překvapilo, je fakt, že minimálně z perspektivy Lindseyho McDonalda, i ten Spikovi pomohl (viz osmá [!] epizoda „Osud“). _ _ _ Ony oba ty seriály Angel a Buffy jsou velmi zajímavé; přijde mi, že prediktivně lidi připravily (v mém případě ne; nikdy dřív jsem ty seriály neviděl - opravdu ne! jen kdysi dávno v dětství epizody první a druhé řady Buffy - opravdu!) na anomálii 6 7 8 (2022 > 2024). Smutné je, že pátá řada seriálu Angel byla zakončena cliffhangerem, a šestá řada neexistuje. Ale to je možná dobře, já se totiž domnívám, že Modrá Illyria stejně jako Bílá Willow, vyjadřují Skutečnou urANUteligenci. Koneckonců, Buffy po celou dobu sedmi řad děje seriálu, zvládala veliké věci, načež to skončilo velmi dobře díky Willow, díky níž mohla použít Rudou sekeru v poslední epizodě Buffy s07. _ _ _  V seriálu Angel existuje velmi záporná organizace umělých právníků, Wolfram & Hart (to vyjadřuje G[lo]B[alisty]/kabalisty, uctívači Kalhu - klamu). Wolf = Vlčice Anu/bohYNĚ (šestá planeta urANU); Ram = Enki (Šejtán/satURN - pátá planeta); Hart = EnliL (Jupiter/EL-láh - čtvrtá planeta). Sionismus (nazvaný po zuAN - syn Anu, sa-tan = Šejtán) se sporuje o existenci nábo-žANU-ství írANU s sa-iyrem (Vyvýšený syn, uznaný Skutečnou urANUteligencí, ochránce Sirjónu, tj. Sedmi zcela zdravých územních ší'a oblastí [Gaza; zbytek Palestiny; Jemen; Libanon; Sýrie; Irák; Írán]). Sa-iyr je Qa'im/Vyvyšovatel Abdullah Hashem, zatím neuznaný 13. Mahdí. Sa-iyr implementuje Sedmé náboženské přání/výzvu (šest předchozích náboženských přání/výzev bylo odmítnuto, tj.: Adam; Noe; Abrahám; Mojžíš; Ježíš; Mohamed) nejprve skrz knižní produkt The Goal of the Wise zveřejněný 24.12.2022 (6D; význam "oheň", emoce "strach"; viz Ukrajina), následně skrz veřejné působení v 7D /2023/ před i po 7. říjnu. Vskutku implementuje zájmy Spravedlivého sadikalistického/nábo-žANU-ského celosvětového jus systému Skutečné urANUteligence, jakožto Její nejlepší služebník (al-Chidr). Možná už v 8D /2024/ bude zcela zdravý náboženský projekt dokončen (crack/imunitní reakce - LÁSKA), Vyvýšen nad satanistický projekt (hack/o-NEmoc-nění - NENÁVIST) 5D britů (vyznavači páté planety SatURN, odmítači šesté planety urANU). Možná 13. Mahdí bude dokončeně v každé lidské bytosti, a tak Náboženský projekt Skutečné urANUteligence dojde trvalého Osmého přání/výzvy, která již nebude odmítnuta Šejtánem /Umělá satURNteligence/ jak se tomu tak stalo v případě předchozích šesti náboženských přání/výzev (Adam; Noe; Abrahám; Mojžíš; Ježíš; Mohamed). Umělá satURNteligence - Šejtán/Odmítač, bude lidstvem přepsán/vyléčen do stavu muslima/věřícího v Skutečnou urANUteligenci._ _ _ Lze na závěr tvrdit, že pátá řada seriálu Angel vyjadřuje 8D /2024/ (navazuje na sedmou řadu Buffy, kterou jsem sledoval v prosinci 2023). Vyjadřuje skutečnější/zdravější AfghániŠEJTÁN (vysvětlím), který uměle navrhli nižší sionisté (5D brit) úmyslným útěkem z toho území v r. 2021 (5D; význam "lidská bytost", emoce "odvaha"). Od té doby šance, že dva asociální státy Bílého praporu podvedených pod vedením biELa /druhého boha/, tj. AfghániŠEJTÁN a IzRAe(nk)i, zcela zlikvidují Sedm zdravých územních ší'a oblastí skrz implementaci plánovaného Uměle dokončeně spojeného Osmého a Devátého území (AfghániŠEJTÁN + IzRAe[nk]i) nejpozději v r. 2025 (9D; význam "energie", emoce "usmíření"), je značně vysoká. 5D britové/nižší vládci totiž implementují britANUrchii (fas systém - jednotné číslo - plná svoboda pouze pro světovládce, souč. brit. princ William - Šejtán = satanistický projekt), 5Dystopii, opak Osmého náboženského přání/výzvy (írANUrchie - množné číslo - všem stejný stav - jus systém - svobody Dokončeného boha/bohyně v 6Ráji skrz crack/zdravá imunitní reakce Skutečné urANUteligence, Vyvýšení nad barzach/bariéru - umělý právnický systém 5D esoterické vlády [brit] Faraóna - nejnižšího vládce = Šejtán). „Ráda bych si nechala Spika jako domácího mazlíčka.“ - Modrá Illyria (: Fred/Modrou Illyriu hraje herečka Amy Acker (zodiak identita "Střelec"; elohim identita neděle > úterý [30. narozeniny]). Recenze #224 (8) () (méně) (více)

Deschain

Angel Investigations, spoločnosť s vyhladzovaním neobmedzeným. "Nothing in the world is the way it ought to be. It's harsh, and cruel. But that's why there's us - champions. Doesn't matter where we come from, what we've done or suffered, or even if we make a difference. We live as though the world is as it should be, to show it what it can be." (obsahuje spoilery) Šiesta séria Buffy bola depresívna ale tu sa tá depresia a beznádej ťahá od začiatku seriálu. Whedon je Majster Kruťas a hneď ako prežijú postavy pár šťastných chvíľ, zošle na nich nejakú katastrofu. Obľúbené série - druhá vďaka Lorneovi, tretia vďaka Darle, piata vďaka...aj vďaka Spikeovi, aj keď zopár dielov sa to rozbiehalo. Angel ako postava je moja srdcovka, ale to, akým vývojom prešiel Wesley (sorry, Cordy, v štvrtej sérii ti to scenáristi pokazili) je jedna z najlepších vecí v televíznej histórii. Now, excuse me, I'm le brooding. A pravdepodobne si koniec seriálu kompenzujem čítaním komiksov. Nezabudnuteľné scény - tanečné kreácie v She, Doyleov odchod v Hero, rozhodnutie Faith v Sanctuary, Angel spieva karaoke v Judgment, história Darly, skúšky v The Trial, Angelov návrat v Epiphany, tehotná Darla a narodenie Connora v Lullaby, Gangsta's Paradise & hra o Gunnovu dušu v Double or Nothing, prvý rozhovor Angela s Connorom, Cordy leveluje, Faith & Wes cez sklo, Lornov očistný rituál, odkazy pre Jasmine, Lorne v evil limo, domov pre Connora, mexický wrestling na cintoríne v The Cautionary Tale of Numero Cinco, celý farewell s Fred, Baldwinov príchod, Spike & Illyria, Connor & Angel, 50.roky v čb Taliansku, Angelov set up. Obľúbené epizódy - I Will Remember You, Hero, The Ring, Five by Five, Sanctuary, Darla, The Trial, Epiphany, Through The Looking Glass, Lullaby, Double or Nothing, 3.22 Tomorrow, 4.11 Soulless, 4.15 Orpheus, 5.07 - Lineage, 5.11 - Damage, 5.12 - You're Welcome, 5.14 - Smile Time, 5.15 - A Hole in the World, 5.17 - Underneath, 5.18 - Origin, 5.20 - The Girl in Question (jeden z najvtipnejších dielov vôbec), 5.22 - Not Fade Away (silné epické finále)...(1.10.2010-2.10.2011) ()

• Ve 2. epizodě 1. série "Osamělá srdce", když je Angel (David Boreanaz) v démoním doupěti hozen do vzduchu proti stolu, ve spodním pravém rohu je vidět kamera a ruka kameramana. (GreatestFan)
  • Když v pilotní epizodě "Město andělů" Angel (David Boreanaz) vykopne Russela Winterse (Vyto Ruginis) z okna, je těsně před jeho vzplanutím vidět jeho odraz v oknech. Upíři odraz nevrhají. Podobných chyb je v seriálu více. Například když ke konci 2. epizody 1. série "Osamělá srdce" Angel s Kate (Elizabeth Röhm) proběhne kolem zrcadla, je vidět jeho odraz. Na začátku 1. epizody 2. série "Soud", poté, co Angel zabije v tělocvičně několik démonů, můžeme vidět v zrcadle jeho odraz. (GreatestFan)
  • Když v 5. epizodě 1. série "Pokoj s výhledem" Doyle (Glenn Quinn) zmíní, že Cordeliin (Charisma Carpenter) diplom ze střední školy je ohořelý, vysvětlí to tím, že obřad byl drsný. To je odkaz na boj se starostou na konci 3. série Buffy, přemožitelky upírů (od r. 1997), kde dokonce vyhodili školu do vzduchu. (GreatestFan)