Star Trek

• USA Star Trek (více)
USA, (1966–1969), 65 h 51 min (Minutáž: 50–51 min)

Tvůrci:

Gene Roddenberry

William Shatner, Leonard Nimoy, DeForest Kelley, Nichelle Nichols, James Doohan, George Takei, Walter Koenig, Majel Barrett, Grace Lee Whitney, John Winston (více)

Série(3) / Epizody(79)

Posádka hvězdné lodi Enterprise pod velením kapitána Kirka se noří hluboko do vzdálených koutů vesmíru, aby objevila nové světy a civilizace. (Netflix)

Recenze uživatele RedDuck k tomuto seriálu (44)

Příchuť zkázy (1967) (S01E23)

Virtuální válka s opravdovými mrtvými, pěkná zápletka. Líbili se mi i vedlejší postavy. ()

Vesmírné sémě (1967) (S01E24)

Tak za únos hajzlík dostane holku a planetu k tomu, holt charisma je charisma :) ()

Ďábel v temnotě (1967) (S01E26)

No konečně není mimozemšťan humanoid. Pobaví, jak ho doktor vyléčí cementem:) ()

Věc soucitu (1967) (S01E27)

Pěkně si ty lidi a klingony dali:) ()

Město na pokraji věčnosti (1967) (S01E28)

Samotná zápletka silná, ale to okolo (proč návrat do minulosti, proč se doktor zbláznil a proč se zase vrátili) mi nedávalo smysl. ()

Operace: Vyhlazení (1967) (S01E29)

Líbilo se mi to, navíc jsem se zase něco dozvěděl o fyziologii Vulkánců a o minulosti kapitána Kirka. ()

Proměna (1967) (S02E02)

Trošku moc sentimentální díl, které ani dramatické záběry do obličejů nespraví. Mohlo být více informací o tvorovi. ()

Páteční dítě (1967) (S02E03)

Další slabší díl, nelogické chování postav, mimozemšťané jsou jen lidi v kostýmech. ()

Čas amoku (1967) (S02E05)

Zase něco ze světa Vulkánců a pana Spocka. Jen jsem nepochopil proč v souboji rovnou nepoužil ten vulkánský stisk:) ()

Stroj zkázy (1967) (S02E06)

Vizuálně jeden z nejpůsobivějších dílů. ()

Vlk v ovčíně (1967) (S02E07)

Scott Rozparovač v ovčírně, napínavé hledání vraha, konečně pořádně využití počítače a následné odstranění strachu zdrogováním posádky, dobrý díl:) ()

Malá soukromá válka (1968) (S02E16)

Zajímavá otázka vyvažování síl, končí překvapivě isolacionismem. ()

Hráči z Triskelionu (1968) (S02E17)

Znovu arogance zdánlivé všemonocnosti, ostatní rasy jsou jen figurky pro jejich hraní.Pokračuje špičkování mezi Spockem a doktorem. Angelique Pettyjohn byla hrozná kočka. ()

Návrat k zítřku (1968) (S02E22)

Dobrá epizoda, stará mocná civilizace po sebezničující válce přežívá jen v podobě 3 nehmotných entit a prosí posádku, aby se mohla dočasně převtělit do jejích těl, aby mohla vyrobit androidy. Po velkých dohadech a silné motivační řeči kapitána se s prosbou souhlasí. ()

Elaan z Troyiu (1968) (S03E02)

Diplomatické díly mám nejradši, konečně trochu ze života :) ()

Což v pravdě žádná krása není? (1968) (S03E07)

Třetí série má spoustu podprůměrných až tragických dílů. Toto je výjimka, prakticky čistá komorní konverzačka s nadčasovými tématy. ()

Síť Tholianů (1968) (S03E09)

V tomto díle je krásně vidět, že vývoj postav v ST záleží jenom na potřebě zápletky. ()

Koho chtějí bohové zničit (1969) (S03E16)

Takové Arkham Asylum ve Star Treku se spoustou hlášek podpořených českým dabingem. "Chováš se nanejvýš nepřístojně, drahá." "Nene, nesmíte mi stát v cestě. Je můj muž a musím ho zabít" "Zdá se, že přišla na velmi spolehlivý a prostý způsob, jak si zajistit mužskou věrnost..." "Chtěl byste snad při obřadu sehrát větší roli? Mohl byste třeba sehrát roli lidské oběti..." Smutný je, že léčení šílenství je tady prakticky stejný jako v 20.století, léčba oblbovadly po kterých je vyléčený jak po lobotomii, bez nějaké kritické reflexe. ()

Star Trek má nového Pikea

Star Trek má nového Pikea

11.04.2018

Zatímco studio Paramount řeší, jak bude vypadat další filmový Star Trek, seriálový bratránek Star Trek: Discovery směle uhání kupředu. Na konci patnáctidílné první série (a tady možná chcete přestat… (více)

Zemřel Leonard Nimoy

Zemřel Leonard Nimoy

27.02.2015

Star Trek po česku!

Star Trek po česku!

22.07.2007

Asi bychom jenom ztěží našli kultovnější sci-fi sérii, než je Star Trek. V úvahu připadá ještě Lucasovy Hvězdné války, ale ty nemají tak bohatou historii. Už tomu bude 41 let, kdy byl první díl Star… (více)