Reklama

Reklama

Star Trek

(seriál)
  • USA Star Trek (více)
USA, (1966–1969), 65 h 51 min (Minutáž: 50–51 min)

Tvůrci:

Gene Roddenberry

Hrají:

William Shatner, Leonard Nimoy, DeForest Kelley, Nichelle Nichols, James Doohan, George Takei, Walter Koenig, Majel Barrett, Grace Lee Whitney, John Winston (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(79)

Posádka hvězdné lodi Enterprise pod velením kapitána Kirka se noří hluboko do vzdálených koutů vesmíru, aby objevila nové světy a civilizace. (Netflix)

Recenze (254)

Kothy 

všechny recenze uživatele

Stará klasika s Kirkem, Spockem, Scottym a Mc Coyem ze 60. let. Tímhle seriálem vznikl nový žánr a inspiroval spoustu dalších po něm. Na svou dobu to byla určitě pecka, ale dnes už to člověka tak neohromí. každopádně Enterprise je třída. :) Škoda že Leonard Nimoy už není mezi námi... "Žijte dlouho a blaze." ()

belldandy 

všechny recenze uživatele

Nedá se nic dělat, ale radši budu za zarytého Trekkies (o jakých tu mluví třeba Galadriel), než bych se připojila ke zdejší dehonestaci Star Treku. Jasně, že jsou triky dnes už zastaralé. Já snad i chápu, že se to někomu nelíbí. Věřím, že, když někdo ctitel řekněme Bély Tára, tak má nárok si myslet, že Star Trek je vlastně dost plytký. Taky chápu, že se někdo prostě nepřenese přes své vlastní dobové zakotvení, ale ... jen mi, prosím, netvrďte, že je nový Star Trek lepší, protože ... Tohle je pravý Star Trek! I kdyby se celá garda komentátorů na CSFD na hlavu stavěla. Nic co přišlo po tom už nemělo tu ... no tu sílu nové vize. Současný filmový Star Trek je možná efektnější v efektech, ale nemá v sobě žádné skutečné vizionářství. To očekávaní směrem do budoucnosti. Nejspíš nám prostě chybí ta zkušenost, co Star Trek znamenal ve své době. Kdo by kritizoval Voskovce s Werichem, že jejich filmy mají mizernou kvalitu obrazu. No, někdo taky. :( No, já patřím k těm, kteří ve svém raném dětství sledovali Star Trek na rakouské televizi a tehdy se mi na něm nezdálo zastaralého nic. :). /// Mezi třemi původními sériemi, vede dle mého druhá série. Mám dojem, že už si tvůrci ujasnili, o čem to je, a snad proto se tu najde většina těch nejlegendárnějších epizod: Amok Time, Mirror, mirror, Journey to Babel, The Trouble with Tribbles ... zatímco v třetí šla kvalita scénářů bohužel výrazně dolů. Spolu s nepříznivým časem vysílání to bylo zřejmě to, co původní Star Trek ve své době zabilo. Jenže on stává jako fénix z popela stále vždy znova a znova ... ()

Reklama

Petfruf 

všechny recenze uživatele

Stále dokážu sledovat původní série s nadšením, protože má nedosažitené kvality a když někdo řekně, že je prostě starý, tak to nechápu a neberu jako argument. Poprvé a naposledy se podařilo sestavit posádku, která je doslova nezapomenutelná, díky výborným charakterům postav - horlivý Kirk, rozpolcený vulkánec Spock, lidový doktor McCoy, krásná Uhura, mistr Scotty, věrný Čechov a klidný Sulu. Jednotlivé díly, které se svým dějem na první pohled hodně podobají, mají nějakou myšlenku či hlubší smysl či poučení. Star Trek TOS jednoduše dokázal odstartovat zájem o sci-fi. Takže za to, že mi otevřel cestu k tomuto žánru, musím dát 100%! ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jako žáček školou povinný jsem vyrůstal na první řadě StarTreku vysílaného německou TV ZDF. Dodnes nechápu, jak jsem mohl být fascinován seriálem v řeči, kterou jsem téměř neznal...Uprostřed komunistické hrůzy normalizační TV se mi tohle jevilo jako vzácný klenot. Chápu, že pro současného diváka jde o vykopávku. Na druhou stranu budou se, doufám, hodnotit hlavně triky, výprava a akčnost. Vlastní příběhy jsou velmi kvalitní, aby ne, psali je nejlepší spisovatelé tehdejší sci-fi literatury. Kam se na ně hrabou mnohé dnešní fantastické seriály! Kosmická loď Enterprise mně učarovala hned napoprvé a její design považuji za úžasný. Mým favoritem byl samozřejmě Spok, mé sympatie měli Kirk i Uhura a miloval jsem je všechny...slza v oku. ()

UncleG 

všechny recenze uživatele

„Pane Spocku, vaporizujte karbohydráty a neutralizujte inhibitory.“ Nesmrtelná klasika, z dnešního pohledu naivní, ale pořád má obrovské kouzlo. Kapitána Kirka jsem vnímal jako nějakého vlastního kamaráda. Je to v podstatě jednoduchý jedinec, který se s nepřáteli vypořádá podle základní soustavy rovnic: Je to mužskej = Dám mu jednu po hubě. Je to ženská = Skončím s ní v posteli. Primitivní? Ale účinné! Zároveň mi vždycky přišel rajcovní nikdy nevyřčený fakt, že pan Spock by určitě dokázal velet vesmírné lodi lépe než Kirk... a Enterprise by se pod jeho střízlivou logikou vyhnula minimálně osmdesáti procentům průserů. No jo, ale o čem by pak ten seriál byl, žeano? ()

Galerie (483)

Zajímavosti (342)

  • Ručná energetická zbraň "phaser" (fázer, fázovač) sa prvýkrát objavila v roku 1955, v románe Isaaca Asimova "The End Of The Eternity" (Koniec večnosti). (StarFsh)
  • Epizódy boli vyrobené v inom poradí, než boli pôvodne vysielané. Epizóda "Friday's Child" bola vysielaná ako jedenásta, preto je niekedy označená ako S02E11. (koba)
  • Epizódy boli vyrobené v inom poradí, než boli pôvodne vysielané. Epizóda "Mudd's Women" bola vysielaná ako šiesta, preto je niekedy označená ako S01E06. (koba)

Související novinky

Star Trek má nového Pikea

Star Trek má nového Pikea

11.04.2018

Zatímco studio Paramount řeší, jak bude vypadat další filmový Star Trek, seriálový bratránek Star Trek: Discovery směle uhání kupředu. Na konci patnáctidílné první série (a tady možná chcete přestat… (více)

Zemřel Leonard Nimoy

Zemřel Leonard Nimoy

27.02.2015

"Život je jako zahrada. Zažíváme dokonalé chvíle, ale uchovat je můžeme pouze ve vzpomínkách." Takhle před několika dny komentoval život herec a režisér Leonard Nimoy, v němž určitě poznáváte pana… (více)

Star Trek po česku!

Star Trek po česku!

22.07.2007

Asi bychom jenom ztěží našli kultovnější sci-fi sérii, než je Star Trek. V úvahu připadá ještě Lucasovy Hvězdné války, ale ty nemají tak bohatou historii. Už tomu bude 41 let, kdy byl první díl Star… (více)

Reklama

Reklama