Reklama

Reklama

Star Trek

(seriál)
  • USA Star Trek (více)
USA, (1966–1969), 65 h 51 min (Minutáž: 50–51 min)

Tvůrci:

Gene Roddenberry

Hrají:

William Shatner, Leonard Nimoy, DeForest Kelley, Nichelle Nichols, James Doohan, George Takei, Walter Koenig, Majel Barrett, Grace Lee Whitney, John Winston (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(79)

Posádka hvězdné lodi Enterprise pod velením kapitána Kirka se noří hluboko do vzdálených koutů vesmíru, aby objevila nové světy a civilizace. (Netflix)

Recenze (254)

PanCitron 

všechny recenze uživatele

No musím říct, že "TOSka" mě neuvěřitelně bavila. Jo místy to bylo zdlouhavý, jindy docela šílený, ale nějak se mi líbil ten celkový vesmír, sympatický postavy (vyloženě nemůžu říct, že bych nějakou nesnášel) a některý příběhy řadím k tomu nejlepšímu co jsem zatím viděl. Zatím nejoblíbenější Star Trek (ale oproti původnímu Doctorovi trochu zaostává - nikoli však po stránce efektů) Nejlepší epizody: 1x08 - Balance Of Terror, 1x28 - The City on the Edge of Forever, 2x20 - A Piece of the Action, 2x23 - Patterns of Force, 3x15 - Let That Be Your Last Battlefield pořadí seriálů: 01 - TOS, 02 - DS9, 03 - TAS, 04 - VOY, 05 - ENT, 06 - TNG ()

HoneyBunny 

všechny recenze uživatele

Docela slušná zábava pro trekies, ale jako samostatný seriál... no, víte, vypadá to jako by flotila měla jenom jednu loď a na ní tři chytrý chlápky: Kirka, Spocka a dokrora (+ prakticky v každém dílu desátníka Postradatelného, který se obětuje pro dobrou věc). Navíc v každém díle je dramaticky ohrožen život jednoho z hlavní trojky. Dobře, jsou to šedesátá léta, ale neříkejte, že už tehdy existovalo tolik "nováků". ()

Reklama

berg.12 

všechny recenze uživatele

Aneb jak se dělá kult pomocí pyžam a polystyrenu. Schválně, kdo jsou mužští členové posádky a jakou mají funkci? Žádný problém. A co ženská část posádky? Nenamáhejte se, z role věšáku na minisukně se dostanou málokdy. Jedinou emoci, kterou dnes ve vztahu k tomuto seriálu chovám, je "roztomilý", trochu vážně se dají brát s touto posádkou jen celovečerní filmy. ()

sepp 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Sice jsem vyrůstal na TNG, ale nedá se nic dělat, musím to přiznat: TOS a J.T. Kirk jsou stejně nejlepší. TOS dnes možná na někoho působí přežitě. Ale když si to pustíte a odmyslíte polystyrenové kulisy, najdete kvalitní scénáristickou práci a nadčasová témata. No a samozřejmě za Leonrad Nimoy a jeho pan Spock, to je prostě jedna z nejlépe napsaných a zahraných postav v celé historii Hollywoodu, a to ani trochu nepřeháním... A ještě poznámka k těm, co si stěžují na Remaster verzi - CGI úpravy z r. 2006 jsou udělány velice kvalitně a zejména citlivě, na atmosféře to pouze přidává a ničeho neubírá. ()

jitrnic 

všechny recenze uživatele

Měl jsem kdysi spolubydlícího, co byl fanouškem rozličných ujetostí, například této, v pokoji nám to běželo skoro každý den, fungovalo to jako vynikající uspávadlo, někdy se mi stalo, že jsem měl těsně před probuzením polosny, slyšel jsem z počítače ještě stále běžící Star Trek a zdál se mi o tom co slyším sen. To nemělo chybu. ()

Galerie (483)

Zajímavosti (343)

  • David Rappaport účinkoval v jedné epizodě Star Treku, ale kvůli předčasné a nečekané smrti byly pak všechny jeho scény nahrazeny jiným hercem a to, co stačil vytvořit, se objevilo pouze na bonusech k DVD. (ČSFD)
  • DeForest Kelly coby doktor McCoy v seriálu řekne svou slavnou frázi "He's dead, Jim" a její další podobné varianty celkem 24krát. Větu "I am a doctor, not a..." zase 11krát. (mirliflore)
  • Epizódy boli vyrobené v inom poradí, než boli pôvodne vysielané. Epizóda "The Corbomite Maneuver" bola vysielaná ako desiata, preto je niekedy označená ako S01E10. (koba)

Související novinky

Star Trek má nového Pikea

Star Trek má nového Pikea

11.04.2018

Zatímco studio Paramount řeší, jak bude vypadat další filmový Star Trek, seriálový bratránek Star Trek: Discovery směle uhání kupředu. Na konci patnáctidílné první série (a tady možná chcete přestat… (více)

Zemřel Leonard Nimoy

Zemřel Leonard Nimoy

27.02.2015

"Život je jako zahrada. Zažíváme dokonalé chvíle, ale uchovat je můžeme pouze ve vzpomínkách." Takhle před několika dny komentoval život herec a režisér Leonard Nimoy, v němž určitě poznáváte pana… (více)

Star Trek po česku!

Star Trek po česku!

22.07.2007

Asi bychom jenom ztěží našli kultovnější sci-fi sérii, než je Star Trek. V úvahu připadá ještě Lucasovy Hvězdné války, ale ty nemají tak bohatou historii. Už tomu bude 41 let, kdy byl první díl Star… (více)

Reklama

Reklama