Ten, kdo tě chrání (TV seriál)

• Česko

Ochránce

The Guardian

Ten, kto ťa chráni

Drama / Krimi

USA, 2001, 67x44 min

Jon Ehrlich

Simon Baker, Dabney Coleman, Alan Rosenberg, Charles Malik Whitfield, Kathleen Chalfant, Rusty Schwimmer, Will Ferrell, Zac Efron, Johnny Sneed, Katherine LaNasa, Peter Birkenhead, Lee Thompson Young, Floyd Van Buskirk, Erik Knudsen, Corey Feldman, Evan Handler, John Rubinstein, Billy Mayo, Bonita Friedericy, Johnny Lewis, Joel David Moore, Michael Gaston, Aaron Paul, Anna Gunn, Betsy Brandt, Larry Brandenburg, Landry Allbright, Daphne Ashbrook, Chloë Grace Moretz, Percy Daggs III, Carmine Giovinazzo, John Patrick Amedori, Tania Raymonde, Rob Brownstein, Adina Porter, Roz Witt, Richard Topol, Bethany Joy Lenz, Karl T. Wright, Rob Nagle, Paula Newsome, Justine Miceli, Wayne Dalglish, Anne Judson-Yager, Alex Hyde-White, Evan Jones, Heather McComb, Kathryn Meisle, Tim Griffin, Brent Sexton, Randy Oglesby, Andy Umberger, Vince Corazza, Andrew Lawrence, Judith Hoag, AJ Michalka, Jude Ciccolella, Kieran Mulroney, Melissa Lahlitah Crider, Eddie Jemison, Geraldine Hughes, Alex Fernandez, John Walcutt, Judson Mills, Aloma Wright, Stanley Kamel, Kimberly Huie, Lisa Rotondi, Mageina Tovah, Tom Bower, Nicholas Downs, Tim Rhoze, Kirk Baltz, Zena Grey, John Pyper-Ferguson, Brant Cotton, Tracy Middendorf, Maureen McCormick, Wendy Moniz, Kevin G. Schmidt, Dyan Kane, Jamie Anne Allman, Jeff Kober, Jim Rash, Michael Dorn, Raphael Sbarge, Leslie David Baker, Aaron Bernard, James Sikking, Joseph Campanella, Christopher Neiman, Jacob Price, Molly Kasch, Michael McGrady, Lisa Pelikan, Joseph Kell, Taylor Sheridan, John W. Iwanonkiw, Dane Northcutt, Keram Malicki-Sánchez, Lisa Darr, Jesse Plemons, Brent Jennings, Bruce A. Young, Dylan McLaughlin, Dorie Barton, William Stanford Davis, David Wiley, Bernard White, John Benjamin Hickey, Erich Anderson, Todd Stashwick, Sam Catlin, Ashley Johnson, Nicholas Pryor, Michael Ensign, Nick Jameson, Myndy Crist, Andy Kreiss, Nina Siemaszko, Danielle Panabaker, David Burke, Francis X. McCarthy, Jillian Peterson, J. Kenneth Campbell, Victor McCay, Pamela Dunlap, Robert Bailey Jr., Benjamin King, Sal Landi, Jason McCune, Brett Rickaby, Mary Mara, Joel Polis, Christine Estabrook, Mary Carver, Bruce French, Sean Marquette, Cyndi Martino, Todd Robert Anderson, Tom Kiesche, Dennis Lipscomb, Saige Ryan Campbell, Mark Kiely, Brandon Keener, Karina Logue, Mack Dryden, Francis Guinan, David L. Crowley, Gerry Quigley, Micole Mercurio, Ken Strunk, Lily Knight, Dan Leegant, Charles Esten, Conor O'Farrell, E.J. Callahan, Robert O'Reilly, Tony Pasqualini, Morgan Rusler, Dion Anderson, Steph DuVall, Barry Del Sherman, Jeff Corbett, Patience Cleveland, Brian Silverman, Madison Mason, James Ingersoll, Philip Craig, Elliott Grey, D.J. Harner, Rita Moreno, James Martin Kelly, Barry Livingston, Scott Klace, Earl Billings, Al Ruscio, Todd Waring, Michael Bryan French, Rick Hurst, Blake Heron, Bruce Holman, Susan Blommaert, Eric Siegel, Stephen Ramsey, Mel Winkler, Corey Reynolds, Vernée Watson-Johnson, David Valcin, Karen Robinson, Dan Desmond, Joshua Harto, Deborah Offner, Steve Stapenhorst, John Hartmann, Patricia Bethune, Suzy Cote, Jenni Blong, Christopher Gehrman, Rick Fitts, Rod McLachlan, Tonya Pinkins, Van Epperson, J. Grant Albrecht, Marc Vann, René Ashton, Jill Remez
  • rt12

V Mentalistovi má Baker šmrnc, tady je nudný a šedý jako celý seriál. Po pár dílech jsem to vzdala.(7.9.2014)

Udivuje mě vlažné přijetí tohoto seriálu, který podle mého patří k tomu nejzajímavějšímu. Ve srovnání s podobnými, například s americky přepjatými (a až křečovitě na korektnost dbalými, a přesto líp hodnocenými) Advokáty a s populárním Castlem, u kterého se scénáristé pravděpobně předhánějí, kdo přijde s absurdnějším příběhem, a následkem toho už poslední série nesahají těm začátečním ani po pás, se mi The Guardian jeví jako víceméně vyrovnaný. Nadchla mě rozporuplnost prakticky všech postav a u spousty případů jsem byla na vážkách, které straně mám fandit. (Pravda, postava Lili Archerové mi celou dobu doslova zdvihala mandle a nevím, nakolik k tomu přispěl dabing.) Je politováníhodné, že právě tento seriál skončil po třech sezónách, zatímco jiné jsou natahované až na hranici únosnosti. Podle posledního dílu, ve kterém se tvůrci snažili aspoň o jakés takés zakončení hlavních linií příběhu, usuzuju, že původně bylo počítáno minimálně s další řadou. Škoda. A propos, proč tak nemotorný překlad, když existuje spousta jednoslovných alternativ?(16.6.2013)

Mnohými kritizovaný seriál práve kvôli obmedzenému humoru a vynechaniu akýchkoľvek zbytočných intríg a výmyslov. Jednoduchý dej o bežných ľuďoch, zobrazujúci ťažké životné situácie či už hlavných alebo vedľajších postáv. Neriešia sa zbytočnosti iba skutočné životné problémy. Neodporúčam porovnávať s Mentalistom, tu ide o čosi úplne iné a Simon Baker napriek svojej nezanedbateľnej kráse a sladkosti vďačne stvárňuje aj postavu v celosti opačnú ako Patrick Jane s mnohými osobnostnými problémami. Tu jeho osoba "zápasí" so sebou samým, s rodinou a s celým okolím no to všetko bez akýchkoľvek prehnaných manierov a trikov.(15.11.2013)

• LencaN

Ale no taaak, tohle mi nedělejte :D jak mám hodnotit seriál, když je v něm Simon Baker úplně k sežrání? :D ale tak pokusím se. Po shlédnutí prvního dílu mě to moc nevzalo, moc mě to nebavilo. Všechno bylo zabarveno do hněda a takové smutné, až moc naaranžované, navíc mi trochu vadily pořád ty kufříky, však je nemusí zabírat v každé scéně. Kamera byla dost roztřesená, takže člověk si navíc musí zvykat i na obraz. Podívám se ještě na další díly, ale jestli se tam budou jenom takhle rozebírat právnické problémy (chápu, je to seriál o právnicích, ale stejně), tak nevím nevím, jestli svoje hvězdičkové hodnocení ještě změním. ### Po shlédnutí 3. dílu: Fanoušci seriálu mě ukamenují, ale to je hrozná nudaaaa. Si připadám jako když sedím na přednášce korporačního práva a profesorka celou hodinu rozebírá rozdíl mezi sídlem u právnických a místem podnikání u fyzických osob a pořád a pořád dokola. Úplně stejně se cítím při sledování tohohle seriálu. Sice Baker je fešák, ale tady i on je nějak kamenný. Tohle je prostě strašná zabíječka času. Dále sledovat nebudu. Zůstávám na 2* a to jsem možná ještě mírná.(28.9.2013)

nápad to bol skvelý a páčilo sa mi aj obsadenie, bohužiaľ som videla len pár dielov(6.9.2007)