Kravaťáci (TV seriál)

Suits

Kravaťáci

Drama / Komedie

USA, 2011–2019, 98 h 27 min (Minutáž: 41–90 min)

Tvůrci:

Aaron Korsh

Gabriel Macht, Patrick J. Adams, Rick Hoffman, Meghan Markle, Sarah Rafferty, Gina Torres, Andrea Parker, David Costabile, Susan Saint James, Vanessa Ray, Alicia Coppola, Nazanin Boniadi, Titus Welliver, Russell Hornsby, Natalie Gal, Vincent Thomas, Julie Ann Emery, John Billingsley, Jeananne Goossen, Hal Ozsan, Jordan Hudyma, Eric Close, Jon Cor, Anthony Starke, Matt Servitto, Abigail Spencer, D.B. Woodside, Chloe Cmarada, Diane Neal, Reiley McClendon, Jon Foster, Michelle Fairley, Jennifer Dale, Jenny Mollen, Max Beesley, Pooch Hall, Elisabeth Hower, Conleth Hill, Adam Godley, José Zúñiga, Damon Gupton, Amanda Schull, Chad Connell, Brendan Hines, Melanie Papalia, Neal McDonough, Neil Brown Jr., Rachael Crawford, Eric Ladin, Aarti Mann, Pauline Wong, Natalie Krill, Erinn Hayes, Tracie Thoms, Megan Fahlenbock, Christina Chang, Steve Lund, Laine Rettmer, Jacob Blair, Patrick Gallagher, Matt Schichter, Kevin Jubinville, Richard Fitzpatrick, Tom Lipinski, Kevin Hanchard, Paulino Nunes, Billy Miller, Michael Harney, Eric Roberts, Megan Gallagher, Rebecca Schull, John Dossett, Pressly Coker, Chris Payne Gilbert, Patrick Garrow, Sean Bell, Tom Gallop, John Mese, Shawn Campbell, Harvey Atkin, Jason Gosbee, Doug Murray, Danny MacDonald, Jacob Buster, Jim Watson, Maurice Godin, Ben Lewis, Scott Michael Campbell, Lisa Kimberley, Donzaleigh Abernathy, Hamish McEwan, Claire Rankin, Alex Paxton-Beesley, Nadia Dajani, John Finn, James Morrison, Amy Acker, Ian Kahn, Courtney Deleen, Željko Ivanek, Richard Clarkin, Dagmara Dominczyk, John Bedford Lloyd, Hunt Block, Elizabeth Wood, Victor Garber, Dan Marshall, Currie Graham, Kristi Angus, Donald Burda, Kim Roberts, Sharon Leal, Lenka Matuska, JR Bourne, Peter MacNeill, Paul Essiembre, Craig Cyr, Benjamin Hollingsworth, Paula Newsome, Amanda Crew, Tim Russ, Bruce Altman, Laura de Carteret, Vincent Laresca, David Reale, Gary Cole, Chi McBride, Ari Cohen, Morgan Kelly, Joanna Douglas, Josh Stamberg, Michael Gross, Christina Cole, Jere Burns, Lamont James, Michael Cristofer, Gordon S. Miller, Karen Malina White, Sarah Jackson, Rachael Harris, Margo Martindale, Erika Alexander, Conrad Dunn, Scott Grimes, Michael Des Barres, Peter Outerbridge, Erica Cox, Jacinda Barrett, Gina Holden, Jeff Bryan Davis, Connor Trinneer, Wendell Pierce, Paul Braunstein, Ted Atherton, Richard Blackburn, David Ferry, David Richmond-Peck, Yanna McIntosh, Rob Stewart, James McCaffrey, Ray Leppan, Quancetia Hamilton, Stephen Macht, Patrick Fischler, Rick Roberts, Jamey Sheridan, Richard Portnow, Amy Aquino, Sergio Di Zio, Rebecca Dalton, Brian White, Isabella Hofmann, Troian Bellisario, Peter Cambor, Peter Keleghan, Gary Hudson, Tricia Helfer, Merle Dandridge, John Pyper-Ferguson, Aloma Wright, Michael Reilly Burke, Arlene Duncan, Charles Barkley, Frank Chiesurin, Rory O'Shea, Ted Whittall, Denis Akiyama, Sarena Parmar, Laura Allen, Raoul Bhaneja, Rod Wilson, Leslie Hope, Conrad Pla, Derek Webster, John Jarvis, Paul Schulze, Malcolm-Jamal Warner, Carly Pope, Natalie Charles, Christopher W. Graham, Erik Palladino, Sean Cullen, Malcolm Gets, Ian Reed Kesler, Glenn Plummer, Alan Rosenberg, David Hewlett, Ashley Leggat, Michael Boisvert, Raven Dauda, Joseph Kell, Mark Quigley, Kathy Maloney, LaMonica Garrett, Matt Murray, Chantal Quesnelle, Brandon Firla, Jonathan Whittaker, Martin Roach, Brynn Thayer, Athena Karkanis, Stephen Park, Scott Lawrence, Wayne Best, Zoe McLellan, James Downing, John Rothman, Matthew Glave, Matt Cooke, Cyndy Day, Edie Inksetter, Allan Royal, Cornell Womack, John Boyd, Patrick Murney, Jeanette Roxborough, Dulé Hill, Farid Yazdani, Karl Kenzler, Tom Barnett, Brett Donahue, Michael Rhoades, Elizabeth Whitmere, Carlos Lacámara, Fiona Highet, Al Sapienza, Pascal Langdale, Dwain Murphy, Maurice Dean Wint, Ivan Martin, Mary Ashton, Jay Harrington, Dan Lett, Usman Ally, Krista Bridges, Zachary Bennett, Allison Brennan, Alvina August, Derek McGrath, Pat Mastroianni, Jeni Ross, Larry Day, Scott Gibson, Bruce McGill, Elisa Moolecherry, David Wohl, Jordan Johnson-Hinds, Lindsey Kraft, Chris Gillett, Bernadette Couture, Katherine Heigl, Joe Cobden, Jon Fletcher, Benjamin Ayres, Sarah Allen, Priya Rajaratnam, David Alpay, Mark Camacho, Jessica Tuck, Courtenay J. Stevens, Jim Annan, Jeanie Calleja, David Keeley, Jennifer Gibson, Shannon Barnett, Kevin Daniels, Grant Nickalls, Jeffrey Nordling, Josh Randall, Kerri Smith, John Kapelos, Carolyn Hennesy, Sarah Murphy-Dyson, Jennifer Ikeda, Michael B. Silver, Steve Coulter, James Gilbert, Tony De Santis, Katherine Fogler, Angela Elayne Gibbs, Tina Jung, Nate Santana, Sara Garcia, Vlada Verevko, Andrew Musselman, Sasha Roiz, Neven Pajkic, Brendan Beiser, Sandi Ross, Kevin Power

Komentáře uživatele Necrotongue k tomuto TV seriálu

Šestá sezóna byla zvláštně nevyrovnaná, až do páté epizody jsem měl pocit, že seriál ztratil šťávu, příliš jsem se nebavil a uvažoval jsem o tom, že se s protagonisty zřejmě rozloučím, pak ale příběh nabral rychlost, děj byl náhle mnohem zajímavější a já jsem se začal bavit. Před závěrečnou epizodou jsem sice ještě narazil na některé slabší momenty, ale celkově jsem byl se sérií spokojen.(21.3.2018)

První epizodě šesté sezóny jsem udělil třetí hvězdičku jen proto, že mě předchozí série bavily. Tentokrát jsem byl každopádně zklamaný. Mike se ve vězení choval jako absolutní idiot, a to o sobě tvrdil, že má rád Vykoupení z věznice Shawshank- moc ten film evidentně nepobral. Celý díl byl úplně bez šťávy, místo toho se celou dobu hrálo na city, a to mě moc nebere.(19.3.2018)

Druhá epizoda byla velmi podobná té první, takže jsem opět neměl radost. Mikův vězeňský pobyt je jako špatný vtip, mám pocit, že si scénárista užil pěknou lobotomii, když ze sebe dokáže vypotit něco takového. Ani tentokrát mě tvůrci neušetřili citového vydírání, k nadšení mám tedy hodně daleko.(19.3.2018)

Tak nevím, buď ještě pořád nejsem na šestou sezónu správně naladěný, nebo se tvůrcům zatím příliš nevydařila. Na mě zatím po prvních třech epizodách působí tato řada velice těžkopádně, prakticky se nemám čemu zasmát a citových výlevů a morálních poučení už bylo až příliš.(19.3.2018)

Proti mým předchozím komentářům k epizodám šesté sezóny se nic nezměnilo. Vlastně ano, taková drobnost- tentokrát jsem se docela pobavil při Luisově vzplanutí k architektce. Jinak zůstalo vše při starém, děj byl znovu velmi těžkopádný a hra na city radostně pokračovala. Za Luise 3*+.(19.3.2018)

Poprvé v sezóně jsem měl pocit, že se u sledování epizody docela bavím. Právníci začali konečně trochu právničit a Luis se naštěstí zase zbláznil, takže jsem se i zasmál. Proč vlastně zvát někoho vágně na rande, když to člověk může vyřešit koupí domu za pár set tisíc dolarů, že?(19.3.2018)

Šestá epizoda byla už druhou v řadě, která mě slušně bavila. Naštěstí. První čtyři díly mě od dalšího sledování téměř odradily, teď jsem rád, že jsem vydržel, protože se děj konečně rozjel a sysloidní Luis mě s Donninou pomocí dokázal pekelně rozesmát.(19.3.2018)

Na opravdu plnokrevnou epizodu jsem si musel počkat dlouho, ale nakonec se zadařilo. Trochu mi sice vadí neustálé předstírání toho, že má v sobě každý právník jakýsi morální kód, který ho přinutí zapomenout na peníze a plně se vcítit do potřeb klienta, ale těchto přecitlivělých momentů silně ubylo, takže jsem si díl hezky užil.(19.3.2018)

Podobně jako u předchozího dílu se jednalo o velmi dobře vystavěnou epizodu a pět hvězdiček jsem udělil i přes určité výhrady. Dějová linie se záchranou odsouzence na smrt by mi přišla mnohem zajímavější, kdyby tak zoufale průhledně neútočila na city.(20.3.2018)

Není mi jasné, jak mohly být první čtyři epizody této sezóny tak podivně bez šťávy, když mě následující díly velice bavily. I tentokrát všechno výborně fungovalo, fintu střídala protifinta, jen bych už hlasoval za dořešení Mikovy dohody, neustálé změny už byly trochu otravné a závěr obsahoval na můj vkus přílišné množství patosu.(20.3.2018)

S desátou epizodou jsem byl v podstatě spokojen a klidně bych přihodil i tu poslední hvězdičku, ale v součtu už na mě těch emocí bylo příliš. Chápu, je to moje chyba, jsem necitlivý a nemohu si pak podobné momenty užít takovým způsobem, jak si je vychutná emočně lépe vybavený divák, ale nenadělám nic.(20.3.2018)

S postavou Jessiky jako by se z epizody vytratila i atmosféra předchozích dílů, které mě tak bavily. Tvůrci se vrátili ke dříve osvědčenému boji mezi Luisem a Harveym, jenže já mám pocit, že už se seriál přece jen pohnul někam jinam, takže jsem byl docela zklamaný. Jedenáctý díl se příliš nevydařil a čtvrtou hvězdičku jsem udělil spíše ze setrvačnosti. 4*-(20.3.2018)

Při sledování šesté řady si připadám jako na houpačce, začátek byl slabý, následovalo několik výborných dílů a najednou šlo zase všechno dolů a místo záludných intrik a právních bitev tu byla epizoda o rodinných vztazích. Pokud chtěli tvůrci tímto způsobem dodat postavám větší hloubku, šli na to špatně.(21.3.2018)

Třináctá epizoda byla mnohem lepší, než předchozí díl, a to hlavně z toho důvodu, že se tvůrci vzpamatovali a do seriálu z právnického prostředí vrátili právo. Tempo příběhu každopádně nepatřilo k nejrychlejším a znovu mi převelice vadilo, jak se prvoplánově hrálo na city.(21.3.2018)

V případě čtrnácté epizody bych mohl být plně spokojen, právničilo se na plný plyn, děj byl zajímavý, tempo příběhu bylo svižnější a měl jsem pocit, že ubylo i citového vydírání. Problém jsem měl s přílišným výskytem "mirkodušínovského" moralizování, které už mi v amerických seriálech leze na nervy.(21.3.2018)

Tentokrát jsem nenašel žádný podstatný důvod k většímu reptání, epizoda byla sympaticky svižná, plná právních kliček a intrik, děj mě bavil a ani na chvíli jsem se nenudil.(21.3.2018)

Přestože jsem podobný závěr očekával, nebyl jsem zklamán, i když to pro mě několikrát hlasitě zaskřípalo, protože proběhlo nadlimitní množství motivačních řečí. Děj byl i tentokrát zajímavý a plný událostí a Luis hezky okořenil závěr, který už v jednu chvíli hrozil tím, že bude nebezpečně přeslazený.(21.3.2018)