Ohnivý kuře

• Česko Opilý kuře (neoficiální název) (více)
Česko, (2016–2018), 190 h 3 min (Minutáž: 15–63 min)

Jakub Prachař, Jan Dolanský, Kristýna Leichtová, Petr Štěpánek, Josef Polášek, Simona Babčáková, Michal Suchánek, Lenka Krobotová, Linda Rybová (více)

Série(5) / Epizody(204)

Ohnivý kuře je seriál z gastronomického prostředí. Dvojice kamarádů – kuchaři Mike (Jakub Prachař) a Burák (Jan Dolanský) – se vydává do městečka Janovy Lázně, aby tu provozovala zděděnou hospodu. Táhne s sebou zátěž pobytu ve vězení a nařízený dohled probačního pracovníka. Na místě zjistí, že strýcova hospoda je ruina, v níž se rozhodně nedá vařit ani točit pivo. Navíc je tu hned přivítá konkurence. Nóbl hotel Grand, který chce pro sebe a svého syna získat snacha majitele, lidová hospoda U Slepičků, již vede praktická Manka s nepraktickým bratrem, a večerka asijského obchodníka a jeho krásné dcery. Zavedenou klientelu už má i cukrárna paličaté Kláry a její kamarádky. Aby Mike s Burákem mohli otevřít svou vlastní restauraci, musí nejdřív vydělat peníze. Jenže oni se kvůli své naivitě a neopatrnosti dostávají spíš do dluhů. V tu chvíli poznají, komu mohou věřit a kdo je pro ně skutečný nepřítel. (TV Prima)

Egress

Ohnivé kuře je ukázka tvůrčí impotence. Parta scénáristů pracovala ve stylu kočičky a pejska, kterak dělali dort. V urputné snaze nenudit, tohle arcidílo totálně přeplácali neuvěřitelnými zápletkami, že i latino tvůrci mýdlových oper blednou závistí. Sledovat tenhle nelogický blábol je ryzí martýrium, proti kterému je extrakce zubu moudrosti, kterou jsem nedávno absolvoval, procházka růžovým sadem.. ()

PowPow odpad!

Zpočátku se kuře snažilo tvářit jako cool seriál, který bude úplně jiný, než to, co se na českých obrazovkách v současnosti objevuje. Bohužel je to naopak úplně to stejné - stejné xichty, stejně tupé zápletky, milion dílů. Pokud se někdy budu chtít podívat na seriál z kuchařského prostředí, pustím si už radši Rozpaky kuchaře Svatopluka. ()

Calabria

Že začátku byl ten seriál szper, dva frajeři přijdou z basy do města kde je každej má za blbce a ze všeho si dělají srandu. Dělají otroky a řeší finanční problémy. Od 2. Série se z toho stala jakási telenovela, kde už nejsou problémy a vtipky a celé to ztratilo ten tah. Všiml jsem si malé promyšleností dílů. Myslím že dost v seriálu chybí Junior a taky Renata. A hlavní postavy už řeší jen vztahové nesmysly... Dívám se furt z nudy, ale nedívat se, asi by mě asi nemrzelo (Odstup) Začalo mě to opět docela bavit. Je to tím že se změnili problemy. Veruna vs Jana. Nechceme hotel a komu ho předat. Klára vs cokoliv. Postavy které mě baví: Mácátko, Robbie, Rorejs, Lízátko, Jarouš, novej ředitel hotelu, nová cukrářka, Marika a Petra. Postavy které mě nebaví: Otec Kláry s celou jeho novou familií. Postavy které bych opět rád uvital: starej trebl, Junior a Manka. Postavy které jsem rád že jsou zpět: všechny Doufám že Renata oškube s Bédou tu starší paní a Renata bude mít vlastní hotel a bude se snažit položit Grant podobnym způsobem jakým ho chtěla kdysi získat :D ()

Jarsey

Ta první sezóna byla parádní! S Renátou v čele všeho zla to mělo spád, i když občas trochu přehnaně. Jenže co nám nabízí druhá řada? Autoři se zřejmě nedokážou poučit s let minulých a stále si myslí, že čím více postav, tím lépe. Jenže to vede v závěru jen k tomu, že nikdy žádné zápletce není věnována taková pozornost, aby to někam vyústilo, takže to jen vyšumí do ztracena. Většina dílů je nudných a je tam jen pár zápletek, které stojí za to. Typický příklad, jak pokazit kdysi dobrý seriál s dobrým námětem. Ale tak už se v Česku točí seriály... ()

Priaxxa

Nejprve musím říct, že se běžně na současné české seriály nedívám. Připadá mi, že je všech těch kriminálek a zdravotnických kravin už všude až až. Ohnivé kuře mi ukázal přítel a já jsem se dost nadchla, možná i proto, že jsem v gastru i turismu pár let pracovala, a tak je mi seriál tak nějak blízký, či co :-). V některých komentářích je tvůrcům vyčítáno, že jsou záporáci moc záporní, až karikaturní... Jo, lidi, to byste se možná divili, jaké s prominutím svině se v tomhle byznysu pohybují... Například skvěle ztvárněná Renáta (Simona Babčáková tady opravdu předvádí neuvěřitelné věci, je úžasná!) jako kdyby chováním i jednáním vypadla z oka jedné mojí bývalé šéfové :-D. Stejně tak nafoukaný Leošek - ano, i takového provozáka už jsem zažila... A právě to se mi líbí, pro mě osobně je v tom hodně pravdy o lidském charakteru v (nejen gastro) byznysu. Seriál je vtipný, má šmrnc, prostředí fajn a oproti "zatuchlým" tématům jako právo, nemocnice nebo policejní oddělení prostě pro mě vyniká, beru jej jako svěží vítr. Trochu mi teda vadí ty recepty na konci, to mě zarazilo, ale už jsem si zvykla a nějak to neřeším. Ohnivé kuře je oddechová záležitost a i s přihlédnutím k tomu, že mezi těmi všemi Modrými kódy a Anděli vyniká tím, kde se odehrává, hodnotím třemi hvězdami. Jedna hvězda navíc je za luxusní humor kolem pana Liu (např. odhánění nápadníka bylo super!) a celkově za ten vtipný pohled Vietnamce na nás, Čechy, a ty naše stereotypy :-). ()

Edge_666 odpad!

Zpočátku byl tento seriál vtipný a stál by snad za dvě hvězdy. Postupně to přešlo k maximální trapnosti a mnohdy je mi za "herce" až stydno. Vrcholem je "James Bond v Tatrách" Rašilov (ostatně ten je příšerný všude, jeho děda se musí v hrobě obracet), neskutečně špatný a trapný (jako vždy) Ťulda Brousek a Alena Mihulová (má to fakt zapotřebí?). Je moc dobře, že už trápení sama sebe tvůrci ukončí. Snad se to nebude nikdy reprízovat. Prvotřídní HNUS. ()

dejf96 odpad!

musím to hodnotit jako celek, protože celý nápad je blbost. možná by z toho něco vydoloval FOX, CBS.... ale v českém rybníku je to to trapas. v přehršli podobných pitomin se tahle věc ztratí jako nic a nepomůžou tomu ani jména pseudohvězd (už ani nevím, jak se jmenují)... hodně štěstí do šesté série! ()