Ohnivý kuře (TV seriál)

(neoficiální název)

Ohnivé kura

Komedie

Česko, 2016 - 2017, 131 h 55 min

Jakub Prachař, Jan Dolanský, Kristýna Leichtová, Petr Štěpánek, Josef Polášek, Simona Babčáková, Michal Suchánek, Lenka Krobotová, Linda Rybová, Richard Tesařík, David Gránský, Zdeněk Mahdal, Lucie Polišenská, Barbora Seidlová, Libuše Švormová, Norbert Lichý, Josef Carda, Zdeněk Dušek, Zdeněk Vencl, Luděk Sobota, Simona Prasková, Eva Čížkovská, Karolína Lipowská, Radim Novák, Filip Richtermoc, Kamila Sedlárová, Viet Anh Doan, Ivy Hoang, Josef Kubáník, Kateřina Jačková, Vladimír Škultéty, Leoš Juráček, Petr Štěpán, Míra Nosek, Jana Sováková, Ctirad Götz, Roman Zach, David Prachař, Žaneta Fuchsová, Slávek Bílský, Oldřich Vlach, Dana Batulková, Josef Vrána, Ondřej Kavan, Eva Reiterová, Jakub Žáček, Zdeněk Žák, Martin Bačkovský, Marcel Rošetzký, Tereza Vodochodská, Gustav Bubník, Magdaléna Bianka Ištoková, Evellyn Pacoláková, Alena Dlouhá, Josef Loučím, Alexandr Minajev, Malvína Pachlová, Alexandra Tomanová, Josef Zyka, Veronika Janků, Evelyna Kolenská, Eva Decastelo, Milan Enčev, Jindřich Kout, Irena Máchová, Ludmila Zábršová-Molínová, Ondřej Zach, Pavla Bečková, Kateřina Urbanová, Jindřich Hrdý, Martin Hruška, Lucie Kožinová, Simona Vrbická, Josef Hervert, Martin Matejka, Alena Štréblová, Zdeněk Pohlreich, Regina Řandová, Marek Tomažič, Kristýna Maléřová-Podzimková, Blanka Zdichyncová, Adam Ernest, Tereza Helšusová, Viktor Dvořák, Vladimír Hrabal, Vilém Udatný, Pavel Mareš, Ondřej Ruml, Anežka Rusevová, Jakub Slach, Pavel Trávníček, Martin Bohadlo, Roman Šebrle, Vasil Fridrich, Naděžda Husáková, Klára Kovaříková, Monika Timková, Petr Florián, Jana Radojčičová, Marek Svoboda, Petra Výtvarová, Jana Birgusová, Jan Jankovský, Miroslav Večerka, Zdeněk Velen, David Vobořil, Markéta Zehrerová, Vendula Hlásková, Jiří Paroubek, David Steigerwald, Anna Julie Slováčková, Josef Jan Kopecký, Lenka Zbranková, Milada Bednářová, Jarmila Vychodilová, Pavel Juřica, Braňo Holiček, Petr Motloch, Zdeněk Junák, Radomír Švec, Roman Štolpa, Halina Pawlowská, Regina Rázlová, Luboš Vrňata, Jan Krafka, Kateřina Pindejová, Zbygniew Kalina, Jakub Kropáček, Lucie Roznětínská, Dagmar Zázvůrková, Luděk Jiřík, Vojtěch Lavička, Jarmil Škvrna, František Nedbal, Petr Reidinger, Robin Sobek, Petr Vojnar, Jan Zadražil, Ivan Jiřík, Tomáš Petřík, Jan Novotný, Martin Charvát, Jaroslava Pokorná, Jakub Hajner, Miroslav Šimůnek, Tomáš Borůvka, Tereza Pachtová, Robert Sklenář, Jana Švandová, Zita Morávková, Pavel Vítek, Kateřina Kornová, Daniela Šinkorová, Stanislav Adámek, Ivan Herma, Hana Seidlová, Lukáš Kofroň, Bořek Slezáček, Barbora Mottlová, Elizaveta Maximová, Tereza Blažková, Radek Bár, Anna Beránková, Josef Jelínek, Denise Wich, Lukáš Buchar, Markéta Burešová, Vojtěch Vodochodský, Tereza Kaucká, Miluše Bittnerová, Martin Simandl, Jan Punčochář, Ivan Vodochodský, Daniela Byrtusová, Michal Milbauer, Václav Vašák, Jana Galinová, Michal Žižka, Jan Vápeník, Daniela Zbytovská, Nikola Zbytovská, Roman Mrázik, Dominik Zakl, Michal Novotný, Richard Genzer, Jana Altmannová, Vladimír T. Gottwald, Libor Hruška, Jan Szymik, Martin Dusbaba, Marie Štípková, Martin Hrubý, Martin Zahálka, Pavel Hromádka, Roman Vejdovec, Marcela Holubcová, Václav Krátký, Miroslav Babuský, Danica Jurčová, Justin Svoboda, Pavel Batěk, Otakar Brousek ml., Ondřej Lechnýř, Rudolf Slivka, Iva Janžurová, Hana Doulová - Krobotová, Radim Madeja, Erik Demko, Vojtěch Dvořák, Miroslav Hrabě, Josef Láska, Marta Falvey Sovová, Zuzana Krónerová, František Skopal, Eva Hráská-Blahýnková, Petr Gelnar, Vanda Vavrušková, Petr Vršek, Martin Vrtáček, Josef Horák, Petra Hobzová, Kristýna Frejová, Vilma Cibulková, Jiří Hána, Eva Leimbergerová, Renata Visnerová-Prokopová, Alena Mihulová, Duy Quang Nguyen, Alžbeta Stanková, Ladislav Hampl, Vlasta Peterková, Kateřina Lojdová, Václav Kopta, Anastázie Chocholatá, Eva Pilarová, Ondřej Pavelka, Saša Rašilov nejml., Barbora Jánová, Martin Svátek, Gustav Hašek, Tomáš Havlínek, Bára Vyskočilová, Karel Hynek, Helena Brabcová, Libuše Fanturová, Marek Pospíchal, Lubor Novotný, Rostislav Trtík, Daniel Margolius, Vojtěch Hájek, Tomáš Magnusek, Aleš Bílík, Martin Uhlíř, Pavel Kovář, Viktorie Hásková, Jiří Zapletal, Eva Janoušková, Martin Tlapák, Adam Vohánka, Petr Borovec, Radovan Klučka, Josef Vaňousek, Martina Preissová, Jindřich Žampa, Lenka Burianová, Ernesto Čekan, Jana Preissová, Denisa Pfauserová, Jan Vyskočil, Eva Perkausová, Josef Laufer, Anna Šišková, Ivan Sochor, Martin Sitta, Pavel Rímský, Ľubomír Paulovič, Radek Zima, Kryštof Nohýnek, Jiří Ployhar ml., Radek Valenta, Rostislav Novák ml., Vladimír Poštulka, Tereza Duchková, Martina Klírová, Tomáš Löbl, Kristina Pavelková, Jana Hlavsová, Pavel Koutský, Milan Němec, Jiří Havel, Jiří Kohout, Marcela Nohýnková, Martin Polách, Karel Leixner, Pavel Tichý, Radka Stupková, David Wagner, Milan Zeman, Radim Kalvoda, Lenka Loubalová, Marcela Kyselová, Richard Trsťan, Petr Halíček, Miroslav Hruška, Jan Kopecký, Martin Mejzlík, Nikol Moravcová, Jan Battěk, Týna Průchová, Jan Jedlinský, Michal Zelenka, Patrik Vojtíšek, Miroslav Lhotka, Petr Varga, Arnošt Frauenberg, Nikol Kouklová, Jana Durčáková, Lukáš Jurek, Jiří Konvalinka, Jan Lepšík, Jakub Gottwald, Zdeněk Trčálek, Martin Čarný, Bořek Joura, Miloš Knor, Ondřej Kraus, Ivana Korolová, Veronika Duchková, Michal Gulyáš, Jan Hošek, Svatopluk Schuller, Kamila Špráchalová, Ondřej Hampl, Filip Menzel, Petr Vaněk, Pavel Tesař, Radovan Vaculík
  • pan Spock

Přemýšlel jsem, jak tohle ohodnotit, nebo co si o tomhle kousku myslet. Že se mi líbit nebude, mi bylo jasné už z upoutávky, ale zvědavost je sviňa. A nakonec mě to došlo, co mi vadí na tomhle a vlastně i na většině seriálů z komerčních televizí. Když natočí seriál na vážné téma (typ atentát atd.), působí nereálně, trapně a komicky, když je to seriál ze života (typ ulice atd.), působí nereálně, trapně a komicky. No a u seriálu komediálního, s nulovými filmařskými ambicemi, kde by tyhle aspekty neměli brát za úplnou prohru, dostaneme takhle trapný, zoufale nudný paskvil. Popravdě řečeno netuším, jak moc retardovaný divák bych musel být, abych vydržel sledovat i další díly.(7.3.2016)

viděl jsem jenom jednu epizodu a dost dobrý.na to že je to z polokomunistického česka to je vlastně výborný.hlavně se mi líbí ta myšlenka že hlavní hrdinové jsou bejvalí trestabnci.většina lidí halvně ti konzervativní se dívaj an bejvalýho mukla jako na něco špatnýho.ale kdo neudělal něco někdy špatnýho?třeba když někdo někoho zabije tak pak toho lituje.bohužel jde do vězení na nějakých dvanáct let.má to smysl?má smysl brát někomu dvanáct roků života a držet ho za mřížema jako nějaký tupý zvíře když to stejně tomu mrtvýmu život nevrátí?vůbec soudnictví je postavený nahlavu.proč trestat někoho za něco když to už nelze vzít zpět?chápu když někdo třeba někomu rozbije auto.tak když ho musí zaplatit tak je to trest co má smysl.a vůbec.když si necháš otevřený auto a někdo ti ho ukradne tak ti pojištovna nasere protože sis ho nehlídal.tak proč když se někdo nechá zabít nebo okrást se to nebere stejně?neměl se nechat nebo neměl chodit ven.prostě bych to bral stejně.vězení je prostě špatně.je to fašistický výmysl.já sem anarchy a jsem proti trestům a proti policii.(1.8.2016)

Koncept okopčený od kdečeho - mix Bobulí, Čtvrté hvězdy i Comebacku. Proč to sakra není sitcom, ale to by se musel komplet přepsat scénář, bo aktuálně je to maximálně úsměvné, ale nikoliv vtipné, což je na komediální seriál málo. EDIT: Po 4 dílech tomu dávám šanci. Nakonec je z toho vztahový seriál, ale vtipu teda ubylo, přesto jako oddychovku lze doporučit.(7.3.2016)

• Ištván87

Klidně by to mohl být nezávadný komediální seriál. Jan Dolanský a Jakub Prachař (ten ovšem ne vždycky) jsou správně sympatičtí, Kristýna Leichtová je prostě nádherná, Lucie Polišenská, Michal Suchánek a Linda Rybová jsou příjemným komediálním zpestřením.... To jsou celkem v pohodě ingredience, ne? Jo, jenže to by někdo (scénárista, režisér, TV Prima nebo tak někdo) nesměl být idiot. Tisíc záporných postav, které se chovají jako ty nejhorší karikatury zločinců a podvodníků, šílené dějové zvraty, neustálé tlačení na pilu dramatu, pitomost vedle pitomosti. Těžko říct, koho to napadlo, nicméně je to pitomost. A taky škoda. Kdyby to opravdu byla komedie, klidně by se na to dalo koukat. Talentovaných herců je tu spousta.(10.10.2016)

• honajz

Taková novácká nekonečná telenovela, které jsou ke cti snad jedině benátecké exteriéry (filmaři tam v poslední době ale točí nějak jak na běžícím pásu, asi mají od města slevu), kdy je naprosto jednoduchý nápad roztažen na milión epizod. Občas mi to tím soubojem kluků s majitelem připomíná Večerníček, Jáju a Páju v boji proti řezníkovi Krkovičkovi, ale nemyslím to nějak jako kompliment - večerníčkovské díly totiž mají jen deset minut a oproti tomuhle jsou nabity akcí až na půdu. Osmdesát hodinových dílů v podstatě o ničem, bez posunů v ději?!(20.5.2016)

• - Exteriéry se natáčely v Benátkách nad Jizerou. (rakovnik)

• - Každý natáčecí den trvá 12 hodin. (M.B)

• - Herce zaučoval Zdeněk Pohlreich. (M.B)