Ohnivý kuře (TV seriál)

(neoficiální název)

Ohnivé kura

Komedie

Česko, 2016 - 2018, 147 h 30 min

Jakub Prachař, Jan Dolanský, Kristýna Leichtová, Petr Štěpánek, Josef Polášek, Simona Babčáková, Michal Suchánek, Lenka Krobotová, Linda Rybová, Richard Tesařík, David Gránský, Zdeněk Mahdal, Lucie Polišenská, Barbora Seidlová, Libuše Švormová, Norbert Lichý, Josef Carda, Zdeněk Dušek, Zdeněk Vencl, Luděk Sobota, Simona Prasková, Eva Čížkovská, Karolína Lipowská, Radim Novák, Filip Richtermoc, Kamila Sedlárová, Viet Anh Doan, Ivy Hoang, Josef Kubáník, Kateřina Jačková, Vladimír Škultéty, Leoš Juráček, Petr Štěpán, Míra Nosek, Jana Sováková, Ctirad Götz, Roman Zach, David Prachař, Žaneta Fuchsová, Slávek Bílský, Oldřich Vlach, Dana Batulková, Josef Vrána, Ondřej Kavan, Eva Reiterová, Jakub Žáček, Zdeněk Žák, Martin Bačkovský, Marcel Rošetzký, Tereza Vodochodská, Gustav Bubník, Magdaléna Bianka Ištoková, Evellyn Pacoláková, Alena Dlouhá, Josef Loučím, Alexandr Minajev, Malvína Pachlová, Alexandra Tomanová, Josef Zyka, Veronika Janků, Evelyna Kolenská, Eva Decastelo, Milan Enčev, Jindřich Kout, Irena Máchová, Ludmila Zábršová-Molínová, Ondřej Zach, Pavla Bečková, Kateřina Urbanová, Jindřich Hrdý, Martin Hruška, Lucie Kožinová, Simona Vrbická, Josef Hervert, Martin Matejka, Alena Štréblová, Zdeněk Pohlreich, Regina Řandová, Marek Tomažič, Kristýna Maléřová-Podzimková, Blanka Zdichyncová, Adam Ernest, Tereza Helšusová, Viktor Dvořák, Vladimír Hrabal, Vilém Udatný, Pavel Mareš, Ondřej Ruml, Anežka Rusevová, Jakub Slach, Pavel Trávníček, Martin Bohadlo, Roman Šebrle, Vasil Fridrich, Naděžda Husáková, Klára Kovaříková, Monika Timková, Petr Florián, Jana Radojčičová, Marek Svoboda, Petra Výtvarová, Jana Birgusová, Jan Jankovský, Miroslav Večerka, Zdeněk Velen, David Vobořil, Markéta Zehrerová, Vendula Hlásková, Jiří Paroubek, David Steigerwald, Anna Julie Slováčková, Josef Jan Kopecký, Lenka Zbranková, Milada Bednářová, Jarmila Vychodilová, Pavel Juřica, Braňo Holiček, Petr Motloch, Zdeněk Junák, Radomír Švec, Roman Štolpa, Halina Pawlowská, Regina Rázlová, Luboš Vrňata, Jan Krafka, Kateřina Pindejová, Zbygniew Kalina, Jakub Kropáček, Lucie Roznětínská, Dagmar Zázvůrková, Luděk Jiřík, Vojtěch Lavička, Jarmil Škvrna, František Nedbal, Petr Reidinger, Robin Sobek, Petr Vojnar, Jan Zadražil, Ivan Jiřík, Tomáš Petřík, Jan Novotný, Martin Charvát, Jaroslava Pokorná, Jakub Hajner, Miroslav Šimůnek, Tomáš Borůvka, Tereza Pachtová, Robert Sklenář, Jana Švandová, Zita Morávková, Pavel Vítek, Kateřina Kornová, Daniela Šinkorová, Stanislav Adámek, Ivan Herma, Hana Seidlová, Lukáš Kofroň, Bořek Slezáček, Barbora Mottlová, Elizaveta Maximová, Tereza Blažková, Radek Bár, Anna Beránková, Josef Jelínek, Denise Wich, Lukáš Buchar, Markéta Burešová, Vojtěch Vodochodský, Tereza Kaucká, Miluše Bittnerová, Martin Simandl, Jan Punčochář, Ivan Vodochodský, Daniela Byrtusová, Michal Milbauer, Václav Vašák, Jana Galinová, Michal Žižka, Jan Vápeník, Daniela Zbytovská, Nikola Zbytovská, Roman Mrázik, Dominik Zakl, Michal Novotný, Richard Genzer, Jana Altmannová, Vladimír T. Gottwald, Libor Hruška, Jan Szymik, Martin Dusbaba, Marie Štípková, Martin Hrubý, Martin Zahálka, Pavel Hromádka, Roman Vejdovec, Marcela Holubcová, Václav Krátký, Miroslav Babuský, Danica Jurčová, Justin Svoboda, Pavel Batěk, Otakar Brousek ml., Ondřej Lechnýř, Rudolf Slivka, Iva Janžurová, Hana Doulová - Krobotová, Radim Madeja, Erik Demko, Vojtěch Dvořák, Miroslav Hrabě, Josef Láska, Marta Falvey Sovová, Zuzana Krónerová, František Skopal, Eva Hráská-Blahýnková, Petr Gelnar, Vanda Vavrušková, Petr Vršek, Martin Vrtáček, Josef Horák, Petra Hobzová, Kristýna Frejová, Vilma Cibulková, Jiří Hána, Eva Leimbergerová, Renata Visnerová-Prokopová, Alena Mihulová, Duy Quang Nguyen, Alžbeta Stanková, Ladislav Hampl, Vlasta Peterková, Kateřina Lojdová, Václav Kopta, Anastázie Chocholatá, Eva Pilarová, Ondřej Pavelka, Saša Rašilov nejml., Barbora Jánová, Martin Svátek, Gustav Hašek, Tomáš Havlínek, Bára Vyskočilová, Karel Hynek, Helena Brabcová, Libuše Fanturová, Marek Pospíchal, Lubor Novotný, Rostislav Trtík, Daniel Margolius, Vojtěch Hájek, Tomáš Magnusek, Aleš Bílík, Martin Uhlíř, Pavel Kovář, Viktorie Hásková, Jiří Zapletal, Eva Janoušková, Martin Tlapák, Adam Vohánka, Petr Borovec, Radovan Klučka, Josef Vaňousek, Martina Preissová, Jindřich Žampa, Lenka Burianová, Ernesto Čekan, Jana Preissová, Denisa Pfauserová, Jan Vyskočil, Eva Perkausová, Josef Laufer, Anna Šišková, Ivan Sochor, Martin Sitta, Pavel Rímský, Ľubomír Paulovič, Radek Zima, Kryštof Nohýnek, Jiří Ployhar ml., Radek Valenta, Rostislav Novák ml., Vladimír Poštulka, Tereza Duchková, Martina Klírová, Tomáš Löbl, Kristina Pavelková, Jana Hlavsová, Pavel Koutský, Milan Němec, Jiří Havel, Jiří Kohout, Marcela Nohýnková, Martin Polách, Karel Leixner, Pavel Tichý, Radka Stupková, David Wagner, Milan Zeman, Radim Kalvoda, Lenka Loubalová, Marcela Kyselová, Richard Trsťan, Petr Halíček, Miroslav Hruška, Jan Kopecký, Martin Mejzlík, Nikol Moravcová, Jan Battěk, Týna Průchová, Jan Jedlinský, Michal Zelenka, Patrik Vojtíšek, Miroslav Lhotka, Petr Varga, Arnošt Frauenberg, Nikol Kouklová, Jana Durčáková, Lukáš Jurek, Jiří Konvalinka, Jan Lepšík, Jakub Gottwald, Zdeněk Trčálek, Martin Čarný, Bořek Joura, Miloš Knor, Ondřej Kraus, Ivana Korolová, Veronika Duchková, Michal Gulyáš, Jan Hošek, Svatopluk Schuller, Kamila Špráchalová, Ondřej Hampl, Filip Menzel, Petr Vaněk, Pavel Tesař, Radovan Vaculík, Ivo Šmoldas, Jan Hraběta, Daniel Šváb, Jitka Smutná, Ladislava Něrgešová, Marek Lambora, Jindra Janoušková, Michal Hložánek, Petr Dohnal, Kateřina Coufalová, Robert Nebřenský, Jan Pavel Filipenský, Tadeáš Věrčák, Aleš Procházka
  • Draik

Z tohoto seriálu mám poněkud rozporuplné reakce. Jediný klad je asi složení obsazení. Herecký výběr dle mého má velký potenciál ke ztvárnění prvotřídního díla. Vím, že některé herce lidé moc nemusí a dívají se na ně s despektem (například Michal Suchánek) ale sešla se tu slušná variabilita, která by byla slušný základ pro seriál, který se nechce zaměřit na určitou sortu lidí či styl humoru. Problém je ale v tom, že herci absolutně svůj potenciál nevyužívají. Velmi dobře se dle mého popasoval s rolí David Gránský - jedno z nejméně známých jmen, ale na jeho projevu je vidět, jak se snaží svou roli prodat a projevu a procítění charakteru dává maximum. Také Petr Štěpánek působí ve své roli přirozeně. Pak vietnamská dvojice Viet Anh Doan a Ivy Hoang - dobře zahrané a Liovy linky jako jedny z mála mají vtip a jsou to světlá místa seriálu. Zbytek ale jako by odříkával pouze scénář včetně předepsaných projevů, ale nedával do postavy nic ze sebe. Snad herci sami tuší, že právě ten scénář za moc nestojí. Děj epizod je plytký a až na pár vyjimek vlastně není v seriálu nic, co by vám utkvělo v paměti. Děj jednotlivých dílů shrnete pár větami a nemáte potřebu nebo chuť dívat se znovu. Například co zanechalo ve mě osobně nejsilnější stopu je pocit vzteku, jak se vyplácí lhát a škodit, protože málokdy to má alespoň trochu odpovídající spravedlivou odezvu. Dvojice hlavních hrdinů nepůsobí ani tak dojmem smolařů, jako spíše naivních troubů, co se nikdy nepoučí ze svých chyb a neumí předvídat situaci. Klady: složení hereckého obsazení, Liu Zápory: scénář, celkově hutnost děje, nedotaženost některých postav ... no prakticky vše ostatní Pokud nenastane drastický obrat (jako že asi ne), tak je bude pokus o sitcom velký propadák. Na Comeback, Okresní přebor nebo Hospodu to rozhodně nemá.(31.3.2016)

• bohhous22

Kže Štrásovka a spol. jedou na rekordní počet dílů,že snad i Tak jde čas přiráží prdel ke zdi,aby snad....nebyl smrad.....a my všichni příznivci Televizních Novin víme,že výše zmíněný životní příbeh nás všech(a všech ulic v dohledu),že po 3tisícím dílu vítáme víkend a s ním vstřebáváme,co se na štrííítuuuu odplayilo.Spálenej rorejs má sympatickejch 80 dílů,čimžpádem nekompromisně útočí na stupně vítězů,který nemaj obdoby,smysl či začátek bo konec.(6.5.2016)

• KASUGI

Už mám plné zuby těchto interiérových seriálů. Ať je to seriál o letišti, o kadeřnictví o nemocnici atd., všecko nakonec stejně skončí v bytě, kanceláři a hospodě. A tam se řeší dokola to samé. Když se Prachař starší objevil v hospodě a řešil nějaké průsery, myslel jsem že koukám na Doktory z počátků. Všechno na jedno brdo. Stejná kamera, stejná režie, herci hrajou jednu stejnou šablonu. Nepoznáte rozdíl. Všecky hovna smrdí stejně.(8.7.2016)

Už odmalička mám rád české seriály a filmy,hlavně starou klasiku a české legendy,ale poslední dobou stojí filmy a seriály úplně za h...o!Jenže jsou i světlé chvilky kdy se povede něco pěkného,hodně jsem dával na hodnocení uživatelů,jenže časy věřit lidem kteří hodnotí a vlastně ten film ani neviděli jsou pryč,dávají odpad už jen z tradice že tam hraje jejich neoblíbený herec nebo herečka,nebo to točil někdo koho nemají rádi,to mě nebaví!!!herci a herečky v tomto seriálu patří mezi mé oblíbence i když jsou tam spíše novodobí lidičky a né ze staré školy.Mě to bavilo velice rád dám 5 hvězd a budu se těšit na další díly.Humor jáááááá se zasmál.(13.3.2016)

• husokachna

Pilot působil na zdejší poměry jako koukatelnej průměr. Až na ústřely s trapným Vietnamcem a podobný pecky. Rychle to jde ale do kopru a nějak nechápu, o co tam jde. Celý to nějak nefunguje, všechno tam působí depresivně, utahaně, nesympaticky. Rozhodně to má do komedie daleko jako já do sexy boyse a nevím, proč by se na to měl člověk dívat. Recepty u titulků jsou už totální WTF...i když hovězí líčka bych si dal...ale určitě ne od Prachaře. PS: Takhle hvězdnej casting takhle vyplýtvat k ničemu ??? EDIT: Totální odpad!(12.4.2016)

• - Scénář k jednomu dílu seriálu má 110 stránek textu. (M.B)

• - Prima původně seriál pojmenovala Opilý kuře a měl být uveden v lednu 2016. Poté ho přejmenovali na Ohnivý kuře a premiéru odsunuli na březen. (Peklop)

• - Každý natáčecí den trvá 12 hodin. (M.B)