Věřte nevěřte

• USA Beyond Belief: Fact or Fiction
Mysteriózní / Thriller / Fantasy / Horor / Sci-Fi
USA, (1997–2023), 49 h (Minutáž: 44–60 min)

Série(6) / Epizody(51)

CANNIBAL

Pokud jde o tento seriál, horko těžko se mi ho hodnotí. Ty povídky, co se měli „jakože“ stát, byli natočený pěkně a po umělecký stránce to beru. Tam se tvůrci perfektně vyřádili. Samozřejmě ty co se opravdu reálně stali, těch je jako šafránu. Nanejvýš tak třeba dva kamioňáci, co na stejným místě v rozmezí pěti let havarovali, a zachránili si mezi sebou život. Tomu bych mohl i uvěřit. Na druhou stranu ty fiktivní příběhy, byli často dost uhozený a do tohohle seriálu neměli být vůbec zařazený. Nejsem tak naivní, abych věřil na upíry, vlkodlaky, a super indiánskou kletbu. Nebo na ducha mrtvý ženský, co jen tak s chlapama flirtuje, děla dohazovačku, anebo láme srdce proutníkovi, to bylo už vážně trapný. ()

MM_Ramone

Žijeme vo svete, kde existuje reálne aj zdanlivo nemožné. Kde skutočnosť berie na seba podobu ilúzie a kde sú niektoré veci nevysvetliteľné. Dokážete odlíšiť pravdu od fikcie? Vyskúšajte si to. Pozrite sa krátke príbehy z tohto amerického televízneho seriálu a pokúste sa uhádnuť, ktoré epizódy sú natočené podľa skutočných udalostí a ktoré sú len výplodom práce scénaristov. Fact or Fiction? Seriál "Verte neverte" je pohodový mysteriózno-horrorovo-scifi-fantasy bulvár. *** ()

Wacoslav1

Hrozny hrozny muz spatne dopadne ten nema uctu k nikomu ani k mrtvym ne ano vy co jste znalci tohoto genialniho serialu jste urcite poznali ze cituji povidku Hrobarova nemesis to je jedna z mych oblibenych ale existuji i dalsi co jsou vyborny treba desivy comics taky nema chybu jinak tenhle serial patri k vecem na kterych sem vyrustal a uz jako malej harant sem z toho pekne usraval nektery ty pribehy maji skutecne skvelou atmosferu jak kdyby vypadli z pera Stephena Kinga akorat se shodnu asi s vetsinou ze prakticky nicemu co se udajne melo stat se mi nechce verit a uz vubec ne tem pribehum co prozil jeden nebo dva lidi jak to prokazali? to si muzem z kamosem taky neco podobnyho vymyslet a bude to fact nebo co?! mnohdy kdyz tam ten fact naskocil jsem jenom nevericne kroutil hlavou ale veril bych necemu co melo hromadu svedku takze v tomhle ohledu mi prijde nejdesivejsi ta psisera ve skrini po ni jsem jako dite nejakej cas odmital spat ve svym pokoji jako naopak nejvetsi kravina mi prijde ten pribeh z metrem co nejede nikam a z temi upiry v nemocnici kazdopadne uzasnej serial co jsem po letech opet videl a boduje to u mne snad jeste vic nez tenkrat jinak co se moderatoru tyce neprijde mi ze by ten Brolin byl nejakej spatnej ale na druhou stranu kdyz clovek pozoruje toho genialniho Frakese tak preci jenom pochopi proc asi doslo k tak rychly vymene jeho zpusob jakym si pohrava z divakem nema chybu a jeho hlasky rovnez takze co si myslite opravdu se to stalo nebo je to jenom konina? ()

Ony

Pamatuju si, že jsem se v dětství hrozně bála po zhlédnutí té povídky o ženě, která se v zrcadle viděla jako zrůda. Jen si to představte: Kouknete se na sebe a místo svého xichtu, vidíte jiný (nemusí to být zrovna taková příšera). Ani ale nevím, jestli to byla pravda nebo fikce. Některé díly mě docela zaujaly. Jinak průměrná televizní zábava. ()

Phobia

"Věřte-nevěřte" aneb sled povídek oscilujících mezi odpadem a čas od času (výjimečně) solidním nadprůměrem. Mám ráda záhady a nadpřirozené jevy, baví mě, ale v případě téhle série je většina příběhů tak přitažená za vlasy, až to smrdí. Reálně to celé vidím tak na dvě hvězdičky, valná většina uvedených story se stěží hrabe k průměru, ovšem subjektivně do toho zasahuje ta nešťastná fascinace tajemnem, takže připrdnu i třetí hvězdičku. 50% ()

-bad-mad-wolf-

*dramatická interpretace nadpřirozeného jevu* - TOHLE SE VÁŽNĚ STALO. Vážně to tedy moc brát nešlo, ale je fakt, že díky zvolenému formátu šlo o pořad veskrze zábavný. ()

cheyene

Některé příběhy jsou zajímavé a pokud Vám nedají spát, buďte si jisti, že přesně to tvůrci chtěli!!! Možná je něco mezi nebem a zemí, ale všimněte si, že ty nejneuvěřitelnější příběhy bývají pravdivé....Je to práce scénáristů? - ptá se průvodce pořadem.. Určitě je!! - Vždy totiž ten tajemný "moderátor" odpoví: " něco podobného se stalo tehdy a tehdy, tam a tam " == příběhy jsou napsány tak, aby zapůsobily, vedle pravdy možná jen stály... ()

Hrabka

Některé epizody dokáží velmi slušně odrovnat. Nedoporučoval bych to lidem náchylným na horory. Nikdy jsem moc nevěřil pravdivosti příběhů, ale i tak je to dobře podáno a natočeno. Postupem času se z jednotlivých dílů stala pouze ohraná písnička (někdo kdo už je mrtvý byl viděn nebo udělal něco šokujícího, ale je to tak skutečně?). Zajímavost se tomu určitě nedá upřít. Co je už velmi diskutabilní je "fair-play" tohoto seriálu. ()

paascha

Když už to tu je, tak to okomentuju, ne? Je to shit. Ale některé pasáže byly vtipné, některé zase napínavé, jiné strašidelné a jiné zase pěkně udělané. Jenže nikdy ne najednou a nikdy jich nebylo víc, než pár za díl. Takže - Je to shit! ()

Nin

Je to spíš průměr, po shlédnutí pár dílů už u mnoha příběhů hned poznáte jejich pointu, ale přesto některé z nich mají poměrně slušnou atmosféru... a navíc Frakes a jeho hlášky jsou skvělé :) (7/10) ()

Stegr

80% - Můj oblíbený seriál, na který jsem se s chutí díval pokaždé, když ho dávali. Někdy byly epizody na prd, ale většinou mě bavily a Frakes byl super... ()

salahadin

Věřte nevěřte je taková prúměrná restaurace, jídla se pořád opakují, i když místo mrkvičky občas přidají okurku, česnečku nahradí prdelačkou a nedomrlého číšníka takovou středně až nadstředně nedomrlou číšnicí. Hlad je nejlepší kuchař, proto do této knajpy zajdete vícekrát. Ale za čas přestane chutnat a místo poloamatérsky uklohněného menu si dáte vlastní porci zábavy. Chcete se bát? Vemte si maňáska, kterého jsme jako děti dostávali, dejte mu na hlavu kus černé látky a pak uvidíte, že tomuhle strašidlu bude víc než Věřte nevěřte - veřit! ()

Cappuccino

V podstate, aké strašidelné dielká môžu byť hodnotnejšie? Milujem tento seriál už od jeho počiatku. Každý moderátor mal niečo do seba a len pridával na tajomnej atmosfére. Niektoré časti sú nadmieru originálne, iné menej. Fiction - práca scenáristov. Fact - práca scenáristov tenúčko opierajúca sa o skutočné fakta. Inak povedané tu nájdeme len minimum *ozajstnej* pravdy. To však na kvalitne rozhodne neuberá. Jedny z mojich favoritov - http://www.youtube.com/watch?v=5jzXzpkjkJ8 , http://www.youtube.com/watch?v=dw_iAgih8Hg&feature=related http://www.youtube.com/watch?v=StMqF2Yo92g&feature=related . ()

Allien.9

Některé díly byly vážně síla. Doteď si pamatuji, jak jsem se snad měsíc bála podívat do zrcadla... Vysvětlení: Krásnou, nicméně pyšnou paní v jedné z epizod kdosi zaklel a ona se pak v zrcadle viděla ošklivou. Ne, "ošklivou", přímo "odpornou". Maskéři by měli dostat metál, protože ta maska byla opravdu vrcholem děsivosti a ještě teď mi při vzpomínce na ni naskakuje husí kůže. Brrr... ()

Satan

Tehdy jsem ten seriál neskutečně žral a doslova hltal všechny příběhy. Bavilo mě hádat, bavil mě Frakes, ale postupem času se to stalo otravně stereotypní a nudné. I tak ale mají některé příběhy drsně našponovanou atmosféru. Jeden z mých nejoblíbenějších: http://www.youtube.com/watch?v=PbiWUyzc-Vo ()