Dharma & Greg

USA, (1997–2002), 59 h 30 min (Minutáž: 30 min)

Jenna Elfman, Thomas Gibson, Joel Murray, Mimi Kennedy, Alan Rachins, Mitchell Ryan, Susan Sullivan, Chris Durand, Ed Quinn, Hallee Hirsh, Yeardley Smith (více)

Série(5) / Epizody(119)

Dharma a Greg sú manželia, ale tak tiež sú presné protiklady. Dharma pochádza zo strelenej hipisáckej rodiny a Gregový rodičia sú zase konzervatívny snoby, ktorý neznesú akúkoľvek výstrednosť. Táto rozdieľnosť spôsobuje mnoho trapasov, ale nakoniec si tie protiklady vždy nájdu nejakú tú strednú cestu a problémy vyriešia. (ethos)

dudo0606

Pár tvorený dvomi veľmi rozdielnymi povahami pochádzajúcimi z absolútne kontrastných podmienok. On je syn z bohatej rodiny a má hrozne snobských rodičov, ona je dcéra z chudobných pomerov, ktorej rodičia sú bláznivý konšpirátor a ezoterická proenvironmentálna aktivistka. Síce trochu klišé, ale humor je podľa mňa veľmi príjemný, nenásilný a mnoho situácií je skutočne vtipných už len v samotnom kontexte bez nejakého vnucovania. ()

22matelko

Jeden s prvých seriálov čo som pozerával. Na tomto seriáli sa musí zabaviť každý. Manželská dvojica pozostáva s manželky Dharmy pohodovej baby pochádzajúcej s rodiny Hipisákov a manžela Grega ktorého korene sú uplne opačné. Kultivovaná snobská rodinka. Keď sa tieto rodiny stretnú na spoločnej večeri a ktomu nezmenitelný humor Dharmy Grega o zábavu je jednoznačne postarané. a Jenna Elfman ta je teda sexi s velkým S. ()

IgorkoIgorko

Včera som si náhodou pozrel jeden diel (čisto nostalgicky samozrejme) a s údivom som zistil, že je to horšie ako na čo sa pamatám. Utopický život vylízanej feťáčky a právnika pochádzajúceho z bohatej rodiny je trošku veľa na môj vkus. Nechápem veľmi ani Burrowsa, čo vlastne chcel dokázať s týmto projektom, jednu hviezdičku dávam kvôli "Cheers" :) ()

Roby

Ano, na první pohled se tohle zdá jako další tuctový sitcom, ale musím uznat, že má tenhle seriál něco co mě na něm děsně baví. Aso ke to ten „harmonický“ a zároveň fascinující vztah obou postav a mé sympatie, které chovám k obou představitelům. Gibsona a Elfmanovou řadím mezi moje nejoblíbenější páry na obrazovkách. 83% ()

cariada

Seriál jako takový je celkem pohotový a vtipný, jenže z nepochopitelných důvodů byl u nás vynechám smích což u sitcomu je něco hrozného. Už je to třetí případ u nás (co jsem si všimnul) u M.A.S.H. to nevadilo ba naopak, se smíchem to nikdo neznal a je to spíš i dost vážný někdy. Ale u takový Sabriny je to něco neskutečnýho, zvlášt, když první serie jsou normálně se smíchem a tady jen čekáš na smích a on nepřichází. Stejné je to i tady v tom případě, po vtipu nepřichází odezva a to sakra velká chyba. Jak řekli tvůrci Combacku smích jsme tam dali proto, že divákovi je hloupý smát se sám a mají sakra pravdu. Televize zamyslete se než začnete mrvit další sitcom. ()

• Jenna Elfman a Thomas Gibson se jako seriálové postavy Dharma a Greg objevili v 1. epizodě 9. série seriálu Dva a půl chlapa (od r. 2003). (beyli)
  • 15. díl čtvrté řady je celým svým dějem parodií na jihoamerické telenovely, které byly na přelomu tisíciletí v USA a vůbec na celém světě populární. (Roby)