Highlander (TV seriál)

Highlander

Akční / Fantasy / Dobrodružný / Mysteriózní / Sci-Fi

Kanada / Francie, 1992, 119x60 min

Roger Bellon

Adrian Paul, Alexandra Vandernoot, Elizabeth Gracen, Peter Wingfield, Lisa Howard, Christopher Lambert, Ben Pullen, Jan Tříska, Gregory Smith, Rachel Shelley, Roman Podhora, André Oumansky, Sandra Bernhard, Stella Stevens, Alexis Denisof, Selina Giles, Ken Kirzinger, Chris William Martin, Andrea Roth, Suleka Mathew, Graham McTavish, Valeria Cavalli, Tomer Sisley, Chandra West, Anthony De Longis, David Saracino, Michelle Thrush, Catherine Lough Haggquist, Dolores Chaplin, Charles Maquignon, Peter Firth, Jason Gray-Stanford, Jonathan Firth, Kim Johnston Ulrich, Amanda Wyss, Jesse Moss, Alice Evans, Terence Beesley, Gabrielle Miller, Louis Ferreira, Claire Keim, Vanity, Elisa Tovati, Peta Wilson, Dustin Nguyen, Stan Kirsch, Franck Dubosc, Clay Borris, Robin Mossley, Sherry Miller, Myles Ferguson, Tamara Gorski, Kabir Bedi, Roger R. Cross, Callum Keith Rennie, Paul Bittante, Hiro Kanagawa, Gary Hetherington, James Faulkner, Rae Dawn Chong, Musetta Vander, Elodie Frenck, Ben Ratner, Vladimír Kulich, Martin Kemp, John Pyper-Ferguson, Patrick Mille, Martin Cummins, Stacey Travis, Jonathan Zaccaï, Mapi Galán, Jason Riddington, Stephen Macht, George Harris, Tonya Kinzinger, Carsten Nørgaard, Tom McBeath, France Anglade, Lynda Boyd, Joan Jett, Aaron Pearl, Michel Scourneau, Michel Modo, Tim Holmes, Tom Butler, Vernon Dobtcheff, Peter Hudson, Roger Lumont, April Telek, Conrad Dunn, Roark Critchlow, Clément Harari, Romina Mondello, Adrian Holmes, Kendall Cross, A.C. Peterson, Duncan Fraser, Julia Stemberger, Michael Culkin, Ocean Hellman, J.G. Hertzler, Eric Keenleyside, Randall 'Tex' Cobb, John Novak, Kira Clavell, Carmen Du Sautoy, Robert Moloney, Paris Jefferson, Daniel Breton, Bruce A. Young, Alastair Duncan, Marc Andréoni, Lyès Salem, Crispin Bonham-Carter, Struan Rodger, Demetri Goritsas, Soumaya Akaaboune, Michael Kopsa, Godfrey James, Jeremy Brudenell, Geoffrey Bateman, Valérie Steffen, Kevin McNulty, Peter Bryant, Patrick Albenque, Chrystelle Labaude, Colin David Reese, Pierre Lacan, Sylvain Rougerie, Bernard Chabin, Robert Ito, Ed Bishop, Jacques Ciron, Harry Jones, Affif Ben Badra, Andrew Bicknell, Sandra Hess, Simon Kunz, Cleo Rocos, Guy Amram, Fred Pearson, Frank Crudele, Meilani Paul, Barnaby Apps, David Robb, Malcolm Rennie, Richard Lintern, John Dennis Johnston, Alexi Kaye Campbell, Tom Heaton, Amy Pietz, Joe Sheridan, Karim Saleh, Werner Stocker, Alf Humphreys, John Tench, Chilton Crane, Jill Teed, Yan Epstein, Patrick Burgel, Michel Voletti, Denis Sylvain, Julie du Page, Guy Dhers, Bruno Raffaelli, Stephen E. Miller, Dean Wray, Brent Stait, Vincent Gale, Kim Kondrashoff, Justina Vail, Peter Guinness, Rebecca Potok, Manuel Bonnet, Patrick Floersheim, Leslie Carlson, Patrice Valota, David Gabison, Marine Jolivet, Laurence Mercier, Frédéric Witta, Bertrand Lacy, Véronique Baylaucq, Michael Siberry, Don MacKay, Katie Carr, Emile Abossolo M'bo, Carolyn Adair, Patti Allan, Colleen Winton, Beverley Elliott, Ken Kramer, Bill Dow, Gerry Rousseau, Brian Knox McGugan, Russell Roberts, Sean Campbell, Jérôme Keen, Lorena Gale, Sandrine Caron, Sheila Moore, Dominique Hulin, Christophe Guybet, Hester Wilcox, Charles Andrew Payne, Johannah Newmarch, L. Harvey Gold, Benjamin Feitelson, Ricco Ross, Douglas Arthurs, François Guétary, Alec Willows, Stefan Arngrim, Michel Feller, Valentine Pelka, Richard Ridings, Christina Jastrzembska, Cécile Pallas, Deryl Hayes, Louise Vincent, Johnny Cuthbert, Barbara Keogh, Michael Puttonen, Fred Henderson, Matthew Walker, Garry Davey, Frank Charles Turner, Tim Dixon, Nicola Cavendish, Peter Diamond, Denis Lill, Tom Watson, Philippe Bouclet, Tony Rosato, Ken Samuels, Yan Brian, Jack Galloway, Philip Akin, Patrick Stevenson, Pierre-Alexis Hollenbeck, Tamsin Kelsey, Colleen Rennison, Greg Michaels, Ron Halder, Darcy Laurie, Marie Stillin, Richard Leacock, Jean-Paul Solal, Mark Acheson, Andrew Kavadas, Lisa Bunting, Gary Jones, Miguel Fernandes, Pierre Martot, Virginie Peignien, John Moore, Moira Walley-Beckett, Francine Olivier, Alex Bruhanski, Nadia Cameron-Blakey, Danielle Durou, Lloyd Berry, Dave Adams, Jan D'Arcy, Tim Henry, Alexandr Klimenko, Cali Timmins, Judith Maxie, Dwight McFee, Oliver Becker, Claudia Christian, Michael Preston, Patrick Keating, Eileen Barrett, Dee Jay Jackson, Marie Vernalde

Po Connorovi se vyprávění ságy o nesmrtelných bojujících ušlechtilými (i když na můj vkus přerostlými) ostrými předměty, dokud nezůstane jenom jeden, soustředilo na Duncana McLeoda. Není to sice taková bomba jako erste Highlander, ale mezi seriály je to širší špička...taky není divu, Mario Azzopardi má na triku dost velkou část Stargate SG-1;) Celkově 70%(28.2.2004)

Bylo to furt dokola.. uznávám.. díl začne.. objeví se další nesmrtelnej, se kterým už se povětšinou MacLeod zná někdy z předešlých století.. buď jako kamarád, nebo nepřítel.. a na konci ho MacLeod sejme.. nic moc originálního na to, aby to vydrželo na x sérií.. přesto mě tenhle seriál z nějakýho nepochopitelnýho důvodu bavil a dokázal jsem se dívat na každej díl..(18.12.2006)

Skvostných šest let patřil Highlander mezi top seriály 90. let. Dnes, po procitnutí z nostalgie, budiž k jeho cti, že stále funguje velice dobře. V prvních letech po roce 2000 se zdálo, že bude nadále nekoukatelný, ale po dalších 10 letech se ukázalo, že svou patinu už prokázal dostatečně. Kvalitní multižánrový seriál, který hravě strčí do kapsy všechny filmy, včetně toho prvního. Nepřeberné množství zajímavých příběhů, hlavních i vedlejších postav, nápadů všeho druhu... takto si představuju velice dobře odvedenou práci. K reprízám se vracím pravidelně.(16.2.2009)

Nápad udělat z filmu pokračování ve formě seriálu rozhodně nebyl špatný, problém ale leží v hlavní postavě, nebo spíš jeho představiteli. Adrian Paul je dost nezajímavý, a jeho postava je v podstatě jen o tom, že "tohle viděl, zažil, tohohle potkal". Jeho velkou výhodou ale je, že s mečem umí zacházet a bojovým uměním se věnuje i normálně, takže alespoň tady působí věrohodně. Bohužel každá epizoda končí právě soubojem, což se po chvíli okouká a většinou se omezují jen na "zlého nesmrtelného týdne". Flashbacky do jeho minulosti byly stále nudnější a delší, a 6. série byla hodně špatná. První série byla hlavně o zachraňování MacLeodovi věčně ohrožené přítelkyně. V dalších sériích přibyly zajímavé vedlejší postavy, které si zasloužily víc pozornosti, než sám hlavní hrdina. Joe a samozřejmě tajemný nesmrtelný Methos byly mnohem zajímavější osobnosti. A i Richie Ryan si určitě zasloužil víc prostoru, než mu bylo dáno. Jeho absence ve většině dílů 2. série poté, co projde zajímavým vývojem, nedávala vůbec smysl. Tři hvězdičky čistě kvůli Richiemu, Methosovi, Joeovi a nastolené mytologii, kterou seriál víc zkoumá.(26.7.2011)

Seriál s nostalgickou příchutí. Jako malý jsem tento seriál moc nevnímal, avšak po shlédnutí filmu z roku 1986 jsem se rozhodl tento seriál zkouknout od začátku. Je to takový typický seriál 90. let, některé díly jsou špičkově zvládnuté, jiné jsou takové nudnější a předvídatelné. Speciální efekty od tvůrců SG-1 jsou na dobré úrovni. Hezkých 3,5 hvězdiček = 4*.(26.9.2017)

• - V první epizodě seriálu se objevil Christopher Lambert jako Connor MacLeod z filmové série Highlander. (tyzmrde)

• - V tomto seriálu se poprvé objevili Watchers (Pozorovatelé). V původním filmu Highlander (1986) o Watchers nebyla zmínka. (tyzmrde)

• - Postava Amandy Darieuxz (Elizabeth Gracen) se dočkala vlastního seriálu Highlander: Havran (od r. 1998). (tyzmrde)