Studio 30 Rock

Ukázka z filmu 11
USA, (2006–2013), 50 h 36 min (Minutáž: 22 min)

Tvůrci:

Tina Fey

Tina Fey, Alec Baldwin, Jane Krakowski, Tracy Morgan, Judah Friedlander, Jack McBrayer, Keith Powell, Scott Adsit, Katrina Bowden, Grizz Chapman, Kevin Brown (více)

Série(7) / Epizody(138)

Tento komediální seriál sleduje každodenní počínání Liz Lemonové, která je hlavní scénaristkou fiktivního zábavného pořadu "The Girlie Show". Se svými spolupracovníky vymýšlí scénky pro tento pořad a všechno jde, jak má, když vtom do jejich životů přichází Jack Donaghy s tváří Aleca Baldwina. Jejich nový šéf je dost svérázný až "divný" a člověk nikdy neví, co od něj čekat. Seriál se nesoustředí na samotnou práci scénáristů a spíš ji jen využívá jako katalyzátor vtipných situací. Sledujeme hlavně osudy charismatické Liz, která z nového šéfa a každodenních pracovních problémů šílí. A to ještě neví, že zanedlouho bude muset kočírovat ulítlého černošského komika Tracyho Jordana a ještě se neustále potýkat s problémy jejího osobního života. (scroochy)

scroochy

Inteligentní a vtipný sitcom, který je s každým dílem lepší a lepší. Krásná Tina Fey, božský Alec Baldwin a bláznivě vtipný Tracy Morgan. Vyžaduje však slušnou znalost americké popkultury. Silnější 4*. ()

decouble

Ta rychlost! První dva díly jsem byl skoro šokován tím, jak je stylistická stránka "30 rock" nesitcomová. Namísto statického konceptu divadelní kulisy á la "Přátelé" či "HIMYM" je "30 rock" progresivní moderní podívanou s krátkou délkou záběru a pohyblivou kamerou. I když se celý děj motá kolem televizních kulis, je "30 rock" paradoxně ze všech seriálů nejméně kulisový. A kvalita humoru se u jednotlivých dílů pohybuje v rozmezí 3-5*.... V polovině páté série musím navíc konstatovat, že trapnost Tracy Jordana už bohužel narostla do obludných rozměrů.. ()

Fanucci

Pobaví poměrně málo i když některé hlášky jsou dobré...celkově mi seriál připadá křečovitý. Tina Fey je mi navíc jako hl. hrdinka krajně nesympatická. Víc než na 3 hvězdy to není. ()

Kopik

Já nevím, po zhlédnutí první série můžu konstatovat jen jediný - nuda, nuda, nuda. Mě to teda vůbec nebavilo, ale když se to ostatním líbí, proč ne. Jediná Tina Fey mi přišla dobrá, jinak nic moc. ()

Huntelaar

1. série Pro nováčky především trpělivost, protože Studio 30 Rock se rozjíždí velice rozvážně. Prvních pár dílu se i přes slibný námět a dvě výborné hlavní postavy nezmůže na nic víc, než obklopit se karikaturama jejichž vrcholný humor je konfrontace s trapnou situací. Ale od 5.-6. dílu tyto problémy úplně sami vyšumí. Tracy Morgan aka Tracy Jordan přestává mít nutkání vyrovnat se Chrisu Rockovi s Martinem Lawrencem v pozici nejprotivnějšího negra (no rasism) v Hollywoodu, Jane Krakowski už není je blbá blondýna a Judah Friedlander jen úchylnej geek. Tina Fey s pozice autorky pak zásobuje postavy popkulturními odkazy plnými doušky, někdy i přestylizovaným product placementem a především sadou prudy na americkou republikánskou politiku. To jsem se pak i divil, jak jim to NBC (když Bush byl ještě v úřadě) vůbec povolila a taky, že zaplavou cen Emmy akademici ukázali své politické sympatie. 2. série Za plný počet. ()

Beagle

Tina Fey rulezz. A od Aleca Baldwina (po tom, co v South Parku vybombardovali sídlo všech bratrů Baldwinů) bych něco tak vtipného nečekala...:) ()

Carlossss

...tak jako jsem po skončení Six Feet Under chtěl jít z fleku dělat pohřebáka a po dokoukání Scrubs doktora, přemáhá mě teď nutkání na všechno se vykašlat a jít dělat scénáristu. Teda pouze za předpokladu, že mi vedení bude dělat Liz Lemon s Jackem Donaghy a moje skeče bude obstarávat Tracy Jordan. Seriál téměř bez chyby.. Je jenom škoda(a za to jdu s hvězdičkou dolů), že ke konci seriálu hodně dochází dech a jde to vidět třeba na tom, že postupně se vrací snad všechny vedlejší postavy a cameo role.. bez žádnýho vedlejšího smyslu.. prostě jenom proto, že poprvý měly docela úspěch. ()

Joe321

Některé gagy jsou jako pěst na oko, ale spousta jich je zase výborných a promyšlených. Baldwinovi komedie sedí. Beetlejuice byl pro něho moc dobrý start, měl u něj zůstat a možná by se mu to vyplatilo. Tady je úžasnej a Tina Fey roztomilá. Skvělá vedlejší postava je určitě Dr. Leo Spaceman. Ať řekne cokoliv, člověk se směje. Během čtvrté série zvedám na pět, protože narozdíl od jiných aktuálních komediálních seriálů se mi zdá, že 30 Rock je stále stejně vtipný a možná se i zlepšuje, jak se dvě hlavní postavy Fey a Baldwina sbližují. Navíc si nějak víc a víc zamilovávám krásně přiblblou, tragikomicky romantickou Liz Lemmon. -"When was the last time you watched the sun rise?" -"Sometimes at work..." -"Or kissed a boy you just met?" -"Gross." ()

(mOnkey)

30 Rock pro mě znamená skutečný dar z nebes. Neuvěřitelně vtipný, zábavný a milý seriál. Tam, kde ostatním pomalu dochází dech, 30 Rock se teprve zhluboka nadechuje k frontálnímu útoku na naše bránice. "Fiktivní" prostředí televizního vysílání představuje kvalitní podhoubí pro nekončící salvu gagů, fórků a dalších vylomenin hlavních protagonistů - milé a neuvěřitelně sexy Liz, hláškujícího šéfíka Jacka, ztřeštěného Tracyho, který má neustále v patách své nohsledy, poťouchlého a lehce nevyrovnaného Kennetha a dalších postav, které se nezanedbatelně podílejí na tom, aby vysílání prosperovalo (poflakování je stejně tak důležité jako samotná show). P.S. Katrina Bowden? U všech Skotů! ()

Chen

Nejdříve jsem měl dojem, že absence "umělého" smíchu bude příčinou toho, že se u seriálu příliš nepobavím, ale po pár dílech jsem byl naopak rád. Nejste násilně nuceni ke "gebení se", ale přesto jsem se mnohokráte za každý díl pořádně pobavil a to ve chvíli, kdy jsem chtěl já a ne, kdy chtěl pán, který ovládá světelnou tabuli s nápisem "Smích". Obsazení je prostě úžasné, některé postavy jsou sice stvořeny podle standardních měřítek pro sitcomy, ale ono to v podstatě nevadí. Tina Fey je dokonalá, stejně jako Alec Baldwin, Jane Krakowski a bez výjimky všichni ostatní. Scénář se nebojí rýpnou do ožehavých témat, ale vkusně a zábavně. Má nová seriálová závislost. ()

Lischai

Každý, kdo si pustí seriál o televizních scenáristech. musí mít vrozené předpoklady pro to, aby se bezhlavě zamiloval do Tiny Fey - což se podle mě děje každý den a přináší to tomuto seriálu vysoká hodnocení. ()

kombajn

Tina Fay získala 5 cen Emmy, 2 Zlaté glóby, 3 ceny Screen Actors Guild (SAG) a 4 ceny Writers Guild of America. I když mě na první pohled tento seriál nijak nezaujal, je to skrytý poklad nabitý humorem. ()

shyster

Před 2 lety, když jsem hledal nový komediální seriál, jsem skouknul pilot. Tehdy zůstalo jen u toho pilotu. Nedávno jsem se k tomu vrátil a musím uznat, že jsem tenkrát udělal chybu, že jsem 30 Rock odepsal. V každém díle vždy najdu alespoň 3 scény, které mě odrovnají. A největší podíl na tom má Tina Fey, Tracy Morgan (ztělesňuje nejtypičtější představy o afroameričanech, ale je to dokonalý) a Alec Baldwin (ten si svojí roli přímo užívá). Předností seriálu je i nepředtočený smích (pochopím, že si lidé na to budou muset chvíli zvykat...) a častá nekorektnost (ať už rasová, politická či náboženská) v dialozích. Jen ta Jane Krakowski mi přijde dost otravná (její tupá blondýna/herečka mi leze na nervy). ()

Zemřel herec Rip Torn

Zemřel herec Rip Torn

10.07.2019

Ve věku 88 let zemřel herec Rip Torn, známý například z HBO pořadu The Larry Sanders Show, původních Mužů v černém, nebo Broadwaye. Torn byl za svou roli drsného producenta Garryho Shandlinga… (více)

Dokonalý trik Carreyho a Carella

Dokonalý trik Carreyho a Carella