Studio 30 Rock

Ukázka z filmu 2
USA, (2006–2013), 50 h 36 min (Minutáž: 22 min)

Tvůrci:

Tina Fey

Tina Fey, Alec Baldwin, Jane Krakowski, Tracy Morgan, Judah Friedlander, Jack McBrayer, Keith Powell, Scott Adsit, Katrina Bowden, Grizz Chapman, Kevin Brown (více)

Série(7) / Epizody(138)

Tento komediální seriál sleduje každodenní počínání Liz Lemonové, která je hlavní scénaristkou fiktivního zábavného pořadu "The Girlie Show". Se svými spolupracovníky vymýšlí scénky pro tento pořad a všechno jde, jak má, když vtom do jejich životů přichází Jack Donaghy s tváří Aleca Baldwina. Jejich nový šéf je dost svérázný až "divný" a člověk nikdy neví, co od něj čekat. Seriál se nesoustředí na samotnou práci scénáristů a spíš ji jen využívá jako katalyzátor vtipných situací. Sledujeme hlavně osudy charismatické Liz, která z nového šéfa a každodenních pracovních problémů šílí. A to ještě neví, že zanedlouho bude muset kočírovat ulítlého černošského komika Tracyho Jordana a ještě se neustále potýkat s problémy jejího osobního života. (scroochy)

Tommy987

Keď sa pozriem na niekoľko hlavných postáv, je mi jasné, že tento seriál by som mal neznášať. Tracy Jordan je nevtipný, tupý ako tágo a bez štipky talentu, napriek tomu je tu za televíznu a filmovú hviezdu. Jenna je umelá, povrchná blond-pipinka, ktorej pánboh tiež veľa intelektu nenadelil. Jack má síce rozumu aj za všetkých ostatných, ale je príliš "podnikateľský", money-centrický a odchovaný na osobnostno-motivačných sračkách, takže ako producentovi kreatívnej spoločensko-kritickej live comedy show mu nemám prečo veľmi fandiť. A je to republikán a chodil s Condoleezou Rice, ble. Vďaka bohu, že tu je Liz, ktorá je priam dokonalá. Čo sa samotného seriálu týka, ten je vynikajúci, skvelo napísaný, netlačí na pílu, no je spoľahlivo zábavný, často príjemne sebaironický a celkovo sa naň dobre pozerá. Hviezdu ale strhávam za to, že ma núti sympatizovať s postavami, ktoré mi sympatické rozhodne nie sú. A v neposlednom rade sa to ani náhodou nechytá na geniálny Studio 60 on the Sunset Strip, ktorý rieši podobnú tému (síce je o poznanie vážnejší) a 30 Rock prekonáva o niekoľko kvalitatívnych levelov. ()

klerik

Tina Fey je sakra sympatická. Veľmi príjemný (občas sucho anglický) humor, fajn comeback pre Baldwina. Občas mi vadilo množstvo vzťahového klišé, ale vyvažujú to nekompromsné hlášky a fajn prostredie.... ()

mcb

Nemůžu si vzpomenout na to, kdy mě něco tak chytilo už od začátku. Bez predtočeného smíchu, s řadou geniálních fórků a s nadmíru sympatickými postavami ubíhá jeden díl za druhým, jak má. A byť už je v komediální rovině jen lehoučce nadprůměrný, v příjemnosti atakuje místa nejvyšší. 30 Rock rocks! ()

Jinny

Liz Lemon je drsná ženská a ani k tomu nemusí držet v ruce plamenomet. Třicet jí už dávno bylo, odmítá nosit boty na jehlách a je až příliš chytrá a vtipná, než aby to většina mužů snesla. Její představitelku Tinu Fey bych docela ráda pozvala na dámský pokec. Z vedlejších postav vyniká hlavně její šovinistický šéf v podání Aleca Baldwina a zlatíčko poskok Kenneth. ()

Thomick

Mimořádně inteligentní, správně černý a mnohdy jen zpola konkrétní vtip. Jeden z těch amerických sitcomů, které do typicky amerického prostředí zasazují prvky spíše britského humoru. Chválím. Baldwinův zastřený hlas taky funguje, jak má, Tina Fey je ve své roli veskrze přesná. --- "Hey Frank, what do guys like?" - "Eeeh, porn" - "No, I mean if you're gonna go on a date with a woman, how do you want her to act? - "Like she was in a porn" ()

Caelos

Chtěl bych vidět svět očima Kennetha :-D Popravdě, než jsem rozkoukal tento seriál, příliš jsem od něj neočekával, další sicom, kolik už jsem jich viděl? Ale hned po prvních dílech si mě parta z TGS získala. 30 Rock táhnou dopředu postavy, Alec Baldwin a Tina Fey jsou přímo dokonalí. Jediný kdo mě nudil (ne vždy samozřejmě) byla Jane Krakowski aka Jenna, ta mi vadila třeba v Ally Mc Beal a to tam měla vedlejší roli. Pokračování příště. ()

ScarPoul

Dávam slabšie štyri. S tým, že ma Tina Fey neuveriteľne baví. Svoju postavu si užíva a každý jej vtipný štek je výborne zahraný a vypointovaný. Zaujímavé to začne byť momentom, keď sa tam začnú zjavovať známe osobnosti so svojimi drobnými epizodami ( hlavne Emily Mortimer). Dovtedy je to taká súhra klišé a tradičnej schémy - tentoraz vo vzťahu šéf a zamestnanec. Niektoré postavy zbytočné, iné nesympatické. V zásade je to taký nevyvážený mix ale som úprimne zvedavý ako sa to bude vyvíjať ďalej. Tracey Morgan je pre mňa strašne nesympatický herec. A ešte k tomu tu hrá strašného debila. 1. séria - 70% ()

BoPo

Chytrý a zábavný. To sú slová, ktoré presne vystihujú Studio 30 Rock. Toľko výborne napísaných a zahraných postáv v jednom seriáli sa hneď tak nevidí. Jack, Liz, Kenneth, Frank a veľa ďalších. Predovšetkým Jack Donaghy nemá chybu. Jeho pohľady, výrazy tváre a manažérske dovednosti sú ozdobou seriálu. ()

MoiJe

Po 1. epizode bol priam zazrak, ze som skusila dalej. Ako to uz byva, serialom a ich hrdinom clovek musi prijst na chut, 2. a 3. su lepsie. Ako mozu tak skazit pilotny diel, ktory ma ludi nalakat?? ()

McClane

hodnocení po první sérii: 30 Rock není prvpolánovitej útok na bránice, jakej bych čekal od jednoho z nejúspěšnejších sitcomů posledních let. Záchvaty smíchu se nekonaj, leckdy ani normální smích, ale je tu jeden velkej důvod proč koukat, a to je Liz Lemon v podání Tiny Fey. Tu si nejde nezamilovat, ani když si vyndavá salát z vlasů a hlavně: pozná rozdíl mezi Star Trekem a Star Wars. Přesto to nebude hodně lidem stačit, navíc kdybych neviděl x dílů za sebou, bavil bych se asi ještě míň. 70%. ()

evilmind

S kazdou serii porad vic a vic genialnejsi sitcom - a to rikam presto, ze nesnasim Tracyho, jednu z hlavnich postav. Zpusob, jakym si delaji srandu z materske NBC v te letosni sezone, uz predem ohlasene jako posledni, je proste k popukani. ()

Revanx

Tento seriál má na ČSFD tak trocha smolu. Totiž, aby si človek vychutnal väčšinu vtípkov musí mať v malíčku americké reálie. A hlavne americkú politiku, pretože Tina Fey, autorka a hlavná hviezda seriálu, sa svojimi liberálnymi názormi netají a minimálne raz za časť si kopne do jej neobľúbených republikánov. Ono je vlastne 30 Rock lepší ako u nás natoľko populárny HIMYM či Big Bang Theory a to vďaka skvelému inteligentnému humoru, tomu že si už štyri sezóny neustále drží vysokú úroveň a taktiež vďaka perfektne napísaným postavám - hlavne Lemon a Kennethovi. A vlastne, aj vďaka Jackovi Donaghymu - Alecovi Baldwinovi, ktorý mi je prvýkrát sympatický. Two thumbs up. ()

F.man

Po dvou sériích parádní 4 hvězdy. I když jsem 30 Rock ze začátku moc šancí nedával, jedná se o moc dobrý seriál. Liz Lemon je totiž charakter, který mě spolehlivě dostal. Ta ženská musí řešit snad naprosto vše a přitom je silně v pohodě. Tina Fey navíc píše všechny díly sobě na míru; každý má něco do sebe, včetně popkulturních narážek (Oprah ve velkém). Do toho vtipný Tracy Morgan a vynikajicí Alec Baldwin. To je kapitola sama pro sebe a i když je místy ujetý až moc, stojí to za to. Díky NBC a těším se na třetí sérii. Edit: Tak třetí série za mnou a pořád skvělé tempo. s05e03 ()

ladko

Skvelý komediálny seriál zo zákulisia výroby jednej Tv show. Seriál má hlavnú devízu v hercoch. Alec Baldwin a Tina Fey predvádzajú skvelé výkony, dôkazom čoho nech sú im udelené Zlaté glóbusy. Najmä Tina Fey sa prekonáva a napríklad jej spôsob plaču v seriáli ma vždycky privedie k slzám smiechu. Nápisy na Frankových šiltovkách nemajú chybu. Tupá krásna sekretárka Cerie takisto("Did he just talk to me like I was ugly?"). A Tracy Jordan nech povie hocičo, musíte sa smiať.Skvelá vec.***** ()

zdepapepa

To opravdu dobré ze současných (byť u konce) amerických sitcomů, opravdu skvěle vybraný herecký ansámbl, kterému důvěryhodně šéfuje Alec Baldwin. Rukopis Tiny Fey jsem si díky tomuto seriálu neskutečně oblíbil a plně chápu, jak mohla vydržet tak dlouho v Saturday Night Live. Stejně ale jako u všech sitcomů, i tomuhle trochu začal docházet dech kolem 4.-5. série, ale neždímali to naštěstí do posledního dechu a 7. série bylo důstojné zakončení tohohle místy opravdu supervtipného work-comu. Stále si občas odmaratonuju prvních pár řad nebo na YouTube projedu různé ikonické hlášky. Kdo má rád kvalitní scénáristiku, vypointované situace, občasné lidství a občasnou šílenou karikaturičnost, ten se bude královsky bavit. Ostatní lituju. I ty, kteří jsou odkázáni pouze na dabing. Z toho mála co jsem viděl se tam některé vtipy ztratí. ()

SaNcHeZ_cz

Televizní zábavní forma založená na umírněnějším a sofistikovanějším humoru, který překvapivě funguje i s narůstajícím počtem dílů. ()

Alqarin

Trefný výsměch televizní blbosti se skvělými postavami a i poměrně slušnou trvanlivostí. Břitké glosátorství Tiny Fey navíc pokrývá i spoustu dalších nejen kulturních oblastí a činí z téhle mimochodem značně přitažlivé dámy potenciálního adresáta nemalého množství výhružných dopisů. Nezřídkakdy přemýšlím nad tím, jak je možné, že NBC tenhle pořád vůbec pouští do světa. Ale díky bohu za něj. ()

Zemřel herec Rip Torn

Zemřel herec Rip Torn

10.07.2019

Ve věku 88 let zemřel herec Rip Torn, známý například z HBO pořadu The Larry Sanders Show, původních Mužů v černém, nebo Broadwaye. Torn byl za svou roli drsného producenta Garryho Shandlinga… (více)

Dokonalý trik Carreyho a Carella

Dokonalý trik Carreyho a Carella