Vraždy v Oxfordu (TV seriál)

Inspector Lewis

Lewis

Inšpektor Lewis

Krimi / Drama / Mysteriózní

Velká Británie, 2006–2015, 50 h 15 min (Minutáž: 45–94 min)

Kevin Whately, Clare Holman, Rebecca Front, Cathy Tyson, Bradley James, Cheryl Campbell, Jenny Seagrove, Adrian Rawlins, Beth Goddard, Emily Beecham, Juliet Aubrey, Rachael Blake, Laurence Fox, Ophelia Lovibond, Cara Horgan, Anna Madeley, Guy Henry, Daniel Kaluuya, Tom Riley, Tom Mison, Owen Teale, Andrew Hawley, Hattie Morahan, Ronald Pickup, Christopher Timothy, Ellie Kendrick, Harry Lloyd, Leanne Rowe, Paul Anderson, Katia Winter, William Houston, Zoe Telford, Jason Watkins, Daniel Sharman, Sam Hazeldine, David Hayman, Roxanne McKee, Freddie Fox, Daisy Lewis, Patrick Baladi, Olly Alexander, Anastasia Hille, Jessica Manley, Amelia Bullmore, Jeany Spark, Camilla Arfwedson, Andrew Knott, Danny Midwinter, Jack Roth, Ben Batt, Robert Hardy, Alex Jennings, Alastair Mackenzie, Annabelle Apsion, Pip Carter, Hilton McRae, Pippa Haywood, Ben Loyd-Holmes, Lucy Robinson, Adrian Lukis, Timothy West, Rosie Cavaliero, Gwilym Lee, Julia St. John, Annabel Mullion, Jo-Anne Stockham, Selina Cadell, Gregor Truter, Carolyn Pickles, Jack Gordon, Leila Mimmack, Andrew Paul, Martyn Whitby, Isobel Middleton, Nicholas McGaughey, William Hope, Miranda Raison, Ben Righton, Lorcan Cranitch, Farzana Dua Elahe, Nicholas Pritchard, Jenn Murray, Jessica Henwick, Sorcha Cusack, Nancy Carroll, Alex Price, Shannon Tarbet, David Westhead, Babou Ceesay, Merveille Lukeba, Adam Levy, Lucy Cohu, Zoe Boyle, Daniela Nardini, Susan Wooldridge, Ace Bhatti, Taron Egerton, Jonny Phillips, Deborah Cornelius, Louise Dylan, Crystal Leaity, David Ryall, Thomas Brodie-Sangster, Orlando Seale, Norman Gregory, Rita Davies, Jonathan Bailey, Richard Lintern, Sam Alexander, Matilda Ziegler, Hosh Kane, Neil Pearson, Sonya Cassidy, Royce Pierreson, Don Gallagher, Neil Stuke, Anna Koval, Deborah Findlay, Marc Small, Gruffudd Glyn, Lucy Boynton, James Davies, Abigail Hardingham, Jenny Howe, Annabelle Dowler, Jason Done, Kellie Shirley, Finn Cole, Josh O'Connor, Scott Arthur, Nadine Lewington, Kwame Kwei-Armah, Phoebe Nicholls, Shola Adewusi, Suzette Llewellyn, Peter De Jersey, Serena Evans, Michael Shelford, Jamie Michie, Tanya Moodie, Haydn Gwynne, Greg Bennett, Sasha Behar, Timothy Carlton, Susannah Todd, Oliver Lansley, Glen Davies, Alan Bond, Louis Hilyer, Philip Battley, Daniel Ryan, Lucy Liemann, Richard McCabe, Georgia Taylor, Katrine De Candole, Leo Staar, Ruth Gemmell, Joe Dixon, Aisling Bea, Richard Dillane, Martyn Mayger, Sian Thomas, Chiké Okonkwo, Elizabeth Rider, Mark Aiken, Sarah Quintrell, Anna Carteret, Caroline O'Neill, Daniel Flynn, Ian Mercer, Lesley Vickerage, James Weaver, Paul Jerricho, Marian McLoughlin, David Calder, Hermione Gulliford, Jason Durr, Josephine Tewson, Gary Kemp, Fiona Wade, Huw Higginson, Liz Crowther, Chris Cowlin, Kazia Pelka, Melanie Kilburn, Ian Bleasdale, Catherine Walker, Nicholas Jones, Alisha Bailey, John Salthouse, David Baukham, Don Warrington, Stuart Milligan, Robin McCallum, Bruce Mackinnon, Richard Huw, Helen Grace, Adam James, Pippa Bennett-Warner, Crispin Redman, Ian East, Ian Puleston-Davies, Isabella Laughland, Sally Bretton, Diana Payan, Ben Aldridge, Harriet Madeley, Graham Curry, Gillian Bevan, Kemi-Bo Jacobs, Richard Southgate, Susan Tracy, Mali Harries, Teresa Mahoney, Dominic Mafham, Josette Simon, Chris Wilson, Kate Miles, Edwin Thomas, Sophie Winkleman, Jemma Redgrave, Charlie Cox, Danny Webb, Adam Smethurst, Sam Creed, Flora Spencer-Longhurst, Michael Maloney, Stephen Churchett, Michael Karim, Kaisa Hammarlund, Tosin Cole, Shaun Lucas, Anna Massey, Andi Osho, Tom Harper, Frances Albery, David Glover, Gina McKee, John Wood, Pip Torrens, Vincent Regan, James Wilby, Eva Sayer, Wanda Ventham, Ciaron Kelly, Tom Goodman-Hill, Joanna Christie, Matthew Marsh, Ian McNeice, Rachael Stirling, Oliver Milburn, Sean McGinley, Emily Bruni, Tim Dutton, Wendy Nottingham, James Fox, Art Malik, Bryan Dick, Ronan Vibert, Julian Wadham, Tom Kane, Perdita Weeks, Joanna Lumley, Anthony Higgins, Simon Callow, Helen Baxendale, Hugh O'Conor, Richard Johnson, Nathaniel Parker, Georgia Groome, Warren Clarke, Christopher Bowen, Sophie Ward, Diana Quick, Anthony Calf, Alan Davies, Nicholas Farrell, Niamh Cusack, Lucy Griffiths, John Sessions, Ron Donachie, Rupert Graves, Kathryn O'Reilly, Juliet Stevenson, Antonia Campbell-Hughes, Saskia Reeves, Hassani Shapi, Amanda Ryan, Siân Phillips, Douglas Henshall, Nichola Burley, Christina Cole, Alex MacQueen, Sylvestra Le Touzel, Cherie Lunghi, Anna Chancellor, Elize du Toit, Gabrielle Lloyd, James Fleet, Richard Durden, Celia Imrie, Julie Cox, Toby Stephens, Daniel Lapaine, Kate Maravan, Lee Nicholas Harris, Ciarán McMenamin, Con O'Neill, Bronson Webb, Anna Wilson-Jones, David Soul, Jake Curran, Nina Sosanya, Tuppence Middleton, Beatie Edney, Catherine Steadman, Sanjeev Bhaskar, Kirsten Sheridan, Lia Williams, Tom Brooke, Peter Davison, Camilla Power, Alison Steadman, Ariyon Bakare, Josh Bolt, Edward Fox, Francesca Zoutewelle, Aden Gillett, Kara Tointon, John Light, Sian Brooke, Clive Merrison, Andrea Lowe, Alec Newman, Richie Campbell, Tim Pigott-Smith, Ralf Little, Naomi Scott, Steve Toussaint, Steve Pemberton, Emma Cunniffe, Doreen Mantle, Honeysuckle Weeks, Wil Johnson, Bobby Lockwood, David Warner, Zoë Tapper, Patrick Walshe McBride, Amber Aga, Tristam Summers, Lucy Speed, Aled Pedrick, Tim Treloar, Jack Helsby, Katie McGuinness, Emerald O'Hanrahan, Jay Villiers, Jack Fox, Angela Griffin, Rose Heiney, Thusitha Jayasundera, Mary Jo Randle, Renee Montemayor, Michael Simkins, Junix Inocian, Natalia Ryumina, Emily Joyce, Stephen Boxer, Geoffrey Breton, Nicholas Briggs, Barry Aird, Robin Weaver, Ruby Thomas, Simon Evans

Komentáře uživatele chrispe k tomuto TV seriálu

Tak trochu jiné (no vážně je to podobné - ať už je to u nás reklamní tah nebo ne) Vraždy v Midsomeru. Hlavní dvojka je mi děsně sympatická a celé to má nádech... já vám ani nevím čeho, ale moc se mi to líbí. //5.2.2021 Na Vraždy v Oxfordu si zkrátka udělejte čas a nesledujte je při nějaké další činnosti, protože právě v pomalém tempu odkrývání je jejich krása. Takže až začne hrát úvodní hudba a první obrazy budou prokládány titulky mějte už uvařenej čaj, nebo nalitý víno a prostě si trochu namáhejte mozek něčím při tipování motivu a pachatele a jen relaxujte.(29.4.2012)

První série je pomalá, má převážně zajímavé příběhy a hlavní dvojice detektivů je mi moc sympatická. Nebudu zastírat, že na Laurence Foxe se mi hezky dívá , jeho postava má zajímavý charakter a to u mě dost zvyšuje hodnocení. Prostředí Oxfordu je skvělé, já bych se tam hned podívala. Atmosferické místo, specifičtí lidé.(23.1.2021)

První díl dá dost jasně najevo, v jakém tempu se bude seriál odehrávat. Hlavní dvojka je sympatická. Případ je celkem zajímavý, ale co mě hlavně bavilo tak prostředí, ve kterém se vše odehrává. Má to zkrátka svý kouzlo. A Laurence Fox taky. :D(20.1.2021)

,,Co vás na té Cambridge učí?" Zvedněte ruku, kdo by si nechtěl v Oxfordu zajít na pár přednášek a nasát tamní prostředí. Jinak... kdo by byl čekal, že se z toho případu stane takový psycho? Otázka viny a pomsty. To je oč tu běží. 3,5*(22.1.2021)

,,Radši mě hlídej, Tome. Nebo toho namyšlenýho zmetka zabiju sám." Do poslední chvíle jsem nevěděla která bije.(22.1.2021)

Obsahuje spoilery. Zajímavý případ/příběh. Je velká škoda, že vrah je tak trapně zřejmý už od prvních minut. Nejde jen o mlčícího kluka, ale hlavně o to, jak "nenápadně" tlačí sousedku, aby s ním šla do patra.(23.1.2021)

Buď jsem si zvykla na pomalé tempo, nebo ho tvůrci trochu zrychlili. Bavilo mě to víc jak první řada. Dva detektivové mají mezi sebou skvělou chemii, u jejich rozhovorů se vážně bavím. Konec vnáší otázky, jsem zvědavá, jestli je třetí řada zodpoví.(29.1.2021)

Slunce objímá zemi, měsíc líbá moře. Co s polibky všemi, když nelíbáš mě? Filosofie lásky (Love's Philosophy). Prosím, ať si Hathaway nechá trochu dorůst vlasy, ať nevypadá jak z irskýho gangu. :D(25.1.2021)

Němci, Stasi. Nebylo to špatný. Opět spousta odkazů na inspektora Morse. A pravidlo, co nový díl, to nová kočka pro Lewise už máme brát za zřejmý? Hele je to sympaťák, ale já tam kouzlo nevidím.(27.1.2021)

Tento díl mě bavil opravdu hodně. Dost možná proto, že se to točilo okolo Jamese. Škoda toho konce, který byl prostě moc a trochu ten díl srazil.(28.1.2021)

Další zamotaný, bizarní případ, který je ale přese vše uvěřitelný. Osvald Lewise dost nakopl, tak jsem zvědavá, co se z toho vyvrbí.(29.1.2021)

Možná přesycenost, možná mi to po tom bizáru v druhé řadě přijde najednou trochu nuda. :D Ale pořád si to ráda v podvečer pouštím. O tom žádná.(4.2.2021)

Linka s Lewisovou ženou (zatím?) spí. Vraha jsem uhodla, on už ani nikdo jinej vlastně nezbyl. :D Ale nebudu zastírat, že jeho důvody mě nešokovali! :-)(30.1.2021)

Studentský příběh je spíš průměrný a za srdce příliš nevezme. Druhá linka mě celkem překvapila. Nějak jim to spadlo z nebe do klína a v rámci minulých událostí jsem myslela, že se s tím budou víc crcat. Možná by to ale bylo ke škodě, těžko říct.(2.2.2021)

Fiona who?! Ale ne... přejme Hathawayovi trochu toho štěstíčka! Možná už jsem jednoduše přesycená, ale nějak jsem se na ten příběh nedokázala napojit. Moc mě to nebavilo. 2,5*(3.2.2021)

Popravdě jsem se koukla i na opakování, u kterého mi víc věcí docvaklo. Nevím, asi jsem poprvé lítala myšlenkama jinde. Nebylo to špatný, ale celkově se mi příběhově zdá ta třetí řada slabší. Btw: Byla to Emily z Přátel, nebo ne?(4.2.2021)

Posledním dílem si to u mě dost vylepšili. Ale bojím se, že už tvůrcům dochází dech. Uvidíme, co přinese další řada.(9.2.2021)

Hathaway si nechal narůst vlasy a nejspíš prochází nějakou vnitřní krizí. Pravda je, že stále o něm víme velký prd. Velká část případu lze odtušit, přesto se nám vše zamotává a na konci jsem váhala, kde je pravda a kde je lež. 3,5*(5.2.2021)

U tohoto dílu jsem se nějak nedokázala donutit sedět a koukat. A to je u Vražd v Oxfordu potřeba, pokud z toho chcete něco mít. Vražda v observatoři a celkově postavy mně celkem nudily. Píšu to nerada, ale je to tak. 2,5*(6.2.2021)

Kvízy mám ráda, kvízy mě bavily. Ale ty brďo, občas si říkám, jaké mají tihle intelektuálové životy. Případ mě bavil taky, ale ten úplnej konec ve výslechové místnosti mi přišel k smíchu a dost to srazilo celkový dojem.(9.2.2021)

A nakonec ten správný oxfordský bizár! Halloween byla taková třešnička na dortu.(9.2.2021)

Prostředí - oxfordská kolej za jedna. Případ zajímavý i když pachatel tady přímo bije do očí. Takovýto sice nevím jak a proč, ale čumí ti to z očí. :D A Hathaway?? Jako on byl vždycky hot, ale tady se překonává!!! :)(10.2.2021)

Dívala jsem se dost unavená a tak jsem vůbec nepobírala, o co tam vlastně jde a ani neměla tip na vraha. Došlo mi to ve stejné chvíli, jako vyšetřovatelům. Takže jestli to vše dávalo smysl? Ruku do ohně bych za to nedala. Každopádně se mi (kupodivu) líbilo prostředí, ve kterém se to odehrávalo. 3,5* Btw: Co Lewis a Hathaway blbnou?(12.2.2021)