Reklama

Reklama

Vraždy v Oxfordu

(seriál)
  • Velká Británie Inspector Lewis (více)
Trailer
Krimi / Drama / Mysteriózní
Velká Británie, (2006–2015), 50 h 15 min (Minutáž: 45–94 min)

Hrají:

Kevin Whately, Clare Holman, Rebecca Front, Cathy Tyson, Bradley James, Cheryl Campbell, Jenny Seagrove, Adrian Rawlins, Beth Goddard, Emily Beecham (více)
(další profese)

Série(9) / Epizody(42)

Obsahy(1)

Inspektor Lewis se po letech vrací do Oxfordu, kde od smrti manželky ještě nebyl. Okamžitě se ujímá vyšetřování případu vraždy studentky, kterou někdo zastřelil ve spánku... (TV Prima)

Videa (2)

Trailer

Recenze (32)

Yardak 

všechny recenze uživatele

Sice je to volné pokračování Inspektora Morse, ale převážně se to snaží kopírovat Vraždy v Midsomeru, což neberu jako plus, neboť mi herci nejsou moc sympatičtí. Nikomu vůbec nevadí, že policisté znají všechnu literaturu od starověku až po novodobou anglickou tvorbu? O historii ani nemluvím. Asi v Oxfordu jsou všichni vzdělaní, i když nechodí na univerzitu:-)). ()

chrispe 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak trochu jiné (no vážně je to podobné - ať už je to u nás reklamní tah nebo ne) Vraždy v Midsomeru. Hlavní dvojka je mi děsně sympatická a celé to má nádech... já vám ani nevím čeho, ale moc se mi to líbí. //5.2.2021 Na Vraždy v Oxfordu si zkrátka udělejte čas a nesledujte je při nějaké další činnosti, protože právě v pomalém tempu odkrývání je jejich krása. Takže až začne hrát úvodní hudba a první obrazy budou prokládány titulky mějte už uvařenej čaj, nebo nalitý víno a prostě si trochu namáhejte mozek něčím při tipování motivu a pachatele a jen relaxujte. ()

Reklama

Belatris 

všechny recenze uživatele

Oproti Midsomeru jsou zde mnohem propracovanější postavy detektivů. Barnaby byl pro mne vždycky jen figurka bez výraznějšího prokreslení, o jeho spolupracovnících a rodině ani nemluvě. Kdežto ve Vraždách v Oxfordu jsou dvě dostatečně hluboké postavy v centru (plus patoložka), které mezi sebou mají neustále tu správnou interakci. Po zhlédnutí Oxfordu jsem snížila hodnocení Midsomeru, který mi teď přijde dost nadhodnocený. ()

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Nejnudnější anglická detektivní série, kterou znám. Viděl jsem dva díly a vážně mě nenadchnul ani jeden. Docela škoda, no... EDIT po dvanácti letech. Je to dobré, Oxford nádherný a příjemný, Whately výborný, Fox skvělý, zápletky tradičně nápadité, nechybí humor... Klasicky britská příjemná detektivní podívaná, Teď už mi paradoxně chybí jen původní Morse. ()

maoc 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Koukáme na to rádi jako relax. Není to špatně. Seriál se snaží postupně reflektovat i témata doby - stalking, kyberzločin, drogovou problematiku, vliv sociálních sítí, atd., ale základ je zemitě anglický - univerzitní prostředí, exteriéry a interiéry Oxfordu a sídel šlechty, církev, modrá krev a lůza, klidné záběry bez násilí a okatě gore scén, vždy více než jedna vražda a diváka nenechat do konce na nic moc přijít a v závěru vše poměrně rychle a někdy nevěrohodně vyřešit. Lewis navazuje na Morse. Spíš myšlenkově (humanismus, klidná, ale nesmlouvavá síla jdoucí za jakousi spravedlností) ale dokonce se o Morsovi několikrát v seriálu mluví a postavy na něj vzpomínají. Zaujme sympatická dvojka detektivů. Vdovec Lewis a mladý, víru a naději věčně hledající nedostudovaný kněz s lehce autistickými sklony. Jde jim to někdy až moc snadno a pomáhá náhoda, zato jindy by pomohla spíš mravenčí práce s důkazy, logickými schématy a hledání vodítek, které se až příliš nabízí a oni jich nevyužijí. Na relax, jak jsem zmínil na začátku, je to fajn, ale nečekejte od toho nic moc víc. ()

Galerie (194)

Zajímavosti (2)

  • Ve filmu je zmiňováno úmrtí inspektora Morse (hlavního hrdiny předcházející řady) v době před pěti lety od aktuálního děje seriálu, ale podle původního seriálu "Inspektor Morse" zemřel v jeho posledním díle v 90.letech. Tvůrci seriálu tím chtěli vzdát hold herci Johnu Thawovi, který ve skutečnosti zemřel 5 let před natáčením tohoto seriálu. (Quido)

Reklama

Reklama