Pokémon (TV seriál)

Animovaný / Dobrodružný / Fantasy / Komedie

Japonsko, 1997, 276x21 min

Masamicu Hidaka

Motoaki Ikegami

Ikue Ótani, Minami Takajama, Majumi Iizuka, Rika Macumoto, Júdži Ueda, Megumi Hajašibara, Šin'ičiró Miki, Bin Šimada, Činami Nišimura, Fumiko Orikasa, Hiroši Ótake, Hirotaka Suzuoki, Hóko Kuwašima, Ičiró Nagai, Kaori Cudži, Kazuja Nakai, Ken'iči Ogata, Ken'iči Suzumura, Kendži Nodžima, Kotono Micuiši, Kóiči Jamadera, Mami Kojama, Masaja Onosaka, Miki Itó, Norio Wakamoto, Rie Kugimija, Romi Paku, Šózó Iizuka, Susumu Čiba, Takehito Kojasu, Tomokazu Seki, Tošihiko Seki, Unšó Išizuka, Wataru Takagi, Jui Horie, Juka Imai, Josh Ruben, Vic Mignogna, Kether Donohue, Brian Maillard, Aoi Júki, Júki Kadži, Hitomi Nabatame, Madoka Yonezawa, Hikaru Midorikawa, Jurie Kobori, Kódži Jusa, Kentaró Itó, Sabine Bohlmann, Angela Wiederhut, Carol Jacobanis, Nobutoši Kanna, Júko Mijamura, Tošijuki Morikawa, Tomohiro Nišimura, Akira Išida, Tomoe Hanba, Juki Masuda, Naoki Bandó, Daisuke Sakaguči, Inuko Inujama, Čika Sakamoto, Jošiko Kamei, Rikako Aikawa, Juka Komacu, Wasabi Mizuta, Micuki Saiga, Jumiko Kobajaši, Čafúrin, Jukana, Juri Amano, Kjóko Hikami, Rei Sakuma, Juriko Jamamoto, Satomi Kórogi, Rjóka Juzuki, Čijako Šibahara, Fumihiko Tačiki, Júsaku Jara, Naoki Tacuta, Kóiči Kitamura, Daisuke Góri, Šóko Cuda, Maria Kawamura, Osamu Saka, Kazuhiko Inoue, Jasunori Macumoto, Nína Kumagaja, Takaši Nagasako, Kenta Mijake, Daiki Nakamura, Kacujuki Koniši, Hirojuki Jošino, Masako Džó, Šindži Kawada, Kóki Mijata, Megumi Tojoguči, Ecuko Kozakura, Daisuke Kišio, Nobujuki Hijama, Urara Takano, Kae Araki, Cutomu Kašiwakura, Miki Takahaši, Ako Majama, Wakana Jamazaki, Akio Sujama, Hjósei, Masaši Hirose, Jósuke Akimoto, Júko Kobajaši, Mijako Itó, Kódži Išii, Noriko Hidaka, Kazuko Janaga, Masaši Ebara, Sacuki Jukino, Tomoko Kawakami, Takaja Haši, Hidenari Ugaki, Sakiko Tamagawa, Akiko Suzuki, Emi Šinohara, Hóčú Ócuka, Juzuru Fudžimoto, Jumi Takada, Kósei Tomita, Tomojuki Šimura, Kijotaka Furušima, Kóiči Sakaguči, Takeharu Óniši, Kijojuki Janada, Kazuhiro Nakata, Rokuró Naja, Júko Sasamoto, Júko Sató, Jumi Kakazu, Acuko Enomoto, Micuaki Hošino, Jumi Tóma, Jasuhiro Takato, Tecuja Iwanaga, Mičijo Janagisawa, Kósuke Okano, Reiko Suzuki, Tomomiči Nišimura, Kumiko Nišihara, Masaja Macukaze, Konami Jošida, Kumiko Watanabe, Micuaki Madono, Masahiko Tanaka, Osamu Hosoi, Hisako Kjóda, Jóko Sómi, Kobuhei Hajašija, Miki Nagasawa, Kinrjú Arimoto, Akiko Hiramacu, Takajuki Jamaguči, Mika Kanai, Júko Mita, Masaharu Sató, Takkó Išimori, Takao Ójama, Motoko Kumai, Hidetoši Nakamura, Satoko Kitó, Keiko Han, Sačiko Kobajaši, Rjó Horikawa, Kijonobu Suzuki, Tošija Ueda, Masaru Ikeda, Masako Kacuki, Ajako Širaiši, Hiro Júki, Juriko Jamaguči, Džunko Asami, Čiharu Suzuka, Taeko Kawata, Micuru Ogata, Šóko Kikuči, Rjúdži Saikači, Hiroši Ito, Miho Jamada, Kazue Komija, Rjó Naitó, Asako Širakura, Motomu Kijokawa, Risa Šimizu, Isamu Tanonaka, Issei Mijazaki, Saicuki Cuzumi, Mako Hjódó, Taimei Suzuki, Masami Kikuči, Čie Sató, Rjúzó Išino, Mariko Kóda, Gerhard Acktun, Hiroši Cučida, Mačiko Tojošima, Rumi Kasahara, Rjúzaburó Ótomo, Ai Sató, Fred Meijer, Hisao Egawa, Juri Širatori, Rikija Kojama, Tošihiko Nakadžima, Kaori, Wolfgang Schatz, Tokujoši Kawašima, Nobuaki Kakuda, Ute Bronder, Marc Stachel (vyp.), Takeši Watabe, Takuma Suzuki

Tim Werenko

Jo jistě, každému to teď příjde hloupé, ale musíme uznat, že v letech 2000 a 2001 to byl megahit a děti to masově sledovaly. I já jsem tomuto fenoménu neunikl a sledoval to pokaždé. Ještě teď si vzpomínám na to fanatické sbírání a vyměňování všelijakých samolepek a kartiček s motivy Pokémonů. Pika Pika Pikačůůů.(11.1.2008)

"Jooo, chyť jich všech sto padesát!!! Got to catch them all, Got to catch them all!!" Ne, teď vážně. Možná se na mě budete dívat jako na úplného debila, ale možná jste prostě jen debilové vy všichni ostatní. Pokémon sice je jeden z nejúspěšnějších seriálů všech dob a je určený hlavně pro malé děti, ale to přece nejsou důvody, proč mu rovnou nakálet na hlavu a označit ho za nejhorší seriál všech dob. Protože jsem hrál původní videohru a musím uznat, že je to neuvěřitelně chytlavá pecka, mají pro mě Pokémoni uplně jiný nádech a díky této zkušenosti musím říct, že seriál se fakt povedl. No a co lidi, že je to pro malý děcka, ony snad nemají právo užít si kouzlo anime? Každý den v televizi vidíme desítky a desítky seriálových výplachů, které svou kvalitou Pokémonům nesahají ani po paty. Ale neee, pár nafoukaných ocasů se snaží ukázat jak jsou "nacoolovaní" tím, že strhají to, po čem jejich mladí tak slintají, a cítí se pak jako velcí filmoví kritici. Těch 21% o objektivní kvalitě seriálu rozhodně nevypovídá.(4.3.2007)

• Oskar

Kdykoli slyším o Pokémonech, vybaví se mi taková drobná příhoda. Někdy v době jejich největší slávy jsem čekal na tramvajové refýži a všiml si, že jedno opodál stojící dítě má na batůžku tu hlavní žlutou příšerku (natištěnou, ne lezoucí). Pak jsem si všiml, že totéž trochu závistivě pozoruje asi pětiletý kluk a pokouší se upoutat pozornost své matky stejným směrem. Pořád do ní hučel, že by chtěl taky takový batůžek, ale musí na něm být stejný obrázek. Matka stále nechápala, o co se mu jedná, tak se zeptala "Co že bys to chtěl mít na batůžku, Petříčku?" "Pikaču!", odpověděl prosebně a dostal pohlavek, neboť se matka přeslechla. Z toho, milé děti, vidíte, jak jsou Pokémoni nebezpeční. 0%(3.8.2007)

• Attta

V podstatě většina mých vrstevníků na základce tuhle stupiditu sledovala a já se jen dnes můžu poplácat po zádech za to, že jsem na tuhle kravinu nikdy nebyl a nikdy se mi nelíbila! Viděl jsem pár dílů a absolutně mi to nic neříká, raději jsem si zapl Toma a Jerryho, Ninja Želvy, Flintstonovy nebo nějakou jinou kultovku, než abych se díval na pestrobarevné asijské fantasy orgie bez absolutně jakéhokoli seriálového ducha a logiky jako je přesně tohle! PS: Ten kartičkový pokémonový fenomén ve škole mě sral ještě víc než samotný seriál, za což dávám odpad odpadů a do smrti tento seriál budu proklínat a dělat vše pro to aby se mi nedostal nikdy pod ruku! PPS: Rád jsem si jako malý vstanul ráno na nějaký ten animák a ani budík jsem si nemusel nastavovat, ale rozhodně bych nikdy nevstanul kvůli takové kravině jako Pokemon!(13.10.2012)

Možná je fajn dát Pokémonům odpad! a je fakt, že zdejší hodnocení k tomu přímo láká, ale pak bych si připadal jako bych předvedl ohromnou křivdu, vždyť tento seriál je naprosto neškodný a pro děti je opravdovým potěšením sledovat pohádkový boj dobra se zlem. Narozdíl od naprosto trapného Action Mana se zde všechny boje provádí jen pomocí malých roztomilých zvířátek, přesto však tvůrci dokázali vykouzlit opravdové napětí a nesoustředili přitom pozornost jen na ty malé tvory. I přes jejich naivnost a dětinskou barevnost nemám s Pokémony problém a myslím si, že veliké množství zdejších uživatel je pouze ovlivněno tím co se okolo tohoto seriálu dělo, protože odpad! rozhodně není adekvátním ohodnocením. Jen je prostě třeba odpustit tvůrcům absenci děje, tupé charaktery a zaměření na děti.(26.6.2006)

• - Porygon sa objavil iba v jedinej epizóde, ktorá však bola zrušená. Porygon2 sa neobjavil vôbec. (patrik1177)

• - Ačkoli je pokémon považován za jednoduchou „pohádku", ve skutečnosti většina dílů sděluje nějaké poselství a učí dětem lásce k přírodě, k bližnímu, ekologii apod. V mnoha epizodách je i vysvětlen nějaký mezinárodní zákon či přístup, jako je například Hippokratova přísaha. (Jacinda)

• - Díl 18 "Holiday at Acopaulo" byl odvysílán pouze v Japonsku kvůli tomu, že rakeťák James měl v tomto dílu umělé poprsí. (Martin00x)