Pokémon

(seriál)
  • Japonsko Pocket Monsters (více)
Trailer 1
Japonsko, (1997–2023), 476 h 32 min (Minutáž: 22–25 min)

Kunihiko Jujama, Masamicu Hidaka, Norihiko Sutó, Júdži Asada (více)

Ikue Ótani, Rika Macumoto, Minami Takajama, Majumi Iizuka, Júdži Ueda, Megumi Hajašibara, Šin'ičiró Miki, Bin Šimada, Činami Nišimura, Fumiko Orikasa (více)

VOD (1)

Série(9) / Epizody(1234)

V roku 1995 autor Satoshi Tajiri priniesol do spoločnosti Nintendo ukázať svoj námet o Pokémonoch a rozpútal tak celosvetový ošiaľ počítačovej hry, na základe ktorej vznikol v roku 1998 japonský animovaný seriál s vyše dvesto epizódami. Desaťročný chlapec Ash má jeden obrovský sen chce sa stať pánom virtuálnych postavičiek a príšeriek Pokémonov. Vydá sa preto do sveta s cieľom stať sa majstrom v Lige Pokémonov. Spolu zo svojim verným Pokémonom Pikaču sa bude snažiť vybojovať osem odznakov na postup do ligy. Ash, Pikaču a pokemonskí kamaráti musia zachrániť všetkých vzácnych pokémonov pred ich zlými lovcami. Maskovaní nepriatelia ich môžu pomocou techniky a výbojov premeniť napríklad na zlých duchov. Ash, Misty, Brock a Pikaču sa preto musia vrhnúť do nekonečných dobrodružstiev a zachrániť svet! (oficiální text distributora)

Trailer 1

ABLABLABLA

Prostě seriál mého dětství, na který nikdy nezapomenu. Pokebale leť!!! Ale nyní jsem viděla pokačování tohoto kultovního animáče a musím říct, že to je už moc vnucené...měli to nechat prostě tak..jedna řada a konec, ať na to všichni vzpomínají v dobrém...Ale tahle nová Pokemon a diamantové cosik je už hodně trapná...ale já seriál budu hodnotit podle 1. řady, protože ta je pro mě klíčová..a nemůžu jinak než dát 4 hvězdičky. ()

Omnibus

Imbecilní, mozky vymývající a peníze a čas žeroucí prefabrikované reklamní hnusy. Zatím bohužel ty mrchy vyhrávají nad mým pedagogickým působením na celé čáře. Svině jedny všelijaký - opeřený, vypelichaný, bublinky a jiné humusy blinkající, které i v humanistovi mého formátu vzbuzují ty nejmorbidnější choutky. // Zde jsem si chtěl ulevit a s gustem popsat pár konkrétních zvěrstev, které bych nejradši těm kterým pi(č)kaču provedl... Jenže můj syn se už začíná učit číst (i surfovat po netu), tak radši vychladnu a trpělivě si počkám, až je sám od sebe vyhodí do popelnice :-) ()

Phobia

Něco málo jsem absolvovala se svým mrňavým synovcem a přišlo mi to opravdu připitomělé. Na druhou stranu tahle animovaná slátanina není určena dospělým... a všechny děti by jistě chtěly svou vlastní příšerku se zvláštními schopnostmi;-). Hvězdičku tedy ponechám, ale pokud je vám nad 7 let, je tahle blboučká podívaná vážně na PIkaČU. 15% ()

heyda

V dobách temných a zlých, kdy lidstvo čelilo největšímu zlu v podobě spaní do poledne, se zrodil Pokemon. Seriál, jehož síly neznají mezí. To on zničil můj víkendový spánek. To on má na svědomí milióny bzučících budíků a nevyspaných lidí. Avšak je to právě Pokemon, jenž se stal mou nejmilejší závislostí. Sbírání kartiček, holografických čtverečků, nálepek, to vše se mi nevyhnulo. Taky mám plyšovýho a vrnícího Pikaču, héč :-D..... Vy, co to kritizujete už asi máte hodně let za sebou a nechápete to. Ale my, kterým je kolem 20-25 let, my jsme na Pokémonech vyrůstali a já si rozhodně nepřipadám ani o chlup blbější či nějakým způsobem zdeformovanější něz kdokoli jiný. Před časem mě napadlo, že mrknu na pár dílů Pokemonů a ke svému překvapení - zhlédnul jsem celou první sérii a za svými 5 hvězdičkami si stojím. BTW: Nemáte někdo náhodou plyšovýho Bulbasaura? :-)))) :-D ()

L_O_U_S odpad!

Hodnotím-li Pokémony českými měřítky, jedná se o naprosto zvrhlý hnus, na který jsem byl v době po jeho uvedení doslova alergický. Navíc jsem nikdy nepochopil, co je tak úžasného na téhle manga-animaci, jež mi připomíná videa z YouTube, která jsem se snažil pouštět na svém zastaralém počítači. Po kém oni sú? "Zlí rakeťáci už jsou zase tady a zmaří vám všechny vaše snahy!" (60.) ()

• Ashovi je v průběhu celého seriálu stále 10 let. (patrik1177)
  • Jména pokémonů nebo jejich část jsou většinou odvozena od jejich vzhledu nebo vlastností. Například Butterfree, Beedrill, Meowtwo, Hypno, Electrabuzz, Dragonite, Squirtle, Blastoise atd. (AntiasKing)
  • Existuje několik epizod, které byly odvysílány pouze v Japonsku a nebo byly naplánovány, ale neodvysílány (Martin00x)

Související novinky

Hlasujte o nejlepší anime desetiletí!

Hlasujte o nejlepší anime desetiletí!

10.07.2010

Za posledních deset let japonská animovaná tvorba zažila neuvěřitelný boom a její vliv se promítl i do jiných sfér kinematografie a popkultury, jako například do videoklipů Linkin Park nebo filmu… (více)