Pokémon (TV seriál)

Pokémon

Animovaný / Dobrodružný / Fantasy / Komedie

Japonsko, 1997, 276x21 min

Masamicu Hidaka

Ikue Ótani, Minami Takajama, Majumi Iizuka, Rika Macumoto, Júdži Ueda, Megumi Hajašibara, Šin'ičiró Miki, Bin Šimada, Činami Nišimura, Fumiko Orikasa, Hiroši Ótake, Hirotaka Suzuoki, Hóko Kuwašima, Ičiró Nagai, Kaori Cudži, Kazuja Nakai, Ken'iči Ogata, Ken'iči Suzumura, Kendži Nodžima, Kotono Micuiši, Kóiči Jamadera, Mami Kojama, Masaja Onosaka, Miki Itó, Norio Wakamoto, Rie Kugimija, Romi Paku, Šózó Iizuka, Susumu Čiba, Takehito Kojasu, Tomokazu Seki, Tošihiko Seki, Unšó Išizuka, Wataru Takagi, Jui Horie, Juka Imai, Josh Ruben, Vic Mignogna, Kether Donohue, Brian Maillard, Aoi Júki, Júki Kadži, Hitomi Nabatame, Madoka Yonezawa, Hikaru Midorikawa, Jurie Kobori, Kódži Jusa, Kentaró Itó, Sabine Bohlmann, Angela Wiederhut, Carol Jacobanis, Nobutoši Kanna, Júko Mijamura, Tošijuki Morikawa, Tomohiro Nišimura, Akira Išida, Tomoe Hanba, Juki Masuda, Naoki Bandó, Daisuke Sakaguči, Inuko Inujama, Čika Sakamoto, Jošiko Kamei, Rikako Aikawa, Juka Komacu, Wasabi Mizuta, Micuki Saiga, Jumiko Kobajaši, Čafúrin, Jukana, Juri Amano, Kjóko Hikami, Rei Sakuma, Juriko Jamamoto, Satomi Kórogi, Rjóka Juzuki, Čijako Šibahara, Fumihiko Tačiki, Júsaku Jara, Naoki Tacuta, Kóiči Kitamura, Daisuke Góri, Šóko Cuda, Maria Kawamura, Osamu Saka, Kazuhiko Inoue, Jasunori Macumoto, Nína Kumagaja, Takaši Nagasako, Kenta Mijake, Daiki Nakamura, Kacujuki Koniši, Hirojuki Jošino, Masako Džó, Šindži Kawada, Kóki Mijata, Megumi Tojoguči, Ecuko Kozakura, Daisuke Kišio, Nobujuki Hijama, Urara Takano, Kae Araki, Cutomu Kašiwakura, Miki Takahaši, Ako Majama, Wakana Jamazaki, Akio Sujama, Hjósei, Masaši Hirose, Jósuke Akimoto, Júko Kobajaši, Mijako Itó, Kódži Išii, Noriko Hidaka, Kazuko Janaga, Masaši Ebara, Sacuki Jukino, Tomoko Kawakami, Takaja Haši, Hidenari Ugaki, Sakiko Tamagawa, Akiko Suzuki, Emi Šinohara, Hóčú Ócuka, Juzuru Fudžimoto, Jumi Takada, Kósei Tomita, Tomojuki Šimura, Kijotaka Furušima, Kóiči Sakaguči, Takeharu Óniši, Kijojuki Janada, Kazuhiro Nakata, Rokuró Naja, Júko Sasamoto, Júko Sató, Jumi Kakazu, Acuko Enomoto, Micuaki Hošino, Jumi Tóma, Jasuhiro Takato, Tecuja Iwanaga, Mičijo Janagisawa, Kósuke Okano, Reiko Suzuki, Tomomiči Nišimura, Kumiko Nišihara, Masaja Macukaze, Konami Jošida, Kumiko Watanabe, Micuaki Madono, Masahiko Tanaka, Osamu Hosoi, Hisako Kjóda, Jóko Sómi, Kobuhei Hajašija, Miki Nagasawa, Kinrjú Arimoto, Akiko Hiramacu, Takajuki Jamaguči, Mika Kanai, Júko Mita, Masaharu Sató, Takkó Išimori, Takao Ójama, Motoko Kumai, Hidetoši Nakamura, Satoko Kitó, Keiko Han, Sačiko Kobajaši, Rjó Horikawa, Kijonobu Suzuki, Tošija Ueda, Masaru Ikeda, Masako Kacuki, Ajako Širaiši, Hiro Júki, Juriko Jamaguči, Džunko Asami, Čiharu Suzuka, Taeko Kawata, Micuru Ogata, Šóko Kikuči, Rjúdži Saikači, Hiroši Ito, Miho Jamada, Kazue Komija, Rjó Naitó, Asako Širakura, Motomu Kijokawa, Risa Šimizu, Isamu Tanonaka, Issei Mijazaki, Saicuki Cuzumi, Mako Hjódó, Taimei Suzuki, Masami Kikuči, Čie Sató, Rjúzó Išino, Mariko Kóda, Gerhard Acktun, Hiroši Cučida, Mačiko Tojošima, Rumi Kasahara, Rjúzaburó Ótomo, Ai Sató, Fred Meijer, Hisao Egawa, Juri Širatori, Rikija Kojama, Tošihiko Nakadžima, Kaori, Wolfgang Schatz
  • Tosim

Děkujeme "řediteli" Železný! Děkujeme všem, kteří se snaží zničit lidem vlastní názor a IQ už v mladém věku! Aby taky ne, když jde o prachy...teda o diváka!!! Víte co? Běžte se s tím vysrat!!! Vy špatně vyrobení intelektuálové, kvůli kterým musí daňový poplatník vysolit peníze a kteří už roky kurví vkus českého televizního publika!!! Horší než tohle lejno jsou snad dementní reklamy na Bárbíny!!! Ale to by musel být odpad na třetí... :-((((((((((((((((((((((16.4.2003)

Bože muj... tady je to zas samej intelektuální odborník. Odpad? Ani náhodou! Tohle je seriál mýho dětství, seriál na kterym sem vyrůstal, je to pro mě zkrátka nesmrtelná legenda kterou sem miloval. Nenechal jsem si ujít ani jeden jedinej díl, vstával jsem kvůli tomu vždycky v 7 ráno abych to neprošvih. To tu nikdo nebyl do tohohle seriálu stejnej blázen jako já? Nikdo permanentně neprosil rodiče o nový samolepky, pokeball, pokémony v plyšový podobě a tak? Já dávám jasnejch pět hvězd a pro mě za mě se z toho klidně poserte. /viděno v TV: 100% a 5*/(6.3.2011)

tento seriál není zas tak moc na pikaču, jak by se mohlo na prvni pohled zdát ...vetsina zvás nechápe spletitou problematiku jednotlivých osudů a tak nedokáže docenit kvalitu individuélních hereckých výkonů...proto ste neprávem zařadili tyto barevně vyblité zrůdičky na úroveň odpadu, tedy co do snesitelnosti někam mezi lupénku a pravé oko polité francovkou... a to je až příliš přísné....přátelé nesuďme.....nesuďme a vzpomeňmě na dobu kdy sme byli malí, ohavní a žlutí my......jednotlivé příběhy nejsou sice žádná extra třída ale dokážou doknale vyplnit časovou mezeru mezi stříháním nechtů štípačkama a čicháním vlastních prdů ....navíc pikaču nebyl žlutej, poněvač by si to sám vybral, ale protože měl nemocný játra(15.12.2006)

"Jooo, chyť jich všech sto padesát!!! Got to catch them all, Got to catch them all!!" Ne, teď vážně. Možná se na mě budete dívat jako na úplného debila, ale možná jste prostě jen debilové vy všichni ostatní. Pokémon sice je jeden z nejúspěšnějších seriálů všech dob a je určený hlavně pro malé děti, ale to přece nejsou důvody, proč mu rovnou nakálet na hlavu a označit ho za nejhorší seriál všech dob. Protože jsem hrál původní videohru a musím uznat, že je to neuvěřitelně chytlavá pecka, mají pro mě Pokémoni uplně jiný nádech a díky této zkušenosti musím říct, že seriál se fakt povedl. No a co lidi, že je to pro malý děcka, ony snad nemají právo užít si kouzlo anime? Každý den v televizi vidíme desítky a desítky seriálových výplachů, které svou kvalitou Pokémonům nesahají ani po paty. Ale neee, pár nafoukaných ocasů se snaží ukázat jak jsou "nacoolovaní" tím, že strhají to, po čem jejich mladí tak slintají, a cítí se pak jako velcí filmoví kritici. Těch 21% o objektivní kvalitě seriálu rozhodně nevypovídá.(4.3.2007)

• Morien

Hrdě se hlásím k tomu, že zatímco moji vrstevníci žili tímhle fenoménem a poslouchali u toho Lunetic, tak já jsem sjížděla Beatles a četla si k tomu Pána Prstenů. A nikdy jsem neviděla jediný díl (protože mí rodiče byli strašně ušlechtilí a na televizi mě pořádně nechali koukat až tak od prváku na gymplu, díky čemuž jsem toho stihla fakt hodně přečíst a ještě začít sama umělecky tvořit a taky si dělat (skoro na všechno) vlastní názor), maximálně upoutávky, a za tím si stojím a není to póza a jestli něco nesnáším, tak když někdo říká "kdy už si konečně přiznáme, že jsme to dělali všichni". Amen.(1.11.2009)

• - Díl 18 "Holiday at Acopaulo" byl odvysílán pouze v Japonsku kvůli tomu, že rakeťák James měl v tomto dílu umělé poprsí. (Martin00x)

• - Mená pokémonov Girafarig, Alomomola, Ho-oh a Eevee sa rovnako čítajú aj odzadu. (patrik1177)

• - Ve 49. epizodě 1. série, kdy se Rakeťáci potápí na logi a uplavou jim pokébally, Jessie řekne: "Můj Arbock a Lickitung!" Pokémona Lickitunga však chytí až o celých 12 dílů později. (Milan25)