Pokémon (TV seriál)

Animovaný / Dobrodružný / Fantasy / Komedie

Japonsko, 1997, 276x21 min

Masamicu Hidaka

John Lissauer

Ikue Ótani, Minami Takajama, Majumi Iizuka, Rika Macumoto, Júdži Ueda, Megumi Hajašibara, Šin'ičiró Miki, Bin Šimada, Činami Nišimura, Fumiko Orikasa, Hiroši Ótake, Hirotaka Suzuoki, Hóko Kuwašima, Ičiró Nagai, Kaori Cudži, Kazuja Nakai, Ken'iči Ogata, Ken'iči Suzumura, Kendži Nodžima, Kotono Micuiši, Kóiči Jamadera, Mami Kojama, Masaja Onosaka, Miki Itó, Norio Wakamoto, Rie Kugimija, Romi Paku, Šózó Iizuka, Susumu Čiba, Takehito Kojasu, Tomokazu Seki, Tošihiko Seki, Unšó Išizuka, Wataru Takagi, Jui Horie, Juka Imai, Josh Ruben, Vic Mignogna, Kether Donohue, Brian Maillard, Aoi Júki, Júki Kadži, Hitomi Nabatame, Madoka Yonezawa, Hikaru Midorikawa, Jurie Kobori, Kódži Jusa, Kentaró Itó, Sabine Bohlmann, Angela Wiederhut, Carol Jacobanis, Nobutoši Kanna, Júko Mijamura, Tošijuki Morikawa, Tomohiro Nišimura, Akira Išida, Juri Širatori, Tomoe Hanba, Juki Masuda, Naoki Bandó, Daisuke Sakaguči, Inuko Inujama, Čika Sakamoto, Jošiko Kamei, Rikako Aikawa, Juka Komacu, Wasabi Mizuta, Micuki Saiga, Jumiko Kobajaši, Čafúrin, Jukana, Juri Amano, Kjóko Hikami, Rei Sakuma, Juriko Jamamoto, Satomi Kórogi, Rjóka Juzuki, Čijako Šibahara, Fumihiko Tačiki, Júsaku Jara, Naoki Tacuta, Kóiči Kitamura, Daisuke Góri, Šhóko Cuda, Maria Kawamura, Osamu Saka, Kazuhiko Inoue, Jasunori Macumoto, Nína Kumagaja, Takaši Nagasako, Kenta Mijake, Daiki Nakamura, Kacujuki Koniši, Hirojuki Jošino, Masako Džó, Šindži Kawada, Kóki Mijata, Megumi Tojoguči, Ecuko Kozakura, Daisuke Kišio, Nobujuki Hijama, Urara Takano, Kae Araki, Cutomu Kašiwakura, Miki Takahaši, Ako Majama, Wakana Jamazaki, Akio Sujama, Hjósei, Masaši Hirose, Jósuke Akimoto, Júko Kobajaši, Mijako Itó, Kódži Išii
  • berg.12

Lze hodnotit seriál jinak než skrze dětské vnímání? Skrze něj je to seriál výborný, s obrovskou možností projekce moci, síly a všemohoucnosti, což na děti vždycky zabírá. Ty netouží po nějaké psychologii postav, či detailně vykresleném pozadí. Jisté symboly přátelství či něčeho podobného by se tam také možná najít daly, ale to je asi tak všechno. Ta agrese bohužel převažuje. Jinak také lituju, že se k nám dostala pouze tahle spodina anime žánru.(18.9.2005)

• Attta

V podstatě většina mých vrstevníků na základce tuhle stupiditu sledovala a já se jen dnes můžu poplácat po zádech za to, že jsem na tuhle kravinu nikdy nebyl a nikdy se mi nelíbila! Viděl jsem pár dílů a absolutně mi to nic neříká, raději jsem si zapl Toma a Jerryho, Ninja Želvy, Flintstonovy nebo nějakou jinou kultovku, než abych se díval na pestrobarevné asijské fantasy orgie bez absolutně jakéhokoli seriálového ducha a logiky jako je přesně tohle! PS: Ten kartičkový pokémonový fenomén ve škole mě sral ještě víc než samotný seriál, za což dávám odpad odpadů a do smrti tento seriál budu proklínat a dělat vše pro to aby se mi nedostal nikdy pod ruku! PPS: Rád jsem si jako malý vstanul ráno na nějaký ten animák a ani budík jsem si nemusel nastavovat, ale rozhodně bych nikdy nevstanul kvůli takové kravině jako Pokemon!(13.10.2012)

• Tosim

Děkujeme "řediteli" Železný! Děkujeme všem, kteří se snaží zničit lidem vlastní názor a IQ už v mladém věku! Aby taky ne, když jde o prachy...teda o diváka!!! Víte co? Běžte se s tím vysrat!!! Vy špatně vyrobení intelektuálové, kvůli kterým musí daňový poplatník vysolit peníze a kteří už roky kurví vkus českého televizního publika!!! Horší než tohle lejno jsou snad dementní reklamy na Bárbíny!!! Ale to by musel být odpad na třetí... :-((((((((((((((((((((((16.4.2003)

• Radyo

Jestli se bude někdy vyhlašovat celosvětová anketa o nejúspěšnější seriál všech dob, Pokémon bude aspirovat na čelní místa. Jestli se bude někdy vyhlašovat celosvětová anketa o největší výplach mozku všech dob, bude Pokémon bezesporu také aspirovat na ty nejčelnější pozice. Japonci disponují opravdu jinou kulturou, dokonce tak diametrálně jinou, že ji v tomto podání mohou v našich zeměpisných šířkách akceptovat jedině děti. Mám jen obavu, aby tyto děti poté nepotřebovaly nějaký chirurgický zákrok na mozku, který by jim umožnil návrat mezi normální lidi. A mnozí rodiče se určitě ještě teď vzpamatovávají z toho mediálně-reklamního šílenství, které jistě leckomu nabouralo rodinný rozpočet.(10.3.2003)

I když si jej z dětství pamatuju jako nejoblíbenější seriál a i když je mezi i staršími dětmi stále proslulý a oblíbený, má od vás na těch to stránkách velmi nízké hodnocení. Dovolte mi s vámi nesouhlasit. Ano, přiznávám, že je spousta dílů a skládám poklonu tomu, kdo je viděl úplně všechny, ale každý dílů toho to seriálu je poutavý a každý v něm najde zalíbení. Není skvělé, že je seriál, co se neomezuje pouze na chlapce nebo na dívky? Pokémoni ovlivnili spoustu menších i větších dětí, a stále ovlivňují. Věřím, že každý kdo viděl aspoň pár dílů, by je rád chytil všechny.(2.1.2013)

• - Existuje několik epizod, které byly odvysílány pouze v Japonsku a nebo byly naplánovány, ale neodvysílány (Martin00x)

• - V roku 2008 objavil tím japonských vedcov proteín, ktorý pomenovali Pikachurín. (patrik1177)

• - V japonskej verzii sa 10-ročný chlapec, hlavný hrdina príbehu, volá Satoši. Je pomenovaný podľa tvorcu Pokémonov, Satošiho Tadžiriho. (PATWIST)