Reklama

Reklama

Pokémon

(seriál)
  • Japonsko Pocket Monsters (více)
Trailer 1
Japonsko, (1997–2023), 476 h 32 min (Minutáž: 22–25 min)

Režie:

Kunihiko Jujama, Masamicu Hidaka, Norihiko Sutó, Júdži Asada (více)

Hrají:

Ikue Ótani, Rika Macumoto, Minami Takajama, Majumi Iizuka, Júdži Ueda, Megumi Hajašibara, Šin'ičiró Miki, Bin Šimada, Činami Nišimura, Fumiko Orikasa (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(9) / Epizody(1234)

V roku 1995 autor Satoshi Tajiri priniesol do spoločnosti Nintendo ukázať svoj námet o Pokémonoch a rozpútal tak celosvetový ošiaľ počítačovej hry, na základe ktorej vznikol v roku 1998 japonský animovaný seriál s vyše dvesto epizódami. Desaťročný chlapec Ash má jeden obrovský sen chce sa stať pánom virtuálnych postavičiek a príšeriek Pokémonov. Vydá sa preto do sveta s cieľom stať sa majstrom v Lige Pokémonov. Spolu zo svojim verným Pokémonom Pikaču sa bude snažiť vybojovať osem odznakov na postup do ligy. Ash, Pikaču a pokemonskí kamaráti musia zachrániť všetkých vzácnych pokémonov pred ich zlými lovcami. Maskovaní nepriatelia ich môžu pomocou techniky a výbojov premeniť napríklad na zlých duchov. Ash, Misty, Brock a Pikaču sa preto musia vrhnúť do nekonečných dobrodružstiev a zachrániť svet! (oficiální text distributora)

(více)

Videa (17)

Trailer 1

Recenze (832)

ABLABLABLA 

všechny recenze uživatele

Prostě seriál mého dětství, na který nikdy nezapomenu. Pokebale leť!!! Ale nyní jsem viděla pokačování tohoto kultovního animáče a musím říct, že to je už moc vnucené...měli to nechat prostě tak..jedna řada a konec, ať na to všichni vzpomínají v dobrém...Ale tahle nová Pokemon a diamantové cosik je už hodně trapná...ale já seriál budu hodnotit podle 1. řady, protože ta je pro mě klíčová..a nemůžu jinak než dát 4 hvězdičky. ()

Omnibus 

všechny recenze uživatele

Imbecilní, mozky vymývající a peníze a čas žeroucí prefabrikované reklamní hnusy. Zatím bohužel ty mrchy vyhrávají nad mým pedagogickým působením na celé čáře. Svině jedny všelijaký - opeřený, vypelichaný, bublinky a jiné humusy blinkající, které i v humanistovi mého formátu vzbuzují ty nejmorbidnější choutky. // Zde jsem si chtěl ulevit a s gustem popsat pár konkrétních zvěrstev, které bych nejradši těm kterým pi(č)kaču provedl... Jenže můj syn se už začíná učit číst (i surfovat po netu), tak radši vychladnu a trpělivě si počkám, až je sám od sebe vyhodí do popelnice :-) ()

Reklama

Phobia 

všechny recenze uživatele

Něco málo jsem absolvovala se svým mrňavým synovcem a přišlo mi to opravdu připitomělé. Na druhou stranu tahle animovaná slátanina není určena dospělým... a všechny děti by jistě chtěly svou vlastní příšerku se zvláštními schopnostmi;-). Hvězdičku tedy ponechám, ale pokud je vám nad 7 let, je tahle blboučká podívaná vážně na PIkaČU. 15% ()

heyda 

všechny recenze uživatele

V dobách temných a zlých, kdy lidstvo čelilo největšímu zlu v podobě spaní do poledne, se zrodil Pokemon. Seriál, jehož síly neznají mezí. To on zničil můj víkendový spánek. To on má na svědomí milióny bzučících budíků a nevyspaných lidí. Avšak je to právě Pokemon, jenž se stal mou nejmilejší závislostí. Sbírání kartiček, holografických čtverečků, nálepek, to vše se mi nevyhnulo. Taky mám plyšovýho a vrnícího Pikaču, héč :-D..... Vy, co to kritizujete už asi máte hodně let za sebou a nechápete to. Ale my, kterým je kolem 20-25 let, my jsme na Pokémonech vyrůstali a já si rozhodně nepřipadám ani o chlup blbější či nějakým způsobem zdeformovanější něz kdokoli jiný. Před časem mě napadlo, že mrknu na pár dílů Pokemonů a ke svému překvapení - zhlédnul jsem celou první sérii a za svými 5 hvězdičkami si stojím. BTW: Nemáte někdo náhodou plyšovýho Bulbasaura? :-)))) :-D ()

L_O_U_S odpad!

všechny recenze uživatele

Hodnotím-li Pokémony českými měřítky, jedná se o naprosto zvrhlý hnus, na který jsem byl v době po jeho uvedení doslova alergický. Navíc jsem nikdy nepochopil, co je tak úžasného na téhle manga-animaci, jež mi připomíná videa z YouTube, která jsem se snažil pouštět na svém zastaralém počítači. Po kém oni sú? "Zlí rakeťáci už jsou zase tady a zmaří vám všechny vaše snahy!" (60.) ()

Galerie (305)

Zajímavosti (92)

  • Ashovi je v průběhu celého seriálu stále 10 let. (patrik1177)
  • Jména pokémonů nebo jejich část jsou většinou odvozena od jejich vzhledu nebo vlastností. Například Butterfree, Beedrill, Meowtwo, Hypno, Electrabuzz, Dragonite, Squirtle, Blastoise atd. (AntiasKing)
  • Existuje několik epizod, které byly odvysílány pouze v Japonsku a nebo byly naplánovány, ale neodvysílány (Martin00x)

Související novinky

Hlasujte o nejlepší anime desetiletí!

Hlasujte o nejlepší anime desetiletí!

10.07.2010

Za posledních deset let japonská animovaná tvorba zažila neuvěřitelný boom a její vliv se promítl i do jiných sfér kinematografie a popkultury, jako například do videoklipů Linkin Park nebo filmu… (více)

Reklama

Reklama