Pokémon (TV seriál)

Pokémon

Animovaný / Dobrodružný / Fantasy / Komedie

Japonsko, 1997, 276x21 min

Masamicu Hidaka

Ikue Ótani, Minami Takajama, Majumi Iizuka, Rika Macumoto, Júdži Ueda, Megumi Hajašibara, Šin'ičiró Miki, Bin Šimada, Činami Nišimura, Fumiko Orikasa, Hiroši Ótake, Hirotaka Suzuoki, Hóko Kuwašima, Ičiró Nagai, Kaori Cudži, Kazuja Nakai, Ken'iči Ogata, Ken'iči Suzumura, Kendži Nodžima, Kotono Micuiši, Kóiči Jamadera, Mami Kojama, Masaja Onosaka, Miki Itó, Norio Wakamoto, Rie Kugimija, Romi Paku, Šózó Iizuka, Susumu Čiba, Takehito Kojasu, Tomokazu Seki, Tošihiko Seki, Unšó Išizuka, Wataru Takagi, Jui Horie, Juka Imai, Josh Ruben, Vic Mignogna, Kether Donohue, Brian Maillard, Aoi Júki, Júki Kadži, Hitomi Nabatame, Madoka Yonezawa, Hikaru Midorikawa, Jurie Kobori, Kódži Jusa, Kentaró Itó, Sabine Bohlmann, Angela Wiederhut, Carol Jacobanis, Nobutoši Kanna, Júko Mijamura, Tošijuki Morikawa, Tomohiro Nišimura, Akira Išida, Tomoe Hanba, Juki Masuda, Naoki Bandó, Daisuke Sakaguči, Inuko Inujama, Čika Sakamoto, Jošiko Kamei, Rikako Aikawa, Juka Komacu, Wasabi Mizuta, Micuki Saiga, Jumiko Kobajaši, Čafúrin, Jukana, Juri Amano, Kjóko Hikami, Rei Sakuma, Juriko Jamamoto, Satomi Kórogi, Rjóka Juzuki, Čijako Šibahara, Fumihiko Tačiki, Júsaku Jara, Naoki Tacuta, Kóiči Kitamura, Daisuke Góri, Šóko Cuda, Maria Kawamura, Osamu Saka, Kazuhiko Inoue, Jasunori Macumoto, Nína Kumagaja, Takaši Nagasako, Kenta Mijake, Daiki Nakamura, Kacujuki Koniši, Hirojuki Jošino, Masako Džó, Šindži Kawada, Kóki Mijata, Megumi Tojoguči, Ecuko Kozakura, Daisuke Kišio, Nobujuki Hijama, Urara Takano, Kae Araki, Cutomu Kašiwakura, Miki Takahaši, Ako Majama, Wakana Jamazaki, Akio Sujama, Hjósei, Masaši Hirose, Jósuke Akimoto, Júko Kobajaši, Mijako Itó, Kódži Išii, Noriko Hidaka, Kazuko Janaga, Masaši Ebara, Sacuki Jukino, Tomoko Kawakami, Takaja Haši, Hidenari Ugaki, Sakiko Tamagawa, Akiko Suzuki, Emi Šinohara, Hóčú Ócuka, Juzuru Fudžimoto, Jumi Takada, Kósei Tomita, Tomojuki Šimura, Kijotaka Furušima, Kóiči Sakaguči, Takeharu Óniši, Kijojuki Janada, Kazuhiro Nakata, Rokuró Naja, Júko Sasamoto, Júko Sató, Jumi Kakazu, Acuko Enomoto, Micuaki Hošino, Jumi Tóma, Jasuhiro Takato, Tecuja Iwanaga, Mičijo Janagisawa, Kósuke Okano, Reiko Suzuki, Tomomiči Nišimura, Kumiko Nišihara, Masaja Macukaze, Konami Jošida, Kumiko Watanabe, Micuaki Madono, Masahiko Tanaka, Osamu Hosoi, Hisako Kjóda, Jóko Sómi, Kobuhei Hajašija, Miki Nagasawa, Kinrjú Arimoto, Akiko Hiramacu, Takajuki Jamaguči, Mika Kanai, Júko Mita, Masaharu Sató, Takkó Išimori, Takao Ójama, Motoko Kumai, Hidetoši Nakamura, Satoko Kitó, Keiko Han, Sačiko Kobajaši, Rjó Horikawa, Kijonobu Suzuki, Tošija Ueda, Masaru Ikeda, Masako Kacuki, Ajako Širaiši, Hiro Júki, Juriko Jamaguči, Džunko Asami, Čiharu Suzuka, Taeko Kawata, Micuru Ogata, Šóko Kikuči, Rjúdži Saikači, Hiroši Ito, Miho Jamada, Kazue Komija, Rjó Naitó, Asako Širakura, Motomu Kijokawa, Risa Šimizu, Isamu Tanonaka, Issei Mijazaki, Saicuki Cuzumi, Mako Hjódó, Taimei Suzuki, Masami Kikuči, Čie Sató, Rjúzó Išino, Mariko Kóda, Gerhard Acktun, Hiroši Cučida, Mačiko Tojošima, Rumi Kasahara, Rjúzaburó Ótomo, Ai Sató, Fred Meijer, Hisao Egawa, Juri Širatori, Rikija Kojama, Tošihiko Nakadžima, Kaori, Wolfgang Schatz, Tokujoši Kawašima, Nobuaki Kakuda
  • Oskar

Kdykoli slyším o Pokémonech, vybaví se mi taková drobná příhoda. Někdy v době jejich největší slávy jsem čekal na tramvajové refýži a všiml si, že jedno opodál stojící dítě má na batůžku tu hlavní žlutou příšerku (natištěnou, ne lezoucí). Pak jsem si všiml, že totéž trochu závistivě pozoruje asi pětiletý kluk a pokouší se upoutat pozornost své matky stejným směrem. Pořád do ní hučel, že by chtěl taky takový batůžek, ale musí na něm být stejný obrázek. Matka stále nechápala, o co se mu jedná, tak se zeptala "Co že bys to chtěl mít na batůžku, Petříčku?" "Pikaču!", odpověděl prosebně a dostal pohlavek, neboť se matka přeslechla. Z toho, milé děti, vidíte, jak jsou Pokémoni nebezpeční. 0%(3.8.2007)

• Tom Hardy

Polémon je prostě něco nepopsatelného. Ale kajícně přiznám, že ona stupidita, kterou se seriál pyšní, je vlastně pozitivem. Když je totiž víkend (ráno) a mé mozkové obvody jsou zatím v polospánku, jedná se o celkem svižné probuzení (které však v plné bdělosti okamžitě vypínám). Prostě se mi to nezdá zas až tak hrozné, ale rozhodně bych si to dobrovolně nepustil... natožpak to někomu doporučoval...(20.5.2003)

Pamatuju si, jak jsme na to koukali ve školní družině, každičkej pitomej díl a vyměnovali si ty nejvzácnejší karty Charmeleona, Onyxe and stuff... Jasně, na 4* to ani náhodou není, ale jako dětská vzpomínka a jako rovnováha proti odpadům tehdy už rádobydospělejch uživatelů je to celkem obhájitelný ;) Rád si vždycky vzpomenu, Pika-Pika! :D(17.2.2013)

V dobách temných a zlých, kdy lidstvo čelilo největšímu zlu v podobě spaní do poledne, se zrodil Pokemon. Seriál, jehož síly neznají mezí. To on zničil můj víkendový spánek. To on má na svědomí milióny bzučících budíků a nevyspaných lidí. Avšak je to právě Pokemon, jenž se stal mou nejmilejší závislostí. Sbírání kartiček, holografických čtverečků, nálepek, to vše se mi nevyhnulo. Taky mám plyšovýho a vrnícího Pikaču, héč :-D..... Vy, co to kritizujete už asi máte hodně let za sebou a nechápete to. Ale my, kterým je kolem 20-25 let, my jsme na Pokémonech vyrůstali a já si rozhodně nepřipadám ani o chlup blbější či nějakým způsobem zdeformovanější něz kdokoli jiný. Před časem mě napadlo, že mrknu na pár dílů Pokemonů a ke svému překvapení - zhlédnul jsem celou první sérii a za svými 5 hvězdičkami si stojím. BTW: Nemáte někdo náhodou plyšovýho Bulbasaura? :-)))) :-D(10.9.2009)

Poprvé jsem se s Pokémony setkal už na dovolené v Itálii, což bylo ještě asi dva roky před tím než dorazili i k nám do České Republiky. Už tehdy jsem se divil proč jsou všude na tričkách, peněženkách a jiných podobných serepetičkách obrázky žluté potvůrky s rohy. Ja vím, že to jsou uši, ale první dojmy byly takové, že se jedná o nějakého žlutého veselého čertíka. Ostatně uběhly ty dva roky a už mi bylo vše jasné, houby čertík ale Pikachu to je!!§ Mám tu kliku, že patřím mezi tu generaci, která ještě vyrůstala, jak na stařičkých původních Teenage Mutant Ninja Turtles, Disneyovkách, tak i Pokémonech, takže jsem se na té vlně samolepek svezl i já. Nedávno jsem si pustil z nostalgie nějaký díly a nemohl jsem uvěřit, že jsem někdy tohle dokázal sledovat a ještě kvůli tomu brzo vstával z postele. Zatímco zmíněné Želvy Ninja si drží i dnes nějakou koukatelnou hranici, Pokémoni jsou úplně mimo mísu vkusu a kdybych tu mánii tehda neprožíval, byla by vysledná známka v mém hodnocení daleko nižšího rázu.(22.11.2010)

• - Mezi nikdy neodvysílané epizody patří také neočíslovaný díl s názvem "It's New Year's Eve! Pocket Monsters Encore". (patrik1177)

• - V japonskej verzii sa 10-ročný chlapec, hlavný hrdina príbehu, volá Satoši. Je pomenovaný podľa tvorcu Pokémonov, Satošiho Tadžiriho. (PATWIST)

• - Díl 18 "Holiday at Acopaulo" byl odvysílán pouze v Japonsku kvůli tomu, že rakeťák James měl v tomto dílu umělé poprsí. (Martin00x)