Pokémon (TV seriál)

Pokémon

Animovaný / Dobrodružný / Fantasy / Komedie

Japonsko, 1997, 276x21 min

Masamicu Hidaka

Ikue Ótani, Minami Takajama, Majumi Iizuka, Rika Macumoto, Júdži Ueda, Megumi Hajašibara, Šin'ičiró Miki, Bin Šimada, Činami Nišimura, Fumiko Orikasa, Hiroši Ótake, Hirotaka Suzuoki, Hóko Kuwašima, Ičiró Nagai, Kaori Cudži, Kazuja Nakai, Ken'iči Ogata, Ken'iči Suzumura, Kendži Nodžima, Kotono Micuiši, Kóiči Jamadera, Mami Kojama, Masaja Onosaka, Miki Itó, Norio Wakamoto, Rie Kugimija, Romi Paku, Šózó Iizuka, Susumu Čiba, Takehito Kojasu, Tomokazu Seki, Tošihiko Seki, Unšó Išizuka, Wataru Takagi, Jui Horie, Juka Imai, Josh Ruben, Vic Mignogna, Kether Donohue, Brian Maillard, Aoi Júki, Júki Kadži, Hitomi Nabatame, Madoka Yonezawa, Hikaru Midorikawa, Jurie Kobori, Kódži Jusa, Kentaró Itó, Sabine Bohlmann, Angela Wiederhut, Carol Jacobanis, Nobutoši Kanna, Júko Mijamura, Tošijuki Morikawa, Tomohiro Nišimura, Akira Išida, Tomoe Hanba, Juki Masuda, Naoki Bandó, Daisuke Sakaguči, Inuko Inujama, Čika Sakamoto, Jošiko Kamei, Rikako Aikawa, Juka Komacu, Wasabi Mizuta, Micuki Saiga, Jumiko Kobajaši, Čafúrin, Jukana, Juri Amano, Kjóko Hikami, Rei Sakuma, Juriko Jamamoto, Satomi Kórogi, Rjóka Juzuki, Čijako Šibahara, Fumihiko Tačiki, Júsaku Jara, Naoki Tacuta, Kóiči Kitamura, Daisuke Góri, Šóko Cuda, Maria Kawamura, Osamu Saka, Kazuhiko Inoue, Jasunori Macumoto, Nína Kumagaja, Takaši Nagasako, Kenta Mijake, Daiki Nakamura, Kacujuki Koniši, Hirojuki Jošino, Masako Džó, Šindži Kawada, Kóki Mijata, Megumi Tojoguči, Ecuko Kozakura, Daisuke Kišio, Nobujuki Hijama, Urara Takano, Kae Araki, Cutomu Kašiwakura, Miki Takahaši, Ako Majama, Wakana Jamazaki, Akio Sujama, Hjósei, Masaši Hirose, Jósuke Akimoto, Júko Kobajaši, Mijako Itó, Kódži Išii, Noriko Hidaka, Kazuko Janaga, Masaši Ebara, Sacuki Jukino, Tomoko Kawakami, Takaja Haši, Hidenari Ugaki, Sakiko Tamagawa, Akiko Suzuki, Emi Šinohara, Hóčú Ócuka, Juzuru Fudžimoto, Jumi Takada, Kósei Tomita, Tomojuki Šimura, Kijotaka Furušima, Kóiči Sakaguči, Takeharu Óniši, Kijojuki Janada, Kazuhiro Nakata, Rokuró Naja, Júko Sasamoto, Júko Sató, Jumi Kakazu, Acuko Enomoto, Micuaki Hošino, Jumi Tóma, Jasuhiro Takato, Tecuja Iwanaga, Mičijo Janagisawa, Kósuke Okano, Reiko Suzuki, Tomomiči Nišimura, Kumiko Nišihara, Masaja Macukaze, Konami Jošida, Kumiko Watanabe, Micuaki Madono, Masahiko Tanaka, Osamu Hosoi, Hisako Kjóda, Jóko Sómi, Kobuhei Hajašija, Miki Nagasawa, Kinrjú Arimoto, Akiko Hiramacu, Takajuki Jamaguči, Mika Kanai, Júko Mita, Masaharu Sató, Takkó Išimori, Takao Ójama, Motoko Kumai, Hidetoši Nakamura, Satoko Kitó, Keiko Han, Sačiko Kobajaši, Rjó Horikawa, Kijonobu Suzuki, Tošija Ueda, Masaru Ikeda, Masako Kacuki, Ajako Širaiši, Hiro Júki, Juriko Jamaguči, Džunko Asami, Čiharu Suzuka, Taeko Kawata, Micuru Ogata, Šóko Kikuči, Rjúdži Saikači, Hiroši Ito, Miho Jamada, Kazue Komija, Rjó Naitó, Asako Širakura, Motomu Kijokawa, Risa Šimizu, Isamu Tanonaka, Issei Mijazaki, Saicuki Cuzumi, Mako Hjódó, Taimei Suzuki, Masami Kikuči, Čie Sató, Rjúzó Išino, Mariko Kóda, Gerhard Acktun, Hiroši Cučida, Mačiko Tojošima, Rumi Kasahara, Rjúzaburó Ótomo, Ai Sató, Fred Meijer, Hisao Egawa, Juri Širatori, Rikija Kojama, Tošihiko Nakadžima, Kaori, Wolfgang Schatz
  • L_O_U_S

Hodnotím-li Pokémony českými měřítky, jedná se o naprosto zvrhlý hnus, na který jsem byl v době po jeho uvedení doslova alergický. Navíc jsem nikdy nepochopil, co je tak úžasného na téhle manga-animaci, jež mi připomíná videa z YouTube, která jsem se snažil pouštět na svém zastaralém počítači. Po kém oni sú? "Zlí rakeťáci už jsou zase tady a zmaří vám všechny vaše snahy!" (60.)(20.10.2006)

Vlastníte občanský průkaz? Ano? Chcete dát Pokémonům odpad? Ano? Je to po Vás tak lehké viďte? Zkuste si to. Cítíte se lépe?? Stálo to za to?? Tak si teď dejte facku, nebo to za Vás udělám já :o) Myslíte, že si to zaslouží? Ano? Dejte si další! Co je špatného na pohádce určené pro děti, kde si chce malý kluk splnit přání, kde se vyskytujou roztomilé potvůrky a kde přátelství všechno překoná? Není na tom špatného nic!! Tak se ale přeci nestyďte, že jste na to taky koukali :o* Já to nikomu nepovím :o)(10.6.2010)

Bože muj... tady je to zas samej intelektuální odborník. Odpad? Ani náhodou! Tohle je seriál mýho dětství, seriál na kterym sem vyrůstal, je to pro mě zkrátka nesmrtelná legenda kterou sem miloval. Nenechal jsem si ujít ani jeden jedinej díl, vstával jsem kvůli tomu vždycky v 7 ráno abych to neprošvih. To tu nikdo nebyl do tohohle seriálu stejnej blázen jako já? Nikdo permanentně neprosil rodiče o nový samolepky, pokeball, pokémony v plyšový podobě a tak? Já dávám jasnejch pět hvězd a pro mě za mě se z toho klidně poserte. /viděno v TV: 100% a 5*/(6.3.2011)

• Radyo

Jestli se bude někdy vyhlašovat celosvětová anketa o nejúspěšnější seriál všech dob, Pokémon bude aspirovat na čelní místa. Jestli se bude někdy vyhlašovat celosvětová anketa o největší výplach mozku všech dob, bude Pokémon bezesporu také aspirovat na ty nejčelnější pozice. Japonci disponují opravdu jinou kulturou, dokonce tak diametrálně jinou, že ji v tomto podání mohou v našich zeměpisných šířkách akceptovat jedině děti. Mám jen obavu, aby tyto děti poté nepotřebovaly nějaký chirurgický zákrok na mozku, který by jim umožnil návrat mezi normální lidi. A mnozí rodiče se určitě ještě teď vzpamatovávají z toho mediálně-reklamního šílenství, které jistě leckomu nabouralo rodinný rozpočet.(10.3.2003)

Je strašně jednoduchý kopnout si do pokémonů, když už leží na zemi. Je to jakási antipatie která vůči, přiznávám pro dospělého diváka nevkusnému a hloupému seriálu, pokémonům zavládla a pomalu se stala módním trendem. Ale našel bych přinejmenším polovinu horších pořadů, které v době pokémonů dávali v televizi. Jako malý kluk jsem každou sobotu ráno ani nemohl dospat, tak jsem se na pokémony těšil. A docela jsem si to užíval. Pokémoni jsou kult.(1.2.2008)

• - V roku 2008 objavil tím japonských vedcov proteín, ktorý pomenovali Pikachurín. (patrik1177)

• - Porygon sa objavil iba v jedinej epizóde, ktorá však bola zrušená. Porygon2 sa neobjavil vôbec. (patrik1177)

• - Mezi nikdy neodvysílané epizody patří také neočíslovaný díl s názvem "It's New Year's Eve! Pocket Monsters Encore". (patrik1177)