Pokémon (TV seriál)

Pokémon

Animovaný / Dobrodružný / Fantasy / Komedie

Japonsko, 1997, 276x21 min

Masamicu Hidaka

Ikue Ótani, Minami Takajama, Majumi Iizuka, Rika Macumoto, Júdži Ueda, Megumi Hajašibara, Šin'ičiró Miki, Bin Šimada, Činami Nišimura, Fumiko Orikasa, Hiroši Ótake, Hirotaka Suzuoki, Hóko Kuwašima, Ičiró Nagai, Kaori Cudži, Kazuja Nakai, Ken'iči Ogata, Ken'iči Suzumura, Kendži Nodžima, Kotono Micuiši, Kóiči Jamadera, Mami Kojama, Masaja Onosaka, Miki Itó, Norio Wakamoto, Rie Kugimija, Romi Paku, Šózó Iizuka, Susumu Čiba, Takehito Kojasu, Tomokazu Seki, Tošihiko Seki, Unšó Išizuka, Wataru Takagi, Jui Horie, Juka Imai, Josh Ruben, Vic Mignogna, Kether Donohue, Brian Maillard, Aoi Júki, Júki Kadži, Hitomi Nabatame, Madoka Yonezawa, Hikaru Midorikawa, Jurie Kobori, Kódži Jusa, Kentaró Itó, Sabine Bohlmann, Angela Wiederhut, Carol Jacobanis, Nobutoši Kanna, Júko Mijamura, Tošijuki Morikawa, Tomohiro Nišimura, Akira Išida, Tomoe Hanba, Juki Masuda, Naoki Bandó, Daisuke Sakaguči, Inuko Inujama, Čika Sakamoto, Jošiko Kamei, Rikako Aikawa, Juka Komacu, Wasabi Mizuta, Micuki Saiga, Jumiko Kobajaši, Čafúrin, Jukana, Juri Amano, Kjóko Hikami, Rei Sakuma, Juriko Jamamoto, Satomi Kórogi, Rjóka Juzuki, Čijako Šibahara, Fumihiko Tačiki, Júsaku Jara, Naoki Tacuta, Kóiči Kitamura, Daisuke Góri, Šóko Cuda, Maria Kawamura, Osamu Saka, Kazuhiko Inoue, Jasunori Macumoto, Nína Kumagaja, Takaši Nagasako, Kenta Mijake, Daiki Nakamura, Kacujuki Koniši, Hirojuki Jošino, Masako Džó, Šindži Kawada, Kóki Mijata, Megumi Tojoguči, Ecuko Kozakura, Daisuke Kišio, Nobujuki Hijama, Urara Takano, Kae Araki, Cutomu Kašiwakura, Miki Takahaši, Ako Majama, Wakana Jamazaki, Akio Sujama, Hjósei, Masaši Hirose, Jósuke Akimoto, Júko Kobajaši, Mijako Itó, Kódži Išii, Noriko Hidaka, Kazuko Janaga, Masaši Ebara, Sacuki Jukino, Tomoko Kawakami, Takaja Haši, Hidenari Ugaki, Sakiko Tamagawa, Akiko Suzuki, Emi Šinohara, Hóčú Ócuka, Juzuru Fudžimoto, Jumi Takada, Kósei Tomita, Tomojuki Šimura, Kijotaka Furušima, Kóiči Sakaguči, Takeharu Óniši, Kijojuki Janada, Kazuhiro Nakata, Rokuró Naja, Júko Sasamoto, Júko Sató, Jumi Kakazu, Acuko Enomoto, Micuaki Hošino, Jumi Tóma, Jasuhiro Takato, Tecuja Iwanaga, Mičijo Janagisawa, Kósuke Okano, Reiko Suzuki, Tomomiči Nišimura, Kumiko Nišihara, Masaja Macukaze, Konami Jošida, Kumiko Watanabe, Micuaki Madono, Masahiko Tanaka, Osamu Hosoi, Hisako Kjóda, Jóko Sómi, Kobuhei Hajašija, Miki Nagasawa, Kinrjú Arimoto, Akiko Hiramacu, Takajuki Jamaguči, Mika Kanai, Júko Mita, Masaharu Sató, Takkó Išimori, Takao Ójama, Motoko Kumai, Hidetoši Nakamura, Satoko Kitó, Keiko Han, Sačiko Kobajaši, Rjó Horikawa, Kijonobu Suzuki, Tošija Ueda, Masaru Ikeda, Masako Kacuki, Ajako Širaiši, Hiro Júki, Juriko Jamaguči, Džunko Asami, Čiharu Suzuka, Taeko Kawata, Micuru Ogata, Šóko Kikuči, Rjúdži Saikači, Hiroši Ito, Miho Jamada, Kazue Komija, Rjó Naitó, Asako Širakura, Motomu Kijokawa, Risa Šimizu, Isamu Tanonaka, Issei Mijazaki, Saicuki Cuzumi, Mako Hjódó, Taimei Suzuki, Masami Kikuči, Čie Sató, Rjúzó Išino, Mariko Kóda, Gerhard Acktun, Hiroši Cučida, Mačiko Tojošima, Rumi Kasahara, Rjúzaburó Ótomo, Ai Sató, Fred Meijer, Hisao Egawa, Juri Širatori, Rikija Kojama, Tošihiko Nakadžima, Kaori, Wolfgang Schatz, Tokujoši Kawašima, Nobuaki Kakuda
  • Tosim

Děkujeme "řediteli" Železný! Děkujeme všem, kteří se snaží zničit lidem vlastní názor a IQ už v mladém věku! Aby taky ne, když jde o prachy...teda o diváka!!! Víte co? Běžte se s tím vysrat!!! Vy špatně vyrobení intelektuálové, kvůli kterým musí daňový poplatník vysolit peníze a kteří už roky kurví vkus českého televizního publika!!! Horší než tohle lejno jsou snad dementní reklamy na Bárbíny!!! Ale to by musel být odpad na třetí... :-((((((((((((((((((((((16.4.2003)

• berg.12

Lze hodnotit seriál jinak než skrze dětské vnímání? Skrze něj je to seriál výborný, s obrovskou možností projekce moci, síly a všemohoucnosti, což na děti vždycky zabírá. Ty netouží po nějaké psychologii postav, či detailně vykresleném pozadí. Jisté symboly přátelství či něčeho podobného by se tam také možná najít daly, ale to je asi tak všechno. Ta agrese bohužel převažuje. Jinak také lituju, že se k nám dostala pouze tahle spodina anime žánru.(18.9.2005)

• Oskar

Kdykoli slyším o Pokémonech, vybaví se mi taková drobná příhoda. Někdy v době jejich největší slávy jsem čekal na tramvajové refýži a všiml si, že jedno opodál stojící dítě má na batůžku tu hlavní žlutou příšerku (natištěnou, ne lezoucí). Pak jsem si všiml, že totéž trochu závistivě pozoruje asi pětiletý kluk a pokouší se upoutat pozornost své matky stejným směrem. Pořád do ní hučel, že by chtěl taky takový batůžek, ale musí na něm být stejný obrázek. Matka stále nechápala, o co se mu jedná, tak se zeptala "Co že bys to chtěl mít na batůžku, Petříčku?" "Pikaču!", odpověděl prosebně a dostal pohlavek, neboť se matka přeslechla. Z toho, milé děti, vidíte, jak jsou Pokémoni nebezpeční. 0%(3.8.2007)

• Sarkastic

Tak tento seriál se mi dřív líbil (ikdyž to bylo jen asi jen kvůli tomu, že jsem měl rád pokémony jako takové). Naprosto chápu uživatele, kterým se seriál nelíbil (jako ty dialogy byly dost stupidní), navíc se jim asi nelíbili ani samotní pokémoni, ale přesto si myslím, že za ten nápad by si měl tento seriál alespoň 1* vysloužit. No a já hodnotím 2*, 1 za nápad, 1 za nostalgickou vzpomínku.(19.2.2008)

Vlastníte občanský průkaz? Ano? Chcete dát Pokémonům odpad? Ano? Je to po Vás tak lehké viďte? Zkuste si to. Cítíte se lépe?? Stálo to za to?? Tak si teď dejte facku, nebo to za Vás udělám já :o) Myslíte, že si to zaslouží? Ano? Dejte si další! Co je špatného na pohádce určené pro děti, kde si chce malý kluk splnit přání, kde se vyskytujou roztomilé potvůrky a kde přátelství všechno překoná? Není na tom špatného nic!! Tak se ale přeci nestyďte, že jste na to taky koukali :o* Já to nikomu nepovím :o)(10.6.2010)

• - Díl 252 "The Ice Cave" byl zrušen proto, že Pokémon Jynx měl černou barvu pleti a to vzbouřilo některé lidi právě s černou barvou pleti. Tato epizoda byla odvysílaná pouze v Japonsku. (Martin00x)

• - Ve 49. epizodě 1. série, kdy se Rakeťáci potápí na logi a uplavou jim pokébally, Jessie řekne: "Můj Arbock a Lickitung!" Pokémona Lickitunga však chytí až o celých 12 dílů později. (Milan25)

• - Pokémoni sa najprv volali "Capsule monsters". (patrik1177)