Bakaláři (TV seriál)

Komedie / Rodinný / Povídkový

Československo, 1971, 566x52 min

Luboš Fišer

Vladimír Menšík, Martina Menšíková, Nina Popelíková, Nelly Gaierová, Martin Růžek, Ota Sklenčka, Iva Janžurová, Miloš Kopecký, Josef Bláha, Luba Skořepová, Alena Vránová, Dana Hlaváčová, Miloš Nedbal, Jaroslav Kepka, Stella Zázvorková, Břetislav Slováček, Jaromír Hanzlík, Daniela Kolářová, Josef Dvořák, Antonie Hegerlíková, Viktor Maurer, Zita Kabátová, Kryštof Nohýnek, Marcela Nohýnková, František Kovářík, Míla Myslíková, Miroslav Masopust, Ilja Prachař, Martin Štěpánek, Miroslav Horníček, Libuše Pospíšilová, Jan Mervart, Ladislav Běhůnek, Jana Štěpánková, Josef Abrhám, Milena Dvorská, Josef Bek, Jan Potměšil, Magda Reifová, Jaroslav Kuneš, Zdeněk Řehoř, Ludmila Roubíková, Veronika Dostálová, Martin Nezval, Jiří Kováč, Patrik Hezucký, Marek Cisovský, Michaela Dudová, Michaela Poláková, Ota Filip, Radka Stupková

Komentáře uživatelů k TV seriálu (39)

Kvalita příběhů "které napsal život sám" rozsáhlého, letitého cyklu byla stejně proměnlivá jako divácké náměty, na základě kterých byly psány scénáře. Snaha připomenout tento Horníčkův nápad umožnila vybrat to nejlepší. A Menšíkova osobnost nezaměnitelného průvodce nadaného neopakovatelným, případným herectvím, jak cyklus sám, tak i výběr ozvláštnila o další rozměr. "Umění všedního dne" se v tomto ohledu stalo zrcadlem života české společnosti druhé poloviny minulého století. Zrcadlem odrážejícím prostřednictvím obyčejného to nadčasové lidské. A to v míře, která překvapuje i dnes.(18.5.2008)

Nejhorší byly ty kecy mezi filmy, hra s brýlemi a malé televizní sázení, jinak pár dílů si dodnes pamatuju, třeba Pyžamo s Bláhou:-)(18.7.2011)

Parádní příběhy, které napsal sám život, veselé, smutné i prekérní situace zažívají hrdinové různých epizod...(18.1.2007)

Epizody dle diváckých předpisů velice hezky zfilmované a zahrané mnohými českými majstry herectva..!(13.8.2008)

• WANDRWALL

Povětšinou příběhy či příhody lidové, dobové, ale nepochybně kvalitněji napsané, zrežírované i zahrané, než jsou dnešní pokračovatelé, kteří talentem i odborností výrazněji zaostávají.(19.8.2010)

Současná snaha o napodobení bakalářských příběhů - Trapasy vyznívá v porovnání s klasikou mizerně. Prostě když uváděl Vladimír Menšík bakalářské povídky,tak to byla lepší zábava. A co když v nich ještě hrál. Vzpomínám na příběhy "Zuby" o televizním mechanikovi amatérovi, nebo třeba "Husa", kde hrála Dáša Veškrnová pacientku v nemocnici, která léčí chmury četbou Švejka.(24.7.2008)

Hodnocení epizod abecedně: Anténa 80%, Babička 70%, Buchty 60%, Cukrárna 50%, Doktor a bubeník 70%, Fotbalová odysea 70%, Host 40%, Hračička 70%, Hrachová polívka 70%, Intuice 40%, Jeskyně 50%, Jožin 80%, Karafiát 60%, Kino 70%, Krabička 60%, Kravata 60%, Křeček 60%, Linecké pečivo 50%, Listonošky 80%, Logik 40%, Marie 50%, Myš 50%, Nevěra 40%, Nevěsta 70%, Obrázek 60%, Párek 70%, Poklad 40%, Pokušení 60%, Potvrzení 70%, Prášky 40%, První pohled 70%, Přírůstek 60%, Pyžamo 80%, Rytíř 60%, Silvestr s dědou 50%, Stopař 60%, Stopařka 40%, Syn 80%, Širák 40%, Štěstí 70%, Tatínek 50%, Telegram 60%, Trapas 60%, Úraz 60%, Vedoucí 70%, Viktorka 30%, Vše pro dámu 60%, Výfuk 60%, Výhra 50%, Zavazadlo 70%, Zázračný lékař 50%, Zkouška 60%, Zuby 70%(22.2.2013)

Poviedka "NIKOTÝNKA" ma úplne "rozsekala". :-) A to som Bakalárov sledoval iba občas. (21.6.2012)(21.6.2012)

Největší klasika ze všech! Lehká melancholie a ironie v jednom...(16.11.2008)

Přes ten původní Horníčkův nápad, diváckou oblíbenost i nemálo skutečně dobrých epizodek platí Bakaláři za projekt nakonec veskrze průměrný, když na Kavkách nebyli schopni ani udržet kvalitu, protože jednotlivé dílky nezřídka svěřovali do pracek neskutečným patlalům, tak ani včas přestat.. O tom, jak projekt nakonec zkoušeli znovu dojit coby porevoluční Trapasy, které se staly trapasem nakonec pouze řemeslným, ani netřeba psát.. Veliká potíž celého konceptu tkví navíc ve skutečnosti, že náměty diváků často ani neměly vůbec co nabídnout, díky čemuž se v rámci zadaného tématu zpracovávaly historky tak prázdné, tupé či nevkusné, že by jim důstojnou podobu prostřednictvím vhodně dofabulovaného či poupraveného scénáře nedokázaly vtisknout ani větší kabrňáci než třeba takový nesmírně přeceňovaný mistr floskulí Jaroslav Dietl, díky čemuž vzniklo tolik odpudivých kraťasů, že by se jeden při jejich sledování studem malém pozvracel.. A tak nakonec lze vlastně jako jedinou pozitivní konstantu Bakalářů vidět pouze osobu Vladimíra Menšíka, ať už v pozici moderátora coby symbolicky jedinečného vypravěče, či přímo hereckého účastníka jednotlivých příběhů, které mnohdy právě svým mistrovským darem improvizace dokázal učinit koukatelnými, často i přímo jako typické one-man show skvostnými..(2.11.2015)

Ráda se k těmto příběhům vracím a přiznám se, že za to samozřejmě může velká dávka nostalgie. Je to klasika, od které by se někteří tvůrci dnešních pořadů a seriálů mohli učit a určitě by jim prospělo, kdyby viděli jak se dělaly nejrůznější zábavné pořady v minulosti. U některých příběhů se mi vůbec nechtělo uvěřit to mu, že se to skutečně stalo, ale život si nevymýšlí.(25.7.2011)

Většina příběhů byla opravdu dobrá a už jenom kvůli panu Menšíkovi musím dát vysoké ohodnocení.(20.1.2013)

Pohodička. Obyčejné příběhy obyčejných lidí ve skvělém hereckém obsazení. Kam se na Bakaláře hrabou dnešní seriály.(26.4.2013)

Velmi příjemné a vtipné příběhy ze života, které člověka zaručeně rozesmějí. Spoustu z nich uváděl Vladimír Menšík, Bakaláře roku 1982 uváděl Josef Karlík. Z těch starších jsem viděl třeba velice hezké povídky Taktika nebo Chemik. Hudba těchto bakalářských povídek Jiří Bulis.(18.7.2011)

Vrcholem byly samozrejme Mensikovy zuby.(11.12.2012)

Podle mě solidní seriál. 70%(18.1.2012)

Opat vyborny normalizacny serial, niektore pribehy su smutne, niektore vesele a niektore ...... hlavne zo zivota. Za plejadu hercov /Mensik, Kabatova, Zazvorkova ....../dam 94 %(23.7.2013)

Za komaru muj hodne oblibeny porad plus prehlidka hereckých vykonu.(18.11.2015)

Ja som vyrastal ako decko na Bakalároch. V sedemdesiatych rokoch to bolo suverejne najlepšie, čo nám naše 2 programy ponúkali. Vždy sobotu sme čakali na nové príbehy. Pamätám sa , že tie z Prahy boli najlepšie čo bolo dane aj komentárom V.Menšíka. Spomínam si aj na vrchol príbehov a to bola poviedka ZUBY, práve v hlavnej postave z V.Menšíkom. Ozaj veľká nostalgia, lebo mnohí herci z týchto príbehov už nenávratne odišli do hereckého neba. Bakalári boli súčasťou našej mladosti. 85%.(17.9.2006)

Přesto že většina diváků má cyklus Bakalářů spojený s Vladimírem Menšíkem, první tři díly moderoval Miroslav Horníček. Pak přišel jeho zákaz " prý je moc intelektuálský"... Po uvolněné židli skočila dramaturgyně Libuše Pospíšilová. Scénárista cyklu Jaroslav Dietl zděšen touto variantou, přesvědčen že tím bude cyklus zničen, vyzval režiséra pořadu Jaroslava Dudka, aby k ní přiobsadil Vladimíra Menšíka. Ten to udělal a tak vznikla naprosto nesourodá dvojice moderátorů Bakalářů.(18.1.2012)

<< předchozí 1 2